X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Harry Potter
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Arl 25, 2005 12:23 am    İleti konusu: Harry Potter Alıntıyla Cevap Gönder
From: VooDoo_83 8/1/2003 10:28 pm
To: ALL

http://www.harrypotter.gen.tr/root/index.htm
SAYFA SAYFA YAYINLANIYOR 5. KıTABIN TÜRKÇESı,OKUMAYAN VARSA TIKLASIN :))

From: Durden38 8/2/2003 10:08 am
To: VooDoo_83

Bilgisayaran okumakta öyle bir kasıyoki:(((Biraz denedim valla şaşı olcaktım, artık adam gibi kitabı ele alıp okumak lazım.Ama ben yine dayanamam okuruk kesin az biraz...

From: spooky_tr 8/2/2003 3:32 pm
To: Durden38

sen bi de şöyle düşün: ben o kitabı gece 12de okumaya başlayıp başından 5-6 gibi falan kalktım.. ))) gözlerimin bu halde olmasına şaşmamak lazım yani..he he heee

From: Durden38 8/3/2003 10:35 am
To: spooky_tr

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Var ya birde güzel gaza getiriyosunki:))Beni de kendin gibi şaşı yapcaksın:)))

From: TRARAGORN 8/3/2003 12:40 pm

ben de toplam 8-9 saatte okudum pc den ama 3 gune bölerek ...
ayrıca şaşı felan olmuyorsun,sadece biz değil bir sürü pc den okuyan biliyorum ben bir kere alışınca sorun yok.kitap dışarıda çıkar çıkmaz okuyosun daha ne isterim ben :)

From: spooky_tr 8/3/2003 2:06 pm
To: TRARAGORN

tabi ki kitabı eline alıp sayfaları çevirme zevkin olmuyor, ama kesinlikle daha pratik, kesinlikle daha "ucuz" (ki okul için 30 kadar kitap alıp okumam gerektiğini göz önüne alırsak en çok bu özelliği beni mutlu ediyor!! :))), öte yandan hasanın dediği gibi bi kere alıştın mı geliyor arkası..bütün HP kitaplarını pcden okumuş biri olarak diyorum ki; başlatma tancan git bi an önce oku şu kitabı, kafamın tasını attırma benim.. :PP

From: TRARAGORN 8/3/2003 5:58 pm

bi anime vardı neydi adı "read or die" mı ne :)

From: Durden38 8/3/2003 6:52 pm

Amanin bu kadar tehdit ve o anime'in ismi üzerine tırstım ve okuma kararı aldım:)))

From: incig 8/5/2003 11:15 pm

Merhaba, aragorn!
Kardeşim çok teşekkür ediyor. Senin gönderdiğin mail'den HP5'i indirdik. Nefis bir WORD belgesi. Kardeşim PC'den okuyamazmış. Print ettirdi. Kaç TL tuttu dersin? 90 milyon. O kadar tutacağını tahmin edememiş. Bastırdıktan sonra 110 milyon, KDV'siz 90'a olur demişler. Tabii olmaz ödemem diyememiş. Ama anladığım kadaıyla içine de oturmuş. şimdi ise bitecek diye bir türlü başlıyamıyor. Evirip çevirip fotokopi cildine bakmakla yetiniyor. :))

From: VooDoo_83 8/6/2003 1:55 am
To: incig

ne diyon yaw :)) bu parayla 5 tane hp-5 alınırdı, bu arada kitap 20 milyondan satışa sunulacak.ama ön siparişle yüzde 40 indirimli alınabiliyor.yani 12 milyon.

From: TRARAGORN 8/6/2003 2:18 am
To: VooDoo_83

90 milyon mu !!!
yani yuh diyorum ve kardesine "ucuz etin yahnisi kara olur." seklindeki halk vecizesiyle dikkatini cekip,cok istiyorduysa bilgisayarda okumasını oneririm.

ayrıca orada kac sayfa vardı en fazla 400 felan (ing.) bunun 90 milyon tutmaması lazım.buyuk fotokopi isi yapanlar felan cooook daha ucuza yapmalıydılar bunu...

herneyse dedigim gibi gercekten okumak istiyorduysa PC den okumalıydı,öyle kagıda cıkarmakla felan ugrasılmaz....

From: spooky_tr 8/6/2003 2:26 am

eh o zaman ii ki pdf. formatındayken çıktı almamış diyoruz, zira o zaman 753 sayfa olacaktı, kardeşin kafayı daha da çok kıracaktı.. )))

From: Durden38 8/6/2003 3:51 am

Harbiden o ne yaa!!Fotokopicilerde iyice azıttı...Keşke kitabın çıkmasnı bekleseydiniz dicem...

From: incig 8/6/2003 4:55 pm

valla olay şöyle gelişmiş:
Kardeşim pc'de okuyamadığı için memory stick'i (galiba) enişteme vermiş, "şunu bastır" demiş. Eniştem de vermiş stick'i (galiba) ve akşama alayım demiş. Fiyat sormamış. O kadar tutacağını o da tahmin etmemiş. Sonra almaya gittiğinde 110 milyon denince, gözleri yuvalarından dışarı uğramış ama belli etmemiş. Adam acımış, "kdv'siz 90'a olur" demiş. Eniştem tabii neden başta sormadığına veryansın ediyormuş içinden. "Para çekeyim geleyim" demiş çaresiz. Ve sonra ödemeyi yapmış, master kopyayı ve kitap haline getirilmiş kopyayı almış eve gelmiş. Ve evde kızılca kıyamet kopmuş. Bir kavga bir kavga...Kardeşim "başta neden sormadın?" diyormuş, eniştem "sen biliyorsun fiyatları sandım" diyormuş.
şimdi eniştem şöyle öc alıyor: Geçen gün benim amazon.co.uk'deki hesabımdan onun için 3 hardcover kitap sipariş ettik. jeffrey archer ve michael crichton. onlar gelince ödemeyi kızkardeşim yapacak. Böyle ödeşmeye karar verdiler.
Herhalde kardeşim artık kitap piyasaya çıkınca almaya dayanamaz. 90 milyon vermek nerde, 12 milyon nerde? Görürse kalbi dayanmaz tahmin ediyorum. şimdi de okumaya bir türlü başlayamıyor.
Ben de duyunca kulaklarıma inanamadım. Neden o kadar tuttu ki, anlayabilmiş değilim. Bir yerde bir yanlışlık var ama nerde?
Ben en baştan beri pc'de okumasını söylediydim, ama gözlerini bozamazmış. Evde basmaya başlamış, ama başa çıkamamış. Öyle dedi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pzr Arl 25, 2005 12:42 am    İleti konusu: Harry Potter review by Stephen King Alıntıyla Cevap Gönder
From: rukish 7/14/2003 10:12 am

öhömmm!!!

adamım sevmiş anladığım kadarıyla Harry'yi.. Beri'ciime bi kıyak geçiim dedim.. eheee.. hem de kendi el yazısı adamın..

ah ulan ah... ne zaman çıkıcak bu Kara Kule 5, uff yaa!!! :P

http://www.ew.com/ew/dynamic/imgs/030701/stephenking.pdf

From: TRARAGORN 7/14/2003 2:23 pm
To: rukish

okudum,okudum,okudum...bitirdim bitirdim bitirdim...burada benden baska hayri okuyan var mı ki ?

hayri okuru varsa eger 5. kitabı okumadıysa yukarıdaki review 'i okumasın king sağolsun acayip spoil etmis.

King'in her dedigine katılıyorum ve ozellikle bu 5. kitabın cocuklara KESıNLıKLE UYGUN OLMADIğINI düşünüyorum...

From: spooky_tr 7/14/2003 2:57 pm

beeeeeeeeeennnnnnnn!!!!!!! :)))))) hastasıyım harry potter ın valla..ya ama rowling o hayvanlığı yapmayacaktı 5. kitapta.. :(((( harrynin kendisi ölseydi bu kadar üzülmezdim bea..ayriyetten hasan inanamıyorum, sen aklıma gelebilecek son adamdın harry yi okuyanlar açısından..ama 5. kitap muhteşemdi..prisoner of azkaban dan sonra 2. favorim..he he heee..öhö öhö çok harry muhabbeti yaptım, susmazsam forumdakiler oyacak beni.. :)))

rukicim sana da özel teşekkürler..stephen king saolsun güzel yazmış..bi kitap 6 soruda ne kadar incelenebilecekse o kadar incelemiş..ulen iştahım kabardı, gidip yeniden okuyayım şu 5. kitabı..nıhahahaha..

From: rukish 7/14/2003 3:50 pm

ne demek canımcım .eheh

off offf bi bizde şu kitaplara başlayabilsek anasını satiim:PPP.. var ya öle bi tıkandım ki annatamam.. içim gidiyo kitaplarıma bakarken de zaman yok aman be!

sırada bekleyen onlarca kitap varken almiim diyorum, kardeşime yamamaya çalıştım *sevmiyom*dedi kestirip attı.. nese ben onun kanına girmeye çalışiim gene.. heheh

From: TRARAGORN 7/14/2003 4:30 pm

peki o zaman biz kendi aramızda yapalım muhabbetimizi :)

ben hayriyi fantezi ögelerinden dolayı seviyorum.ayrıca bu Rowling'in "kendi basında paraya ihtiyacı olan bir kadınken dur bir cocuk kitabı yaziyim" dedigine de inanmıyorum cunku bu kitap cok detaylı.planlı ve programlı.çocuk kitabı olma durumundan da çıklaı cok oldu bence ozellikle goblet of fire da asiri siddet vardi bence cocuklara hicte uygun degildi.besinci kitap ise artık ergenlik sorunlarına girmeye basladı ve bundan sonra dananın kuyrugu her an kopabilir :)sonucta bunlar artık 16-17 yasında ve "buyuyorlar".

devamı gelecek...

From: spooky_tr 7/14/2003 7:46 pm

rowling kafasında seriyi bitirmiş zaten..zira filmler çekilirken chris columbus vs "şunu şöyle yapsak" deyince rowling "ileride olacaklar yüzünden bunu böyle yapamazsınız" falan demiş sürekli..sadece kağıda dökmesi kalmış kafasındakileri..dananın kuyruğu 7. kitapta harbi harbi kopacak gibi..(5. kitapta geçen bazı muhabbetler öyle gösteriyor..şimdi söylenmez burda, spoil olur.. :)) )ben de başlarda kitabı okuyan arklarıma "manyak mısınız ya çocuk kitabı okuyorsunuz" falan demiştim..sonradan benim de çok hoşuma gitti..biz hiç büyüyemeyecez galiba.. ;))

From: TRARAGORN 7/14/2003 8:24 pm

spoil olsun belirt spoil oldugunu soyle sen hangi konusmalardan bahsediyorsun ? cok merak ettim bak simdi.kitap hakkında konusabilecegim birisini buldum bırakamam !!

From: incig 7/14/2003 10:56 pm

Pardon ama 5.kitap çıktı mı? Yoksa netten falan mı indirdiniz?
Kardeşim 4-5 göze bekleyip duruyor koskoca doktor olarak. Bana da 3.kitaptan itibaren hararetle okumamı tavsiye edip duruyor. Nerden buldunuz 5.kitabı ya?

From: spooky_tr 7/14/2003 11:27 pm
To: incig

bazı kitapçılarda ing versiyonu satılıyor ama şahsi olarak kazaa saolsun diyorum.. :)))

From: Durden38 7/15/2003 12:01 am

Bende okuyorum Harry beyi ama 5. kitap daha nasip olmadı...dur bakalım Beri yolluyor şuan okurum biraz bu gece...

From: VooDoo_83 7/16/2003 9:41 pm

:)) ben tam bir harry potter fanatiğiyim :)) kitapların hepsini yedim yuttum kaç kere :)) çok eğlendirici valla, ara sıra bazı nükteler var,mesela hermonie'nin bazı laflarına katıla katıla güldüğümü bilirim.ama filmlerini çekmeyeceklerdi.kitaplar filmlerden bin kat daha güzel.

From: spooky_tr 7/31/2003 7:42 pm

sevgili harrycilerim pottercılarım..tüm seri içinde şu ana kadar favorim olma özelliğini koruyan prisoner of azkaban ın setinden yeni fotolar düşmüş bile netlere..siz de eksik kalmayın dedim..he he heee..buyrunuz burdan:

http://www.the-leaky-cauldron.org/images/2003/07/alfonsoemma.jpg

http://www.the-leaky-cauldron.org/images/2003/07/danalfonso.jpg

http://www.the-leaky-cauldron.org/images/2003/07/danemma.jpg

http://www.the-leaky-cauldron.org/images/2003/07/gambon.jpg

http://www.the-leaky-cauldron.org/images/2003/07/shack.jpg

http://www.the-leaky-cauldron.org/images/2003/07/kids.jpg

NOT: 5. fotoya özellikle dikkat ediniz..gerçi daha çok da yakından görmedik ama sirius black karakteri bu kadar cuk oturabilirdi tip olarak..hastasıyııımmmm..he he heee..hatırlayamayanlar için söyleyeyim..burda gördüklerinizin çoğu kitaptaki "shrieking shack" (bağıran baraka diye çevirmişlerdi galiba bunu tr kitaplarda) mekanında geçmekte..

From: rukish 8/9/2003 12:10 am

ya kopup kopup duruyos

demin girmistik gene gitti sayfa
sen arada bir bakmaay devam et

ya msn'e girelim bari

From: spooky_tr 10/7/2003 11:30 pm

veeeeeeeeeeeee harry potter dan bi casting harikası daha!!!gary oldman dan sonra emma thompson da profesör trelawney olarak oyuncular arasına katılmış arkadaşlar, süper bi haber, süperrrrrr..hala iddia ediyorum; çocuk filmi diye burun kıvırıp geçenler bi tarafımı yesin, zira bu casting başka hangi filmde var ha??bi tane daha böyle damar oyuncu eklerlerse gidip şahsi olaraktan öpecem bu herifleri..he he hee..

From: rukish 10/8/2003 10:06 am

obareyyy?

gary oldman mı? ne rolünde oynıycakmış kine? sanki kitapları okudum filmleri izledim de! sorduğum soruya bak yaa..

nesse... son filmde oynıycak yane.. eh bea geç kaldım belki ama oturup izliyim şuı filmleri :PPP .. belki kitaplarını da okurumm da çok kalınlar bea :P

ha buu arada... valla ben çocuk filmi demedim beri . valla billa!! eheheuehehehe

From: Fred_Charles 10/8/2003 12:07 pm

heeey.. demek buralarda harry okuyanlar da varmış :) :) :)

Gary Oldman "Sirius Black" rolünde..

kitap buralara gelmeden download programlarında aranırken fake bir order of the phoenix bulmuştum.. yazarı belli değil, "harry writer" olarak imzalanmış.. 331 sayfa! ilk 4 kitaba sadık kalınarak yazılmış.. çok eğlenceli, bir solukta okunuyor (tabi soluğunuzu bir gece tutabilirseniz :P ).. harry sevenlere tavsiye ederim.. rowling'in aksine çok pembe yazılmış.. tamamen farklı bir konu, farklı bir bakış açısı.. bi göz atın:

http://160.75.67.36/hayripitir/Harry%20Potter%20and%20the%20Order%20of%20the%20Phoenix%20.pdf

NOT: komik, şaka falan diil; her kim yazmışsa kasıp 300+ sayfa kitap yazmış..

From: gillian1610 10/8/2003 12:29 pm

Alıntı:

tamamen sana katılıyorum zaten ben kimi sevsem ölüyor sirusta böyle gitti ama okuduğum en iyi harry potter kitabıydı özellikle son bölümler

From: spooky_tr 10/10/2003 1:30 am
To: gillian1610

ii güzel de spoiler ın allahını vermişsin, bilmiyorum artık.. :)

From: Durden38 10/10/2003 2:30 pm

Spoiler'ın babası olmuş gerçi saolsun gazetelerimiz daha kitap çıkmadan manşet yapmışlerdı:))))

From: gillian1610 10/10/2003 5:20 pm

lanet....
unutmuşum ya özür dilerim
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum Oca 06, 2006 1:46 am    İleti konusu: Harry Potter And The Half-Blood Prince Alıntıyla Cevap Gönder
From: spooky_tr Jul-17 2:48 am

ben bu başlığı açmasaydım çatlardım.. :)

öğlen saatlerinde hasan sayesinde fazla kasmadan ulaştığım kitabı an itibariyle soluksuz bir şekilde okumaktayım..daha çocuklar hogwarts a bile varmadılar, ama öyle sanıyorum ki favori kitaplarımdan biri olacaktır..ya da seneler süren bekleyişin ardından kitaba sonunda ulaşabilmiş olmanın verdiği geçici bir sarhoşluk hali var üstümde, düşüncelerimi etkiliyor.. :P

harry potter severleri beklerim efenim..okumayı bitirip çarşaf çarşaf spoiler uyarıları koyalım şuralara..tartışalım gönlümüzce..miiissss.. ;)

From: Durden38 Jul-17 11:16 am

Dün gece itibari ile kendim kaşınarak spoiler'ın babasını kendi kendime şeyettim...Ama neyseki ağzımı tutacağım, yoksa ipe dizerler beni..ehehe

From: rukish Jul-17 5:33 pm

Ben ipe dizmem, söle söleeeee!!! Nası olsa okumuyom ama okuycam, ama spoiler severim, eheheh.. şuraya uyarı koyarak bile yazmıyon ya Tancan, aşkolsun :P

From: SpookyspookX Jul-18 12:04 am

Hayır hayır spoiler etme..:)

From: Durden38 Jul-18 1:25 am

Yok valla yazamam, bir kere bir bok yedim...Yine yapmam..ehehe...Sen ara beni ben anlatırım sana..:p

Tuğçe sana da ufak bir anlaşma karşılığı spoiler etmeyebilirim..ehehe

From: rukish Jul-18 9:35 am

Seni mi beklicem bea! Öğrendim bilem :PP Karakterlerini bile doru dürüst tanımadığım bi kitabı spoil ettim, süperim dimi :PPP

Neyse filmlerini kitapları okumadan izleyerek zaten spoil ettiğimi düşünüyorum ben valla..

Bir gün okumak dileğiyle efendim. Spoiler da öyle böyle değil hani.. Çok kötü çok.. hhihihi

From: pusscatx Jul-18 9:41 pm

selam

ben geçenlerde amazondan sipariş ettim kitabı. . ayıp olmazsa sen ne kadara aldın diye sorabilirmiyim. tatildeyim istanbula dönmeyi bekliyemedim almak için. tuzluya mı geldi acaba diye meraktayım da.

From: spooky_tr Jul-19 12:17 pm

ben kitabı netten okudum.. :) o bakımdan yardımcı olamayacağım..ama kitapçılarda gördüğüm kadarıyla fiyatı 39-40 ytl civarı..

bu arada bu rowling ne terbiyesiz kadındır, bizi böyle bunalımlara sürüklemeye, içimizi sıkmaya ne hakkı vardır diye sormak isterim..kitabı bitirdim ve tek söyleyeceğim ağzımdan içten bir "hasss.." lafı çıktığıdır..sadece bu kitap için değil, son kitabı ve son kitapta olabilecekleri düşününce bunun ağzınızdan çıkmasına engel olamıyorsunuz..eheh okumayanlara selam ederim, spoiler kısmıma geçerim..

SPOILER
Alıntı:
snape in ne mal olduğunu sonunda anladık, ama bunun da altından beklemediğimiz bişey çıkabilir gibime geliyor..arada dumbledore ve draco ya yazık oldu..daha harry nin dumbledore dan öğreneceği çok şey vardı..

kitapta çok zorlama durduğunu düşündüğüm şeyler de vardı..bunlardan en önemlisi de kahramanların yaşının büyümesiyle ortaya çıkan "çiftleşme" muhabbetleriydi.. :) buna kesinlikle gereksiz demiyorum, çünkü dumbledore un da kitap boyunca harry ye söylediği gibi sevgi, en güçlü büyüyü bile alt edebiliyor, insanların "saf" kalmasını sağlayabiliyor..yine de "yahu kitap çok karanlık gidiyor, araya şöyle atmosferi yumuşatacak bir şeyler de koyalım", demiş rowling..dediğim gibi, bana yapay geldi..

son kitapla ilgili olarak; hogwarts ta geçmeyecek bir hikaye de beni oldukça meraklandırmakta..rowling hikayeyi iyi işlerse seriye uygun mükemmel bir son yaratabilir..bekliyoruz şiddetle..eheheh..

daha ayrıntılı düşünmek için kitabı kesinlikle bir daha okumam lazım..bazı çılgın teorilerim var, ama bunları açıklamam için bir prisoner of azkaban gibi yiyip yutmam lazım kitabı.. :)

From: PELIN77 Jul-26 12:54 pm

BÜYÜK SPOILERLAR (OH BE!)

Alıntı:
]"snape in ne mal olduğunu sonunda anladık, ama bunun da altından beklemediğimiz bişey çıkabilir gibime geliyor..arada dumbledore ve draco ya yazık oldu..daha harry nin dumbledore dan öğreneceği çok şey vardı.."

Snape asla hain olamaz, her zamanki gibi günah keçisi yapıldı. Zaten Harry?nin Snape?e olan bitmek tükenmek bilmez nefreti ve ön yargısı kitabında bu yönde ilerlemesinin nedeni. Tamam profesörümüzde sütten çıkmış ak kaşık değil, o müthiş zekasına ve yeteneklerine rağmen James ve Sirius yüzünden hala 15 yaşında gibi davrandığı ve Harry ve klanına bu yüzden zorluk çıkardığı su götürmez bir gerçek. En favori karakterim olmasına rağmen bunun bende hayal kırıklığı yarattığını saklayacak değilim. Ancak, Snape?in Dumbledore?a ihanet edeceğini, bunca zamandır Voldermont için çalıştığını asla kabul edemem, bilirsiniz hiçbir şey için asla %100 böyledir bu demedim, X Files için bile…ama bu konuda diyorum. Snape asla Dumbledore?a ihanet etmez.

Tüm bu olayın Dumbledore?ın başının altından çıktığına hiç şüphem yok. Unutmayın ısrarla Snape?i yanına isteyen, onu herkese karşı koruyan ve neden ona bu derece güvendiğine dair açıklama yapmayan Dumbledore?du. Slughorn?un kulak misafiri olduğu ormandaki tartışmada Snape?in Dumbledore?a “her şeyi çok garanti görüyorsun..” diye neredeyse hırçınca çıkışması size de garip gelmiyor mu? Dumbledore “unbreakable vow”?dan, Draco?nun bir şeyler karıştırdığından haberdardı, Snape ve Draco?nun yaptığı konuşmayı biliyordu, yine de hiçbir şey yapmadı. Snape?e bu kadar güvenmesinin gerçekten iyi bir nedeni olmalı, sonuçta o aksakalları var diye saf, zavallı bir dede değil.

Ayrıca Albus Dumbledore gibi bir adamın katiline, ölmemek için yalvardığını düşünmek Dumbledore?u küçümsemektir; o ölümden korkacak bir adam değildi. Başkalarını korumak için kendini feda eder ama kendisi için yalvarmaz. Snape şansı varken ve Harry?nin tüm curse?lerini 7-8 kere ve de çok kolayca bertaraf etti ama ona bir kere saldırmadı, diğer death eater?ı da derhal durdurdu “o Dark Lord?un” diyerek oysa o Harry?e sadece işkence ediyordu, öldürmüyordu. Kendi de yapabilirdi ama yapmadı. Hala Harry?e occlumencary dersi veriyor, “zihnini kapa!”, Voldermont?la karşılaşınca çok daha kötüsü yapılacak zihnine diyordu.

%100 Snape?in arkasındayım. JKR onu 7.kitapta kahramanca öldürürse benden çekeceği var.

Buradan kitaba saygı göstermeyerek, hiçbirini okuma zahmetine hiç katlanmamış, filmler varya canım dieyerek "bana ne ..bana ne..ben spoiler bilmek istiyorum.....nihahahhaha" davranışlarında bulunana arkadaşları şiddetle ve esefle kınıyorum. Kendileri aynı şeyleri LOTR için de yapmışlardı.

From: rukish Jul-26 9:21 pm
To: PELIN77

Ne demek güzelim.. Ben de seni seviyorum. ehehehehehehehe...

LOTR'yi karıştırmayalım şimdi.. O'nunla sorunumu ben bile çözememişken üstüme bu kadar gelinmez, yazık.. :PP

Spoil etsem de okurken zevkini çıkarabileceğimi biliyorum bi kere HP'ı.. Hayatımın eseri Kara Kule'yi bile spoil etmiş biriyim ben aloo.. Lütfen benç böyle kabul edinis.. Evet, edinis..
Başa dön
Misafir

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 9:38 pm    İleti konusu: Re: Harry Potter And The Half-Blood Prince Alıntıyla Cevap Gönder
heheheh bir de buraya yazayım iki satır.

şu snape konusunda bişey diyim. JKR "Snape hakkında o kadar iyi şeyler düşünmeyin" benzeri bir ifade kullandı. onun için çok üzülmem aslında ölse, ya da ne biliyim, harry ya da remus mesela, şöyle azıcık ağzının payını verse.

S.
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 10:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
JKR'ya asla güven olmaz. Kadın ne yaptı etti, biz kendini herşeyin farkında sanan muggle'ların altından halıyı çekiverdi; hemde 6 kitap sonra. Açıkçası Harry'nin öğreneceği çok şey var ve evet bence bazı konularda asıl o ağzının payını fena alacak. Snape'in bu Harry ve takımına karşı takındığı tavırları bir şekilde düzeltmesi gerekeceği aşikar zaten onu reddeden olacağını sanmıyorum. Umarım 7. kitap 6 gibi iki bölüm harici bir fiyaskoya dönüşmez.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Sal Oca 24, 2006 4:52 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben nihayet son kitaba başlamış bulunmaktayım !!!Yakında yorumlarımı yazcam buraya..Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Oca 24, 2006 9:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
elisa day yazdı:
Ben nihayet son kitaba başlamış bulunmaktayım !!!Yakında yorumlarımı yazcam buraya..Smile

Aman Tanrım ! Sonunda ! Bittiği an konuşmak istiyorum seninle, ara beni..

Twisted Evil

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 3:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bitirdim.. Confused

Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 3:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Öyle kuru kuru "bitirdim"diyeni sizin orda ne yapıyolar bilmiyorum ama ben saldırıyorum Tuçe hanım. nihah..

Surat ifadenizden (pardon smiley ifadenizden) pek bir kalakaldığınızı düşündüm nedense, alalım bi ara düşüncenizi mümkünse
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 4:37 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok fena kalakaldım be Ruki..Dumur oldum yani...Çok dumur edici bir son olmuş...Hele o başlardaki aşk meşk..vs durumları sonu daha da vurucu hale getirmiş..

Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Şub 09, 2006 12:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
elisa day yazdı:
Bitirdim.. Confused

Nihayet!

Lütfen görüşlerinizi bizimle de paylaşın sayın elisa day. Ama anlıyorum seni, sabah 4'te oraya geldiğimde yüzümdeki şok ifadesini bir Beri bilir bir de Allah. Uyumamıştım tabii sonrasında.

Live long and prosper
Başa dön
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Cmt Şub 11, 2006 3:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Harry Potter deyince benim favorim açık ara Ateş Kadehidir. Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın gereksiz yere uzatıldığını düşünürüm. Son kitaba ise bayıldım. Hakkaten sonunda çarpıyor, kalakalıyorsunuz, öh diyerek. Ben kitabı dayanamayıp, her türlü zoluğa katlanıp ıngilizce okuyunca, yanlış anladığımı falan zannetmiştim yaklaşık 20 defa okudum, en sonunda maalesef ingilizcemin o sahneyi maalesef doğru anlayacak kadar iyi olduğunu görmüş oldum Razz O kitabı bitirmek uğruna Bozcaada'yı gezemedim ah ah...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Sal Tem 18, 2006 2:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Benim her zaman favorim Azkaban Tusağı kalacaktır,hikaye genel akışına kavuşuyor hani deyim yerindeyse stand alone luktan çıkıp 8 şiddetinde bir mitolojiye dönüşüyor Very Happy
Ama ben de bütün bunların arkasında Dumbledore'un olduğuna eminim ama tabii o sahte madalyon,orada kandırılması,ne işe yaradığı bilinmeyen iksir vb. işi biraz zora sokuyor.Ama bir şeyler eksik olduğu kesin...
Bu arada kitabın ıngiliz baskısı ve Amerikan baskısı arasında "ufak" bir fark varmış.ıngiliz baskısında ve bizim çevirilerde,Dumbledore Malfoy'a yoldaşlığın onu ve ailesini çok iyi koruyabileceğinden,hemen bu gece güvenli bir yere alınabileceklerinden bahsediyor.Amerikan baskısında şuna benzer bir cümle varmış fazladan;"Öldü sandıkları birinin peşine düşmezler"sizce ne demek bu neden baskıdan çıkarılmış?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ellie arroway
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 220

İletiTarih: Pzr Tem 30, 2006 6:05 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
valla ilk iki kitabını okudum pek de hoşuma gitmedi açıkcası... Confused
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Pzr Tem 30, 2006 8:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jtt0331613 yazdı:

Bu arada kitabın ıngiliz baskısı ve Amerikan baskısı arasında "ufak" bir fark varmış.ıngiliz baskısında ve bizim çevirilerde,Dumbledore Malfoy'a yoldaşlığın onu ve ailesini çok iyi koruyabileceğinden,hemen bu gece güvenli bir yere alınabileceklerinden bahsediyor.Amerikan baskısında şuna benzer bir cümle varmış fazladan;"Öldü sandıkları birinin peşine düşmezler"sizce ne demek bu neden baskıdan çıkarılmış?

Hmmm, tuhaf bir durum. Peki kaynak ne kadar güvenilir onu merak ettim. Yani, J.K. Rowling'in ıngiliz olduğunu düşünürsek, esas baskının ıngiltere baskısı olduğu sonucuna varmamız gerekmez mi? Bu durumda ıngiliz baskısından çıkartılmış olması, ne desem ki saçma geldi bana. yani haberin asparagas olma olasılığı ne kadar o önemli bence.
Alıntı:
Yani sonuç olarak bu cümle Dumbledore'un ölümünün, aslında o öldü sanılsın diye düzenlenmiş bir oyun olması ihtimalini güçlendiriyor, o yüzden şüphelendim. Bunun böyle olduğunu şiddetle savunan birinin uydurabileceği bir teori

Vallahi ne desem bilemedim. Elimdeki ıngiliz baskısında ve YKY'nin baskısında böyle bir cümle yok dediğin gibi Demek ki ABD baskısını ele geçirmek lazım Smile
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız