X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Harry Potter
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Çar Ağu 08, 2007 4:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu anlamlar ve verilmek istenenler konusuna katılmadan edemeyeceğim... Very Happy
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 12:42 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
amor fati, şunu da belirtmem lazım, söylediğine kesinlikle katılamayacağım. Belirttiğin yer verdiği anlamlar açısından çok değerli.. Çok üstünkörü bir tanımlama olmuş bence seninkisi. Neyse, herkese göre farklı anlamlar çıkması normal tabii, ben katılmadığımı belirtiyorum.

Ben orada kitabın o yeri üzerinde konuşsaydım, oradaki olaydan bu kadar basitçe bahsetmek kitaba hakaret olurdu. Harry Potter'ın sadece bi çocuk kitabı olduğu iddiasından söz açılınca sadece üstünkörü bi şekilde o olaya, bu tezi çürütebilecek bir bakış açısıyla dikkat çekmek istedim. Yoksa,size tamamen katılıyorum. Benim de oradaki olayı asıl algılayış şeklim çok farklı. Ama bi çocuk kitabında, olaylar bir çocuğun görebileceği, net anlamlarıyla öne çıktıkları için buradaki bu olay da benim dediğim gibi anlaşılabilirdi ki bu kitap sadece bi çocuk kitabı olmadığı için, o bölüm sadece o basit anlamla yorumlanmamalıdır bence.
Kısaca, HP'ye çocuk kitabı diyen ağızlar büzülsün efenim Razz
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Çar Ağu 15, 2007 1:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Promosyonu o yönde yapmakta o kadar ısrar ettiler ki.Yedinci kitaptan sonra bile sadece çocuklar için kitap turları,JK Rowling'in "Spoiler yayınlamayın çocuklara yazık." açıklamaları(ki spoilerlardan çocuklardan çok büyükler rahatsız olur Laughing ) vb. tamam tabii bu kadar büyük markette çocuk kitabı değil bu demelerini beklemiyorum ama bir yaş sınırı çizmiş gibi yapmaları zorunlu mu?Yani herkes için bu kitap diyemezler mi normal normal?Hangi kitaba,eğer çok göze batar aşırı şiddet/cinsellik vb. içermiyorsa "Büyük kitabı" denir ki?Öyle bir terim yok zaten,kulağa bir garip geliyor. Razz
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per Ağu 16, 2007 1:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
7. kitap "Harry Potter ve Ölüm Yadigarları" adıyla 9 Ekim 2007 Salı günü piyasaya çıkıyormuş.

Imfh, kaç gün kaldı yani?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Ağu 16, 2007 4:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
54 Very Happy

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 348

İletiTarih: Cum Ağu 17, 2007 2:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ingilizcesi o kadar zor diyilmiş geçen çarşamba gecesi başladım cuma gecesi bitirdim. 5. kitaptan beri beni ağlatıyo bu seri hemde son kitap olmasının verdiği bi hüzün vardı Sad ben çok beğendim ama yani bu kadar çok kişi öldürülür mü ya..
jkr ile bi röportaj yapılmış kalan karakterlere noldu ve akıllara takılan ufak ufak sorular çok iyi olmuş çünkü bi çok şey eksik kalmıştı.
spoilerın alası tabiki Laughing :
http://www.bloomsbury.com/...ent.asp?sec=3&sec2=1
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Cum Ağu 17, 2007 5:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ölüm Yadigarları...Fena değil....Ölümcül Takdis'ten daha uygun tabii...
AslIhan
Çaylak
Çaylak

İletiler: 96

İletiTarih: Cmt Ağu 18, 2007 2:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
kitabı bitirdim.o kadar çok ölü var ki.hele birine öyle üzüldüm ki.içim acıdı yaaa.
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Ağu 19, 2007 11:29 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Daha bilmediğimiz elli kadar ölü vardı. Sad
_ArdEliA_

İletiler: 48

İletiTarih: Sal Eyl 25, 2007 4:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kitaba dün başladım ve bitirdim. Bitene kadar uyumak da dahil dünyevi hayattan tamamen koptum. Kitapla ilgili söylenilebilecek en önemli şey gerçekten de harika olduğu ve kesinlikle hayallerimin de ötesine taştığı.

Bir kere her safasını resmen diken üstünde okudum. Öyle heyecanlı ilerliyo ki resmen kapılıp gidiyorsunuz ve ancak bittiğinde kendinize gelebiliyorsunuz-ki tam geldiğim söylenemez-. Kitap bittiğinden beri konuştuğum tek şey Harry Potter, ve artık deli olmadığımı düşünenler de ikna olmuş durumdalar Rolling Eyes . Ben de heyecanımın bir kısmını buraya aktarmak istedim.

Bir yıldır kafamda çevirdiğim halde asla aklıma gelmeyecek, beni şaşırtan bir sürü şey için Rowling 'e şapka çıkarıyorum. Bu kadar gerçekçi karakterler yarattığı ve hayatıma kattığı içinde. Kendimi sanki sürekli onlarlaymışım gibi hissettim. Harry 'yle umutlandım, güldüm, üzüldüm, ağladım, ve yine umutsuzluğa kapıldım. Ve asla umudumu kaybetmediğim şeyde de haklı çıktığım için çok mutluyum:

SPOILER!

Alıntı:
Snape 'in asla Dumbledore 'a sadakatsizlik etmediğine ve bizi terketmediğine olan inancımdan bahsediyorum.Ve Harry 'nin ruhun bir parçasını taşıdığını öğrendiğimde tamam dedim ya. Artık bırakıyorum, daha fazlasını kaldıramam dedim. Eh devam ettiğim için şükürler olsun. Very Happy

Artık tek sorun serinin bittiğini bilmenin verdiği hüzün. Ve çenem yorulana kadar çevremdekileri bıktıracak olmam, Biri bana dil kilitleme laneti yapsa iyi olur. Laughing
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Maybe there is hope
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 373

İletiTarih: Cum Ekm 19, 2007 10:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sonunda harry potter 7 yi bitirmiş bulunmaktayım.
türkçesini bekledim de ben Laughing
Alıntı:
çok beğendim en iyi kitap buydu kesinlikle
özellikle hogwarts savaşında nerdeyse bende bi asa kapıp savaşasım geldi yani.yuh dedim kendime
gerçi action çok sonlarda oldu ama olsun hortkuluk arayışları ve aradaki ufak tefek savaçlar da güzel aparatifler olmuşdu.
ulan ikizlerden birini öldürdünüz weasley lerin içini yaktınız da tonks ile lupin niye öldü ya.ikisi birden bu J.K Rowling de çok vicdansız bi kadın.
percy nin geri gelmesine savaşmasına ve üstelik espiri yapmasına acayip şaşırdım.
Dumbeldore herkesin mükemmel olmadığının, kendini tanıyan birinin güçlü pozisyonlardan uzak durması gerektiğinin en iyi kanıtı.benim kahramanım o.
ama SNAPE ide yabana atmayalım yani.Snape in öle bir pislik olmayacağı Dumbeldore u öldürmesinde bi olay olduğunu tahmin etmiştim zaten.ama bu kadar da beklemiyodum.vay beeeeee
ağlayacaktım nerdeyse
BıTTı YA BıTTı Bı DEVıR KAPANDI
AHAHAHAHAHAH
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Cmt Ekm 20, 2007 3:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bugünkü haberleri duyan var mı?Önce şaşkınlıktan küçük dilimi yuttum ama sonra aslında hikayede ve karakterde hiç bir değişiklik olmadığını fark ettim,mutlu oldum Smile
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Ekm 20, 2007 3:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Açıkçası Rowling'in çıkıp bunu açıklamasına şok oldum ve çok sevindim tabii. Acayip sevindim öyle böyle değil Very Happy Ben ondan böyle bir açıklama beklemezdim ama açıkladığı şeye şaşırdım mı? Kesinlikle hayır! Zaten kitabı okurken anlamıştım, bariz bir şekilde belliydi. Arkadaşlar'la çeşitli forumlarda da çok yorumlar yapmıştım. Tey tey Rowling. Aferin be !

Live long and prosper
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Cmt Ekm 20, 2007 3:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bilmem,bence o kadar hikayenin içine yedirilmiş,önemli vs. bir şey değildi.Zaten "Eehehe Harry'le de yalnız kalmışlardı,nıhahaha Snape." şeklinde yapılan yorumlar biraz sinir bozucu,sonuçta kitapta olanlar değişmedi.

Ama açıklama süper bence de Mr. Green ıyi cesaret Rowling'teki ve çok güzel bir şey bunu yapması.
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Ekm 20, 2007 4:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şimdi insanlar eğleniyorlar, aldırmamak lazım öyle yorumlara Very Happy Bazılarının kötü niyeti yoktur (şahsen yaran bir şakalaşma oldu benim de bir arkadaşımla), olanları da zaten ben önce fan sonra insan sınıfına sokmuyorum.

Ben HP kitaplarının hep alt metinlerini okurum o nedenle bana çok bariz gelmişti okurken de. Tabii tek bariz gelen *olay* bu kişi ve kişilerle mi ilgili hayır. Diğer çok bariz iki olay daha var ama onlara cesaret edemedi büyük ihtimal.
Alıntı:

Dumbledore ne de olsa 150 yaşında, son derece bilge, büyü dünyasının tahtsız kralı bir adamdı. (Her ne kadar ona edecek ikiş çift lafım olsa da) bu nedenle onu açıklayıp karşılaşacağı tepkiden bir nevi kaçmak istemesi normal- diğer karakterlerle böyle bir açıklama daha zor olurdu.
Nerden anladım: grindelwald'la yaşanan o tarihi ve çok bahsedilen yazdan tabii ki. Ancak Aşık olan insan ancak tüm gününü geçirdiği arkadaşına , eve döner dönmez mektuplar yazıp ailesini, görevlerini ve hayatının geri kalanını umursamayacak şekilde davranır. Dumbeldore'u bu güne kadar ne bir ilişkide gördük ne de böyle birşeyden bahsedildi. Hayatının trajedisi zaten o yaz yaşananlar. Bu adam Grindelwald Avrupa'yı yakarken sırf onunla karşılaşıp zarar vermemek için 4 yıl insanları kendi haline bırakıp Hogwarts'ta saklanmış. Ben bu kitaba kadar Grildelwald'un öldüğünü sanıyordum, kitapta bu şüpheler oluşmaya başlayıp bir de sadece hapse gönderdiğini onu öldürmediğini anladığımda olay kafamda kesinleşti. Dumbeldore'a üzülmemek elde değil..

Live long and prosper
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »
7. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız