X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
2x21: The Calusari
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 10:57 pm    İleti konusu: 2x21: The Calusari Alıntıyla Cevap Gönder

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/7/2004 3:33 pm
To: ALL

Humbug nasıl garip ve x-files tarzını alaşağı (yıllardır kullanmadığım bir kelime daha, umarım doğru yazmışımdır) eden bir bölümse, "the calusari" tam tersine direk korku öğeleriyle beslenen ve hatta "the exorcist"ten bariz etkilendiği ortada bir bölüm. ama gerçekten yaptığı işte başarılı bir bölüm aynı zamanda. En azından güzel bir exorcist uyarlaması. ayrıca bu bölümdeki velet, 1. sezonda "conduit"de tv'ye bakıp 1 ve 0 ları yazan veletmiş. artık büyümüş koca adam olmuştur ama ruh sağlığını şahsen merak ediyorum.

Murat

From: TheMartyr 6/8/2004 12:43 am
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

"alaşağı etmek" evet gayet doğru yazmışsınız Murat Bey.Keşke "hoşgeldin"i de ayrı(hoş geldin) yazsaydınız Razz

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
paranoid android
Çaylak
Çaylak

İletiler: 118

İletiTarih: Pts Oca 30, 2006 2:09 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2.Sezon'un en ürkütücü bölümü ve bence en iyi stand-alone'u.Küçük çocuğun etrafında dönen hikayeye calusari'nin katılması,şeytan çıkarma ayini ve en sondaki calusari'nin mulder'a uyarısı(dikkatli ol,artık seni tanıyor)bölümün unutulmazlarından.Evde ışıklar kapatılıp,kapı kilitlenip izlenmesi tavisye edilen(ya da edilmeyen),işte stand-alone böyle olmalı dedirten bir bölüm..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Per Arl 21, 2006 9:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sezonun en iyi ve en ürkütücü bölümü sanırım buydu..hatta heyecanın sonuna kadar kesilmeden gititği bölümlerdendi ki gözümü ayırmadan izledim..bi kere konu oalrak çok ilgi çekiciydi..stand alonelar türlü türlü ama bu şeytan,kötülük filan x filesta başka türlü oluyor sanki...tam oturtamıyorum ama bir yandan da çok da iyiymiş hani diyorum..ilk başta Calusari de görünüş olarak ne kadar ürkütücüydü ki hala da masum oldukları şüpheli sanki.. Rolling Eyes ..hatta ayinler gayet şeytan kovmaca amaçlı olsa da şeytani yani...
michael-charlie denen çocuk oyuncu da iyi rol kesmiş hani ama bana itici geldi tabi rol itibariyle Smile
ama ben hala o michalel denen çocuğun ne amaçla cinayet işlediğini anlamadım..sadece ruhuhn kötülüğü meselesi mi?yoksa charliyi koruma amaçlı mı?her neyse işte aslında..
vurgulanan şey "kötülüğün kalbinee karşı bir koruma olamaz" denilerek zaten sonda ortaya kondu...
bir de Mulder ve Scullynin olaylar karşısında yüzlerindeki ifadelere gülümsemeden edemedim..özellikle Mulder çocuğun ayaklarından tutarken kendinden geçti Surprised
kısacası wuuww dedirten bi stand alone idi...
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Per Arl 21, 2006 9:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ah aylin ah.senden önce gelicem yazıcam diye erken başladım izlemeye ama yine kaldım iyi mi Laughing
bi stand-alone manyağı olarak tabiki de başımın tacı ederim calusari'yi ama en favorilerimin arasında da değil ne yazık ki...ama bu tekrarım iyi oldu, etnik kökenli x files bölümlerini ne kadar sevdiğimi anladım... ikinci sezon yabancı dil kullanımı için bir harika. hatta blooper'larında da dalgalarını geçiyorlar... anne'yi oynayan ablamı çok sevdiğimi farkettim. hele sonlara doğru hastaneye seyirte seyirte koşması, gittikçe belirginleşen aksanı, tuvalette sap sap şarkı söylemesi Laughing calusari amcalarımda matraktı epey...
fbi'ın sosyal çalışmacısı karen'kosseff'i irresistible'dan hatırlarsınız. herhalde bu da scully'nin son vaka yönlendirmesi olmuştur. "bir çocukla nasıl çalışılmaz"ı çok iyi bi şekilde sergiliyor karen teyzem... emekliliğin gelmiştir artık, örgü ör tavuk yetiştir wisconsin'de diyorum Razz

bi de mulder'ın bi bakışı vardı çocuk görüşme odasındayken... düşünceli mi, düşüncesiz mi bilemedim.... capture'layım bi saniye....

şimdi bu michael'ın charlie'yi korumak gibi bir niyeti olduğunu sanmıyorum. doppelganger gibi bişeyi yani onun yerine geçmek isteyen ölü ikiz...
aylin sıkıştırıyo yazmadın mı diye onun için kısa kesiyorum.
Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Per Arl 21, 2006 11:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bence bu bakış gayet düşünceli..en az Scullynin duvardan duavra çarpıp yerde yatarkenki korku dolu bakışları kadar da korkmuş aslında Very Happy
bir de geçrketen de o kadının her dediğini anladım ya...ilk kez bi x filesta bu kadar rahat anladım birini..kadın zaten ingilizceyi artık nasıl öğrenmiş bilemem ama kaba maba anladım Laughing
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Cum Arl 22, 2006 10:55 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mulder'ın bu kadar düşünceli olabilmesini sağlayabilen nedir acaba? Bunu merak etmemek elde değil! Öyle değil mi arkadaşlar Confused
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Pts Haz 04, 2007 7:12 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
en iyi tek bölümlerden biri kesinlikle. x files'ta korkunun zirve yaptığı bölümler arasında ilk 3'e girer.
canan
Çaylak
Çaylak

İletiler: 81

İletiTarih: Cum Ekm 05, 2007 2:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
The Exorcist filmi nasıl rekor kırabilmiş ve bu filmin türevleri nasıl da kötü,tamam çocuk tıslayacak, latince kelimeler havada uçacak biliyorum derken ve bunlardan hiç hazzetmezken, aslında bu konunun gayet güzel! işlenebileceğini bana gösteren bir bölümdü. Geri kalan tüm şeytan çıkarma konulu filmler X files'ın bu bölümünün kötü birer kopyası gibi kaldı.
Çok klişeleşmiş bir konuyu çok güzel işlemişler. Bölümde gerilimin olmadığı sahne yoktu galiba. çocuk ayrı bi yetenek, annesi ayrı.
Mulder'la Scully figüran gibi kaldılar ama olsun, Scully'nin arka arkaya yaptığı espiriler de harikaydı
Neyseki tek bölümde bitti yoksa telef olurduk korkarken Twisted Evil
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Sal Haz 24, 2008 4:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
En baştan beri çocuğun bakışları "adam ol, aklını alırım" gibi olup beni tedirgin etse de çoıcuk oyunculukta yardırmıştır. Adam olacak bu çocuk Very Happy
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Sal Tem 07, 2009 7:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
X Files'in en ürkütücü bölümlerinden biridir şüphesiz The Calusari..Charlie Conduitte oduğu gibi X Filesin önemli karakterlerden biri olmuştur.Dediğiniz gibi ruh sağlığını ben de merak etmedim değil.Yine de başarılı bir bölüm sevmesem de izlenmesi gereken bir bölüm.
Başa dön
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Çar Tem 08, 2009 2:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
evet kesinlikle fena halde ürkütücü bir bölüm..4-5 kere izlemişimdir heralde, her izlediğimde de etkiliyor beni..

bi' de ben bu bölüm çekildiğinde Teddy kadar bi veletmişim sanırsam Razz
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Cmt Tem 25, 2009 1:45 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
En çok etkilendiğim bölümlerden biridir bu... Lisedeyken izlemiştim ilk kez, her yere o haçlı koruma sembolünü çizerdim o zamanlar... Very Happy Kollarıma, defterlere, sıralara, tahtalara, duvarlara çizilebilecek ne kadar yer varsa. Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Cmt Tem 25, 2009 1:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İn the Mouth Madness'daki Sam Neill gibi mi? Mr. Green Mr. Green

Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cmt Tem 25, 2009 5:37 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
isatay yazdı:
İn the Mouth Madness'daki Sam Neill gibi mi? Mr. Green Mr. Green

İzlerken korkup da yarıda bıraktığım ilk ve tek film buydu galiba(tabi uzuun zaman önce:P )

Bu bölümdeki çocuk ilk sezondaki Conduit bölümünde de gayet tuhaftı bu arada.Yüzünde masumiyet esamesi okunmayan bir tipte...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Cmt Tem 25, 2009 7:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evet Sancar neredeyse böyleydim...Very Happy O filmin de ayrıyeten hastasıyım...Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız