X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
10X02 : Founder's Mutation
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
thenomad

İletiler: 27

İletiTarih: Çar Oca 27, 2016 1:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Wiki'de ratinglerde şu anda 9.67 milyon yazıyor. İlk bölüm 16.19 görünüyor, fakat dün 13 küsürdü sonra editlenmiş. Belki artabilir.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Çar Oca 27, 2016 1:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Bu arada 2.bölümün izlenme oranlarından haberi olanlar var mı?

normal ve beklendiği şekilde düşüş var (çünkü ilk bölüm NFL maçı sonrası deyim yerindeyse "maç artıklarını" da çekti). ilk bölümü 16.3 milyon kişi izlemiş 2. bölüm 9.7 milyon. ama gecenin galibi XF. Ratingler açısından şu bilgi de gelen haberler arasında: FOX'un 2015-2016 sezonu başlayan tüm dizlerin ratinglerini geçmiş Founder's Mutation. Yani Fox'un bu sezonki en büyük hiti 23 yıllık efsanemiz.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

İletiler: 100

İletiTarih: Çar Oca 27, 2016 5:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
normal ve beklendiği şekilde düşüş var (çünkü ilk bölüm NFL maçı sonrası deyim yerindeyse "maç artıklarını" da çekti). ilk bölümü 16.3 milyon kişi izlemiş 2. bölüm 9.7 milyon. ama gecenin galibi XF. Ratingler açısından şu bilgi de gelen haberler arasında: FOX'un 2015-2016 sezonu başlayan tüm dizlerin ratinglerini geçmiş Founder's Mutation. Yani Fox'un bu sezonki en büyük hiti 23 yıllık efsanemiz.

Şampiyonluk sevinci.
ismail_yesilyurt

İletiler: 9

İletiTarih: Çar Oca 27, 2016 11:12 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
William 'ı hayal ettikleri sahne muhteşemdi bence. Her ikisi de bilinçaltlarındaki korkularla gördüler. Scully, Wİlliam 'ın melez olmasından bir hayli rahatsız anladığım kadarıyla.

Mulder 'in saplantısını zaten biliyorduk ama geçen 15 yılda hiçbir şey eksilmemiş. Kafası halen daha kız kardeşinde. William 'ı da Samantha gibi alacaklarından korkuyor.
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Çar Oca 27, 2016 2:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
Ratingler açısından şu bilgi de gelen haberler arasında: FOX'un 2015-2016 sezonu başlayan tüm dizlerin ratinglerini geçmiş Founder's Mutation. Yani Fox'un bu sezonki en büyük hiti 23 yıllık efsanemiz.

Çok iyi, özellikle yeni dizileri geçmesine sevindim Very Happy
FOX'un bundan sonrakini adımını merak ediyorum.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
N3F3S

İletiler: 41

İletiTarih: Çar Oca 27, 2016 10:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Eğer böyle devam ederse İnşallah 6 bölümden sonrada devam eder.
Gerçi burada okuduklarıma göre sonraki bölümler için oyuncularla antlaşma yapılmamış diye gördüm.
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Çar Oca 27, 2016 11:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
İkinci bölümü de izledikten sonra gayet iyi bir dönüş yaptıklarını söylemek lazım. Gerçi dizinin heyecanından olumsuz bir yorum yapmaya dilim varmıyor. Bir ara moda olmuş bir ifade vardı hani "anlayamazsınız" diye. Durumu en güzel özetleyen ifade o sanırım. Malum site ve ortamlarda X Files 10.sezonuna dair bir şeyler görmenin mutluluğu nasıl tarif edilir?

William konusuna pek de tahammülüm yoktur ama bölümdeki Mulder ve Scully'nin ayrı ayrı sahneleri çok güzeldi. Hele de Mulder'ın belki milyon defa izlediği filmi oğluna açıklayışı falan. "William'ın şimdiki halini gösterseler iyi olur aslında" şeklinde bile düşündüm yani.
En istikrarlı karakterlerden biri olarak Skinner'ı daha çok görmek istiyoruz, jenerikte yer almasına ayrıca sevindim. Bu bölümde yoktu da O'Malley'i canlandıran oyuncuyu Community dizisi yüzünden bir türlü ciddiye alamıyorum Laughing

imdb'ye göre 1. bölüm oy veren kişi sayisi 2477 verilen puan 8.6
2.bölüm oy veren kişi sayisi 1317 verilen puan 8.7
Ya ilk bölüm olduğu için daha çok insan seyredip oy vermiş ya da ilk bölüm daha çok sevilmiş sanirim.
Edit": NFL maci sonrasi "mac artiklari" görüşü doğru olabilir.
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Oca 28, 2016 12:01 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
thenomad yazdı:
Sheva_Emre yazdı:
Alacağın olsun Chris Carter, William içeren her bir sahne için.

William konusu bence de bayık, ama en azından bu bölümde iyi kotarmışlar.

Genel olarak noromo olduğum için belki de William konusu bana da biraz suni geliyor. Bir de biz olsak 14-15 senedir görmediğimiz çocuğumuz olacak, ondan bahsederken sular seller ağlariz. Ben ikisini de çok sogukkanli gördüm. Eğer 6 bölümden sonrasi çekilirse William'in çok kilit bir rol oynayacagi kesin yalniz.
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Per Oca 28, 2016 1:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yahu XF kesinlikle muhteşem dönmüş bence! Eski sezonlardaki gibi bir thriller izledik sanki. MOTW ve mitoloji karışımı. Smile
William konusunu unutmuşum. Evlatlık verdilerdi demek. Ama eski sezonları izlemek zorunda bırakmadan kimseyi, ara ara bizi update etmeleri de güzel oldu. William'lı sahneler sanatsal olmuştu. Bayıldım. James Wong dizisinin ruhunu biliyor diyelim. O çekmiş galiba bölümü Smile

Ben de FOX'ın vereceği kararı çok merak ediyorum. Erken bir renewal gelse ne güzel olur, değil mi? Smile
abidin

İletiler: 28

İletiTarih: Per Oca 28, 2016 4:16 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Iyi bir bölüm daha.dd'nin suratı botoks ile şişmiş bence hiç gerek yoktu
Başa dön
beatlephan

İletiler: 8

İletiTarih: Per Oca 28, 2016 1:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sagolsun uzun zamandan sonra X-Files izleyip kabus gormeyi ozlemisim!
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Oca 28, 2016 9:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
İkinci bölümü de izledikten sonra gayet iyi bir dönüş yaptıklarını söylemek lazım. Gerçi dizinin heyecanından olumsuz bir yorum yapmaya dilim varmıyor. Bir ara moda olmuş bir ifade vardı hani "anlayamazsınız" diye. Durumu en güzel özetleyen ifade o sanırım. Malum site ve ortamlarda X Files 10.sezonuna dair bir şeyler görmenin mutluluğu nasıl tarif edilir?

William konusuna pek de tahammülüm yoktur ama bölümdeki Mulder ve Scully'nin ayrı ayrı sahneleri çok güzeldi. Hele de Mulder'ın belki milyon defa izlediği filmi oğluna açıklayışı falan. "William'ın şimdiki halini gösterseler iyi olur aslında" şeklinde bile düşündüm yani.
En istikrarlı karakterlerden biri olarak Skinner'ı daha çok görmek istiyoruz, jenerikte yer almasına ayrıca sevindim. Bu bölümde yoktu da O'Malley'i canlandıran oyuncuyu Community dizisi yüzünden bir türlü ciddiye alamıyorum Laughing

Benim bildiğin Fox Mulder'ın en fazla seyrettiği film 42 kere ile "Plan 9 from Outer Space."
http://x-files.wikia.com/wiki/Plan_9_from_Outer_Space
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Oca 28, 2016 10:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Şöyle bir teori var. Hastane odasında hamile kadın ile konuşurlarken televizyonda "Maymunlar Cehenneminden Kaçış" "MCK" filmi oynuyordu ve maymunların olduğu bir sahne vardı. Kendisini oğlu ile hayal ederken de tv'de "2001: A Space Odyssey" oynuyordu ve yine maymunlar vardı. MCK'da Cornelius ve Zira isimli maymunlar sahip oldukları tek çocuklarına zarar gelmesin diye onu evlatlık olarak veriyorlar. Çocukları (Caesar) daha sonra insanlara karşı isyan ediyor ve insanların hakimiyetini bitiriyor. William da ilerde uzaylı DNA'sına sahip çocuklara liderlik yaparak komplocu derin devlete ve işgalci uzaylılara karşı mı savaşacak? Bu arada MCK filminin sonunda Cornelius ve Zira ölüyorlar Sad
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Cum Oca 29, 2016 10:57 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İlerde yetişkin human-alien hibridi William'lı bir XF spin-off'u görmek isteyenler el kaldırsınlar! Smile

Çok mu suyunu çıkarmış olurlar, yoksa izlenebilir bir şey çıkar mı dersiniz?
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Cum Oca 29, 2016 12:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
inci yazdı:
İlerde yetişkin human-alien hibridi William'lı bir XF spin-off'u görmek isteyenler el kaldırsınlar! :)

Çok mu suyunu çıkarmış olurlar, yoksa izlenebilir bir şey çıkar mı dersiniz?

Aslında neden olmasın. Fox Mulder da babası yüzünden bu işlere karıştı.

Tespitlerdeki gibi bu sezon sonununda Mulder-Scully ölüp konuyu William üzerinden devam ettirmek olabilir.

X-Files: William'ın yolu
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız