X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Harry Potter
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
x_phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 385

İletiTarih: Per Şub 01, 2007 7:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
spooky yazdı:
21 Temmuz 2007, Harry Potter and the Deathly Hallows'un çıkış tarihi olarak açıklandı.

Bu da demek oluyor ki, ben 2007'nin Temmuz ayına taparım. 13 Temmuz'da film, 21 Temmuz'da kitap. Oy oy oyy...

Bende duyunca çok mutlu oldum duyduğuma göre J.K 750 sayfayı geçmiş eğer doğruysa benim için tam bir bayram olucak tek kötü yani 750 sayfayı bir günde nasıl bitirceğim Sad
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Per Şub 01, 2007 8:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yaşasın!!!Yihuu!!!!!Hey!!!!!!!!Ho!!!!!!Heyooooo!!!!!!Huuuu!!!!!!! Very Happy Laughing
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Şub 01, 2007 10:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
spooky yazdı:
21 Temmuz 2007, Harry Potter and the Deathly Hallows'un çıkış tarihi olarak açıklandı.

Bu da demek oluyor ki, ben 2007'nin Temmuz ayına taparım. 13 Temmuz'da film, 21 Temmuz'da kitap. Oy oy oyy...

ahahaha.Very Happy

Ben mutlu olamadım bu habere, daha çok erken, çok...

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Cum Şub 02, 2007 12:43 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bekleyecek çok ay var değil mi Sad
txfmatrx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 251

İletiTarih: Cum Şub 02, 2007 11:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tarihin belli olması çok iyi. Ama Türkiye'ye de bir an önce gelir umarım. Harry Potter ı beklemeye dayanamıyorum. Alınca da bir ya da iki günde bitiriyorum. Ne kadar kötüVery Happy
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Cmt Şub 10, 2007 10:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
O kadar heyecanlıyım ki anlatamam Very Happy
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 1:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Nihayet Melez Prens'i okuyabildim.Zümrüdüanka Yoldaşlığı'ndan sonra bayağı ince gözüken kitap bitti hemencecik ama,tabi benim yüz ifadem de görülmeye değerdi.Nasıl yani demekten alamadım kendimi.
Arkadaşım Snape'i sevmemi anlamasa da bu kitapta da yine favorimdi ama son ana kadar Dumbledore'u öldüreceğine inanmadım desem.Yani hep Dumbledore'nun verdiği güvene inanıp durdum seri boyunca...
Eh Melez Prens'in o çıkması da beni ayrı bir sevindirdi tabi,kitabın sahibinin Tom Riddle olmadığını tahmin ediyordum ama Snape çıkacağını hiç düşünmemiştim doğrusu.Hımm o da bulanıkmış demek ki.
Kitapta en çok hoşuma giden yerler Voldemort'un geçmişinin anlatıldığı kısımlar oldu elbette.Riddle'nin planlarına ne kadar titiz hazırlanması falan...
Ron ve Hermonie ise allahım, sinir ettiler tüm kitap boyunca...

Uff ya şimdi son kitabı bekle dur bakalım Sad

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 4:44 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok dandik bir bilgi ama DH'nin Amerkan baskısı 784 sayfa olarak açıklanmış.ıngiliz baskısı da 700 civarında oluyormuş bu durumda.ıkinci bir Zümrüdüanka gibi hemen hemen.
Keşke 2000 sayfa filan olsaydı Razz

EDIT-
Kapaklar!!!!
Amerikan(ve Türkiye de oluyor) http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/hp7childus.jpg
http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/dhusfull.jpg

ıngiliz
Yetişkin http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/hp7adultuk.jpg
Çocuk http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/hp7childuk.jpg
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Mar 29, 2007 2:51 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jtt0331613 yazdı:

Kapaklar!!!!
Amerikan(ve Türkiye de oluyor) http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/hp7childus.jpg
http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/dhusfull.jpg

ıngiliz
Yetişkin http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/hp7adultuk.jpg
Çocuk http://www.mugglenet.com/viewer/?image_location=/dhcovers/hp7childuk.jpg

Bunu iletmek için girmiştim ama jtt benden önce davranmış Very Happy Editlenen mesajları ilk anda farketmeyebilirler diye tekrar alıntı yapıyorum.

ılk defa Amerikan versiyonunu beğendim. Süper olmuş. Bununla ilgili eve gidince spekülasyon yaparı artık. Ama kalbim yine de UK Adult versiyonunda.. O pendantı istiyorum, satmazlarsa ben yaptıracağım.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Per Mar 29, 2007 3:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya gerçekten çok güzel olmuşlar(UK çocuk versiyonundaki Harry 30 yaşında gibi duruyor ama olsun) En güzeli ilki yani Amerikan versiyonu.Voldermort aynı darkness'ın avatarındaki hali gibi Very Happy

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Per Mar 29, 2007 4:22 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kapaklardan bile aklım çalışmaya başladı bir anda Laughing Napıyor bunlar diye düşünüp duruyorum Very Happy ıngiliz kapağındaki yazılardan birincisi sanki Ron ile Hermione dediklerinin aksine Privet Drive'da Harry'yle değillermiş gibi geldi(ki bu çok üzücü bence,çünkü Dursleylerle Ron'un ev arkadaşlığını okumayı çok isterim Razz ve sanırım büyük finalden önce böyle şeylere ihtiyacım olur Shocked ) ikincisi de sanki sanki sanki Hogwarts açılmayacakmış gibi geldi...Ama açılmalı da ya...Neyse,hiç anlamlı bir şey yazamadım,heyecandan işte Razz
Ron'un elinde kılıç var,hazinelerin ortasındalar,sanki arkaya doğru çekiliyorlar...Harr^y'le Voldemort da sanki bir şeye bakıyor ama...
Neyse ben düşünmeyeyim en iyisi Laughing
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Mar 29, 2007 7:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de Ron ve Hermione Privet Drive'da olurlar gibi düşünüyordum ama yolculuğa çıkmadan önce aileleriyle birlikte olmaları gerekebilir.

ıngiliz çocuk versiyonundaki el Ron'un değil, dikkatli bakın. Harry'e tutunan bir elf var. Dobby veya Kreacher. Ayrıca orası büyük ihtimalle girngott bankası, etraftaki altına ve mücevhere bakarak söylüyorum bunu. Dikkat ederseniz ortalarında duran miğferde bir griffin, zırhta ise yılan işlemesi var.

Amerikan versiyonunda, Harry asasız büyü yapıyor ama Voldeemort'la yüzyüze değiller. ıkisi de nerede4yse aynı yöne dönmüş. Önünde oldukları şey, arka plana da bakarak, kurucuların mezarları olabilir mi diye düşünüyorum. Yerde kayalar ve tahta parçalrı görünüyor arkada ise belli belirsiz şekiller (ilk baktığımda death eater'lar diye düşündüm ama mezar taşı da olabilir) ve avluya benzer bir yapı var.

Live long and prosper
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Cum Mar 30, 2007 12:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
darkness yazdı:
Ben de Ron ve Hermione Privet Drive'da olurlar gibi düşünüyordum ama yolculuğa çıkmadan önce aileleriyle birlikte olmaları gerekebilir.
Yine de umarım Privet Drive'da olurlar Very Happy

Alıntı:
ıngiliz çocuk versiyonundaki el Ron'un değil, dikkatli bakın. Harry'e tutunan bir elf var. Dobby veya Kreacher. Ayrıca orası büyük ihtimalle girngott bankası, etraftaki altına ve mücevhere bakarak söylüyorum bunu. Dikkat ederseniz ortalarında duran miğferde bir griffin, zırhta ise yılan işlemesi var.
Evet Shocked Vay canına şimdi daha da ilginçleşti...Kılıç tutan bir elf...
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum Tem 06, 2007 10:52 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ıki yıldır içim içimi yiyordu... derken kaldı 14 gün. Tam 14 gün. Bir yandan okuyayım da artık bu stresten kurtulayım istiyorum diğer yandan hiç okumak istemiyorum o kitabı.

Büyük Harry potter hayranlarından biri Newsweek dergisinin bu haftaki sayısında kendisine ayrılan kolonda şunları söylemiş serinin son kitabı hakkında.
Alıntı:

ış Harry'e gelince bir parçam - oldukça büyük bir parçam aslında - "hoşçakal" demeye zor tahammül ediyor. Tahmin ediyorum J.K.Rowling de aynısını hissediyor, buna rağmen yine tahmin ederim ki o duygular, iyi ya da kötü, işi sonunda tamamlamış olduğunu bilmenin verdiği rahatlamayla iç içe.

Ve ben bir yetişkinim, tanrı aşkına!- bir muggle'ım. Bunun Harry, basit kapağı ve 500 adet baskısıyla Harry Potter ve Felsefe Taşı`nda ortaya çıktığında 8 yaşında olan çocuklar için nasıl olduğunu düşünün. O çocuklar bugün 18 yaşındalar ve son kitabı kapattıklarında, bir manada çocuklarına da kapağı kapatacaklar - veranda salıncağında harcanan büyülü yazlara, kampta örtülerin altında elde fenerle okumalara, Cincinnati'deki büyükanneye ya da wichita'daki Bob amcaya giderken yapılan uzun yolculuklarda dinlenen Jim Dale'in sesine. Harry potter okurlarını içeren ailelere tavsiyem: selpak stoklayın. ıhtiyacınız olacak. Kaçınılmaz bir gerçek bu durumu çok daha kötü yapıyor: Sadece Harry değil. Moaning Mrytle'dan fare Scabbers'a (wormtail) tüm ekibe veda etmenin vakti geldi. Bu da bizi ilgi çekici bir soruya götürüyor - son kitap Harry'nin uzun süreli (ve çok sadık) hayranlarını tatmin edecek mi?

Ama bir teselli var. Her zaman iyi hikayeler olacak ve zaman zaman harika hikayeler olacak. Eğer beklerseniz size geleceklerdir. Ve kalbimde inandığım bir şey var : Hiçbir hikaye sonu olmadan harika olamaz. Bir kapanış olmalı çünkü bu insanın doğası. Ve durum bu olduğundan, 21 temmuzda elimde paramla sırada olacağım.

Ve, kabul etmeliyim, kalbimde kederle.

Stephen King

Live long and prosper
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum Tem 06, 2007 11:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu arada sırası gelmişken uyarımızı yapalım. Bilindiği üzere bu kitap serisini senelerdir takip eden pek çok insan var. Hiç kimsenin kitap zevkinin bölünmesine müsamaha gösterilmeyecektir. Spoilerlara azami dikkat göstermenizi istiyoruz. Bu forumun tüm başlıklarında geçerlidir. Avatar ve imzaların da spoiler içermemesine dikkat edelim lütfen. Kitap spoilerlarında, spoiler süresi kitabın Türkçe basımının çıkmasından bir ay sonrasına kadardır. Bu zamana kadar kitap hakkında herşeyi spoiler uyarısı içerisinde vermeniz gerekiyor.

Açıkçası, bu kitabı bilerek bu forumun herhangi bir yerinde spoil eden ( kitapta olanları yazan) kendini derhal banlanmış bulacaktır.

Hepinize iyi okumalar.

Live long and prosper
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »
5. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız