X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
2x05: Duane Barry

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per Nis 14, 2005 9:48 pm    İleti konusu: 2x05: Duane Barry Alıntıyla Cevap Gönder

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/10/2004 11:00 am
To: ALL

oy oy oy...Nasıl tanımlamalı ki bu bölümü? bir kere X-Files içinçok klişe olan bir hikaye olmasına rağmen anlatış şekli kusursuz. Efekte, aksiyona, görsel şölene boğabilme imkanı varken, son derece sade ve farklı ve de çarpıcı bir yol seçmiş Chris Carter. Yazan da yöneten de o sanırsam, kendini aşıp ilahlaştığını düşünürüm bu bölüm söz konusu olduğunda, belki de en sevdiğim Chris Carter bölümüdür.

Onun dışında bir başrol oyuncusunun (Gillian Anderson) kişisel ve dizideki geleceğini riske atabilecek bir sorununun (hamilelik) nasıl da hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir şekilde The X-Files'a inanılmaz çok şey kattığını, bu üçlemede görebiliriz. (Devam bölümleri Ascension ve One Breath haftaya). Yanlış anlamayın katıksız, saf bir Mulder bölümüdür bu. Ama Gillian'a da, ve onun özel durumundan sonuna kadar faydalanmasını bilen 1013'e aferin demek şart.

Bu bölümün sonundaki To be continued yazısı, belki de hiç bu kadar sinir bozucu olmayacak...

From: kuzuboregi (vududi) 5/15/2004 10:49 am
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

Haklisin to be continued gercekten sinir bozdu. Keske haftaici pespese yayinlanan gunlerden birine raslasaydi. --birde haftada bir den bahsediyosunuz... Smile -- Ve haklisiniz gerilimli bolummus. Artık bu tarz efekte sirtini dayamamis diyalog ve mimiklerle atmosfer yaratmaya dayali filmlerin cok fazla yapilmadigini dusunuyorum ben. Ortaligi van helsing ler sarmis durumda. Bence bu bolumleri tekrar tekrar seyredip ders almalilar...

From: layaki 5/18/2004 12:06 pm
To: kuzuboregi (vududi)

DUAYEN BARRY,
Bir şey itiraf etmek istiyorum. Duane Barry'nin öyküsünü siteden okuduğumda pek te matah bulmamıştım. Sıradan bir kaçırılma ve rehin alma öyküsü. "Tam XF'lık(!)" diye de küçümsemiştim. Bir de Blood'ın tadı damağımda kalmış, bir türlü çıkaramadım. O nedenle Cuma günkü bölümü izlemedim. Hafta sonunu ıstanbul'da ÇR kovalayarak geçirdim. Nihayet dün akşam koydum kaseti, devamını da yarın seyrederim diye düşünerek izledim. Hay izlemez olaydım! Aman o nedir öyle. Bu kadar basit bir konsepti bu kadar çekici bir hale nasıl getirmişler. Tabii öykünün kaçırılma gibi bize özel bir eksene dayandırılması en vurucu noktası. Ama hiç durmadan gerilim sağlayan enfes bir müzik eşliğinde(M. Snow'u tekrar tebrik ediyorum) tüylerim diken diken izledim. Ve akabinde pişman oldum. şimdi bu akşam olsa da ikinci bölümü izleyebilsem diye sabırsızlanıp duruyorum. Bir ışık selinin içinde adamın yatağının yanına gelen uzaylılar ve DB'nin etrafında tarikat üyeleri gibi dizilmiş halde durmaları filan çok enfes sahnelerdi. Unutulmazdı! Aslında dün gece hırsımdan oturup izlemek de geçti aklımdan ama başım çatlayacak gibi ağrıdığından dayanamadım. Erkenden yattım. Bu akşam ilkini de izleyip öyle ikinci bölümü izleyeceğim. Yanlış anlamadıysam yukarıdaki mesajlardan biri bunun 3 bölümlük bir şey olduğundan bahsediyordu. Yarın da tatil ama ben gene de kasete çekip sabredeceğim. Reklamsız izlemek daha keyifli oluyor. Bir de kulaklıkla diyalogları sindire sindire dinliyorum. Müzik filan daha enfes geliyor.

Ben XF'ı TGRT'de adamın Scully'i dağa kaçırdığı bu bölümünden itibaren izlemeye başlamıştım(sanırım bu akşam izleyeceğim dün akşamki bölümünde olan buydu). Onun da sonunu yakalamıştım. Sağolsun TGRT, yayın politikasıyla XF izlemeyi protesto ettirmeyi başarmıştı bana. CNBC-E'ye müteşekkirim bu konuda.

Ha bu arada Asteriks şefler Savaşı da var bu akşam. Gerçi Orijinal dilinde pek keyifli olmuyor. Hafta sonu gündüz kuşağında türkçe veriyorlar. Orada esprilere çokça gülebilirsiniz.

Selamlar, sevgiler
Lami

From: kuzuboregi (vududi) 5/18/2004 1:29 pm
To: layaki

Valla birinci bolumden baslayarak su ana kadar seyrettigim en iyi bolumler bunlardi desem acaba abartmıs mı olurum bilemiyorum.. ? Smile

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pzr Arl 03, 2006 4:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok fazla gerildiğim bölümlerden biri. Yatmam lazım ama sanırım 2 - 3 bölüm daha ancak paklayacak. Bencede en güzel bölümlerden biri. Duane i Scullynin evinde görmek üzücü...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Pts Arl 11, 2006 8:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
of of ne bölümdür bu ya...müthiş!evet konu klasik kaçırılma konusu ama bir o kadar da heyecan verici..zaten klasik de olsa x filesın en sevdiğim tarafı tabiki bu kaçırılma konusu..Duane üzerinde testler yapılırken Mulderın başına gelenler geldi aklıma..Mulder da yanaklardan tutturulan o iğne gibi şeyler vardı..demek herkese farklı testler yapıyolar Confused Scully de iyice şişmiş Smile bakalım devamında neler olacak..
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Sal May 22, 2007 9:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bu bölüm benim ilk izlediğim the x files bölümüdür. ondan sonra da bırakamamıştım zaten. dün tekrar izleyince baya duygulandığımı söyleyebilirim
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

İletiler: 99

İletiTarih: Cmt Mar 07, 2009 3:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Baya bir güzel bölüm ya.

En son Sheva_Emre tarafından Pzr Eyl 13, 2015 7:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Sal Haz 30, 2009 3:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Süper bir bölümdü.Yanılmıyorsam ilk X Files'da ilk defa uzaylıları bu kadar net görüyoruz.O yüzden benim için ayrı bir yeri var diyebilirim.
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cmt Tem 04, 2009 5:56 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yorumlara bakıyorum da neredeyse yorum yapılmamış.Halbuki en yorum yapılması gereken bir kaç böümden biridir Duane Barry..O nasıl heyecean o nasıl gerilim dolu bir bölümdü ki zaman ne kadar çabuk geçti anlayamadım.X Files'a bağımlılık yapan bölümlerdendir.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız