X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6. Sezon DVD Seti

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 1:52 am    İleti konusu: 6. Sezon DVD Seti Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/16/2003 12:24 am
To: ALL (1 of 23)
1455.1
Efendim üzerinize afiyet, kendime yeni yıl hediyesi amazon'dan sipariş etmiştim bu dvd setini, ancak adamlar manyak hızlı bir şekilde 5 günde yolladılar! şimdi evimin en nadide köşesinde izlenmeyi bekler bir şekilde bekliyorlar :)
("Ulan ne dönek, ne ikiyüzlü ne pis bir herifmişsin sen; hani 6. sezon kötüydü hani rezildi, hani eski x-files havası taşımıyordu? Oysa sen paraya para demeyerek utanmadan bu sezon için milyonlar harcamayı göze almışsın! bu ne perhiz bu ne lahana turşusu mirim?!" dediğinizi duyar gibiyim sevgili forum halkı. lakin şöyle bir açıklamam var; yerseniz: en ucuzu buydu. 5. sezon setini almayı düşünmüştüm ama ben 6'yı sipariş ettikten sonra fiyatı düşmüştü. hem Scully'yi en kaliteli şekilde izlemek gibisi var mıdır bee soruyorum size? (misal Milagro) )

Neyse gelelim sadede: nasıl dvd-rip yapıp bu değerli cd'leri sizlerle paylaşabilirim? dvd-rom'um yok. ama 1-2 haftaya alıcam. ya da ne bileyim Orta Dünya veya The End tadında bi yere verip "buyur abi eti senin kemiği benim yap bi güzellik çek şunları vcd'ye" şeklinde teklifte mi bulunayım?

Ha biri cevap yazacaksa ne olur işin teknik kısmına girmesin. Öyle olayı maillara taşıycaka kadar vaktim yok. sadece abi dvd rom al, bi de özel bi program yükle tamamadır o şekilde halledersin falan diyin.
şimdiden de saolun.

Murat

Gönderen: TheMartyr 12/16/2003 1:34 am

DVD-Rom al
DVD rip programlarından birini yükle[üstünden uzun süre geçtiği için bunun ve diğerlerinin ismini hatırlayamayacam kusura bakma]
DVD'yi rip et bilgisayara
Sonra divx converter bir program bul
Onla uğraş kafayı ye bütün ayrıntıları ayarlıycam diye[ne kadar detay olduğunu tahmin etmek istemezsin]
Sonra divx'e convert etmeye başla saatlerce sürsün
Saatler sonra bittiğinde bir de bak ki salak hatalar var,ses uyuşması falan gibi[hele bir de filmi ikiye bölüyorsan]
Uzun bir süre nerede yanlış yaptığını aramakla kafayı ye
Tekrar tekrar dene saatlerce süren işlemi[bu saatlerce bilgisayarın hızına göre değişir tabi ama her yerde yazdıkları gibi 1,5-2 saatte bitmez genelde]
Ne yaparsan yap bir türlü olmasın
Sen de vaz geç
"Eaaah eytara bea" nidasını attıktan sonra kasıp internetten bul divx'lerini ve indir[ya da senin durumunda alternatif olarak Kayıp Dünya ya da The End'e falan götürüp VCD yaptırmaya çalış]
Yazdıklarımın hepsi tecrübeyle sabittir.Ha bu işi kıvıran insanlar yok mu?Var tabi ki.Ve hatta sen niye bunlardan biri olmayasın?Ama benim ve birkaç arkadaşımın başına gelen şey işte bu...

Gönderen: agharta_1 12/16/2003 1:58 am

ya da kısaca direkt olarak dvdden avi yapan programlardan birini al işin yaklaşık her dvd için 3-4 saatte bitsin..

Gönderen: Those turns were gift for me... (Durden38) 12/16/2003 2:21 am

Murat önce sana şöyle güzelinden bir küfür edeyim sonrada yardımcı olmaya çalışayım:)(gerçi sipariş verdiğini duyduğumda sapıtmıştım ama:)

şimdi iki yol izleyebilirsin:
1-Direkt dvd'den rip yaparsın,
2-HDD'ye atıp yaparsın.

Dvd'yi Hdd'ye atmak için samrtripper kullanabilirsin...
Dvd-Rip için dvd2avi'yi kullanabilirsin...
Sesler içinse VirtualDub...

şimdi ben aptal dvd-romumun salak bir teknik sorunu yüzünden rip olayını bir türlü yapamadım, o yüzden daha iyi yardımcı olması için Hasan'a başvur derim.Ne de olsa ac3'li ripler yapıyo;)Artı www.divxtr.org forumları bayağ işine yarar orda işin ustası adamlar var...

Kolay gelsin sana, artık buluşunca pataklarım ben seni:)

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 12/16/2003 8:58 am

evet durumu özetliyorum:
"Ne? DVD-rip mi? nihohahahahaha öleceksinnnnnnn"

bu kadar korkunç bi şey olduğunu bilseydim sormazdım bile :))

(tancan, ece ve sadun sessizce murat'a yaklaşırlar, "abi 1957'den beri kimse dvd rip yapmayı denemedi, deneyende bir daha geri gelmedi.." derler.)
Murat

Gönderen: [GüLbErK] (_VooDoo_) 12/16/2003 9:26 am

bizimle paylaşmak istiyorsan :)) the end'e verip çoğalttırabilirsin, bence. Hem sen de o kadar uğraşmamış olursun. eğer cidden böyle bir şey düşünüyorsan ben almak isterim altıncı sezonu. eğer ciddi değilsen rukiye zaten sırayla yaptırıyor setleri, onu beklerim.o da sağolsun bayağı bir ilgileniyor. :))
neyse hayırlı olsun, iyi seyirler sana. :))

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/16/2003 10:01 am

Gülberk'in dediği gibi VCD olayına el atabiliris. THE END'de 4'ten sonrası yok (şimdilik durum bu) ama ıbrahim'den rica etsem sen de DVD'lerinden bikaç hafta uzak kalmaya razı olabilirsen Murat'cım -:P- bu işi halledebiliris heralde.. THE END ikna olursa ve 5. sezon DVD'sini bulamazsak ben direk Amazon'dan siparişi vercem valla. 6. sezonu Murat'la hallederis gerisini de hallederiz artık 6'ya kadar gelmişken dimi? :)))

Valla divX isteyen de var ama yiyosa yapın diyorum. Belki VCD dhaa zor ama ne VCD ile ne divX ile haşır neşir olmam ben. Ancak bilene veririm yaptırırım. Zaman fln lazım ona yaa.. Ben uğraşamazdım yane :)

Gönderen: THE_DECCAL 12/16/2003 3:49 pm

Merhaba

Ya da kısaca bana hediye et böyle bir düşünceden ve dertten kurtul.

(Dvd setinin kutusu benim dvd playerımın kemerini süslesin. Ulu manitu.)

Saygılar

Mahmut

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/16/2003 6:12 pm

şşşşş! Mahmut Bey!

Bakın bis burda adamı kıllandırmamak için sakin sakşn konuşurken sizdeniz direk konuya daklmışınız. Olmuyo ama! Murat bu, adam bisden kuşkulanırsa bi daha yüzünü bile göremeyis o DVD'lerin. Hatta Murat'ın bile??!!

Hem sırayla bi kere! ehue

Gönderen: spooky (spooky_tr) 12/16/2003 7:17 pm

divx arzu eden var ise olaya ben el atabilirim..hem 1. hem de 2. sezon olaraktan..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 1:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: THE_DECCAL 12/18/2003 2:07 pm

Merhaba Murat.

Sana bu Box-Set konusunda bir kaç sorum olacak. Eğer yanıtlayabilirsen çok sevinirim.

- Bu Box-Seti amazon.co.uk. denmi aldın

- Box-Set te kaç adet cd var.(Benim tahminim 6-7 adet)

- Bu forumda çok önceleri öğrendiğime göre (Sanıyorum Barış arkadaşımız bahsetmişti) Türkiye ye yurt dışından dvd veya buna benzer bir ürün sipariş verildiğinde en fazla 3 cd ye kadar yurt içine girmesine izin veriliyordu. Sonrası için Kültür Bakanlığı bir çeşit vergi uyguluyordu. Bu kanun değiştimi.

- Yoksa kargo kapalı olduğu için veya gözden kaçtığı içinmi senin
eline geçebildi.

- Bu sana ne kadar ücrete maloldu acaba.(Kargo dahil.) Ayrıca pound ve TL olarak ayrı ayrı belirtirsen sevinirim.

- Sırf bu yüzden ben Box-Set almaya cesaret edemiyordum. Gümrükte takılır ayrıca bir vergi daha vermemek için falan.

- Son bir soru box-seti bana hediye edecekmisin :))))))

şimdiden teşekkürler.

Saygılar

Mahmut

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) Staff DelphiPlusMember Icon 12/18/2003 11:10 pm

- Bu Box-Seti amazon.co.uk. denmi aldın
++ evet.

- Box-Set te kaç adet cd var.(Benim tahminim 6-7 adet)
++ 6 cd

- Bu forumda çok önceleri öğrendiğime göre (Sanıyorum Barış arkadaşımız bahsetmişti) Türkiye ye yurt dışından dvd veya buna benzer bir ürün sipariş verildiğinde en fazla 3 cd ye kadar yurt içine girmesine izin veriliyordu. Sonrası için Kültür Bakanlığı bir çeşit vergi uyguluyordu. Bu kanun değiştimi.
++ arkadaşlarla konuştum, hallettiler :p şaka bi yana, hiç öyle bişey duymadım, ve dvd sağ salim geldiğine göre öyle bi durum söz konusu değil.

- Yoksa kargo kapalı olduğu için veya gözden kaçtığı içinmi senin
eline geçebildi.
++walla kapı gibi orjinal amazon pakedinde geldi, dediğim gibi sorun çıkmadı.

- Bu sana ne kadar ücrete maloldu acaba.(Kargo dahil.) Ayrıca pound ve TL olarak ayrı ayrı belirtirsen sevinirim.
++ kargo dahil her şey 37.61 pound. yaklaşık 90 küsur milyon TL ediyor. ancak hatırlatırım ki amerikan amazonda fiyatlar 100 dolar civarında dolaşıyor, kargo hariç.

- Sırf bu yüzden ben Box-Set almaya cesaret edemiyordum. Gümrükte takılır ayrıca bir vergi daha vermemek için falan.
++ walla ek hiç bir şey ödemediğim gibi, bir de son fiyattan 2-3 pound indirim de yaptılar, neden bilmiyorum :)

- Son bir soru box-seti bana hediye edecekmisin :))))))
++ soru eki "mi"lerin ayrı yazılması kuralına dikkat etseydin düşünürdüm ama şimdi söz konusu bile olamaz :)))

Bu arada mahmut abi, hatırlarsan 6. ve 8. sezon video setlerden cd'ye çekim yapmıştık. Pelin'den aldığım bilgilere göre, 8. sezonda ses yokmş, 6. sezonda ise (ben izliyorum) görüntü kalitesi yer yer çok kötü ve ses ile görüntü arasında düzeltilemeyen bir 10 saniyelik fark var. bu yüzden ne cdleri gönderiyorum, ne de ücretlerini istiyorum. Bu kadar beklettiğim için özür dilerim.

Murat

Gönderen: THE_DECCAL 12/19/2003 11:49 am

Sana çok çok teşekkür ederim Muratçım. Beni bu konuda aydınlattığın için.Sahi sen bana video kasetten çekim cd gönderecektin değilmi. Neyse canın sağolsun bana 6.sezon Dvd box-seti hediye !!!!!! edersin ödeşiriz ne var ki canım bunda değil Mı ? :)))))))))))))))))))))))))

Neyse şaka bir yana gerçekten teşekkür ederim. Yalnız son bir sorum olacak : 37.61 pound a aldım demişsin. Bu hangi tarihteydi ben dün girdim amazon a 55.00 pound tu ben mi yanlış yere baktım acaba. Yoksa kampanya falanmı vardı ki.

şimdiden teşekkürler

Saygılar

Mahmut

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/19/2003 12:18 pm

Valla 55 pound olan videosu, 6. sezon DVD boxset'i 69 pound olmuş .. :(

bekle güselim 1 Ocak'a ertleenmiş "amaray" açıklamalı DVD setleri çıkıyo. 26 pound olcak. Setin kapağında farklılık var bildiğim kadarıyla.. amaray yazısını kaldırmışlar şimdi sadece Boxset deil de Series diye geçiyo.. al birinci sezonunki bu:

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B0000WST88/qid%3D1071828966/202-0321214-5678205

dier sezonların linkleirni sayfanın alt kısmında görebilirsin. Bence bekle ve onlardan al. Boxset'e gerek yok valla bence :)

Gönderen: denizb1 9/5/2004 5:34 pm

slm,(trustno13).Ben XF'nin 6.sezonki DVD'sini almak istiyorum.Fakat nerden ve nasıl alacağımı bilmiyorum.Bana biraz yardımcı olrmusun.Bana 6.sezonun DVD'sini nerden bulacığımı söyler misin?

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 9/6/2004 12:31 pm

slm,denizb1.

dvd setlerini amazon'dan bulabilirsin. fakat şu aralar fiyatları epey yüksek olduğu için beklemeni öneririm. çok acil ihityacın varsa dvd-rip(dvd'lerden divx) yapan arkadaşlardan isteyebilirsin, yanılmıyorsam her sezonun dvd-rip'i arkadaşlarda mevcut.

Murat

Gönderen: maybe there is hope (sedab) 9/6/2004 2:39 pm

3 gün yoktuk millet coşmuş
evet bu 6 sezon düşmanlığından sonra yaptığın çok ilginç bi hareket

milagro da scully yi getirdikleri halden dolayı o bölümü sevmediğini söylememişmiydin sen yoksa o başka bir bölümmüydü yani o kadar çok şikayet ediyosunki karıştırmış olabilirim:)

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 9/6/2004 4:15 pm

evet milagroyu beğenmeyen bendim. scully'nin en güzel gözüktüğü bölümlerden biridir ama o güzellik uğruna, onun düştüğü halleri kabullenmem imkansız. ki zaten bu postu açış tarihim, milagroyu izledikten önceymiş, biliyorsun ki bölümleri izlemeden inceleme yazmıyorum :)

ayrıca 6. sezondan nefret ettiğim doğru değil. 6. sezon kendi içinde konsepti olan bir sezon, ve bunu son bölümlere doğru anlayıp saygı duymayı öğrendim. ama yine de bugüne kadar izlediğim en kötü sezon olduğu bir gerçek. ünvanını 9. sezona kaptıracağını bile bile, sabırla bekliyorum yine de. hele bi 9'u izleyeceğimiz günleri görelim.

Murat

Gönderen: denizb1 9/7/2004 11:16 am

Slm,Sana bir soru sormak istiyorum.XF'nin 6.sezon DVD'sini Amozonda'ki fiyatı ne kadar?Kendime doğumgünü hediyesi olarak almak istiyorum.
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 2:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: denizb1 9/7/2004 4:25 pm

slm,sedab

XF'nin 6.sezon DVD'sini almak istiyorum.Arkadaşlar bana amazondan bulabilirsin dediler ama amazondan nasıl sipariş edildiğini bilmiyorum.Sipariş etmem için yapmam gereken aşamaları bana söyleyebilirmisin?

Gönderen: denizb1 9/7/2004 10:56 pm

Merhaba,

XF'nin 6.sezon DVD'sini almak istiyorum.Arkadaşlar bana amazondan bulabilirsin dediler ama amazondan nasıl sipariş edildiğini bilmiyorum.Sipariş etmem için yapmam gereken aşamaları bana söyleyebilirmisin?

Gönderen: welovexfiles 9/12/2004 5:45 pm

ben alana kadar canım çıktı 1 ay boyunca amazondaydım ilk önce kredikartında sorun çıkardılar sonra hızlı gelmesi için en yüksek kargo fiyatını seçtim hemen getirdilen
uyanık şu amazon.
ilk önce üye olman gerekiyo
adresi sorun etme onu dhl türkiye hallediyor
türkiyede kullandığın adresi kullan
kredi kartını da sorun etme (onlar yeterince sorun ediyolar zaten)
oldukça güvenli zaten kredi k.dan başka seçeneğin yok
master visa fark etmez yurt dışına açık olsun yeter
sonra
normal hızlı
hızlı ve $50
en hızlı $70
seçenekleri var (yanlış hatırlamıyorsam)
sonra geliş biçimi var
teker teker mi gelsin
toptan mı gelsin seçenekleri var
ben toptanı seçtim
sonra mailine diğer bilgiler gelicek...
anlatamadım biliyorum..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız