X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Finali Reddediyorum!!!
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
_ArdEliA_

İletiler: 48

İletiTarih: Sal Nis 24, 2007 5:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Finali, final olmadığı için reddediyorum! Yoksa The Truth asla kötü bir XF bölümü değil. (Zaten hiç bir bölüm kötü olamaz, Space Rolling Eyes gibi bi bölüm varken.) Sözün kısası bu bir final değildir, reddediyorum. ıkinci bir filmi, bu bölümden sonra standalone yapmayı düşünen CC'ı da şiddetle kınıyorum!!!
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal Nis 24, 2007 7:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
finali izledikten sonra foruma girip girmemekte kararsız kaldım. bir günden fazla bekleyip ancak şimdi girebildim.isteksizce final bölümü başlığına girdim ama hiçbir yazılanı okuyasıma gelmedi. bu başlığa mesaj atmak bir parça daha anlamlı geldi ama inanın ellerim klavyeye zor gidiyor. mesajların hepsini okuyamadım. aslına bakarsanız sadece en üstteki ve Nom Anor'un mesajlarını okudum. aradakileri okumadan da tahmin ediyorum iyi kötü. bariz olanı belirttikleri için okumadan da katılıyorum eleştirilere. 2x2 heryerde 4 eder sonuçta. olacağı belli olan şey oldu. boşuna kıvranmanın ve haykırmanın hiç bir anlamı yok. şu dakkadan sonra bölümü masaya yatırıp neden berbat olduğunu analiz etmek anlamsız benim için. ancak hislerimi yazabilirim ki onu da Nom çok güzel açıklamış.sanırım SW fanı olmak iyi bir antreman oluyor hayalkırıklığı için. yapacak tek şey kötü bile bitmiş olsa bizi eğlendirerek geçirdiği 9 seneyi hatırlayıp öleni rahmetle anmak. Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
telemcii

İletiler: 10

İletiTarih: Pts Nis 30, 2007 10:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
biri bana finalin özetini yazabilirmi ne olur yaaa
44murat44
Çaylak
Çaylak

İletiler: 137

İletiTarih: Per May 03, 2007 7:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
final ancak 2012 olabilir çünkü istila o zaman başlıyacak Laughing daha mulder kapanışı yapmadı Laughing
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Cum May 04, 2007 4:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2012 yılında meydana gelebilecek bir uzaylılar istilası sanırım Mulder ve Scully'nin dizi içindeki karakter yorumu yardımlarıyla bir çözüm yoluna kavuşturulabilir...Bu da ancak son bölümünü izlediğimiz dizimizin finaline yakışmayan ve metinsel devamlılığı zorunlu hale getiren bir duruma tekabül edebilir! Wink
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cmt May 26, 2007 12:58 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.411mania.com/movies/columns/54901

En kötü finaller arasında 3.sırada yer almış XF Truth ile...

3. The X-Files Series Finale

You can't really blame fans of Lost or being a little apprehensive in their belief that the show is actually building to something. After all, most of them probably remember the huge "jerk-off with no finish" that was The X-Files. I still get angry thinking about it. Because I remember being there from the very beginning, and how cool it seemed when it felt like you were the only person watching this awesome show. Then I remember being equally excited when more people discovered it during its second/third season blow-up, not only because I now had more people to talk to about it, but because it meant that a lot of people were actually watching quality sci-fi television. And that excitement lasted for quite some time – until I realized that none of my questions were being answered, and new elements that were never resolved were piled on seemingly every week. It wasn't long before it was painfully obvious that Chris Carter never had an actual finale in mind, nor was he capable of coming up with one now. After star David Duchovny left it was clear to pretty much everyone but the show-runners that it was time for things to end, but instead they dragged it out for two more years. Despite all this, I looked forward to the finale, thinking that there was no way they would go out without a bang – and hey, they were promising the finale would answer everything. In fact, it answered…well, let me see…oh, that's right, nothing! Rather than give the show the closure its fans deserved, the clearly in-over-his-head Carter finished up with another muddled episode that basically ended in a cliffhanger – a cliffhanger that will most likely never be resolved because of how much crappy episodes like this one destroyed the show and the fans love for it. This still stands as the ultimate proof that if you create one of these serialized sci-fi/fantasy dramas, you better know exactly where the hell you're going with it from the start.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
missmarple

İletiler: 8

İletiTarih: Çar Haz 13, 2007 10:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
En kötü finaller arasında 3.sırada yer almış XF Truth ile...

ben en sona koyardım şahsen.finali izlediğimde sinirden köpürüyodum 9 sezonu bunun için mi izledim diye.Film için de çekilir mi çekilmez mi bilmiyorum ve pek de inanmıyorum açıkcası...
kısacası ben de finali reddediyorm
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Çar Haz 13, 2007 11:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya bence artık bunları konuşmamızın bir anlamı yok.Tamam final beklediğimiz gibi gibi olmadı,bence de ama oldu bitti sonuç olarak.Biraz da iyi yönlerine bakalım bence.Birçok sahne,özellikle son sahne Mulder ve Scully için beklediğimiz bir şey değil miydi?Benim için öyleydi.Yani bence ancak bu kadar yapılabilirdi.O konuyu toparlayamazlardı bir daha.Bu yüzden ben artık iyi yönlerine bakıp diğer ayrıntılarla ilgilenmiyorum bile.(bkz.imzam)Size de bunu öneririm Wink
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Haz 13, 2007 11:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ılk defa bir başlığa mesaj atıp fikrini belirten insanlara "artık bu konuda konuşmak anlamsız" demek biraz fazla olmuyor mu?

The X Files bitmiş olabilir, ama insanların konuşacakları varsa bunu konuşurlar yani, ona da zaman limiti koysaydık forumu kapatır giderdik..

Bırakınız da insanlar fikirlerini belirtsinler, iyi yönlerini, kötü yönlerini, vesairesini de istedikleri zaman irdelesinler.. Yani daha ilk mesajını atan birine böyle bir karşılık verilmesi de bana anlamsız geliyor ne yalan söyleyeyim...
Başa dön
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Çar Haz 13, 2007 11:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Peki biraz fazla oldu galiba.Özür dilerim herkesten.Ben arkadaşın ilk mesajı olduğunu görmemiştim.missmarple senden de özür diliyorum.Tabiki herkes fikrini söyleyecek.Buranın amacı bu zeten.Ama ben de bu konuşulanlar hakkındaki fikrimi söyledim sadece.Peki o zaman bir daha olmaz,söylemem fikrimi.Tekrar özür dilerim herkesten.Bir daha olmaz söz.
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Çar Haz 13, 2007 11:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
DYFM yazdı:
(...)Biraz da iyi yönlerine bakalım bence.Birçok sahne,özellikle son sahne Mulder ve Scully için beklediğimiz bir şey değil miydi?Benim için öyleydi.Yani bence ancak bu kadar yapılabilirdi.O konuyu toparlayamazlardı bir daha.Bu yüzden ben artık iyi yönlerine bakıp diğer ayrıntılarla ilgilenmiyorum bile.(bkz.imzam)Size de bunu öneririm Wink

Ben de vakti zamanında tam da bu yüzden bu başlığı açmıştım. "Heyo Mulder ve Scully aynı yataktalar, Scully Mulder'ın parmağını emdi allahım ne güzel" demekle bir dizinin, 9 yılın ve 200 bölümün muhasebesi ya-pı-la-maz. Evet o sahneyi beğenenler vardır ve çoktur ama sırf o sahneden(ya da herhangi tek tük sahnelerden) hareketle güzel bi finaldi demek yanlış olur bence. "Konuyu zaten toparlayamazlardı" bir bahane olamaz, diziyi bu kadar rayından saptırmayacaklardı en başta. o yüzden öfkemiz sadece finale değil komple 9. sezona...ve 7 ile 8. sezon mitoloji bölümlerine.

Ayrıca "ben oynamıyorum"culuk güzel bir tavır değildir.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Per Haz 14, 2007 1:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Benim yazdığım her cümle yanlış anlaşıldı yada ben anlatamadım.Öncelikle o mesajın arkadaşın ilk mesajı olduğunu bilseydim üstüne o mesajı kesinlikle atmazdım.Çünkü aynı şeyleri birkaç ay önce ben de yaşadım.ılk mesajının üstüne olumsuz bir mesaj atılmasının ne kadar moral bozucu bir şey olduğunu çok iyi tahmin ediyorum.Özür de diledim zaten bunun için.
Ben asla ve asla X-Files'ı o sahneler için seyretmedim seyretmem de.Bu sahnelere bakarak finalin muhasebesini de yapmadım, güzeldi de demedim.Sadece demek istediğim 'finalde çok fazla olumsuzluk var,X-Files'a yakışır bir final olmadı ama ne güzel ki bazı sahnelere bakarak olumlu yönleri olduğunu da düşünebiliriz.' Konuyu zaten toparlayamazlardı dedim çünkü dediğiniz gibi konu raydan çıkmıştı.Raydan çıkmış hali de ancak bu kadar toparlanabilirdi.Bir daha fikrimi söylemem derken amacım oynamıyorumculuk yapmak değil bir daha biraz fazla giderek sizlere nasıl düşünmeniz hakkında öneri vermeyeceğimi anlatmaktı.
Ben bunları anlatmaya çalışırken konu çok başka yerlere, hatta benim X-Files seyretmemin başka nedenlere bağlanmasına sebep oldu.Bilmeden kırdığım,üzdüğüm biri varsa onlardan tekrar özür diliyorum...
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Haz 14, 2007 1:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bakın iş işten geçtikten sonra kendinizi ifade etmeye çalışmanız daha yersiz kaçıyor.

Bu forumda yıllardır aynı şeyler oluyor, yıllardır aynı tepkiyi veriyoruz, yıllardır da değişen bişi olmuyor.

Demeye çalıştığımız ve görülüyor ki *anlatamadığımız* şey şu: Kendi düşüncenizi belirtmek ile başkalaırnın düşüncelerine saygısızlık etmek farklı şeylerdir. Ve kendi düşüncenizi belirttiğinizi söylediğiniz bir çok mesajınızda yapmadığınızı düşünseniz de yaptığınız saygısızlık oluyor genelde...

ılk mesajını yollasın ya da yollamasın (missmarple'ın ilk mesajını attığını belirterek asıl meseleden uzaklaşacağını bilseydim onu da hiç belirtmezdim ya neyse) bir insan düşüncesini belirttiği gibi "ya uzatmaya gerek yok aslında bu çok anlamsız" tarzında bir cümle yazmak abestir. Bana göre bu bir önceki mesajı atan kişinin düşüncelerine saygı göstermemektir. Ben ne anlıyorum bundan? "Senin laflarına gerek yok, konuşulanlar da boş artık, bitti gitti, iyi yönlere bakalım olsun bitsin, ne gerek var bu kadar bidi bidiye.. " Ve nereye çekiyorum bunu? Kendim düşünüyorum ve diyorum ki; "Tamam o zaman benim, onun, bunun , herkesin sayfalarca dil dökmesi de anlamsızmış, tüh be! "

Bu da benim 2600 küsür mesajımı, geyik olanlarını hunharca sallıyım 1500 küsür mesajımı *bazı* insanların bi tarafına takmadan okuduğunu düşünmeme neden oluyor ve sinirimi bozuyor, benim gibi başka insanların da sinirini bozuyordur diyorum ve tepkimi gösteriyorum.

"Ve yanlış anlaşıldım, yanlış anlattım" demeniz de olanı biteni değiştirmiyor, ortada bir yanlış var ve buna müdahale ediyoruz doğal olarak.. Bir daha yapmamaya çalışmanız umabileceğimiz tek şey zaten..

şunun da altını çizeyim son defa, mesaj atarsınız, tepki alırsınız, tepkiye cevap atarsınız biter, sakız gibi uzatmayın her mevzuyu, PM denen bişi var..
Başa dön
missmarple

İletiler: 8

İletiTarih: Per Haz 14, 2007 11:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
DYFM yazdı:
Peki biraz fazla oldu galiba.Özür dilerim herkesten.Ben arkadaşın ilk mesajı olduğunu görmemiştim.missmarple senden de özür diliyorum.Tabiki herkes fikrini söyleyecek.Buranın amacı bu zeten.Ama ben de bu konuşulanlar hakkındaki fikrimi söyledim sadece.Peki o zaman bir daha olmaz,söylemem fikrimi.Tekrar özür dilerim herkesten.Bir daha olmaz söz.

önemli değil.bende zamanında bu yorumu yazmak isterdim ama o sıralar össyle meşgul olduğum için forumlara vakit ayıramadım haliyle...
şimdi yazmamın sebebi de bu finalden hala memnun olmamamdı
ama ilk postam olduğun için moralim bozulmuş falan da değil yani onun için özür dilemene gerek yok
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
madbull

İletiler: 1

İletiTarih: Pts Şub 02, 2009 3:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
arkdaşlar bence final bölümü hiç yakışmadı bu diziye. final bölümünde şenlik olsun diyee ortadan kalmış karakterleri geri getirdileri. saçma sapan bir finaldi 9 yıldır mulder gerçek gerçek diye yırtındı sonunda kafayı yemiş bi kaçık gibi göründü bence. dizi süper finel berbat ötesi.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız