X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
ABD'de 9. sezon izlenimleri

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cmt Eyl 03, 2005 7:52 pm    İleti konusu: ABD'de 9. sezon izlenimleri Alıntıyla Cevap Gönder
From: incig 12/7/2001 2:11 pm
To: ALL

Cinescape Fandom'da bir kaç mesaj okudum da, orda bazi insanlar "4.sezondan beri XF'in en iyi sezonu 9.sezon" diyorlar. Bayagi sasirdim.
Herkes genelde Reyes'i sevmis. Scully ve Doggett ile uyum içinde çalisiyormus. Bazilari onun biraz "pscychic" olmasini sevmemisler. Bu kisim biraz "Millennium"u hatirlatiyormus.

Birisi de ilginç bir laf etmis ve onun sanki Scully'nin öldürülen kardesi Melissa'nin reincarnation'i oldugunu söylemis ki, ben de aynen öyle düsünmüstüm. Bunu burda yazayim derken, aklimdan çikip gitmisti. Fandom'da rastlayinca ayni seye, bari bu sefer yazayim dedim.

XF'in ratingleri ABD'de de düsüyor. Buffy daha fazla rating aliyormus. Bu da normal diyorlar. ızleyicileri XF'i terkediyor, çünkü o onlari terketti diyorlar.

Bir de 9.sezonu daha iyiye gitmekten alikoyan tek seyin, Scully'nin kendisi oldugunu söylüyorlar. Su ana kadar bir uyurgezer gibi dolasmaktan baska bir sey yapmadigini söylüyorlar.

From: sidarta1 12/7/2001 3:13 pm

merhaba foruma yeni katıldım pek sevinçliyim.ben de Reyes'ten acayip hoşlandım hatta diyebilirim ki empedocles'te molder'la tanıştığı bölüm son iki üç yılın en harika sahnelerinden biriydi.reytingler içinse bence CC'nin yapması gereken en önemli iş bir an önce scully'den kurtulmak zira kimse evinde çocuğunun altını değiştiren bir kahraman istemiyor zaten GA'nın yüzüde scully'nin içinde fazlasıyla eskidi.

From: Acacallis (Xsamantha) 12/7/2001 4:48 pm
To: sidarta1

hoşgeldin ben de yeni bir katılımcı olarak sana merhaba diyeyim,

yazdıklarına pek katılmıyorum çünkü scully olmazsa ben o diziye X Files diyemem,fazla bişey yazmaya gerek yok...

hoşçakal...

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 12/7/2001 6:01 pm

aramıza hoşgeldin.

yazdıklarına ben de katılmıyorum. eski fanların hala izlemesinin tek sebebi Scully. Ve Gillian'ın yüzü kesinlikle eskimeyecek. aynı tartışmaları tekrarlamanın anlamı yok ama en başında Scully'yi bir başkası oynasaydı şu anki etkiyi çok zor kazanırdı. Scully o karizmayı veren Gillian'ın ta kendisi.

Reyes, doggett... bunlar hep yan karakterlerdi. şimdi başrol oluyorlar ve bu canımı sıkıyor. Scully de ayrılınca diziyi izlemek için herhangi bir dürtü hissedeceğimi zannetmiyorum.
CC sağolsun!

S.

~~~~~~~~~~~~~~

David Hume had said that beauty in things was in the mind that contemplates them. Well, there are exceptions. Gillian is one of them, she has the beauty, whether you see or not.

------
MULDER: What is that look, Scully?
SCULLY: I would have thought that after three years you'd know exactly what that look was.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/8/2001 7:29 pm
To: incig

Merhaba,

9. sezondan bir arkadaşımın hoşlandığını biliyorum ama daha uzun uzun konuşacak vaktimiz olmadı.. Anlayamadığım 3 bölümle -ki bu 3 bölümün yalnızca biri stand alone ve onun en öne çıkartılan yanı Doggett'ın SCully'e duyguları - nasıl bunun 4'ten beri en iyi sezon olduğuna karar vermişler .ınsanların bu *snap* kararlarını ben şahsen biraz safça buluyorum .Önlerinde daha en az 20 bölüm var. 4'ün kalitesine ulaşmak çok kolay bir iş değildir.(benim kişisel tercihim sezon 5'Tir gerçi)

Reyes'den bende çok hoşlandım ama dedim ya onu biraz fazla *quirky* buluyorum.Yani bir sürü fikri var ama hangisinin peşinden gideceğini bilmiyor .Ve bunu ilginç kılmak için ona psişik yetenekler verdiler .CC artık son yılı olduğu için kolaya kaçıyor. Buffy tabii ki daha fazla reyting alır ..Ortada çok fazla çocuk ve teenager var .!!!! Kimi izleyeceklerdi X Files'ı mı ..Tabii ki Buffy'i izleyecekler .(!) Önemli olan reyting değil zaten dizinin kalitesi..

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 12/8/2001 7:39 pm

foruma hosgeldin.Maalesef yazdiklarinin Scully ve yenilikler ile ilgili bolumlerine ben de katilmiyorum,katilamiyorum.
X-Files'i yillarca kapali kaldiktan sonra acan Mulder'di.Bunu yapmasina sebep olan seyde kizkardesi.Aradan seneler gecti,kizkardes olayini bir sekilde hallettiler;iyi mi ettiler kotu mu ettiler yorum yapmiyorum.Ama dizi hala onun ve Scully'nin dizisi bence.Zaten GA'da bu sezon sonunda ayriliyormush.Hayat daha anlamsiz olacak benim icin bundan sonra.Hicbir dizi onun yerini dolduramayacak.Hicbir karakterde M-S ikilisinin yerini tutamayacak....
Daha cok sey soylerdim ama bak uzuldum simdi konusamayacagim...

The Reality Networks
-=www.trn.cjb.net=-

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/8/2001 7:48 pm

Merhaba ,

Aramıza hoşgeldin . Birkaç gün önce senin nickini ziyaretçiler listesinde görmüştüm .Sonunda buradasın Smile Bize biraz kendinden bahseder misin? (Bunu her yeni gelene soruyoruz:)...) Ne zamandır X Files'ı izliyorsun.Anladığım kadarıyla sezon 8'i izlemişsin .Diğer sezonları da tamamen izledin mi?

Üzgünüm ama bazı fikirlerine katılmıyorum. Eğer X Files bu reytingleri alıyorsa bu Gillian'ın orada olması sayesinde oluyor. sonuçta o Fox ve Ten Thirteen 'in garanti kartı bu yıl.Bana sorarsan o da geçen yıl ayrılmalıydı ama seninle aynı nedenlerle değil. Yüzünün eskimesi fikrine katılmıyorum ama şuna kesinlikle karşıyım.Scully asla evde bebeke bezi değiştirecek bir karakter olmadı ve olmayacak. Eğer CC bunu yapsaydı diziyi kendi elleriyle yok ederdi.Sonuçta Mulder'ın evde oturup William'la ilgilenmesi fikrinide bu nedenle reddetmişti. CC onu evde oturtmayacaktır. Zaten gelen spoilerlar ve videolardan da onun ne kadar davaların içinde olduğu görülüyor. Her neyse .Başka bir zaman uzun uzun konuşuruz yeni sezon hakkındaki görüşlerimizi.

Tekrar aramıza hoşgeldin Smile görüşürüz.

From: sidarta1 12/9/2001 12:04 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

mimar sinan üniv.'de tarih 3 okuyorum ve hala ÖSS'ye girip yeni bir yere geçmeye çalışıyorum 20 yaşında olmak gibi büyük bir hatam var bunun dışında double jeopary'den beri büyük bir ANNABETH hayranıyım bu yüzden görüşlerim etkilenebilir ama öteden beri m&s ilişkisinin biraz hastalıklı olduğunu düşünüyorum bu da mavi ay'dan kalma bir seksüel tansiyon fobisinin yansıması sanırım zira çocukluğum mady ile david evlenmesini beklemekle geçti gençliğimizide bu ikisi ha bugün öpüştüler ha simdi birlerine açılcaklar diye geçti bizim kuşak bu iki dizi yüzünden duygularını itiraf etmekten çekinir hale geldi(abartmıyorum) bence scully kaçırılıp döndükten sonra ilişkilerini adlandırıp öyle devam etmeliydiler bu yüzden ben cc'nin daha açık yeni yakalaşımını takdir ediyorum ve dizinin next generartion eklemesiyle bir 8 sezon daha sürmesini istiyorum (hem star trek next generation eskilerinden çok daha iyi,belki yol açılsa r&d ikilsi yenilenmiş bir mitoloji hatta değişik bir formatla çok daha iyi olabilir).fazla uzattım 7.ve 8. sezonu düşük kaliteli VHS kopyalarla izleyebildim,aranızda olmaktan mutlu oldupumu yineleyip bitiriyorum

From: meleren 12/9/2001 1:18 am

Aramıza hoşgeldin.
Doğrusu M&S yi D&M e benzetmişsin bu açıdan bakarsan sen haklı olabilirsin ama bence zaten onların ilişkisi mavi aydaki gibi değil.En başta D&M birbirlerini tek başlarına kalınca sevdiklerini itiraf ediyorlar oysa M&S de bu öyle bir dozda verildiki sadece sıkı bir dostluk yılların birikimiyle olan birbirlerine duydukları sonsuz güvenin bir sonucu. Ayrıca David baştan beri Mady den hoşlanıyordu zaten karakter olarak çapkın denilebilecek biriydi oysa Mulder okadar çalışıyor ki amacıyla o kadar meşgulki buna ayıracak vakti yok hatta Scully 1. sezonda bundan şikayet ediyor senin aksine ben normal bir hayat istiyorum diyor. Aslında bu konuda söylenecek çok şey var mavi ay xf ile karşılaştırılamaz bile yani biri normal denebilecek bir dedektiflik dizisi diğeri normal olmayan olayları araştıran bir dizi. Dolayısıyla bu karakterlerede birebir yansımış Mulder da bugüne kadar oluşturulan karakterlere benzemiyor Scully de. Sonuç olarak M&S i ilişkisi de.

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 12/9/2001 2:58 pm

selam
hoşgeldin ve böylece tarihçilerin sayısı 3'e yükselmiş oldu.ama bölümünden pek memnun değilsin halbuki tarihten güzel bölüm var mı ya!!Boğaziçine girebilmek için nasıl çalıştığımı hatırlıyorumda yani kenidini yetiştirirsen iyi bir tarihçi olursun,ülkede hatırı sayılır tarihçiler arasına girebilirsin...

neyse DD hakkında neler düşünüyorsun?
anlaşılan GA'ın yüzünün eskidiği düşüncesindesin ama yok ya,ben bir DD hayranıda olsam burda GA'nın hakkını vermek gerek.çoğumuzun kabul ettiği gibi ikiside ayrılmaz bir bütün.gerisi boş,dogget,Reyes ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar onlar M&S ikilisinin yerini veremezler üstelik bu dizi CC'den çok Mulder ve Scully'nindir.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/9/2001 3:15 pm

ekrar Merhaba,

20 yaşında olmak neden en büyük hatan ??? Smile) ıyidir o yaş .Smile Double Jeopardy'i izleyemedim ama Annabeth'in birçok filmini izledim. Bence çok iyi bir aktris. Zaten çok güzel olduğu tartışılmaz.Smile) Ancak XZ Files'ın Mavi Ay akımlarından uzak duracağını sana kesinlikle söyleyebilirim.Mavi Ay'da Maddie ve David'in zaten bir ilşkileri vardı uzun zanmandır ve onları sorunu bağlanmak ,istememeleriydi.Ve onlar birbirlerinden anında hoşlanıp bir çeşit ilşkiye girmişlerdi,hiç olmazsa ilk andan beri seks şakaları ve flörtler vardı. MUlder'la Scully'nin ilşkisinin 8. sezonda olduğu yere gelmesi ise çok fazla zaman aldı. Kızmanı anlayabiliyorum sonuçta bu kadar uzamasına herkes kızıyor ama açık bir ilşki diziyi Mavi Ay yapardı. Ben onların ilişkisini sadece bir aşk hikayesi olarak almıyorum.Onlarınki inanılmaz bir güven,dostluk, saygı ,birarada çalışma ,eşit bir ortaklığı paylaşmayla doğan çok doğal bir sevgi ve aşk sadece bunun bir parçası ..tamamı değil.

Aslına bakarsan CC'nin şu anda diziye yaptığı büyük bir kötülük çünkü Reyes'i bir kart olark kullanıyor. Yani Scully Doggett Reyes Mulder Follmer arasında garip bir aşk ilişkisi yaratıyor ve bence bu ucuz. Dizi Doggett ve Reyes'le çok güzel devam edebilir.Ama basit yollara kaçmamalı.ıkisinin bu diziyi taşıyabileceklerine inanıyorum ben . Eskisi gibi bir efsane olmayabilir ama hala çok kaliteli ve iyi bir diizi olabvlir.Sonuçta oyuncuları harika ama bu ucuzluğa kaçmamalı CC..

görüşürüz..

From: incig 12/9/2001 5:00 pm

Aramiza hos geldin. Bu arada ben de yeni sayilirim, ama hiç yabancilik çekmiyorum.

Bence de GA bu dizide çok fazla kaldi. O da DD gibi geçen sezon ayrilmaliydi. Kendi iyiligi için. Onu Scully rolünde izlemekten çok hoslaniyorum. Baska birini de ayni rolde düsünemiyorum. DD+GA= XF. Olayin özeti bu. Onlar olmadan bu diziyi izlemenin bir anlami yok benim için. Herhangi baska bir dizi gibi olacak. Artik daha fazla komiklesmeden bu diziye bir son verseler ve artik 2.filme odaklansalar daha iyi olacak.

Ben bu diziyi TGRT yayini ve FTF ile kesfedenlerdenim. Baskalari gibi Türkiye'de yayinlanmadan önce taniyanlardan degilim. Ama kendimi çabuk update ettim. TGRT'de dizi "Deep Throat" ile basladi hatirlarsan. "Pilot" bölümü neçe sonra onu unuttuklari akillarina gelince yayinladilar. Ben "Deep Throat"dan bir sey anlamamistim. Pilot'u izlemedigimiz için. Beni dizinin hastasi yapan, "Squeeze" ve "Ice" oldu. Senaryolar bir garipti, baska dizilere benzemiyordu. Hemen nete daldim ve XF neymis, MSR ne demekmis ögrendim.
6., 7. ve 8.sezonlari netten takip ettim, ve diziyi daha önceki sezonlarinda kesfetmedigime pisman oldum.

Dizi artik "XF: The Next Generations" oldu. Jeneriginde yazmasa bile. Doggett ve Reyes ile de basarili bir dizi olabilir belki ama, her zaman DD/GA'in gölgesinde kalacaklar. Bir de ask iliskileriyle diziyi sulandirip duruyorlar. Ama XF ask soslu bir dizi olmamasiyla ünlüydü tersine. Bu hale getirdiklerine inanamiyorum.

Geçen sezonda ben Doggett'dan hoslandim, bazilarinin tersine. Bunun bir nedeni, Robert Patrick'in gözümdeki Terminator imajini yikmis olmasiydi. Onu ilk kez iyi bir rolde görüyordum. Doggett ile ilgili olumlu karsilamadigim tek nokta suydu ki; onun Scully'ye yavas yavas duygusal olarak baglanmasina izin vermislerdi. Doggett bastan beri Scully'ye karsi çok sefkatli davraniyordu. Çok kibardi. Scully'nin kendi kidemi dolayisiyla zaman zaman onu aptal yerine koymasina, ona pislikmis gibi davranmasina ragmen üstelik. Belki de bu duygusal yakinligin baslamasi nedeniyle Scully'nin çok gerisinde ve silik kaldi. Ben bu gidisi sezmis ve gözlerime inanamamistim. "Bunu nasil yaparlar, Mulder'in yoklugunda üstelik?" diye düsünmüstüm. Doggett gittikçe daha fazla ikisinin iliskilerini kiskanmaya baslamisti ki, bunu ancak simdi kelimelere döktüler. Doggett'in Scully'ye ilgisi oldugunu gösteren sahneler de vardi. Ppelin mutlaka bunlari farketmistir. Çünkü o dikkatli birisi ve zaten bu farkedilmeyecek gibi de degildi.

Sahnelerden birisi "DeadAlive" adli bölümde. Mulder hastanede ilk kez kendine geldiginde, Doggett, Scully'nin Mulder'in gögsüne kapanmis agladigini görüyordu kapidaki pencereden. Scully bir ara basini kaldirip ona bakiyor, ama pozisyonunu hiç bozmuyordu. Doggett sanki tek tarafli sevdigi kadini sevgilisiyle yakalamis bir adamin yüz ifadesiyle üzgün bir sekilde bakiyordu onlara. Scully de sanki "sen asla onun yerini alamayacaksin" der gibiydi korkusuzca.

Bir baska sahne de, "Alone" adli bölümde. Bölüm sonunda, Mulder ile Scully acemi ajan Harrison'i hastanede ziyaret ediyorlardi. Harrison onlara hayrandi ve Mulder'a Antarktika'dan nasil döndüklerini soruyordu. Ve o andan itibaren ikisi arasinda çok sevimli bir tartisma/çekisme basliyordu. Harrison bu arada sorusuna cevap alamiyordu ama bu sahne bize bir kez daha ikisinin birbirleriyle ne kadar samimi olduklarini, birlikte neler neler yasamis olduklarini anlatiyordu. Onlar saskin saskin bakakalmis Harrison'un önünde çekismelerine devam ederlerken, Doggett yine kapidaki pencereden bu sahneye taniklik ediyordu. Yine yüzünde üzgün bir ifadeyle. Onun için çok üzülmüstüm. Çünkü o da biriyle, tercihan Scully ile bu derece yakin, samimi olabilmeyi istermis, ama Mulder'in yerini asla alamayacagini da bilirmis gibiydi. Ve onlarin arasinda yeri olmadigini bilir gibi, kendini daha da "yalniz" hissederek hastaneden ayriliyordu.

Valla Doggett'un Scully'ye çekilmesi gayet dogal bence. Böyle olmasa garip olurdu. Çünkü Scully gittikçe daha da güzellesti yillar içinde. Ama umarim ona Doggett'in duygularina karsilik verdirmezler bu sezon ve bu duygusallik tek tarafli olarak kalir. Doggett için üzgünüm ama, bu hatayi islemesinler son olarak.

Reyes bence disi bir Mulder olma yolunda. Karakteri henüz iyi tanimiyorum, ama ona psisik yetenekler vermeleri, olayi "Profiler"a döndürdü. O diziye Amy Walker yüzünden bir türlü isinamamistim ya. Reyes sevimli bir karakter gibi geldi bana geçen sezon. Ama Pelin'in de dedigi gibi onun disiligini ön plana çikarmaya çalisiyorlar gibi. Follmer ve Doggett ile geçmis iliskilerini daha da desecek gibiler. Ama buna ihtiyaçlari yok ki. Yine ilginç MOTW öyküleriyle ilginç bir dizi olmaya devam edebililr. Ama tercihan artik bu sezon dizi bitsin ve sinema filmleriyle devam etsin.

From: sidarta1 12/9/2001 11:21 pm

defalarca yapılmış bir shipper&noRomo tartışmasını yeniden açmaya gerek yoksada cc'nin yeni yaklaşımını belirlemek bağlamında bir kaç söz edeceğim herşeyden önce x files'ta eksik olan en önemli olgu her zaman aşktı yani gerçek hayatta aşkı yaşamadan aşkı düşünmeden geçirdiğimiz bir saniye var mı ki bu kadar güzel,sağlıklı(zaman zaman),akıllı iki insan yıllarca sadece dost kalsın(dost işte en fazla nekadar yakın olursa olsun, sevdiğinin yerini tutar mı???)bu açıdan baktığında dizideki en büyük paranormal vaka bu ikisinin yaşadığı yarı-keşiş hayatıdır
demek istediğim cc'nin kurmaya çalıştığı yeni aşk denklemi son derece doğrudur çünkü molder gibiler anlayamasa da aşk hayatın en önemli parçasıdır ve gerçek aslında içimizdedir gördüklerimizse yalnıca bunların sefil yansımalarıdır kısacası umarım dogget scully'e en kısa zamanda açılır ve scully'de yıllarca kendisini yalnız constant ve touchstone olarak gören bir erkekten yürekli ve kendini reddetmeyen bu gerçek delikanlıya karşılık verir molder'da yıllarca kızı görmezden geilp bir de onu bırakarak yaptığı salaklığa yanar burada tek üzüntüm canımın içi monica'nın aşkının karşılıksız kalmasına olur eh onu da ben teselli ederim artık

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 12/9/2001 11:30 pm

ya nie m&s dost olarak kalmasınki?taam artık a$tılar o olayı ama illa aralarında duygusal bi$i olması gerekmiodu..bence eksiklik m&s nin arasında diil dizideydi..yani genelde her dizide ufakta olsa bi a$k,cinsellik war ama xte yoktu..we bence bunu m&s kendi arasında diilde ba$kalarıyla ya$amalıydı..aralarındaki o sıkı bağ sadece dostluk olarak kalmalıydı bence..bölesi tam *zorunlu*bi ili$ki gibi oldu.yani 8 sene abaza gezdik ba$kasıda dooru dürüst çıkmadı kar$ımıza hadi bunla ilişkiye giriyim hesabı gibi..bana öle gelio en azından..

*Everything is okay in the end. If it's not okay,
then it's not the end...
*Most people walk in and out of your life, But only friends leave footprints in your heart...
*We started our group..Our circle of friends..And like that circle...There's no beginning or end.
*Yesterday is history.Tomorrow is mystery.Today is a gift.(That's why it's called the "present")
*Anger is only one letter short of danger.
---If love isn't a game, why are there so many players? ---

From: AGENT MULDER (FMULDER9) 12/10/2001 9:16 am

Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldin. Ben fazla foruma dalamıyorum.
nedeni evimde bilgisayarım yok. Neyse ama bu M&S ilişkisine fazlasıyla
kafayı takmışsın(biraz olumsuz olarak).Bu diziyi bu kadar karizma
yapan bu kadar kaliteli yapan bu kadar saygın yapan bu kadar farklı
yapan yalnızca M&S dir. Bence bunun aslını inkar etmekte hem bu diziye
hem bizlere hem de en önemlisi M&S ye ihanet olur. Ben bu dizide M&S
yi istiyorum(sanırım imkansız). D&R hele de D&S yi istemiyorum.
Fazlamı sert yaptım acaba?!!!!!

Bu arada cumadan beri siteye giremiyorum bir problemmi var acaba?

Foruma delphi.com dan girebildim. yardımcı olursanız sevinirim.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/10/2001 7:34 pm
To: AGENT MULDER (FMULDER9)

Site gayet kolay açılıyordu aslında ...Bazen bazı makineler açmıyorlar .Nedenini hiç sorma çünkü benim içinde tam bir muamma..Cookie'leri kabul etmiyor olabilir.foruma girebiliyorsan .Üstteki barda webpage butonuna basarak girmeyi deneyebilirsin...

From: My Misery is a Mystery (margi13) 12/29/2001 2:38 pm

merhaba.ben birşey sormak istyorum.mimar sinandan memnun musun?yani genel olarak okulnu nasıl tanımlarsın tanımlayaak olsan.ben eğer hacettepe psikolojiye giremeseydim.msü sinema-tvde olacaktım.şu an 2.sınıftayımve geçen senenin büyük çoğunluğunu keşke msü'yü bir sıra üste yazsaymışım.ne işim var bu dağ başında(beytepe kampüsü)diyerek geçirdim.biraz bilgi verirsen çok sevinirim.bu arada reyes'e bende sempati duyuyorum.ama m&s'ye de... www.sourtimes.org/eksisozluk te monica reyes'e ve annabeth gish'i arayabilirsin.ve entry girebilirsin.

From: sidarta1 12/29/2001 4:36 pm
To: My Misery is a Mystery (margi13)

seni üzmek istemem ama msü sinema-tv olağanüstü bir bölüm eğitim olanakları daha sonrası için kariyer fırsatlarıyla türkiyenin eniyisi diyorlar aslında güzel sanatlar fakültesinin tamamı öyle ama fen edebiyat fakültesine gelince bambaşka berbat bir okula giriyorsun.bizim fak.'ın bir tek boğaz manzarası güzel(ne işime yarayacaksa).

From: My Misery is a Mystery (margi13) 12/31/2001 2:53 pm

çok teşekkürler.gerçekler acıdır ne yapayım.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız