X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Harry Potter
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pts Tem 31, 2006 1:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
^^Ben onu yazmayı unutmuşum ya bu haberi okuduktan sonra ben o baskıyı gördüm.Bir arkadaşıma Amerika'dan yollamışlardı,ben de inanmamıştım başta ama baktım gerçekten öyle.şimdi insanın aklına acayip fikirler getiriyor bu laf...
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Pts Tem 31, 2006 2:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu konu kitap çıktıgı günden beri gündemde. Amerikan baskısı ve ıngiliz baskısı aynı anda(hatta dakikada) satışa çıkıyor. Amerikan baskısındaki o fazlalığın amerikadaki editörlerce çıkarılmayı unutulduğuna dair bazı görüşler var, ben açıkçası başka bir neden göremiyorum bu farka.

Ancak tabii bu bütün olaya başka bir boyut katıyor.

Evet Tuğçe yazıyorum....yazıyorum..bu tatilde bitireceğim. söz.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 348

İletiTarih: Pzr Ağu 20, 2006 3:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Öldü sandıkları birinin peşine düşmezler cümlesini cıkarıldığını bende bir çok yerde okudum.herkes 7. kitapla ilgili teoriler yapmaa başlamış.dumledore snapele işbirliği yaptı aslında ölmedi diyenler çok..kitap çıksada öğrensek nolduğunu.kesin cıkış tarihini bilen warmı?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 9:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yıllar önce ilk 4 kitabı okumuştum...yıllar sonra hele bi başlayayım 5. kitaba dedim fakat gelin görün ki "eeuuu...bi dakka harry sihirbaz olandı di mi" gibisinden bir hafıza kaybı yaşadığımı fark edince ilk kitaptan tekrar başladım. 3 günde ilk 2 kitabı bitirdim, Azkaban Tutsağı'na başladım. Azkaban favorimdi ilk okuduğumda. Ateş Kadehi neden o kadar sevmedim hatırlayamıyorum sonuçta herkesin hem fikir olduğu bir konu varsa o da JK Rowling'in her kitapta kendini aşıp öncekinden daha iyi yapıtlar çıkarmasıdır. Neyse okuduklarım arasında 3-4-1-2 gibi bir beğeni dizilişim var. en sevdiğim karakter ron, harry ilk 2 kitap itibariyle yaşındaki çocuklar gibi davranmıyor nedense. Griffindor Quidditch takımı kaptanı Wood'u da çok seviyorum. ayrıca Quidditch oynamak ve bir nimbus iki bin almak istiyorum. baykuş da olabilir. yılbaşı hediyesi uyar.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 10:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
valla ben en son zümrüdüanka yoldaşlığı'nı okumuştum.sonra gerisi gelmedi.melez prens'i yani aslında "half-blood prince"i okumak nasip olmadı.hiç de aklıma gelmedi açıkçası.bir aralar çok taikp ettiğim için kitapta geçen olayları biliyorum "maalesef".neyse işte.eskiden harry'yi severdim doğal olarak ama bence ron ondan daha iyi bir oyuncu.mimikleri filan,çok şirin bir şey.harry kasılıyor oynarken sanki.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 10:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kitaplardan bahsediyor zaten Murat, filmlerden değil.

şimdi Murat'çıjm...ellerimi ovuşturarak bekliyorum. Bitir şunları da şöyle bir seminer yapalım toplanıp ....

Ayrıca nimbus'un modası geçeli çok oldu, sana bir firebolt alalım bana bir adet Snape sözü verildi doğumgünüm için. *swoons*

Son söz olarak, biliyorum 1 yıl oldu ama bitirip post edeceğim buraya HP teorileri yazımı...

Live long and prosper
Başa dön
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 10:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
ayrıca Quidditch oynamak ve bir nimbus iki bin almak istiyorum. baykuş da olabilir. yılbaşı hediyesi uyar.

Ciddi misiniz ya, her Harry Potter okuyuşumda (Boş zamanlarımı arada sırada Harry Potter okuyarak geçiririm de...) ben de aynı şeyleri yapmayı hep düşlerim, yalnız hediye olarak ateşokunu tercih ediyorum. Nimbusun modası geçti bi kere Razz Ama ben o şekerlemelerden de çok istiyorum, hele kulak kiri aromalısını tatmayı çok isterdim Rolling Eyes
Başa dön
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 10:33 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
darkness yazdı:
bitirip post edeceğim buraya HP teorileri yazımı...
bekliyoruz teorileri bi ara bende takmıştım sonra kitap çıkana kadar kafayı yiceğime hiç araştırmiyim daha iyi dedim Very Happy
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 10:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Benim için çok geç. Ben çoktan kafayı yedim. Boş saatlerimi ne yaparak geçiriyorum sizce (yani burası haricinde) Razz

Bütün bunlardan Beri sorumlu...bir de JKR...bir de Snape...bir de Harry...

Live long and prosper
Başa dön
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 10:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben yine iyi yırtmışım biraz daha uğraşsam teori yazmaya başlıcaktım artık Wink bütün seriyi 5-6 kere okumuşumdur zaten..
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Cum Eyl 01, 2006 3:16 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence her zaman olduğu gibi şimdi de hiç bir teori tutmayacak ve inanılmaz şaşıracağız...Azkaban Tutsağı benim de favorim olmuştur hep...
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Pts Eyl 04, 2006 7:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
HP teorilerinden bahsedilince, şöyle bir göz atayım kitaplara dedim ve bir şey dikkatimi cezbetti.
(Azkaban Tutsağı ve azıcık LOTR spoiler'ı içerir. Bir de Melez Prens hakkında aslında açık spoiler yok ama, bişicik var denebilir... )
Alıntı:
şimdi LOTR Harry Potter ne alaka demiş olabilirsiniz ama bana Azkaban Tutsağı'nın sonundaki Dumbledore ve Harry arasında geçen şu konuşma:
"DUMBLEDORE:Pettigrew sana hayatını borçlu. Voldemort'un yanına sana borçlu olan bir yardımcı gönderdin. Bir büyücü diğer bir büyücünün hayatını kurtardığında, aralarında belli bir bağ oluşur... ve yanılmıyorsam Voldemort hzmetkarının Harry Potter'a borçlu olmasını istemeyecektir"
HARRY: Pettigrew'la aramda bağ istemiyorum! Annemle babama ihanet etti o.
DUMBLEDORE: Büyünün en derin en ulaşılmamaz köşelerinden söz ediyoruz Harry. Ama inan bana... gün gelir Pettigrew'un hayatını kurtardığına çok memnun olabilirsin"
(şimdi özellikle Dumbledore'un son söylediği) Gandalf'ın Gollum hakkında Frodo'ya söylediklerini hatırlattı. Ben fazlasıyla benzettim. Zaten belki bu durum sizin de dikkatinizi çekmiştir belki nette başka bi yerlerde de bahsi geçmiştir ama ben hiç rastlamadım. Ben sadece dikkatimi çeken bu noktayı paylaşyım dedim. "Yani Pettigrew'ın son kitapta, Gollum'un "Kralın Dönüşü"ndeki rolünü (yüzüğün ateşlere düşmesini sağlaması) andıran bir rolü olabilir mi acaba?" diye düşünmeden edemedim doğrusu,(bu rol nasıl bir rol olabilir onu da tam olarak bilemiyorum, belki Snape ile ilgili bir şey olabilir) çok uçuk gibi gelebilir ama JKR boşuna yazmamıştır bence bu cümleleri, en azından bana öyle geliyor.
ılginç geldi bana, siz ne düşünürsünüz bilemem Smile
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Eyl 04, 2006 10:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok daha dertine inmek gerekir aslında Peter Pettigrew o kadarda üstten geçilemez. Son kitapta çok kritik bir rolü olacağı kesin, yalnız yukarındakinden daha detaylı bir teorim var benim bu konuda

* baskı hissediyorum üzerimde ama...* Crying or Very sad

Live long and prosper
Başa dön
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Pts Eyl 04, 2006 10:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
walla bana da mantıklı geldi bu teori..
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Eyl 05, 2006 1:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence JKR bütün teorileri okuyor ve sonra da onları özellikle yazmıyor.Hiç bu kadar tahmin edilemez başka bir yazar görmedim Shocked
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız