X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Favori X Files Karakteriniz Kim?
Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The Truth Is Out There
« Önceki konu :: Sonraki konu »  

Favori X Files karakteriniz ?
Mulder
0%
 0%  [ 0 ]
Scully
0%
 0%  [ 0 ]
Skinner
0%
 0%  [ 0 ]
Sigara İçen Adam
0%
 0%  [ 0 ]
Diğer
0%
 0%  [ 0 ]
Toplam Oylar : 0

Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Haz 23, 2005 4:56 pm    İleti konusu: Favori X Files Karakteriniz Kim? Alıntıyla Cevap Gönder
Mulder --> 29 oy (53%)
Scully --> 19 oy (35%)
Skinner --> 2 oy (4%)
Sigara ıçen Adam --> 3 oy (5%)
Diğer --> 2 oy(4%)

55 kişi oy vermiş
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Haz 23, 2005 4:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: black_witch 5/11/2003 3:28 pm
To: My Misery is a Mystery (margi13)

ya,ben mulder a oy verdim de,csm ve scully de canım cierim! ha,mulder ayrıdır tabi...(o sırada apartmana bi tony hawk düşer,üstünde "mulder bana aittir" yazar,acaba bu kimin marifetidir?)

From: turbey 5/11/2003 4:22 pm
To: black_witch

Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...
Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...Mulder...
...............................

gokmen

From: Acacallis 5/11/2003 4:53 pm
To: turbey

Mulder dedim ben de:)

From: Uroboros4 5/11/2003 7:07 pm
To: Acacallis

mulder tabiki

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/11/2003 7:19 pm
To: black_witch

gözlerim yaşardı valla. ne sempatik karaktermiş valla şu mulder. şu an önde görünüyor. ikiye katlamış en yakın rakibini...

pool'u açtıktan sonra aklıma geldi skinner yerine krycek te olabilirdi diye ama ne yapayım olan oldu.

From: Those turns were gift for me... (Durden38) 5/11/2003 7:39 pm

Soruyu duymammış olayım:)Scully...

From: What Would Brother Justin Do? (trustno13) 5/11/2003 7:43 pm
To: Those turns were gift for me... (Durden38)

SCULLY
SEN
BıZıM
HER
şEYıMıZSıN
!

budur.

Murat

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/11/2003 7:52 pm

hala Mulder önde:)))
ama sonuçta tutum ölçüyoruz sadece, iyi kötü yok bunda:)

From: avseque 5/11/2003 10:21 pm

MULDER favorim idolum herşeyim:))

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/11/2003 10:26 pm
To: avseque

MULDER BENıMMM :PPP

tamam bu sefer aşırıya kaçmıycam.. Mulder hepimizisin sevgilisi ddimi :PPP

From: " inan'mak istiyorum " (erdemisik) 5/12/2003 12:37 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish)

sitenin eski halinde zaten böyle bir anket vardı. bunu hatırlarrıktan sönra ben de oyumu kullanayım:

Mr.X

From: Tuba The Ripper (xxtubaxx) 5/12/2003 2:31 pm
To: What Would Brother Justin Do? (trustno13)

YANı TABıY Kııı

SCULLY SCULLY SCULLY SCULLY SCULLY SCULLY SCULLY SCULLY SCULLY SCULLY

SCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCUUUUUUUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLLLLLLLYYYYYYYYYYYY
""SCULLY
SEN
BıZıM
HER
şEYıMıZSıN
!
budur.""

OLAYINADA ÇOK FECı şEKıLDE KATILIYORUM.

From: agharta_1 5/12/2003 5:46 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish)

mulder tabeki herkesin sevgilisi
orta malı o ortaklasa kullnaıoz

From: gillian1610 5/12/2003 7:39 pm
To: Tuba The Ripper (xxtubaxx)

gerçekten en önemlisi scully mulder o olmadan ne yapardı acaba ama tabi ki mulder'a aşığım o benim HERşEYıM gibi ama gene de en önemlisi scully en nefret ettiğim ise herhalde diana yazarkn bile içimden neler söylüyorum bir ben bir allah bilir!!!!!!!!!!!!!!!

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/12/2003 11:56 pm
To: agharta_1

yahutta herkesin mulder'ı kendine:pp (Üstelik hala önde %52 ile:) sessiz ama derinden ilerliyormuş demekki Mulder sevgisi:)))

From: TheMartyr 5/13/2003 12:01 am

Amma çok Mulder&Scully fan'ı varmış.
Ben "Diğer" dedim Invisigoth'u kastederek.Ama Krycek olarak da alabilirsiniz cevabı.Size kalmış :]
Yaşasın Invisigoth :]]]

Sadun

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/13/2003 12:36 am
To: TheMartyr

invisigoth'ta kabulümüz!Yardımcı oyuncuların hastası olarak daha bi çuval hayran olunası karakter olduunu belirtmekte boynumun borcu.
bi listesini yapayım hemen:p)(sıralama yok)
tooms sezon 1
eve-sally kendrick sezon1
duane barry(özellikle severim kendisini)sezon2
clyde bruckman sezon 3
karin matthews sezon5
esther nairn sezon 5

marty sezon 5
SPOıLER
Alıntı:

MONICA REYES(Bu da X Filestaki en favori kadın baş karakterim. Göreli olarak popüler olmadığını biliyorum.Ama pekte umurumda değil.Benim görüşüm bu çünkü.*bana ait*

From: Tuba The Ripper (xxtubaxx) 5/13/2003 2:42 pm

heyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!
scullyciler nerdesiniz???? geride kalmış scully.duymasın valla:)

From: What Would Brother Justin Do? (trustno13) 5/13/2003 3:25 pm

Bu anket Mulder'cıların bi komplosu zaten. bir oy veren bi daha veremediği için Scully'miz geride. Oysa herkes bilirki ilk heycanla Mulder'a oy veren kişiler mantıklı sağlam ve sakin bir kafayla düşündüklerinde ikinci tercih olarak "her zaman" Scully'ye oy verir.

Ama hayır, neymiş Mulder'mış, pöh.
Biz kimin ne olduğunu biliyoruz Tuba'cım merak etme.
Günlümüzdeki birincilik, maddi birinciliklere hiç benzemez.

Vay bee :))

Murat

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 5/13/2003 4:40 pm

aman da aman.... :PPPP

murat'cım valla kusura bakma herkes mulder'a mantıklı sağlam ve sakin kafayla oy vermiştir taam mı?!!!

her zaman ha? hade ordan!!! 10 kere de olsa ben gene mulder derim o kadar.

hah! işte böle !! :P

From: gillian1610 5/13/2003 5:36 pm

tabiki scully şimdi durup bir düşünelim scully olmasa mulder scullysiz yapamaz bunu herkes çok iyi biliyor dimi hatta mulder bile ara sıra vurguluyor bunu ama tabi mulder da çoook başka onu görünce içim tuhaf oluyor ama bence scully 1 numara

From: turbey 5/13/2003 7:04 pm
To: gillian1610

yaw noluyoz bole, mulder a saldiri mi basladi nedir :)
valla ben de rukish gibi birak 10 u bin defa atsam gene mulder...

xfiles i baslatan O. ayip oluyo ama. tamam scully de basimizin taci ama MULDER baska...
byes...
gokmen

From: gillian1610 5/13/2003 7:36 pm

mulder x-files'ı yarattı ayrıca ben zaten mulder'a taparım ama bir düşünürsek mulder scully olmasa belki de bu kadar uzun süre kalamazdı x-files'ta bence scully onun itici gücü çoğu zaman belirtmiştir mulder scully'siz olmayacağını o yüzden bence scully olmasa mulder da bir nevi olmazdı yani şimdi scully yerine diana olsun daha mı iyi ama tabikide haklısınız mulder baş karakter scully ise en önenlisi bence....

From: turbey 5/13/2003 7:43 pm

yaw tabi ki scully de super, ikisi birbirini tamamliyor,
ama olaylara bakis acisi, acik gorusluluk, her olasiliga ozelikle de doga ustu aciklanamayan olaylara yonelmesiyle diziyi baska yonlere ceken MULDER.

Scully de bilim kadini, bilimsel yonden tamamliyo olaylari ama simdiye kadar tamamiyla bilimsel olarak aciklanabilen bir olay hatirlamiyorum ben dizide. Scully hep bir yerlerde takilip kaliyo, aciklayamiyo, raporada Mulder bole bole dusunuyo diye yazip isin icinden cikiyo...

Scully olmasa farkli olurdu ama MULDER siz olmaz. dizinin formatina aykiri....

daha da uzatmicam, bu konuyu, su mu guzel bu mu guzel olayi birazda herkes kendine kimi yakin hissediyosa onu yazar canim...

:)

byess...
gokmen

From: gillian1610 5/13/2003 7:55 pm

gerçekten de son sözlerine katılıyorum aslında onlarda birlikte olmayınca yarım oluyorlar dikkat ettiğsen bence kıymetlerini bilsinler birbirlerinin hiçkimse girmesin aralarına diana gibi bu arada bir sorudur ki skinner'ın scully'e bu ilgisi nedir?tekrarı syrederken ilgimi çekti de o açıdan

From: agharta_1 5/13/2003 8:49 pm

ya bi dakka bu en iyi karakter kim giblerinden bir poll deilki yane "FAVORI" dio dikkat ettiyseniz herkesin favorisi farklıdır yane belki scully belki mulder xfilesı xfiles yapıodur ama herkesin favorisi farklıdır yane şşşşş!!

From: Uroboros4 5/14/2003 3:07 pm

Harbiden bu iş biraz bbg tartışmalarına doru gidiyor:P
Bakınız efendim biz bu diziyi 24 saat izliyoruz (tgrt böle bişi yapsa hele:)) içerdeki gençlerimizin hepsi pırlanta gibin maşallah ancak 01 Mulder çok efendi biri dedikodusu da yoktur hani oylarımızla onu işallah birinci yapacağız:P

From: Tuba The Ripper (xxtubaxx) 5/14/2003 4:30 pm

harbiden vayyy beee!!!!yani sen de olmasan....:))
gerçektende çok güzel söyledin.yani mulder yada başkalarının çubuğu isterse 20 satır uzasın scully gene de gözlümde 1.dir.Herrrrzaman ve memnuniyetle...
aayyyyyyyyyyyy!canım benimmmmmmmm!!!!!!nassı seviyorum nassı seviyorum anlatamam...yani nickimdede görüldüğü gibi "don't worry scully.there is someone! who loves you"

From: gillian1610 5/14/2003 5:59 pm

ya canım sen sonunu okumadın mı biz orada aynı sonuca vardık zaten herkesin kahramanı kendine

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/14/2003 11:41 pm

Hay ece ağzına sağlık valla...Tutum ölçüyoruz tutum dedim iyisi kötüsü yok. Dikkatin için çok sağol valla...
Öte yandan hafif provokatif davrandığımın da farkındayım ama ne bileyim gizil/ya da açık bi Mulder düşmanlıı sezinliyorum gibi gelmişti.Bi kontrol etmek istedim sadece:)

From: xjustitia 5/15/2003 3:31 pm

Mulder'cı Scully'ci diye niye ayırıyoruz ki? Keşke ankette de ikisi ayrı kategoride olmasaydı. Ben ayıramıyorum doğrusu.Benim için onlar iki kişi değil, tek kişi gibi...Onun için birine yada öbürüne oy vermem farketmiyor.Burda da Mulder önde olduğu için eşitlik sağlansın diye Scully 'e oy vermiştim. Birisini diğerine tercih edemiyorum.Ne yapayım, benim fikrim de böyle...

From: Tuba The Ripper (xxtubaxx) 5/15/2003 6:09 pm

kimse scinner'i sevmiyor galiba.e anlayamadık ki adam dost mu düşşman mııı...

From: SpookySpook 5/16/2003 9:08 pm
To: xjustitia

kesinlikle katılıyorum arkadaşım!arkandayım!

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/18/2003 12:52 am
To: SpookySpook

öncelikle görüşlere saygımı belirteyim. hatta aslında ilk başlarda,(birinci sezonda,ilk izlediğim bölümlerde) aha işte mulder mutlaka hayran olmalıyım demedim. zamanla gelişti. mulderist scullyist kavramlarını de öğrenince netten, vay dedim demek varmış böylesine bir fenomen, yanılsama içinde değilmişim, olsam bile tek ben değilmişim:)

To All:
bi de yanlış anlaşılma olmasın, tekrar tekrar belirteyim mulder az oy aldı scully çok oy aldı kavgası oluşsun millet birbirini yesin niyetiyle açılmış bir pool değildir bu kesinlikle.Anti Mulder&Scullyci değilim zaten böyle bişi aklımın ucundan geçmez.
+BBG formatına takılı bişi hiç değildir. Zira o üç harfin yan yana geldiği ortamlardan kaçarak uzaklaşasım gelir.(Nedeni eski oda arkadaşım.bilen bilir, X Files fobisi vardı kendisinde, 4. sezon da onunla aynı odada yaşama eziyetine maruz kaldım.forumu da işgal ediyordum bir de boş yere her bölüm sonrası çektiğim sıkıntılarla:))))Sadece tutum ölçüyoruz(40 kere diyeceğim bunu inat:)
ve kafasında böyle bir ayrım oluşturmuş ancak oy vermemiş üyelerin katılımını bekliyorum. zira bununla kalmayacak başka folderlara taşacak favori kahraman tartışması....
bekleyin:)

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/18/2003 6:58 pm

şuna birşeyler yazamadan geçemeyeceğim Kusura bakmayın vaktim olmadığı için mesajların hepsini okuyamadım o nedenle daha önce söylenmilş olabilecek (murat ve ezgi tarafından ) şeyleri tekrar edersem şimdiden pardon : )

Mulder'ı hem çok severim hemde çok kızarım (nedeni yakında TGRT ekranlarında..) Ama açıkçası MUlder mı -Scully mi tartışmasının içinden Mulder'ın çıkabilşeceğini sanmıyorum : ))) Özellikle ilk bölümden beri izleyip 4. ve 5. sezonları seyretmiş kişiler arasından .. Tabii ki Mulder müthiş ve herkesi ilk anda etkisi altına alır .. Ama Scully... anlatmaya kalksak sayfalar sürer ( Rukiye üzerinde -ki kendisi kadar Mulder'ı savuna görülmedi -denenmiş ve test edilmiştir : P ,artık benimle uğraşacak hali kalmamıştı canımcığımın )

Frank Spotnitz'den alıntı yapalım .

" Mulder is one of us but it's Scully we adore .We are all a bit in love with her and Gillian " Milagro üzerine

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/19/2003 12:59 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

Mulder beni ilk anda etkisi altına almamıştı valla. Ice'a kadar dikkatimi üzerinde yoğunlaştırmamıştım bile...Herşey Ice ile başladı:))
Aslında The End'in hemen ardından buradan bu kadar Mulder hayranı çıkacağını tahmin etmiyordum. Bu noktada haklısın pelincim. Scully'i sevmek kolay, anlamak zordur. Ne psikanaliz edilecek karakter kendisi.Zorda üstelik, lakin bir noktadan sonra ne yazık ki koptum. Eski X Files defterlerime bakıyorum, böyle değilmişim.Daha Scully yönelimliymişim. (Uff yine mi?diyosun pelincim kesin ama bu görüşümü de belirteyim yoksa çatlıycam:ppp)

SPOıLER

Alıntı:

Ama Reyes'e sempati duymaya ve haksızlığa uğradığını düşünmeye başladıktan sonra,Scully hayranlığından uzaklaştım. Gerçekten eski notlarıma falan bi göz gezdirdim,ilk iki/üç sezon değme Scully hayranlarına taş çıkarır Scullyist mişim. şuan Scully'e karşı olumsuz bir tutumum var mı? Hayır.kesinlikle yok...Aksine The End ve sonrası için methiyeler düzesim bile var.Ama şu 9'da olmasaydı belki, o zaman dipper/dripper ikilemi oluşmazdı, Scully karakterinin o hallere düşüşü görülmezdi, belki bi ihtimal Reyes'e daha doğru düzgün bir şeyler yazarlardı...En azından daha fazla screen-time sahibi olurdu...Hani derler ya nerede çokluk...O yüzden Reyes antipatini de gerçekten iyi anlıyorum. Hatta hak verdiğim bile söylenebilir. Ancak benim görüşümde böyle...:))
Tekrar kusura bakma canım seni bi yakalayınca onca işinin arasında bombardimana tutmuş gibi oldum valla:(...Mulder savunmamı da saklı tutuyorum...:))

From: Galadrie11 5/20/2003 12:02 am

Benim favorim,bitanem,herşeyim,taptığım insan tabi ki MULDER.
KARıZMA((ve diğer bütün sayamadığım iyi ve mükemmel şeyler))=FOX MULDER

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/20/2003 7:26 pm

senden cevap geleceğini bekliyordum ama mulder için : ))

SPOILER

SPOıLER

Alıntı:

Benim Reyes'den soğumamla senin Scully'den uzaklaşman (soğuman demiyorum valla nigar buradan canlı çıkamazsın :P) aynı sezon olması ne komik ... CC'yi 9. sezonda yaptıkları için ,Scully ve Skinner konusunda ve Reyes konusunda affetmeyeceğim bu ondan nefret ediyorum anlamına gelmez ...

9. sezon sisli bir bulut bence .. Scully bulutun altında bir yerlerde bu saçmalıktan uzakta .. Yani dün 8'in 4 bölümünü izledim kıyafetlerde bile o kadar farklı ki . Bu Reyes'i pazarlama projesi beni Reyes'den soğuttu (tabii o senaryolarla normaldi) ama dediğim gibi bekle ve gör belki o kadar korkunç değildir. Ama lütfen 9. sezonda Pendrell seviyesine düşürdükleri Scully'i sayma : ) o travmatik ve strange bir zamandı : )

Mulder .... hehehe ..seninle biz 100 mesajı buluruz ...

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/21/2003 10:25 am

Mulder'ı savunacağım zaten...Bekleyin.
Reyes tartışmasını abarttım ben yine:)))onu başka bi yere taşıyayım derim...

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 5/22/2003 9:37 pm

saat 21.42 ..13 saattir buradayım ama döneceğim ..biz 100'ü bulacağız : ))

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/28/2003 9:41 pm

bu da 42. mesaj bu başlıkta.
42 kişi oy vermiş, 21 mulder 18 Scully.

From: bayzirtapoz 5/31/2003 4:34 pm

yani biraz rütbesi ,saygınlığı ,daha yüksek mertebeli karizması olan
ve kimsenin maşası olmayan ,kendisi üstünde oyun oynanmayan
birine oylarınızı verin kardeşlerim
(cuvara içen adama yani)

ya sizin aklınıza mulder ın babasının sigara içen adam olduğu fikri geldi mi?

From: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 6/1/2003 9:28 pm
To: bayzirtapoz

"ya sizin aklınıza mulder ın babasının sigara içen adam olduğu fikri geldi mi?"

Geldi gelmezmi :))) o fikir hiç kafamızdan çıkmıyo zaten :)

Oğuzhan

From: TuringCOP (mcYaki) 6/3/2003 3:18 pm

AAAAA

From: xxpb 6/16/2003 9:47 am

Tabii ki Mulder

From: gillian1610 6/16/2003 3:34 pm
To: xxpb

bence hala scully bilmiyorum ama diana hadisesinden sonra mulder beni çok yıprattı bak scully'e kadıncağız kendi acısını kendi yaşıyor kimseye belli edemiyor
Başa dön
safak

İletiler: 22

İletiTarih: Pts Oca 30, 2006 1:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anket kapanmış ama yine de görüşümü belirtmek isterim ( umarım bir sakıncası yoktur ). X Files'ta Scully ve Mulder arasında bir seçim yapmaya karşıyım aslında. ıkisini Scully-Mulder olarak bir seçenek olarak görüyorum ve bu seçeneği seçiyorum. Ama mutlaka ikisinden birini seçmem gerekirse seçeneğim Scully olur. Yanlış anlaşılmasın Mulder'ı da çok seviyorum. Daha önce başka bir sitede Mulder için hissettiklerimi yazarken "Zekası, hızlı düşünme yeteneği, kendini adadığı yola olan inancı, ara ara sergilediği ama hep varlığını hissettiğiniz daha küçükken darbeyi yemiş yaralı adam portresi ( Özellikle bu özelliği anaç duyguları harekete geçirerek şefkat uyandırıyor Mulder'a karşı. Scully'de de bu şekkati sıkça görüyoruz. Sanırım Mulder'ın bu duygularımıza hitap etmesi de onun bizlerin gözündeki karşı koyulmazlığının bir parçası ), en abuk anlarda bile gösterdiği mizah anlayışı ve itiraf etmeliyim yakışıklılığı, garip cazibesi nedeniyle ( Very Happy ) Mulder'ı sevmemem ve hayran olmamam imkansız" yazmıştım. Bunları yine tekrar ediyorum. Ama Scully'ye duyduğum saygı ve hayranlık çok başka. Scully'nin X Files'a Mulder kadar bağlı olduğuna sanırım kimse karşı çıkmaz. Evet arasıra hayatına verdiği yönü sorgulamıştır ama bunu Mulder da yapmıştır kanımca. Yorumlarınızdan okuduğum kadarıyla daha bu bölümde ( Amor Fati ) Mulder'ın aklında hala alternatif bir yaşam özlemi olduğunu gördük galiba ( henüz ben göremedim Crying or Very sad ) . Bu nedenle Scully'nin bu sorgulamalarını doğal karşılıyorum. Scully bir kez istifa etmek istemişti. O zaman da X Files kapanmıştı. Yani ortada bağlı kalacağı bir X Files yoktu. Evet Scully X Files'a Mulder kadar bağlı. Peki Mulder'ın bağlılık nedeni nedir? Gerçeği arayış dışında ana neden kızkardeşini bulmaktı her zaman ( Scully bir tehlike ile karşı karşıya kaldığında merkeze o geçmiştir. Ama Scully'nin içinde bulunduğu tehlike geçtikten sonra ana sebeplere geri dönülmüştür ). Yani Mulder'ın çok geçerli bir sebebi olmuştu her zaman. Onun arama hırsını, azmini, inanma gücünü canlı tutan geçerli sebepleri vardı. Gerçeği bulma isteğinin arkasında da kızkardeşine ne olduğunu öğrenme isteği vardı. Bu da yine Mulder'ı gerçeği kovalayan bir tür kahramandan çok, küçükken ondan alınanı geri almak isteyen bir fani yapmaktadır ( bu amacın uğruna yıllarını harcaması takdir edilesi bir şeydir tabii ki ). Aslında Mulder'ın sebepleri çok insanidir. Peki Scully neden gerçeği ister? Hemen onun kayıpları aklımıza geliyor. Ama ben X Files'a kurban vermeden önceki Scully'i kastediyorum. ılk başta görevini yapma arzusu ve incelediği davalardaki gerçekleri ortaya çıkarma isteği Scully'i X Files'a giderek bağlayan nedenlerdi. Ama bu kadına "I wouldn?t put myself on the line for anybody but you." dedirten, X Files kapandığında yine Mulder'ın ortağı gibi davranmasına neden olan, onu Porto Rico'ya götüren, davalarda gerçeği bulmak için her türlü tehlikeyi göze almasına sebep olan neydi? Bunlar görev ve ortak tanımını aşıyor. ışte burada tam olarak bir neden gösteremiyoruz. Daha kendi kayıplarını vermeden evvel bile Scully'nin gerçeği arayışta kendi kendine yazdığı rolünü ve ortağı olarak da Mulder'ı sahiplenişinden başka bir neden göremiyorum. Mulder'ın nedenleri her zaman belli oldu. Mulder'ın nedenleri çoğunlukla bencilceydi ( neden Scully olduğu zamanlar dışında ). Ama Scully'de bunu göremiyoruz. Scully gerçeği aramak için bencilce sebepleri olması gerektiğinde bile bu sebeplerle haraket etmiyordu. En azından merkezde o bencil nedenler olmadı genelde ( Ablasının katiline silah doğrulttuğunda bile gerçeği öğrenmek için onu vurmayan bir Scully gördük.) ışte bunlara dayanarak diyorum ki bence Scully "orada bir yerde olan o gerçeği" arayıştaki kendi amaçlarından da üstün olan o ulvi amaca Mulder'dan daha çok inanmıştır. Yanlış anlaşılmasın gerçeği bulmayı Mulder daha az istiyor veya daha az şey yapar bu uğurda demiyorum. Mulder elinden geleni ve fazlasını yapabilir hayatını adadığı gerçeği bulmak için. Ama bunun merkezinde hep Samantha ve ondan kaynaklanan sebepler olacaktır. Kabul etmeliyiz ki "onlar" ile ( yani sendika ) Mulder'ın arasında bir kan davası vardır. Onların sakladıklarını ortaya çıkarmakta Mulder'ın amacıdır. Bu ortaya çıkarış çocukken kızkardeşini kurtarmayı başaramamış Fox'u huzura erdirecektir. Ve bu gayet insani ve anlaşılır bir nedendir. Yine yanlış anlaşılmasın Mulder'ın yaptıklarını daha değersiz görmüyorum ve Mulder gerçeği bulduğunda insanların daha fazla aldatılmasını önleyecek olmasının önemsiz olduğunu düşünüyor demiyorum. O da önemli ama kendi bulacağı cevaplar daha önemli onun için. "Scully "orada bir yerde olan o gerçeği" arayıştaki kendi amaçlarından da üstün olan o ulvi amaca Mulder'dan daha çok inanmıştır" demiştim. Bunun nedeni de az önce anlattıklarımda yatıyor. ıkisi de istiyor o gerçeğin ortaya çıkmasını ama Scully aradıkları gerçeğin ortaya çıkmasından sonra kendi cevaplarını elde etmenin ötesindeki faydaya Mulder'dan daha çok sarılmış ve bu faydayı da kendi cevaplarını elde etme isteğiyle birlikte merkeze koymuştur. One Son'da Mulder'a söyledikleri boşuna değildi. Tabii ki onu motive eden şeyler arasında kendisi için aradığı cevaplar da vardı ( Fakat bu laf "bunu kişiselleştiriyorsun" diyen Mulder'a haddini bildirmek için de söylenmişti ). Ama Scully'de genelde kendi cevapları için arayışa devam eden ajan portresini görmedik. Yani onu motive eden şeyler arasında bu olabilir ama davranışlarında bu bencilliği görmedik. Bu nedenle Scully'nin bu arayıştaki rolüne daha çok hayran olmuşumdur her zaman. Bu rolde en çok hayran olduğum şeylerden biri de Scully'nin o rolü kendisinin yazmış olması, o yolu kendisinin seçmiş olmasıdır. Mulder da tabii ki başka bir hayatı seçebilirdi isteseydi ama Samantha'nın kaçırılışı onun için çok geçerli bir sebep olmuştur. Scully'nin en başta böyle bir sebebi yoktu. Hatta kaçırılmasından sonra cevaplar aramak yerine ayrılmayı seçmesi daha mantıklı bir seçenekti. Scully'i seçmemdeki bir başka neden de Scully ve Mulder'ın bu muhteşem "ortak"lığı Scully sayesinde kurduklarını düşünmem. Açıkçası öncesinde Mulder'ın ortak kelimesinin anlamını tam olarak bildiğini sanmıyorum. X Files'tan önce ortakları olmuştur ( Örneğin Unusual Suspects'de Reggie adlı bir adamla konuşmuştu. Bu adam ortağıydı herhalde ). X Files'ta da Diana oldu ama Diana'yı asla bir ortak olarak göremiyorum. Mulder onunla birlikte çalışmış yalnızca. Ortak olarak çalıştığı diğer insan ya da insanlarla da ( Mulder'ın eski ortakları konusunda eski bölümleri incelemem lazım. ) tam olarak "ortak" olduklarını sanmıyorum. En azından Scully ile olduğu gibi değil. Söylemeye çalıştığım Mulder'ın ortaklığı Scully'den öğrendiğidir. Nasıl ortak olunur, ortaklar birbiri için neler yapabilir, hangi fedakarlıklarda bulunabilir? Bunları ilk önce Dana Scully öğretmiştir bizlere ve Mulder'a. Tabii normal ortakların birbirleri için bu kadar şey yaptıklarını sanmıyorum. Bunun için ortaklığı değil de aralarındaki "o özel ortak"lığı Mulder'a Scully öğretmiştir desek daha doğru olur. Bu konuda temeli ilk o atmış, ilk tuğlaları da o koymuştur. Mulder da bu konuda dersini çok iyi ve hızlı öğrenmiş ve ( bazen tökezlese de ) muhteşem bir ortak olmuştur. ışte Scully'i sevme nedenlerimden biri budur. Bu dizide en çok sevdiğimiz şeylerden biri Scully-Mulder ortaklığıdır sanırım ve bu muhteşem ortaklığın inkar edilemez bir şekilde mimarı Scully'dir. Bu nedenle mutlaka Scully ve Mulder arasında bir seçim yapmam gerekirse Scully'i seçerim. Bu kadının mantığına, zekasına, düşüncelerine, gücüne, kararlılığına, bağlılığına, çelişkilerine, tüm bunların altında sakladığı duygusal ve düşünsel derinliğe ve hatta bazen bizi bazen sinir eden klasik bilim kadını söylemlerinin altında yatan düşünce sistemine bile hayranım. Fakat en başta da belirttiğim gibi asıl seçimim Scully-Mulder seçeneğidir. Çünkü onların oluşturduğu ayrılmaz bütün bu diziyi X Files yapmaktadır.

Not: Aslında Amor Fati ile ilgili yorum yazacaktım ama bölümü CNBCE yüzünden seyredemeyince yorum ihtiyacımı böyle karşıladım. Anket kapanmış olsa da dayanamadım ve bu başlığa yazdım. Dilerim sorun olmaz. Eğer sorunsa mesajım silinebilir.
Başa dön
Grileydi

İletiler: 2

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 5:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben scully ve mulder ı tahminimce burdaki herkes gibi seviyorum Very Happy peki ya sizler
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 7:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
MODERATÖR KELAMI

1. Başlık açmadan önce forumu bir tarayıp alakalı başlık var mı diye bakmak, varsa alakalı başlığa mesajını atmak, adettendir. Eski forumdaki sürüyle başlığı 3 sayfaya sıkıştırmak için anamız ağladı.. şu 3 sayfayı aramak zor olmasa gerek Wink

2. "sevdiğiniz ve sevmediğiniz X Files karakterleri kimler?" diye başlık açıp sadece sevdiklerimizi yazıyorsak,bu başlık yanlıştır.

3. Büyük harfle başlık açmasanız da forum üyeleri başlıklarınızı görebilmektedir.
Başa dön
agent

İletiler: 29

İletiTarih: Cum Ağu 18, 2006 2:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
scully ile mulder arasında bi seçim yapamam ama mulder daha ağır basıyor.bana göre mulder mulderdan sonra ise suclly
Başa dön
x_phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 385

İletiTarih: Cum Ağu 18, 2006 3:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ayıramıyorum önceden olsa kesinlikle mulder derdim ama artık scullyide çok seviyorum ama mulderist kısmım biraz daha ağır basıyor sanırım
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 5:37 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully Scully Scully Scully Scully Scully Scully Scully Scully Scully Scully Scully Scully
Başa dön
MeryL

İletiler: 46

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 6:40 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ayrım yapmamak gerekir ama Very Happy Scully Scully Scully Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
LiveFastDieNever

İletiler: 18

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 8:17 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tabii ki Mulder...
Fazla söze gerek yok Wink

İletiler: 4

İletiTarih: Pts Kas 06, 2006 12:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alex Krycek!!!
Herkesi pisliğin içine atıp kaybolmayı çok iyi beceriyor.Takdir ettiğimi düşünmeyin ama bence bu zeka gerektirir.
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pts Kas 20, 2006 12:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mulder .... Sonrada Scully
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mutantlord

İletiler: 26

İletiTarih: Çar Kas 29, 2006 11:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mulder
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Per Kas 30, 2006 4:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Aslında her iki baş karaktere de hemen hemen eşit baksam,ikisni de odaklı olan bölümleri ayrı ayrı sevsem,bazen birine,bazen bir diğerine katılsam da,itiraf ediyorum,bazı durumlarda Scully'nin olaylara tepkilerini gereğinden soğuk ve mesafeli görürüm.Kısacası sinirlendiği zamanlarda Mulder'ın duygularını gayet iyi anlayabiliyorum Wink
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Kas 30, 2006 5:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jtt0331613 yazdı:
Kısacası sinirlendiği zamanlarda Mulder'ın duygularını gayet iyi anlayabiliyorum Wink

Ahah.. Mulder'ın o konuda Oubliette'de bir ayarı vardır ortağına.. Ki Oubliette'de kulaklarımdan dumanlar fışkıracak şekilde kızmışımdır Scully'ye.. Bir daha öyle kızdığım da olmadı zaten.

Biliyorum özellikle forumun eski sakinleri sakız gibi ağzımda döndürüp dolaştırdığımı söyliycekler bu lafı, ama Mulder'ın Scully'ye çıkışırken en fazla haklı olduğunu düşündüğüm sahnedir orası. Geri kalanlarında genelde öküzlük yapar, tasvip etmediğim laflar eder ama bu lafı gediğine koymuştu işte, yazıyorum gene valla (neyse ki zamanında sözlüğe girmişim bulması kolay oluyo, hiihhihi)

Alıntı:

- bunu düşünmediğimi mi sanıyorsun? düşündüm! ve yaptığım, söylediğim, düşündüğüm ve hissettiğim herşey kıskardeşimle ilgili değil! herkesten öte senin, bazen davranışı yönlendiren motivasyonların, bir çocukluk deneyimine bağlanmasından ziyade daha kompleks ve gizemli olabileceğinin farkına varman gerekir.

Sahneyi bilmeyen varsa, Scully Mulder'ın araştırdıkları davada objektif olamadığını söylüyodu, kızkardeşi yüzünden, onun üstüne böyle bi laf ediyo işte Mulder..

Dünyanın melankoliği, alınganı, yavru köpek suratlısı, pis şakacısı seni! seni sevmiyim de ne yapayım be!
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The Truth Is Out There Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız