X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9X19 / 9X20 : The Truth (Final) ***SPOILER***
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
haliko

İletiler: 3

İletiTarih: Pts Ağu 27, 2007 5:43 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
arkadaşlar başlıktaki tüm postları okuyamamakla birlikte, dikkat ettim ki kimse final bölümünde verilen tarih hakkında pek bir tartışmaya girilmemiş..

aralık 2012 son uzaylı istilası
nibiru
geçiş gezegeni
uzaylılar
22 aralık

biraz parçaları birleştirince sanki CC nin bişeyler söyleme çalışıtğını düşünnür gibi oldum..

( bu arada herkese merhabalar Smile )
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Pts Ağu 27, 2007 11:34 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
vala ben bu konudaki tüm tartışmaları hatim ettiğimizi düşünüyorum. açıkçası 2012de bu konuyla ilgili üçüncü(pöh) filmin çekileceğine dair boş bir inancım var.

(bu arada hoşgeldin)
haliko

İletiTarih: Pts Ağu 27, 2007 3:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Neden herkes 2.filme yoruyor bu tarihi ?
Neden 22 aralık 2012?

Bence CC bir şeyler anlatmaya çalıştı Smile

Marduk(Nibiru) dünyanın yörüngesine 3661 yılda bir giren plutonun 3 katı büyüklüğünde bir gezegendir.. Bir diğer adı da "geçiş gezegeni"dir.
Mayaların takvimlerinin son bulduğu tarih ise 21 aralık 2012. Bu tarihten sonra yeni bir çağın başlıyacağına inanırlar.
Ayrıyeten bundan önce marduk geldiğinde "nuh tufanı" olayı olduğunu söylerler. Ayrıyeten Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetmişlerdir. istanbuldaki müzelerde sergilenmektedir..

Belki CC 2012 yılında Nibiru vasıtası ile uzaylılıarın dünyayı sömürgesi altına alıp, kendi ırklarını yaratıcaklarını iddia ediyorsa?
Belki koca 9 sezonu bu sonuca bağlamak istediyse?
Başa dön
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Pts Ağu 27, 2007 5:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
haliko yazdı:
Neden 22 aralık 2012?

Marduk(Nibiru) dünyanın yörüngesine 3661 yılda bir giren plutonun 3 katı büyüklüğünde bir gezegendir.. Bir diğer adı da "geçiş gezegeni"dir.
Mayaların takvimlerinin son bulduğu tarih ise 21 aralık 2012. Bu tarihten sonra yeni bir çağın başlıyacağına inanırlar.
Ayrıyeten bundan önce marduk geldiğinde "nuh tufanı" olayı olduğunu söylerler. Ayrıyeten Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetmişlerdir. istanbuldaki müzelerde sergilenmektedir..

Belki CC 2012 yılında Nibiru vasıtası ile uzaylılıarın dünyayı sömürgesi altına alıp, kendi ırklarını yaratıcaklarını iddia ediyorsa?

koskoca dokuz sezonun son ikisini koskoca olarak yorumlamıyorum. özellikle süperaskerler konusu bende nefret uyandırmıştı. diziyi hangi bölümden itibaren takip etmeye başladın. son bölümde cc sekiz ve dokuzuncu sezonda yaptıklarını elinden geldiğince toparlamaya çalışmış ama tabiki birsürü soru işareti havada kalıyor. ayrıca ben ikinci değil üçüncü filme yorumladım zira ikinci filmin bu konuyla hiç alakası olmadığını biliyorum. ayrıca evet uzaylıların dünyayı sömürgesi altına alacağını iddia ediyor.
haliko

İletiTarih: Pts Ağu 27, 2007 6:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
CGBS yazdı:
haliko yazdı:
Neden 22 aralık 2012?

koskoca dokuz sezonun son ikisini koskoca olarak yorumlamıyorum. özellikle süperaskerler konusu bende nefret uyandırmıştı. diziyi hangi bölümden itibaren takip etmeye başladın. son bölümde cc sekiz ve dokuzuncu sezonda yaptıklarını elinden geldiğince toparlamaya çalışmış ama tabiki birsürü soru işareti havada kalıyor. ayrıca ben ikinci değil üçüncü filme yorumladım zira ikinci filmin bu konuyla hiç alakası olmadığını biliyorum. ayrıca evet uzaylıların dünyayı sömürgesi altına alacağını iddia ediyor.

9 sezonuda izledim..

2. film derken zaten dizi harici bir film çekilmedi mi x-files'a ?
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pts Ağu 27, 2007 11:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
1. film çekildi -Fight The Future- 98'de.2. film söylentileri hala dolaşmakta ama konusu stand-alone olacakmış.Film olursa tabi.O yüzden arkadaş 3. filme yorumlamış.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Sal Ağu 11, 2009 4:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2 ay önce başladığım X Files'a buruk bir şekilde veda etmenin üzüntüsünü yaşıyorum.Gerçi bölüm güzel başlasa da pek de istediğimiz gibi olmadı.

Şunu söylemek istiyorum 2012'de 3.film gündemde mi?Gelişme var mı? Sizlerden cevap bekliyorum.

Şöyle bie nostalji yapayım da en iyi en kötü bölüm hangileridir? Onları da yazıvereyim.İlerleyen günlerde.

Ve bir de 22 Aralık 2012'yi gerçekten merak ediyoruz.Uzaylı istilası olacak mı? Ve ilk yer de Almanya olarak geçiyor.Bekleyip göreceğiz.
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal Ağu 11, 2009 5:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
On küsür senede sindire sindirie TGRT ve CNBC-E sağolsun her bölümü 4-5 kere izleyerek deneyimlediğimiz bir fenomeni iki ayda yoğun şekilde yaşamakbambaşka bir his olmalı derebeyi. Bu konuda söyleyeceklerini merak ediyorum doğrusu Very Happy
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Sal Ağu 11, 2009 6:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu diziyi TGRT'den yayınlandığı CNBC-e'den izlerken hatırlamaya başladım.The X Files yazmadığını Gizli Dosyalar yazdığını hatırlamaya başladım.TGRT'de başladığında 10 yaşındaydım.X Files'a yanılmıyorsam CNBC-e'de 5.sezon 9.bölümde tanıştım.Tabii sürekli izlemiyordum.Ara sıra izliyordum.İlerleyen sezonlarda iyice ısınmaya başladım.X Files'a tüm sezonunu geçen sene izlemeyi planlıyordum ancak ÖSS dolayısıyla bu seneye erteledim.Tam zamanımda bitirdim sanırım.Yarın ÖSS sonuçlar açıklanıyor.
Senin sorduğun soruya dönersek gerçekten 2 ay sadece X Files'la izlemek bambaşka bir duygu.Sadece X Files işte.Reklam yok,istediğin zaman izleyebiliyoruz,görüntü kalitesi süper,orjinal sesleri mükemmel,altyazılarda nadiren problemler vardı önemli değildi.Ama şunu da söyleyebilirim ki sindire sindire izledim.Yani şu olay hangi bölümde oldu falan filan hepsini hatırlıyorum.Sürekli tekrar ettim.Her sezondan sonra kafayı toparlamaya çalıştım.Neredeyse bölüm isimlerini ezberledim.Yani özel olarak çalıştım bu diziye Very Happy
Başa dön
kudretcan

İletiler: 9

İletiTarih: Çar Eyl 16, 2009 2:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
arkadaşlar merhaba benim sizlere sormak istediğim birşey var. x filesin tüm sezonlarını alt yazılı yada dublajlı olarak bulabileceğim(satın alabileceğim - tercihen dvix) kimse varmı? varsa mail adresim tseyri@hotmail.com . bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. arşiv yapmak ve saklamak, çocuklarıma hayranı olduğum dizinin bölümlerini bırakmak istiyorum. hayırlı haberlerinizi bekliyorum...Not: türkiye buluşmaları konusunda bir plan varmı ?
Anoren

İletiler: 27

İletiTarih: Pts Eyl 21, 2009 2:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evet ben de diziyi bitirmiş bulunmaktayım. Tabi kısa sürede bilgisayardan izlemekle, diziyi TV'den 9 yıl takip edip sonunu izlemiş birisinin hislerinin aynı olamayacağını tahmin etsem de, bitmiş olması beni de üzdü. Özellikle bu forumda bile neredeyse Mulder'ı TV'de gördüğünde bile bayram edecek insanlar varken, bu dizi daha uzun soluklu olabilir, ya da daha iyi bir biçimde bitirilebilirdi demek geliyor insanın içinden. DD'nin diziden ayrılması sonun başlangıcı olmuş. Bu kadar sevilen bir karakter, nasıl diziden uzaklaştı, ya da uzaklaştırıldı bilemiyorum. Aileme zaman ayırmak istiyorum açıklaması bana hiç yeterli gelmedi açıkçası. DD'yi bu tarihten sonra da pek tatmin edici bir işte göremedik. Dolayısıyla hem kendisi hem de dizi için kötü bir karar olmuş diyebiliriz.
Diziyi genel olarak değerlendirirsek, 90'ların başındaki UFO'ların popülaritesinin yoğun olduğu dönemde ortaya çıkmış, ve ana konusunu bu olarak belirlese de, başka bir çok doğa üstü olayı ekrana taşımış, ve başarılı olmuş. Kendisinden sonra gelen bir çok diziyi etkilemiş, ve TV'lerdeki dizi kavramının yeniden gözden geçirilmesine ön ayak olmuş. Ülkemizde bile 'Sır Dosyası' isimli bir taklidinin yapıldığını hatırlatmak gerek...
Final bölümüne gelirsek, sanırım bölümde beklentilerle elde edilenler arasında biraz uçurum var. Bölümün adı 'The Truth', yani gerçek. Bu isimden sonra benim beklediğim, şimdiye kadar mitolojide açık kalan noktaları, bilinmeyenleri, açıklanmayanları ortaya koymaları idi. Şimdiye kadar 'gerçekte' ne olmuştu, bundan sonra ne olacaktı? Halbuki bize verdikleri şu oldu, bakın 9 sezonda şunları şunları anlattık biz, ve bu karakterler geçti. Genel olarak dizinin özeti yani. Bu açıdan baktığımda, malesef final bölümünü zayıf buldum.
Artık sadece bir film kaldı izlenecek. Onu da bitirince X Files dosyası kapanmış olacak. Ama ben şahsen tamamen kapatmayı düşünmüyorum. En iyi bölümleri ve Mitoloji bölümlerini tekrar izlerim büyük ihtimalle ileride.
Mitolojiyle tüm olan ilgili bölümleri listeleyen bir yer var mı acaba?
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Eyl 22, 2009 12:32 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anoren yazdı:
DD'yi bu tarihten sonra da pek tatmin edici bir işte göremedik. Dolayısıyla hem kendisi hem de dizi için kötü bir karar olmuş diyebiliriz.

hmm Mulder rolünden çok farklı olmakla beraber...Californication?Altın küre?

Dizideki çöküşün DD'nin ayrılmasıyla değil daha önceden başladığını düşünüyorum,ama yine de son sezonlarda Mulder olsa gidişat nasıl olurdu,onu tahmin etmek zor.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
strangermoon

İletiler: 2

İletiTarih: Per Eyl 23, 2010 11:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
x files bunca yıl tgrt zamanından beri takip ediyorum son bölümü izlememek içinde uğraş verdim ama sonunda izledim.Çoğu kişi tatmin olmamıştır belkide finalden ama lostun finali ile karşılaştırdığımda x files bana göre iyi bir final yapmış ve çok büyük bir süprizde verilen tarih 2012 de düşündürücü.
Başa dön
Spooky Dream

İletiler: 32

İletiTarih: Pts Şub 14, 2011 8:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
reason yazdı:
....Lakin bana gore aciklanmayan/aciklanamayan/cevaplanamayan/celisen konular ;

1- 6 sezon boyunca uzayli uzayli diye omrumuzu yiyen CC, ani bir donusle "cirkin kadin yok, az vodka var" tadinda "uzayli yok, super asker projesi var" dedi. Bunlar birbiri ile celismektedir. Cunku dizinin hemen baslarindaki butun uzaylilar ile alakadar olan konulari bu super asker konusuna baglamaktadir. Yani bu iki konu birbiri ile celismekte ve biri varsa ise digerinin varligi tartismali olmaktadir. Dolayisi ile "aslinda hersey super askerdi" diyip "2012 de uzaylilar istila edicek" demek birbiri ile celisen iki aciklamadir.

2- Mulder'in kardesinin kacirilmasini uzaylilar istila ettiginde dokunulmayacak bir grubun yaptigi bir deyim yerindeyse sacrifice olarak gosteren CC -yaniliyorsam/yanlisim varsa duzeltin- daha sonra "hayir kacirilmadi, yildiz isigi oldu" diyerek uzayli konusunu yine reddetmis; ama yine dizi finalinde "2012'de istila var" diyerek, uzaylilarin varligini iddia etmistir.

3- The X-Files Movie'de uzay gemisi var ulan, nasil uzayli yok; madem uzay gemisi yapacak teknolojin var; "ne ugrasiyosun onun bunun bebegi ile. Topraga ek asker olsun, rahimle ne ugrasiyosun?" demezler mi o Amerikan hükümetine ?

4- Uzerine basa basa soylenen "Scully'nin bebegi uzaylilar icin cok onemli, yasamasi lazim!" ve "Scully'nin bebegi super asker projesi icin kilit isim, ölmesi lazim!" cumleleri direk cakismaktadir. Ha madem bu kadar onemli bi karakter bu cocuk, niye evlatlik verdin direk de konulari baglamadin; hic mi bu cocukla alakadar bir sey olmaz ?

5- Kimse kabul edemese de sonunu nasil baglayacagini bilmeyen bir yazarin kaleminden cikmis iki bölümlük bir final ile bitmis olan bu dizi su yukardaki sorulara "acık" cevaplar vermis ise ben niye gormedim/goremedim ? Hadi ben gormedim, ben salagim; ama be kardesim diziyi ben agharta ve the 8th endless ile izledim. Bunlar da mi salak be kardesim ? Bunlar niye bu sorularin cevabini sordugumda cevap veremiyo ?

6- Kendi tarafimdan cevaplanamayan bir soru olarak, bazi arkadaslar "kafalarda soru isareti birakti" diye mutlu olmus, takdir etmis bu diziyi. 9 sene bir yere baglanamasin, kafanizda soru isareti kalsin diye mi izlediniz bu diziyi; yoksa efendi gibi herseyin aciklandigi bir dizi olarak mi izlediniz diye sormak isterim bu arkadaslara.

7- Bir de cok merak ediyorum, "takdir ettik, iyi bitti, guzelbitti" diyen arkadaslar bu diziyi 9 sezon boyunca izlemisler mi, yoksa 7. sezondan itibaren cnbc-e formatinda mi izlemisler ? Izlemisler ise anlamislar mi ? Takdir etmelerinin sebebi anlamamalari mi, yoksa begenmediklerini dile getirdiklerinde tepki gorecekleri korkusu mu ?
....

Az önce diziyi bitirdim. 2. filmide izledikten sonra X Files'ı tamamlamış olacağım. reason'ın yazdıklarına aynen katılıyorum. Son 2-3 sezon öncekilerine oranla çok kötüydü ve eski sezonlarla çelişki içindeydi. Final bölümünde beklentilerimin çok altında kaldı. Artık umudum 2. filmde iyi bir stand alone ve gelecek olan bir 3. filmle mitolojideki soru işaretlerinin (super soldiers, scully'nin bebeği, 2012 vs. ) kaldırılması...
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Şub 15, 2011 6:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
finali beğenmeyenin (hatta beğenenlerin bile) ikinci filmi beğenme şansı çok çok az bence.. Smile

Bendeniz "tamam kötü ama şöyle iyi yanları da var" modunda hareket ettim, yapabiliyorsan öyle yap, tavsiye ederim. Onda da zorlanıyorsun tabi Razz

Final zamanı bayağı korumacı olduğumu hatırlıyorum, mesajlarıma da baktım, evet öyleymişim.. Ama X Files finalinin bütün cevapları vermesi gibi bir durumun X Files'ın ruhuna ters bir hareket olduğu fikrimin hala arkasındayım. Mantık hatalarına şimdi girsem bile çıkacak hafıza kalmadı bende.. O konuda korumaclığımı bir kenara bırakabilirim sanırım artık.. eksiği gediği vardır kesin.. Ama diyorum gene işte, öyle süper bir final olmayabilir ama gene de toparlamaya çalıştıklarını düşünüyorum..

9. sezon ile ilgili yazdıklarımı hatırlamıyorum ama sezonun kötü olduğunu kesin söylemişimdir bir yerlerde.. The X Files çok önceden bitmesi gerekirken uzatılan bir dizi.. 8. sezon da demiyorum belki daha da önce bitmeliydi.. Daha önce final yapsaydı hakkında daha iyi şeyler söyleyebileceğimiz bir final olurdu bence..

Herhangi 3. bir film olursa, lütfen bişilere cevap vermeye de kasmasınlar artık. bişeyleri toparlamaya çalışmak yerine yine stand alone takılsınlar ama adam gibi takılsınlar diyorum artık. neyse.. iki türlü de zor, yapmasalar daha iyi ama XF işte bu, insan istiyor tutamıyor kendini Razz
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sonraki »
12. sayfa (Toplam 13 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız