X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
2x13: Irresistible
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Nis 14, 2005 11:23 pm    İleti konusu: 2x13: Irresistible Alıntıyla Cevap Gönder

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/24/2004 7:18 pm
To: ALL

uuuu...işte sezona damgasını vuran mükemmel bir bölüm daha. X'i olmayan bir X-Files. paranormal yok, bilinmeyen yok, doğaüstü yok. gerçek korku'nun her zaman yanıbaşınızda olduğunu kanıtlayan en güzel bölümdür irresitable. ve dizinin gücünü kanıtlayan, sadece uçuk fikirlere bel bağlamadığını gösteren, scully'nin kaçırılmasından sonra ilk ciddi sınavından geçtiği nefis bir bölüm. kaçıran çok üzülür.

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/28/2004 12:28 am
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

10 dakika sonra başlayacak, kaçırdım da hiç ettim diye üzülüyordum oysaki iki satır yazacak vakit bile buldum:)
geçen sene yaptığımız küçük ama kapsamlı araştırma da, pek çok x phile'in nefretini üzerine çekmişti Donnie Phaster işlediği suç itibariyle... Bölüm sonunda Mulder'ın monoloğuna dikkat çekerim, yalnız olmamış diyeceğim, donnie'nin çocukluk resimleri, biraz daha "eski" görünebilirdi...

Diğer bir önemli konu Scully'nin psikiyatrik sosyal çalışmacıya açılması. Aslında tam psikoterapi teknikleri dersinde tartışılası sahne. Scully'nin gösterdiği dirençler, vesaire ya da bu dosyanın neden onu bu kadar derinden etkilediği....

eski uzun tartışmaları özledim:(

From: Commala Come Come (rukish) 5/28/2004 11:56 am
To: My Misery is a Mystery (margi13)

<< eski uzun tartışmaları özledim:( >> ühühühü.. ben deaaaaa.. sadece konuşmak gerçekten çok kötü bişi.. Sad neyse ben yazıyom hiç olmazsa nerdesiniz nerdesiniz aloooo..ühühühü Razz

Ah ulen Chris, ah ah nası güsel bi bölümdür bu ellerine sağlık ama uyutmadın beni bea. uyutmadın bea.. Yastığa kafayı koymadan önce başlamıştı zaten…. Ah ah ne bölümdü beaaaa!!

Scully'nin dava ile ilgili yorumlarında devamlı “benim kişisel fikrim” tarzı yaklaşımlarla davanın onu ne kadar etkilediği, Mulder?ın devamlı ona yakınlaşma, korkularını paylaşma, yardım etme çabaları ve gene Scully?nin neden ona açılmak istemediğini psikiyatra anlatması, ve psikiyatra anlattığı her şey…. Harika ayrıntılarla bezeli harika bi bölüm işte yaaa…

Nigar senin yaptığın suç araştırması postuna bakındım, o zaman da kararsız kalmışım ama ilk aklıma gelen “en kötü suç” kesinlikle Irresistible?daki değildi.. ılk izlediğimde de aynı şey olmuştu, Scully?nin olayı neden bu kadar büyüttüğünü anlayamamıştım.. Gene anlamadım diyebilirim, benim için tek mantıklı açıklama yakın geçmişinde bir kaçırılma tecrübesi yaşamış ve babasının ölümünden etkilenmiş olmasıydı..

Aslında suçun gerçekten iğrenç bi tarafı var, Scully?nin raporunda da yazdığı gibi saçları, tırnakları yüzünden öldürülen kadınlar var ve haksız yere öldürülüyolar.. Ama Scully?nin bu davada, o kırılganlığa sahip olması ilginç geliyo bana, hayır aslında ilginç gelen benim bu davaya hissettiklerm olmalı, cidden, ben Pfaster?ın olayını iğrenç bulmuyorum, iğrenç bulmam gerekirken bulmuyorum garip değil mi? Benim açımdan Home bölümünde ele alınan olaylar iğrençtir. Ama bu bana öyle gelmiyo işte. Bunu biraz daha uzatırsam yalnız, bölüm tahlilinden çıkıcak olay… Sadece Scully böle tepkiler verirken, Mulder davanın iğrençliğinden söz ederken ben o aşamaya gelemiyorum, ya çok fazla böle konu gördüğümden (hee evet gizli polisim ben:P, dizilerde fln yane) yada bişilere duyarsızlaştığımdan (ki bu en önemli sebep olmalı, insan nesline güvenim kalmadığındandır bu da).. Ne bilim belki de benim başıma gelmeyeceğini düşünüyorumdur içten içe, yada Scully gibi soyutluyorumdur kendimi.. Her neyse Scully gibi canlı tanığı olmak istemediğim kesin ama.. Ay geçelim, kendimi iyice garip bulmaya başlıcam yoksa..

Aşağıdaki cümleyi ekleyerek kendime ceza vermek istiyorum izninizle.. Eğer böle bi insan olmuşsam vay halime yane Razz

SCULLY: It is somehow easier to believe, as Agent Bocks does, in aliens and UFOs, than in the kind of cold blooded inhuman monster who could prey on the living to scavenge from the dead.

Bir daha düşündüm de.. Sanırım bana artık insanların, *normal olması gereken* insanların yaptığı şiddet gösterileri olağan geliyor.. ığrenç bulmuyorum çünkü insan neslinin iğrenç olduğunu düşünüyorum, çoğu zaman... Neyse gene kendimi ucube haline soktum bravo bana.. Susar mıyım bi zahmettt????

Scully?ye geri dönersek, sevgili ajanımız, normal bir tepki veriyor burada, saf kötülükle karşılaşıyor ve tıpta öğrendikleri, FBI akademisinde öğrendikleri, onu hazırlıklı kılmalıyklen birden donuyor, suçun anlamsızlığı ve vahşiliği onu bu noktaya getiriyor. Bu olayın içinde bulunmaktan olabildiğine rahatısz, çünkü anlam veremiyor, mantık bulamıyor, daha doğrusu mantık aramaması gerektiğini bilincinde ama tipik insan dürtüsü onda daha güçlü tabe, bi sebep olmalı, bi sebep, ama yok, işin hemen bitmesini umut etmekten başka yapabileceği bişi yok.. Ve bu olayın, bu vahşetin bir insanın elinden çıkmasından duyduğu rahatsızlık en kötüsüdür herhalde…

Bu konumda Mulder?a açılmaması insanın canını sıkıyor, çünkü Mulder dayanak olmaya hazır, devamlı da belirtiyor bunu Scully?ye ama Scully yapmıyor, işte burada ben Scully?ye kızıyorum, Mulder?ı düşünmesine , ona ayak bağı olabileceğini düşündüğü için, onun kendisini korumak zorunda hissetmemesi için hissettiklerini paylaşmamasına kızıyorum, Mulder gönüllü olduğu halde bunu yapmamasına kızıyorum.. Mulder?ı düşünmesi, bu beni deli ediyor.. Yapmamalı, Mulder O?nun ortağı, kişisel meseleleri bir yana bırakalım, davadan dolayı rahatsız olmasını Mulder?a söylemek onu öldürmez be kardeşim..

Ama sonra tekrar bakıyorum olaya ve Scully?nin böyle bir insan olmadığı gerçeğiyle yüzyüze geliyorum… Sorunlarını kendi başına halletmeye çalışmış bir insan olmasının garip bir yanı yok… Güçlü bi insan olmasının garip bir yanı yok.. Yaşadığı travmalar sonucunda dengesini yitirmesinin de garip bir yanı yok.. Yine de profesyonel bi görüş almak istemesi, gidip Koseff?le konuşması, ona açılması içimi rahatlatıyor tabii, tamam, Mulder?a anlatmamasına çok içerliyorum ama kendini beynindeki küçücük bi odacığa kilitlemiyor olması hayli sevindirici.. Zaten o konuşmalar olmasa kendisine 2 katı kızacağım.. Razz, çünkü güçlü olmanın en zayıf yanını sergilemiş olurdu kimseyle konuşmasaydı… Kendi kendine halledebileceğini düşünüp, gerçekten ihtiyacı olduğunda bile yardım istememek, güçlü insanların sorunu budur bence..

Bu konuşmanın, Nigar?ın dediği gibi çok değeri var bence de, Scully hakkında biçok önemli ipucu veriyor… Yaptığı işi yapabilmesinin sebebi olan inancını yitirmesi, o inanca ihtiyacı olduğunu belirtmesi insanın içini acıtıyor.. Bir davanın Scully?yi bu kadar etkilemesi, bu kadar kırılgan yapması gerçeği sinirimizi bozuyor.. Gerçekten, güçlü olması ile ilgili benim alıp veremediğim noktalar var, bunu kabul ediyorum ; ama Scully?yi böyle kırılgan görmek mi? Asla.. Bu onun kişiliği ve kişiliğinin yaralandığını görmek acayip rahatsız edici bişi…

Ve son sahneye geliyoruz.. Zafer!! (nerde nerdeeee) … Mulder?ın çenesini tutup Scully?nin gözlerinin içine bakmasıyla, Scully?nin zaten iyice zayıflayan duvarı yıkılıyor birden, iyice korunmasız kalıyor ve en güvendiği kişinin kollarında ağlamaya başlıyor. Allah?ım harika bi sahne! Bu teselli aramak değil tabii, sadece biriktirdiklerini artık taşıyamayacak hale gelmesi buna neden oluyor, rahatlama ihtiyacı had safhaya ulaşıyor… Pfaster O?nu kaçırmamış olsaydı böyle bir sahne hiç olmayacaktı bir de bunu düşünün (ve ruki?inin yakarışlarını tabe Razz)

Burada önemli olan Scully?nin, Mulder?a yardım iznini vermiş olması .. Ama bu, bi süre sora bitecek bi şekerin elinize tutuşturulması gibi bişi oluyo tabe.. şeker bitince kalıyosunuz gene ortada… Scully gene duvarını yapıcak ve içinden ışık bile sızmıycak uzun süre.. Benim gibiler de “e napalım o güçlü bi kadın” diye kendimizi kandırmak zorunda kalacağız.. Ben uzun süre önce bundan vazgeçtim ya nese..

Güçlü olabilirsin, insanları ördüğün bi duvarın ötesinde tutmak isteyebilirsin ki bu çok koruyucu bir yaklaşımdır, kendini koruman tabii ki gerekir, ama bikaç kişinin o duvarın iç tarafında bulunması gerekir.. Kimse yalnız olmak için yaratılmamıştır. Hep insanlarla etkileşim içinde bulunursun, hep birileri gelir geçer hayatından… Sonunda yalnız ölsen bile yalnız kalmazsın… Tek başına biçok şeyi halledebilirsin ama bazen ikinci bir elin de desteğinden daha iyi bişi yoktur dünyada..

SCULLY: I'm okay with it, Mulder. You can use my help.

MULDER: Always!

EDIT: bunu eklemeden geçemiycem.. Nigar, Scully - Kesoff muhabbetinin her anında sen geldin aklıma yemin ederim.. Geleceğin Kesoff'u arkim benim.. heheheheh... şimdi önceden yer ayırtmak mümkün mü acep bi seans için kine :PPPPP. öptüm canım

From: meleren 5/28/2004 1:43 pm
To: Commala Come Come (rukish)

ışte beni derinden etkileyen bölümlerden biri vay be hakika bi bölümdü tekrar tekrar izlenilebilecek bi bölümdü Mulder ın son sahnede bölüm hakkında yorumları bölümü ii özetliyordu ve ayrıca ben scully ni Mulder ile durumu paylaşmamasını harika buluyorum kendi en kötü zmanında bile kendini değil onu düşünüyor:))).....
Bence Karakterlerin anlatımı özeti bakımından bu bölüm bi X files klasiğiydi......

From: arifsusam 5/28/2004 4:23 pm
To: ALL

Niye ben hep klasikleri kaçırıyorum ya...
Cnbc-e'de başladığından beri iki bölüm kaçırdım,
biri 1.sezon'un Ice bölümü ki hakkında sayfalarca yazmışsınız,
diğeri de bu.
Haftaya böyle kaçmaz dediğiniz bölüm var mı?
Etmeyin eylemeyin 4 tane final sınavım var haftaya.

From: Commala Come Come (rukish) 5/28/2004 4:41 pm
To: arifsusam

şöle bi soru sormak lazım tabe.. siteyi takip ediyosun da mı kaçırıyosun, takip etmiyosun da mı kaçırıyosun? RazzP orda duyuruyorus ya kaçırılmaması gerekn bölümleri, ondan diorum

hane neden kaçırdığını belirmemişin de ondan sordum ama büyük ihtimalle sanırım sınavınla çakışıyodu.

her neyse harbiden çok baba bölümleri kaçırmışın arifsusam'cım bi daha böle olmasın diyecem ama görünen odur ki haftaya da çok şey kaçırabilirsin:

Fresh Bones
Colony (mitoloji)
End Game (mitoloji)
Fearful Simmetry
Dod Kalm

colony ve End Game kafadan izlenmeli diyorum.. Fearful Simmetry hatırladığım kadarıyla eğlenceli bi bölümdü o izlenmeli diyorum, Dod Kalm'ı ben kesin izlicem sisi bilmiyorum.. Eh hade Fresh Bones ta vodoo fln, izlense iyi olur..

Madem yoğunsun, Colony ve End Game'i kaçırma derim ben sana.. dierleri zaten bi irresistible olamaz ama iyiidirler bana göre...

From: drscully2000 5/29/2004 7:48 pm

Bu hafta hiç bir bölüm kaçırmadım uykusuzluğum hat safhada:)Haftanın en gerilimli (cuma gecekini izlerken resmen tırstım!)değilse de benim en beğendiğim bölümü oldu .Scully'i bu kadar erken Mulder'ın kollarında (dostça da olsa) görmek güzeldi...(he heee!)Yinede Scully gibi bir kadının cinayetlerden bu kadar etkilenmesine anlam veremedim.Olsun onu insana ait korkular içinde de görebilmeliyiz değil mi?Nobody is perfect even Scully!

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/30/2004 4:11 am

Buradayım Ruki, buradayımSmile)) Ah ulan,ne konuşma isteği birikmiş, X Files olsun, diğer konular, nasıl gözümde tütüyorsunuz ki.....

Güya bölümü bir kere daha izleyecektim VCD'den, öyle yorum getirecektim, üstüne birde cinsel suçlar hakkında literatür tarayacak, bu nadide bilgileri, irresistible'da toparlayıp paylaşacaktım ama nerde... Salıya Rapor yetiştireceğim, o da hiç umrumda değil, ev arkadaşımla çene çalıp başımızı şimdi hangi derde soksak diye aranıyoruz, mezuniyet öncesinde denge, düzen kalmıyormuş akıl sağlığı tehlikeye giriyormuş onu anladımSmile

Scully'i bu dava neden bu kadar etkiliyor sorusunu tekrar ortaya atmak istiyorum. Sunduğu nedenleri açıklayıcı bulmadım doğrusu. Ölümsüz Scully teorisinden yola çıkarsak birşeyler netleşiyor bir parça, oda Clyde Bruckman'dan geriye gönderme yapıyor muydu? Murat ne diyosun bu konuda??

Ölüm dedik, Phaster'ı çeken bu, (dikkat edin, samimiyet kurmamaya özen gösteriyorum:p) tırnak ve saç ölü hücrelerden oluşmuyor mu? Gerçi adamımızın derinlerdeki psikozu davranışa döküldükçe, canlı dokuya yöneliyor. Adeta "hayatta olan" ile temasa geçebilmek için geliştirdiği sapkın bir teknik... kesip kopardığında öleceğinden bu temas ne derece anlık, bu yüzden de anlamsız. Bir kanun sağlayıcı olarak Scully'nin öfkesine mahzar olması, Mulder'ın başlangıçta tuzluk toplamayı da işin içine kattığı "hiç anlamıyorum" u buradan kaynaklanıyor olmalı.... Tabi bunu, Mulder'ın davayla ilgili kendi sınırlarını baştan belirlemiş olmasıyla da açıklayabiliriz. Empati dahi kur(a)madığını kibarca ifade ediyor, bazen (hatta genellikle) kendini korumak için bir adım geri çekilmen gerekir. Savunma mekanizmaları, farkındasızlığın belirtileri olmayabilir, çok zaman hayat kurtarır, zaten temel işlevi budur. Scully'nin tıp okurken öğrendiği ölüyü nesneleştirmesiyle paralel diyebilirim.

Mulder'a bir atıf daha yapmak istiyorum;
"As nasty as it seems, we've got to get into this guy's head. How he thinks. Where would he go?"
Mulder katille özdeşleşmekte güçlük çekiyor, ona çok uzak... Scully'de bariz kurbanla özdeşleşiyor ama nedenini çözemiyorum tam olarak. Scully'i anlayabilmek kolay değil, itiraf ediyorum.

Rukicim, Home'u Irressitble'dan daha itici bulduğunu söylemişsin, bu konuda böyle düşünen tek sen değilsin:)) Cinsel suçlarda risk değerlendirmesi açısından hafiften ağıra, şöyle bir sıralamaya gidiliyor.
-Cinsel saldırıda bulunanlar
-Pedofilikler
-Ensest suçu işleyenler

Pedofili X Files'ta işlendi mi bu arada hatırlayan var mı? Paper Hearts'ta şöyle bir ima var mıydı??

Duyarsızlaşma (apati) bende muzdaribim be ruki... Öyle "Normal birşeymiş" gibi, bahsediyormuşum bu ve benzeri ahlanıp vahlanası konulardan.Alışıyor insan bir noktadan sonra, benim pratiğimde uçmuyor alanda sonuçta. Hep bu X Files yüzünden sistematik duyarsızlaştırdı:ppp

Scully Mulder'a açılmadı diye kızmıyorum ben fazla Ruki yavs... Dediğim gibi, birincisi Mulder davadan kendini uzaklaştırmıştı, Scully onu biraz kişisel algılamış olabilir. Anlayabileceğine inanmadığında anlatmanın bir faydası olmadığını düşünmesi de pekala mümkün. Güven ilişkisinin geçmişi var, ama bölüm boyunca izlediği gelişimi gözlemekte paha biçilmez. Koseff ile görüşmesi sonrasında (ki bunu da ayriyeten irdelemek istiyorum) Mulderla yaptığı telefon konuşmasında aldığı gizil onay (Always!) (ki bunu da Scully'nin baba figürleriyle ilişkisine yorabiliriz) terapiden daha büyük bir rahatlama sağlıyor. Kendini açma, zordur.Anomim bir terapiste bile. Kabullenemediği onca korkusuyla yüzleşememişken, Mulder'a açılmasını beklemek, gerçek olamayacak kadar iyimserliğe kaçıyor, en azından Scully'nin güçlü egosu (Koseff'inde sözünü ettiği) göz önüne alındığında.

<<Güçlü olabilirsin, insanlari ördügün bi duvarin ötesinde tutmak isteyebilirsin ki bu çok koruyucu bir yaklasimdir, kendini koruman tabii ki gerekir, ama bikaç kisinin o duvarin iç tarafinda bulunmasi gerekir.. Kimse yalniz olmak için yaratilmamistir. Hep insanlarla etkilesim içinde bulunursun, hep birileri gelir geçer hayatindan… Sonunda yalniz ölsen bile yalniz kalmazsin… Tek basina biçok seyi halledebilirsin ama bazen ikinci bir elin de desteginden daha iyi bisi yoktur dünyada.. <<
Rukicim, o duvarı örmek zorunda Scully, o olmasa varolamayacağı korkusunu içselleştirmiş bir şekilde. Bunun sebeplerine inmek isterdim ama o kapasiteye sahipmiyim, bilmiyorum. ılişkiselliğin önemini ne güzel yansıtmışsın Rukicim,bi tebrik etmek istiyorum. Bi dolu görüş var akıl sağlığıyla ilgili ama hepsinin çıktığı yol aynı, Kişiler arası ilişkiler bir şekilde belirliyor kim olduğumuzu, olacağımızı. Bundaki çatırdamalarda etkisini gösteriyor pekala (ah. ah...)

Bu gidişle Koseff değil kos bile olamam kızım ben. Mülakatlarda yaklaşıyor eteklerim tutuşacak artık Ama çok sağol canım, onurlandım valla:) Bi kere Koseff'in terapistliği şukela zaten. Scully ile uyuşmaları da var. (Bu da çok önemlidir) Ama sosyal çalışmacılığı, çocuklarla çalışması konusunda aynı başarıyı gösterdiğini söyleyemeyeceğim (Calusari). Bir koltukta 10 karpuzda taşınmaz tabi. ışin orası da var.
Scully'nin görüşmedeki savunmalarına değineyim biraz. ılk başta göz teması kurmaktan kaçınması var, kendinden ikinci şahıs gibi bahsetmesine Koseff'in dikkat etmesi takdire şayan. Scully ne büyük bir farkındalık kazanıyor bu sayede, "öyle mi?"sindeki tonlama harika.. .(Gillian yine döktürmüş ) Güven meselesinin de üzerinden gidilmesi gerek ama çok uykum geldi:( üühüüüüSad Oysa daha Milwaukee'den gelen çocuk ile Donnie karşılaştırması yapıp oradan Norman Bates göndermelerine uğrayacaktık. Haftada beş bölüm ne güzel diyenlere bariz iğneleme yapıyorum!!! Rukicim seni öpüyorum:)

From: Commala Come Come (rukish) 5/31/2004 10:52 am
To: My Misery is a Mystery (margi13)

oley beaaa.. ellerine sağlık Nigar'cımmm Smile "nerdesiniz??" çığlıkalrım lütfen şu okulu sağ salim bitirmene engel olmasın.. Yane.. Dayanamam bak lazımsın sen kızım Smile))

Gene de yazdıklarını şöle sindire sindire bikaç defa okumanın zevkini de göz ardı edemicem . eheheh:PP

şimdi öncelikle.. evet bölümün başını kaçırdığımı postunu okuyunca anladım.. olay yerinden ayrılırken konuşmalarını vs. şimdi scripte baktım da hatırladım. Yoksa Mulder'ın daha en başından, kendini bu davadan soyutlamış olduğunu düşünmemiştim.. Yani sadece tecrübe heralde diye geçiştirmiştim. ne ayıpppp Razz. Saol Nigar'cım gözümü açtın bea :PPPP

Her neyse bu durum, Scully'nin Mulder'a açılmamasında etkili oluyo olabilir ama ben kızdığım şeyi yanlış aktarmış ta olabilirim.. Bi kere Scully'nin "herşeyin başında" bi de beni korumak zorunda hissetmesin diye Mulder'a sölememesine kızgınım ben.. Yani açıkçası Kosseff'e bu şekilde açılması sinirimi bozuyor. Hadi söliycem artık geldim buraya kader madem, güçlü imajını yıkmamak içini hayır hayır imaj kaygısı yok bence, egosunu hırpalamamak için, bu bahaneye sığınmak istiyomuş gibi oluyor ve ben buna gelemiyorum.. "Beni anlamayacağını düşünüyorum" de, "şu an anlatamam, hazır hissetmiyorum" de, onu de bunu de ama Mulder'ı düşünme bahanesine sığınma.. Sığınma çünkü derdin o değil senin, derdin o değil, O'na zayıf görünmemek derdin.. Hiç olmazsa bunu Koseff'e açıkça belirtmesini isterdim ama öle yapmıyor. sorun burada..

Ha bi de şahsi kızgınlığım var, o da ortağı ile paylaşmamış olması.. Yani burda Mulder adına sinirleniyorum diyebiliris.. Hep ona karşı bi kapalı kutu oluyor Scully, buna da sinir oluyorum... Ve bu konuda Scully gibi bi insanın değişmeyeceğini biliyorum; diyorum ya, şahsi bu, Scully'yi anlamadığım ve anlamamaya devam edeceğim bi tavıra olan kızgınlık ve bu değiştirilemez malesef.. Hatunun beynini fln yıkamak gerekir yane.. Razz

Nese işte görüldüğü üzere harbiden anlaması zor iştee.. Bi yerden yakaladığını düşünüyosun ama *acaba sebep bu mu?* diyosun içten içe.. Ha bi de bu kadar karmaşık olduğu için de Scully'ye kızmak istiyorum izninizle.. Razz

Neyse daha fazla uzatırsam ağlamaya fln başlycam diye korkuyorum :PPP..

Son olarak Koseff-Scully görüşmesi ile ilgil ayrıntılara değinmişin ki bravo.. O sahne cidden süper, Kosseff'in Scully'nin kendinden ikinci bi şahıs olarak bahsettiğini sölediği yerde Scully'nin tepkisi süper ve ondan sonra "Neden böle yapıyorsun" dediğinde Scully'nin direk cevap vermesi de süper... Kuşkusu yok, ne yaptığının bilincine varıyor ve hemen cevabını veriyor.. Ama olay Mulder'a geldiğinde o kadar açıklayıcı olamıyor.. Gene aynı yere dönüyorum sanki, sustum Razz..

neyse kısa kesiyim bu sefer.. sen "daha şunu yazıcaktım buna değincektim" dedikçe ben de kıl kapmaya başladım her gün her gün bölüm izlemeye.. Sad((... nese yaz dönemi iyi gelcek umarım.. öptüm ben deee Smile

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Arl 15, 2006 10:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
üstteki forumlar o kadar uzun ki hepsini okumak için sabrım kalmadı hemen yazmak istiyorum çünkü..
müthiş bir Scully bölümüydü demek istiyorum öncelikle...zaten Scullynin her patlama anında ben de patlıyorum sanki..tinhde misal ölmüşttüm ben o ağlarkenç.bu bölümde de aynen artık her an Scully patlıycak diye bekliyodum ki vurucu sahne bir de Mulderla geçtii..wuuw dedim Surprised
zaten artık onca şey yaşadıktan ve Xfilesa alışmaya çalışırken verdiği onca çabadan sonra ya bir yardım alacaktı ya da bir ağladığını görecektik yani..ki aslında aldığı yardım ne kadar etkili oldu tartışılır...ama o kadar ne kadar güçlü bir kadın olduğunu anlaması açısından çok iyi oldu diyorum..7.sezonda da vardı değil mi aynı adam ve yine Scullyle olan kapışma..adını hatırlayamadım şu an..ama bu kez Scullynin evindeydi..o bölümü de izlemek lazım şimdi aslında Confused
aklıma ilk gelenler bunlar..
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Cum Arl 15, 2006 11:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aylin'le haberleştik bir cuma gecesi nostaljisi yapıp eş zamanlı izledik Cool bu vesileyle eski mesajları da okudum... böyle es geçilmesi yürek burkuyor Sad

aylincim, yardım aldı derken FBI'da görüştüğü danışmandan mı bahsediyorsun, yoksa Mulder'dan mı?

Bölümü izlerken notlar aldım... Kitap okurken de çok yapıyorum bunu o yüzden bitirmek zorlaşıyor Rolling Eyes cenaze'de çalan müzik, bir reklamda da kullanılıyordu çok eskiden... merhumenin arkadaşı gülümsemesiyle içimizi ısıtırdı muhabbeti yaparken, jennifer'ın ne kadarda somurttuğunu farketmemiştim önce...
bi de six feet under geldi paso aklıma... birde diğer çalışanın aptallığı!!!! geç donnie'cim şurada işini hallediver, hazır kimse yokken demediği kalmış bir!
Donnie ile Norman Bates benzerliğinden bahsedecekmişim 2 buçuk sene evvel yarım kalmış... ahanda hık demiş burnundan düşmüş. aynı anne nefret/sevgisi! Ev desen aynı gibi, hal ve gidişat ayrılmıyor. kuş doldururdu norman, donnie yastık dolduruyor yalnız...
Bir başka benzerlik arayışımı da CSM giderdi. Jenerik öncesi Donnie'nin kameraya doğru yürüyüşünü, Pilot ve Erlenmeyer bölümlerinin sonunda CSM'ciğim yapmıştı. Hani burnunuzun dibine kadar geliyormuş hissi veriyor ve tekinsiz bir umarsızlık içinde... Donnie'nin durumunda bu daha da korkunç bir hal alıyor...
Ya bi de ben saflığıma doymayayım. Lise'deydim ilk izlediğimde, dünyanın predatörlerle dolu olduğunu biliyormuş gibi görünsemde pek ayırdında değilmişim... Akıl yaşta değil baştadır tabi, ikinci izleyişimde üniversiteyi bitirmek üzereydim, onda da aynı safdillik devam etmiş, ne zaman hayatın sillesini yedim, ahanda şimdi anladım Donnie sadece fetişist değil gerçek bir nekrofilmiş. şimdi orada da belki söz etmiş olabilirim nekrofiliden ama şu anda gerçekten farkına varabildim,ve Scully!nin kendini geri çekme nedenlerine de bir bir hak verdim. Tamam kabul bir otopsi raporundan ziyade edebi metinleştirmiş Scully ama yok, yenilir yutulur birşey değil ki...

Mulder'ı işkolik diye topa tutarız hep, ama böyle işkol mu olur??? adam maç peşinde (arada konserlere'de gitseydin be gülüm Wink ) orada "you and me" deyişi bitirdi beni... (you and me beybi deseydin bi de my sweet prince'li x files videosu yapardım elimden gelse)

Eskiden olsa Scully ve Mulder'ın profillerini ayrı ayrı ele alır oradan Donnie'ye geçerdim ama adamdan harbi tiksindim. sonra rüyalarıma giriyor Embarassed evet hepimiz ölücez ama bu onun ötesinde bir korku... Millwauke'li çocukta Jeffrey Dahmer bu arada... geçen sene bu sıralarda, sosyal psikoloji dersim içim her hafta paper hazırlıyoduk. Dahmer'den bahsetmiştim, konuyu da anımsasam süper olacaktı... hocam katılmıştı fikrime, özü de yerel *hayattan bezmiş mod on* ajanın Dahmer yorumuna benzeşiyordu (sanırım ondan çalmışım bilmeden). İnsanlar böylesi bir şeyin olabileceğine inanmak istemiyor. olasılık vermiyor... Ölüm tek başına yeterince dehşet uyandırıcı. Bi de üzerine huzursuzluk (bkz. unruhe) geliyor. Öyle kutsal ki dokunmamalısın... Phaster dalıyor. pis pis kadın düşmanı!!!
Scully Mulder arasına da giricem hiç kaçış yok... şimdi öncesinde Scully izin vermiyor, güçlü görünmek istiyor deyip geçmişim, bi de şurası var. Scully'nin "i can handle it" ve " i'm fine"ların ardına gizlediği güvensizlikleri... Mulder'a tek başıma yapabilirim derken aslında bir anlamda kendini sağlama alıyor. Dizinin gidişatı açısından msr'nin pek faydalı olmadığını gördük ama keşke bunu ondan bağımsız bir bağlamda inceleme şansı olsaydı. çünkü kişiler arası ilişkilere ayna tutuyor. ama ne zaman konusu açılsa cici/öcü shipper noromo'ya dönüşüyor sanki. o yüzden atıyorum bi kenara...
böyle bu kadarlık şimdi. aylin bekliyorum buraya açalım bölümü valla Cool
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cmt Arl 16, 2006 1:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
margikleinjan yazdı:
aylin'le haberleştik bir cuma gecesi nostaljisi yapıp eş zamanlı izledik Cool bu vesileyle eski mesajları da okudum... böyle es geçilmesi yürek burkuyor Sad

aylincim, yardım aldı derken FBI'da görüştüğü danışmandan mı bahsediyorsun, yoksa Mulder'dan mı?

Bölümü izlerken notlar aldım... Kitap okurken de çok yapıyorum bunu o yüzden bitirmek zorlaşıyor Rolling Eyes cenaze'de çalan müzik, bir reklamda da kullanılıyordu çok eskiden... merhumenin arkadaşı gülümsemesiyle içimizi ısıtırdı muhabbeti yaparken, jennifer'ın ne kadarda somurttuğunu farketmemiştim önce...
bi de six feet under geldi paso aklıma... birde diğer çalışanın aptallığı!!!! geç donnie'cim şurada işini hallediver, hazır kimse yokken demediği kalmış bir!
Donnie ile Norman Bates benzerliğinden bahsedecekmişim 2 buçuk sene evvel yarım kalmış... ahanda hık demiş burnundan düşmüş. aynı anne nefret/sevgisi! Ev desen aynı gibi, hal ve gidişat ayrılmıyor. kuş doldururdu norman, donnie yastık dolduruyor yalnız...
Bir başka benzerlik arayışımı da CSM giderdi. Jenerik öncesi Donnie'nin kameraya doğru yürüyüşünü, Pilot ve Erlenmeyer bölümlerinin sonunda CSM'ciğim yapmıştı. Hani burnunuzun dibine kadar geliyormuş hissi veriyor ve tekinsiz bir umarsızlık içinde... Donnie'nin durumunda bu daha da korkunç bir hal alıyor...
Ya bi de ben saflığıma doymayayım. Lise'deydim ilk izlediğimde, dünyanın predatörlerle dolu olduğunu biliyormuş gibi görünsemde pek ayırdında değilmişim... Akıl yaşta değil baştadır tabi, ikinci izleyişimde üniversiteyi bitirmek üzereydim, onda da aynı safdillik devam etmiş, ne zaman hayatın sillesini yedim, ahanda şimdi anladım Donnie sadece fetişist değil gerçek bir nekrofilmiş. şimdi orada da belki söz etmiş olabilirim nekrofiliden ama şu anda gerçekten farkına varabildim,ve Scully!nin kendini geri çekme nedenlerine de bir bir hak verdim. Tamam kabul bir otopsi raporundan ziyade edebi metinleştirmiş Scully ama yok, yenilir yutulur birşey değil ki...

Mulder'ı işkolik diye topa tutarız hep, ama böyle işkol mu olur??? adam maç peşinde (arada konserlere'de gitseydin be gülüm Wink ) orada "you and me" deyişi bitirdi beni... (you and me beybi deseydin bi de my sweet prince'li x files videosu yapardım elimden gelse)

Eskiden olsa Scully ve Mulder'ın profillerini ayrı ayrı ele alır oradan Donnie'ye geçerdim ama adamdan harbi tiksindim. sonra rüyalarıma giriyor Embarassed evet hepimiz ölücez ama bu onun ötesinde bir korku... Millwauke'li çocukta Jeffrey Dahmer bu arada... geçen sene bu sıralarda, sosyal psikoloji dersim içim her hafta paper hazırlıyoduk. Dahmer'den bahsetmiştim, konuyu da anımsasam süper olacaktı... hocam katılmıştı fikrime, özü de yerel *hayattan bezmiş mod on* ajanın Dahmer yorumuna benzeşiyordu (sanırım ondan çalmışım bilmeden). ınsanlar böylesi bir şeyin olabileceğine inanmak istemiyor. olasılık vermiyor... Ölüm tek başına yeterince dehşet uyandırıcı. Bi de üzerine huzursuzluk (bkz. unruhe) geliyor. Öyle kutsal ki dokunmamalısın... Phaster dalıyor. pis pis kadın düşmanı!!!
Scully Mulder arasına da giricem hiç kaçış yok... şimdi öncesinde Scully izin vermiyor, güçlü görünmek istiyor deyip geçmişim, bi de şurası var. Scully'nin "i can handle it" ve " i'm fine"ların ardına gizlediği güvensizlikleri... Mulder'a tek başıma yapabilirim derken aslında bir anlamda kendini sağlama alıyor. Dizinin gidişatı açısından msr'nin pek faydalı olmadığını gördük ama keşke bunu ondan bağımsız bir bağlamda inceleme şansı olsaydı. çünkü kişiler arası ilişkilere ayna tutuyor. ama ne zaman konusu açılsa cici/öcü shipper noromo'ya dönüşüyor sanki. o yüzden atıyorum bi kenara...
böyle bu kadarlık şimdi. aylin bekliyorum buraya açalım bölümü valla Cool

valla sana yetişmek çok zor ..özellikle de stand aloneler konusunda:)
bikere baya yorum ve karşılaştırma yapmışsınki karşılaştırma yapabilcek seviyede henüz değilim.o yüzden elimden geldiğince yazmaya yorum yapmaya çalışıcam
sen nostalji yaparken ben keşif yapıyorum onu da unutmamak lazımSmile
ben 1.sezondan bu bölüme kadar mitolojiye odaklıyımdır hep ama en çok dikkat ettiğim şey de hep Scullyi incelemek olmuştur...yani nerden nereye gibi..Scullynin değişimi beni hep büyülemiştir ve hala da sürmekte bu..irresistable..tipik Scully bölümlrinden farklı sanki..patlama noktası..kendine itiraflarda bulunuşlar..bi şeylerin farkına varış..ve Scullynin aslında birine,hatta Muldera olan muhtacı..bence tabi bunlar..ben bunu shipperlık açısında da tam düşünerek yazmıyorum bunları..
fbı danışmanını kastettim yarıdm derken..ben orda danışmanın faydalı olduğunu düşünmüyorum..Scullynin anlatmaya ihtiyacı vardı ve anlatırken farkına vardı aslında..ne kadar güçlüsün aslında..ama farkına vardı nihayet..bölümü izlerken sürekli düşündü zaten neden vu olayda takıldı ki bu kadar..daha beter cinayetler de görmüştü,görmüşlerdi..demekki olay artık bi şeylerin birikmesindendi..patlamaya yakın an gelmişti..ve artık "I'm fine" derken kendi de inanmadı..herhalde tam o anda yaslanacak bir kucak,bir omuz bulmak onun ve Mulder için harika bi şeydir..

nekrofil derken ne demek istediğini açıklaman lazım belki de:)
bi de bu adam 7de gerçekten dönen adam değil mi?yanlış mı hatırlıyorum yoksa...?eğer oysa neden dönmüştüki nasıl?off izlemem gerek onu da tekrar...
hm bi de Mulderın fazla soğukkanlılığı bazen beni delirtiyor gerçekten.Scully geçen bölümlerde kaçırılıdğında da aynı tavır vardı..tamam anlıyorum onu da umarsız bir hava demesem de o tavır rahatsız edici bi anlamda..ama sanki o endişeli hali ilerki sezonlarda kendini gösteriyordu biraz daha..en azından yine soğukkanlı olsa da belli ediyodu..böyle ya ben bölüm karşılaştırmalarına giremedim..stand alone olunca da iyice kısıtlı tabi..
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Cmt Arl 16, 2006 2:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ay ben bölüm mü karşılaştırdım şimdi Confused seni de stand-alone'cu yapalım aylincim. ya da daha güzeli, dünyanın bütün standalone,'cuları birleşin!!! Laughing
ship deyince öcü böcü geliyor biliyorum ama ilişkiye bakarken scully'i dışlamak zaten mevzubahis değil ki be aylincim. bana da scully oldum olası kompleks bir karakter olarak gelmiştir, onu anlamak her babayiğidin harcı değildir. Mulder ise durum adamıdır, arayışı istekleri bellidir, basittir, ve yordanabilir. (sanki öyle değilmiş gibi görünse de) senin o soğukkanlılık dediğin şey aslında espri anlayışı... ve scully kayıpken de eser yok zaten. yerel ajan amcamın hayatı kaymış bakışını hatırlatırım. scully'nin arabasının etrafında, soğukkanlılıktan bihaber dört dönmesi diyorum....

nekrofili:ölüseviciliği anlamına geliyor. çok rahatsız bir konu...
Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cmt Arl 16, 2006 10:10 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ölüseviciliği..vay..iğrenç...böyle insanlar var mı çok mu..ilginç..bak bi standalone üzerine bu kadar konuşmam bile garip...ki iyi oluyor aslında..da alışmayayım Smile
mulderın o haline esprili demişsin...Muldera alışmak zor,konuştuğumuz gibi..anlamak kolay da..alışmak zor..Scullyse anlamak zor evet.anlayınca da zaten bırakmayacağın kadar seviyosun sanki...
bu kadar sanki Wink
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Cmt Arl 16, 2006 10:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anlayınca zasten bazı şeyleri onları sevmemek elde olan birşey değil...Mulder'ın ortada olmamasından kaynaklanan bzaı eksiklikler göze çarpsa da yine dizimizn hatırına katlanmamak elde değil! Wink
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cmt Arl 16, 2006 11:21 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ehe ehe Margikleinjan'ın standalone'cular birleşin lafını duyunca birşeyler yazmadan edemedim. Razz Gerçi Aylin'in dediği üzere pek sağolsun her açıdan karşılaştırma ve yorum yapılmış.
Bölümü izleyeli uzun zaman oluyor ama bazı noktaları net hatırlayabiliyorum.ılk izlediğimde Scully'nin bu olayda neden bu kadar etkilendiğini anlamamıştım şu yönden ki daha beterini gördüğü olaylar olduğu için (ee tabi bir de o zaman orta sondaydım, farklı zamanlarda bakınca bakış açınız da değişiyor Margikleinjan'ın dediği gibi) Ancak geri dönüşünden sonra aldıkları bir dava olduğu gerçeğini göz önünde bulundurunca anlayabiliyorsunuz.Sonuçta hiç hatırlamadağınız bir ay (yanılmıyorsam nu zaman dilimindeydi kayıp olması) geçmiş birileri ne yapmışsa yapmış sonra da çöp gibi fırlatıp atmış resmen ölüme terk edilmişsiniz ve bu arada tabi başınıza gelenlerin çoğundan haberiniz yok(sonradan çıkacak olan diğer sıkıntılar)Bu yüzden Mulder'a sürekli iyiyim,baş edebilirim demesinin ardında hala kaçırılmadan önceki Scully olduğunu gösterme kaygısı var bence.Çünkü Scully güçlü ve kendine güveni gayet yüksek,verdiği kararların da sonuna kadar ardında durabiliyor mesela çok sevdiği babasına karşı çıkıp FBI'a katılabiliyor.Ve de ortağına karşı bunun da sarsılmasını istemiyor.Pilot bölümünde gördüğümüz "If you have any doubt about my qualifications or credentials..." diyen Scully yani.Bir de şu var ki çalıştığı yerde bir kadın olarak kabul edilmenin zorluğu bu bir kaç bölümde geçmişti Soft Light'ta,kısmen de olsa FPS'te.
Mulder'ın soğukkanlılığı lafı geçmiş bu konuda Margikleinjan'ın dediklerine katılıyorum.A bir de bunun için One Breath ve Redux II'de Mulder'in hastaneye nasıl girdiğini hatırlamak lazım diyorum ve bitiyorum.Bu bölümün sonunda Mulder'ın Scully'e sarıldığı sahneyi de çok severim,shipper değilim ama bunun için shipper olmak gerekmiyor çünkü oradaki duygu daha farklı diye düşünüyorum.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cmt Arl 16, 2006 11:35 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Ehe ehe Margikleinjan'ın standalone'cular birleşin lafını duyunca birşeyler yazmadan edemedim. Razz Gerçi Aylin'in dediği üzere pek sağolsun her açıdan karşılaştırma ve yorum yapılmış.
Bölümü izleyeli uzun zaman oluyor ama bazı noktaları net hatırlayabiliyorum.ılk izlediğimde Scully'nin bu olayda neden bu kadar etkilendiğini anlamamıştım şu yönden ki daha beterini gördüğü olaylar olduğu için (ee tabi bir de o zaman orta sondaydım, farklı zamanlarda bakınca bakış açınız da değişiyor Margikleinjan'ın dediği gibi) Ancak geri dönüşünden sonra aldıkları bir dava olduğu gerçeğini göz önünde bulundurunca anlayabiliyorsunuz.Sonuçta hiç hatırlamadağınız bir ay (yanılmıyorsam nu zaman dilimindeydi kayıp olması) geçmiş birileri ne yapmışsa yapmış sonra da çöp gibi fırlatıp atmış resmen ölüme terk edilmişsiniz ve bu arada tabi başınıza gelenlerin çoğundan haberiniz yok(sonradan çıkacak olan diğer sıkıntılar)Bu yüzden Mulder'a sürekli iyiyim,baş edebilirim demesinin ardında hala kaçırılmadan önceki Scully olduğunu gösterme kaygısı var bence.Çünkü Scully güçlü ve kendine güveni gayet yüksek,verdiği kararların da sonuna kadar ardında durabiliyor mesela çok sevdiği babasına karşı çıkıp FBI'a katılabiliyor.Ve de ortağına karşı bunun da sarsılmasını istemiyor.Pilot bölümünde gördüğümüz "If you have any doubt about my qualifications or credentials..." diyen Scully yani.Bir de şu var ki çalıştığı yerde bir kadın olarak kabul edilmenin zorluğu bu bir kaç bölümde geçmişti Soft Light'ta,kısmen de olsa FPS'te.
Mulder'ın soğukkanlılığı lafı geçmiş bu konuda Margikleinjan'ın dediklerine katılıyorum.A bir de bunun için One Breath ve Redux II'de Mulder'in hastaneye nasıl girdiğini hatırlamak lazım diyorum ve bitiyorum.Bu bölümün sonunda Mulder'ın Scully'e sarıldığı sahneyi de çok severim,shipper değilim ama bunun için shipper olmak gerekmiyor çünkü oradaki duygu daha farklı diye düşünüyorum.

one breathte ben de zaten Mulderın hastaneye girşini ve ordaki hal ve tavırlarını görünce rahatlamıştım Smile evet shipperlık değil aslında bunlar haklısın.bu kaçırılmadan önceki Scully olduğunu gösterme kaygısı düşüncen hoşuma gitti....iyi bir açıklama cidden
MigRen

İletiler: 21

İletiTarih: Sal Şub 26, 2008 1:06 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bende şimdi izlicem bu bölümü...biraz rötarlı da olsa Razz
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Sal Haz 10, 2008 7:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölümün başında küveti filan görünce dedim aaaa bu o sapık. Very Happy

En son şeboist tarafından Çar Şub 25, 2009 12:58 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
serap
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Per Şub 05, 2009 10:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence burda Scully'nin dediği Mulder'ın onu korumak zorunda hissetmemesi, onun için endişelenmemesi için hislerini açmadığı doğru değil, bana göre Scully Muldar'a karşı zayıf görünmek istemediği için bu şekilde davrandı, belki Mulder son sahnedeki o hareketi yapmasa yani Scully'nin çenesinden tutup gözlerine bakmış olmasaydı Scully yine kendini tutup arkasını dönüp gidecekti. Ayrıcana bu bölümdeki G.A oyunculuğu muhteşemdi, hele o kurtarıldıktan sonra Mulder ellerindeki ipi çözerken Phaster'a korkan gözlerle bakması var ya muhteşemdi, zaten terapi sahnesindeki mimikleri anlatılamaz görmek lazım.
Başa dön
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Sal Şub 24, 2009 1:22 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bir şey fark ettim. Gerçi önemsiz sayılabilecek bir ayrıntı... Başlıkta imla hatası var. Irresistible olması gerekiyor, irresistable değil.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Şub 24, 2009 11:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kontrol ettim, düzelttim Smile

Mert^'cim sen baya bi hatim ediyosun burayı anlaşılan:P
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pts Tem 06, 2009 2:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bölüm bana göre vasat bir bölümdü ama çok anlamlı bir bölüm.Scully ilk kez ağladığını görüyoruz.Mulder'in da Scully'i arama çabası takdire şayan.Phasfer'i 7.sezonda görücez da daha çok var oraya gelmem Smile Scully çok şey yaşadı ki bu bölüm Scully için bir milattır..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız