X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x03 Triangle
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pzr Ağu 27, 2006 11:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
hee anladım.ama yine de acıyı hissetmesi kendinde olduğunu ifade etmez mi?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
x_phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 385

İletiTarih: Cum Eyl 08, 2006 3:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yani neticede kendiydi ama scully öyle olmadığını zannetmiş olabilir yani neticede scully sende o gemideydin tipi şeyler söyleyince o da inanmadı ama mulder oldukça kendindeydi bence
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Ekm 24, 2006 2:37 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ya şimdi aklım karıştı benim..ben rüya olduğunu filan düşünmemiştim..aklmı karıştırdı eski mesajlar.(yarıda bıraktım okumayı.dayanamadım yatıcam)ama şu var.bermuda üçgeninde sıkışıp kalmamış mı queen anne?zaten içindeki o gördüğümüz scully,skinner, spender filan da bizim bildiklerimiz değillerdi, değil mi?bir de şu çıkıyo ortaya; mulder hangi ara düştü aşağıya?rüya görüyodu sudayken desek, nasıl suya düştü?ya şimdi şıkları sıralıycam ama cidden kafam çok karıştı. Rolling Eyes diğer bölümleri güzeldi zaten.39 scully çok hoşuma gitti benim bu arada Laughing ..üf aklıma takıldı şimdi, nasıl uyuyabilicem ben?
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Ekm 24, 2006 10:43 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Aslında rüya tam olarak nerde başlıyor onu bilmiyorum,mesela Scully'nin Skinner'i öpmesini de rüya olarak görebilir miyiz?Mulder suya düştüğü an,kendi teknesinin battığı an olabilir.Belki tekne üçgene girmeyle battı ve Mulder kendini bir tür başka boyutta buldu.Gördüğü karakterlerin normalde de tanıdığı insanların tıpkısı olması hepsinin rüya olma ihtimalini artırıyor.Yani bir tür alacakaranlık kuşağı olması fikri benim daha çok hoşuma gidiyor elbette.Kim bilir en son sahnede yanağında acı hissetmesi bu yüzden olabilir.Ama bölümde Oz Büyücüsü'ne göndermeler vardı ya, onun gibi düşünmek iyi olur.Dorothy kendi evinden ayrıldı mı ayrılmadı,bu seyirciye kalmış.En son sahnede yine CC'nin fikridir,izleyiciyi kıvrandırmak Very Happy

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Ekm 24, 2006 3:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
hayır yani.ben şöyle düşünmüştüm ilk izlediğimde, yani düzenlerken; mulder queen anne'i aramaya gitti, bir şekilde düştü suya.sonra işte o gemide yaşananlar oldu.sonunda da mulder aşağı attı kendini.diğerleri de buldular.ama şu da var ki..rüya olduğunu düşünürsek; mulder, scully ve lone gunmen'ın onu aradığı sahneyi de hayal etmiş olabilir.yani aslında scully ve lone gunmen; "mulder içeride olabilir" diyip girmediler queen anne'e.çünkü o bir hayalet gemiydi.bütün o gemide geçenler hayaldi, diğerlerinin onu araması da dahil.sonra gene ilk başta olduğu gibi sudayken bulundu mulder.çünkü o gemiye filan çekilmemişti hiç bir zaman.zaten dana son sahnede açıkladı geminin paramparça olduğunu ve queen anne'in bir hayalet gemi olduğunu...yani en son yazdığım durum daha mantıklı sanki..ama ben gerçek olsun istiyodum Rolling Eyes
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Ekm 24, 2006 3:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hımm.Evet Lone Gunmen ve Scully'nin gemiye girdiği kısmı rüya kapsamına dahil ediyoruz ama aradıkları kısım bence gerçekti.Mulder suya kendisi atladı ya,bence atlaması ile yaşadıkları hayale dönüştü.Bana göre gemiye alınması gerçek olabilir.Neticede Queen Anne bir hayalet gemi ise o zaman üçgende sıkışıp kalmıştır.
Benim bildiğim gemi değil Mulder'ın teknesiydi paramparça olan.Uff bilemiyorum benim de kafam karıştı şimdi.Ancak herşeye rağmen sevdiğim bir bölüm Very Happy Mulder'ın kötü ve iyi rolleri dağıtımı süper,bir tek Fowley eksik kalmış.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Ekm 24, 2006 7:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aklım karıştı benim de.neyse evet güzel bölüm. Laughing fowley bir yana kyrcek de eksik Laughing
Başa dön
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Çar Ekm 25, 2006 10:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten de iyi ve heyecanlı bir bölüm olduğuna ben de katılıyorum arkadaşlar! Bence bu bölümün çekiciliğini! farklı kılan şey; Quinn Anne gibi hayalet gemi imgelemine yakışan bir görsellikte olmasının verdiği olağanüstü ayrıcalıkta mı yatıyor acaba? Wink Bu arada Scully ve Mulder'ın tekrar biraraya gelmesiyle dizimizin öz kimliğe kavuşması konu anlatımlarında daha ayrıntıcı olma özelliğini tekrar kazandık mı? Ne dersiniz?!
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Cmt Kas 18, 2006 6:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sorduğum soruyla ilgili olarak vereceğiniz yanıtları hala beklemekteyim arkadaşlar...Haydi bu Topic'e biraz ilgi... Wink
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Cmt Kas 18, 2006 7:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
promeusa yazdı:
Gerçekten de iyi ve heyecanlı bir bölüm olduğuna ben de katılıyorum arkadaşlar! Bence bu bölümün çekiciliğini! farklı kılan şey; Quinn Anne gibi hayalet gemi imgelemine yakışan bir görsellikte olmasının verdiği olağanüstü ayrıcalıkta mı yatıyor acaba? :wink: Bu arada Scully ve Mulder'ın tekrar biraraya gelmesiyle dizimizin öz kimliğe kavuşması konu anlatımlarında daha ayrıntıcı olma özelliğini tekrar kazandık mı? Ne dersiniz?!

Ghost Ship 2002 yapımı bir film. Triangle'ın yayınladığı yıl 1998. Olsa olsa Ghost Ship görselliğini Triangle'dan almış olabilir. Ayrıca Triangle'da yani 6.sezonda Mulder-Scully ayrı değildi ki biraraya gelsin. Dizi zaten ozaman (belkide bir sezon öncesince) öz kimliğindeydi. Eğer Triangle 8.sezon'da olsaydı dediklerin belkide kabul edilebilirdi. Sezonlardaki olayları karıştırmayalım. Mulder 8.sezon'da yoktu. Sanırım topiğe ilgi baya bir artmıştır şimdi
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 7:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
kafa karşıklığı yaratsa da izlerken eğlendiğim xf bölümlerinden biri oldu artık triangle Smile bi kere Scully tavırlarıyla,heyecanlanışıyla,endişelenirken yaptığı o beklenmedik hareketleriyle güldürdü beni..bu ne şirinliktir yahu dedim..her iki öpüşme sahnesi de zaten olaydı..hangisi gerçekti diye ben de düşündüm ama herhalde Scully-Skinner baya gerçekti Surprised şaşırdım ama zaten Scullye bölümün başından beri şaşırmaktaydım ki bi de öpüş üstüne gelince ben de bir gülme tabi.. Very Happy
valla Mulderın yerinde olasım geldi hastane sahnesinde..hem yaşadığına inanmak hem de olamdığına ikna edilmek arasında sıkışmış kendisi.ama hayal de rüya da olsa yaşadıkları bence harikaydı..zamanlar arasında geçiş..wuuuww
canan
Çaylak
Çaylak

İletiler: 81

İletiTarih: Cum Arl 28, 2007 3:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Paralel evren konusunu çok güzel işlemiş bir bölümdü. Kendi zamanından 1939'a giden Mulder'ın yaptığı espriler harikaydı. Bunun rüya olup olmadığı tartışılmış, bana da rüya değilmiş gibi geldi. Scully ve Lone Gunmen, Mulder'ı bomboş bir gemide aradılar sonuçta. Mulder ise başka boyuttaydı. Lone Gunmen, bölümün başında birdenbire ortaya çıkan, 60 yıldır kayıp olan bir gemi olduğunu Scully'e söylediler, bu durumda Mulder; Scully ve Lone Gunmen'in onu aradıklarını rüyada görmüş olamaz, zaten aradıklarını da bilmiyordu.
Çok güzel bir bölümdü konu itibariyle, tabi bir de Mulder'ın Scully'e aşkını ilan edişi var. Sanırım bu bölümdeki öpüşmeleri resmi! Mulder-Scully öpüşmeleri listesine dahil edilmiyor ama Mulder'ın 1939'daki Scully'i normal hayattaki Scully olarak öptüğünü düşünürsek, Mulder'ın paralel evren karmaşası sonucu Schrödinger'in kedisi durumuna düştüğünü de söyleyebiliriz; yani Mulder Scully'i hem öpmüştür hem öpmemiştir, bunu bilemeyiz Very Happy
Denize atlayarak boyut değiştirmek de iyiymiş, yaz gelince bir denemek lazım Very Happy
Başa dön
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Cum Arl 28, 2007 4:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yazdıklarınızı okuduğum halde tam olarak nasıl olduğunu anlayamasam da çok seviyorum ben de bu bölümü..ılk indirip, izlediğim xf bölümü..
Valla onu bunu bilmem ben.. Razz Mulder Scully'ye 'I love you' dedi mi, dedi.. Very Happy Bunu görmek bile güzel benim için..Hele yanağını tuttuğu yer.. Laughing
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Pzr Arl 14, 2008 2:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bayram tatili sebebiyle evde olmanın verdiği en büyük mutluluk fx kanalından x files
'ı tekrar izlemek oldu kesinlikle, böylelikle -bence- dizinin en muhteşem bölümlerinden biri olan Triangle bölümünü tekrar izleme fırsatı buldum. Allahım ne muhteşem diziymiş bu, ya scully'e ne demeli bilmem 6. sezonda güzellik tavan yapmış resmen. offf yaa özlüyorum çook, dizinin başlamasına dakikalar kala ev ahalisinin uyumasını dört gözle beklemeyi, acaba haftaya ne olacak deyip ertesi haftayı iple çekmeyi, bölüm bittikten sonra yatıp uykuya dalana kadar diziyi beynimde tekrar canlandırmayı, sırf belki x files ile ilgili haber vardır diye cnbc e dergisi almayı, haftaya hiç izlemediğim yeni bir x files bölümü izleyecek olmamın verdiği heyecanı ve mutluluğunu çok çoook özlüyorum Sad Allahım bu hastalık ne zaman geçecek bende Crying or Very sad ya da geçecek mi Rolling Eyes ??

'
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Pzr Arl 14, 2008 3:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
serap yazdı:
Bayram tatili sebebiyle evde olmanın verdiği en büyük mutluluk fx kanalından x files
'ı tekrar izlemek oldu kesinlikle, böylelikle -bence- dizinin en muhteşem bölümlerinden biri olan Triangle bölümünü tekrar izleme fırsatı buldum. Allahım ne muhteşem diziymiş bu, ya scully'e ne demeli bilmem 6. sezonda güzellik tavan yapmış resmen. offf yaa özlüyorum çook, dizinin başlamasına dakikalar kala ev ahalisinin uyumasını dört gözle beklemeyi, acaba haftaya ne olacak deyip ertesi haftayı iple çekmeyi, bölüm bittikten sonra yatıp uykuya dalana kadar diziyi beynimde tekrar canlandırmayı, sırf belki x files ile ilgili haber vardır diye cnbc e dergisi almayı, haftaya hiç izlemediğim yeni bir x files bölümü izleyecek olmamın verdiği heyecanı ve mutluluğunu çok çoook özlüyorum Sad Allahım bu hastalık ne zaman geçecek bende Crying or Very sad ya da geçecek mi Rolling Eyes ??

Bir an benden bahsediyosun sandım, hatta şuan cnbc-e de hiç bir diziyi takip etmememe rağmen, dergiyi alışımın tek sebebi xfiles için aldığım zamanlardan kalma bi alışkanlık!!
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız