X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
10X05 : Babylon
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Kas 26, 2015 3:43 pm    İleti konusu: 10X05 : Babylon Alıntıyla Cevap Gönder
8 Şubat 2016 değil o zaman 15 Şubat 2016 ?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Cum Oca 29, 2016 12:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölüm Mitoloji değilmi?
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cmt Oca 30, 2016 1:51 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
benim bildiğim son bölüm mitoloji olacak.. bu değil?
Başa dön
thenomad

İletiler: 27

İletiTarih: Sal Şub 16, 2016 7:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel fikirleri olan bir bölümdü bence, ama karman çorman bir şey olmuş. Bölümün ana fikri dindeki Babil'e dayanıyor ve aynı dili konuşmayanların birbirine yabancılaşması, mecazen de..ayrıca sadece ikna etmenin gücüyle beyinde olan değişiklikler de içinde..zengin fikirler yani, ama sonuç olmamış. Ciddi terör konuları ve komedi beraber gitmez bir de, sadece ciddi kalsaydı ve o sondaki gereksiz akustik müzik yerine daha gizemli, ürkütücü bir müzik seçilseydi daha iyiydi. O Miller karakteri nedir öyle bir de? Chris Carter'ı şutlayabilsek keşke ya da sadece fikir versin çekilsin. Bu adama ne oldu anlamıyorum bazen.

İnternet'te gezdiğim kadarıyla baya da tepki çekmiş islamofobik vs. diye. Pek islamofobik olduğunu düşünmüyorum çünkü orada türbanlı olan kadın gerçek İslam bu değil modundaydı, yanlış anlamadıysam. Ayrıca evet stereotipik müslüman teroristler vardı ama ekstrem İslam her yerde çağımızda kafasını kuma mı gömsün yani adam ortada millet kelle kesiyor.

My Struggle 2..bu iki yeni karakter sezon finalinde de var..Chris Carter yazıyor..Birincisi gibi hızla hikaye anlatma ve konuşma modunda olursa, bir fiyaskoyla bitecek ne yazık ki..
Başa dön
beatlephan

İletiler: 8

İletiTarih: Sal Şub 16, 2016 10:37 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Islamofik her seye sinir oluyorum(inancli oldugumdan da degil) ama bu bolum iyi kotarilmis bence, annenin komadaki oglu icin sozleri ve Scully`nin her musluman extremist degil demesi de guzeldi. Mulder`in placebo hallerine bayildim. Nasil bir dansti o oyle ya Smile)) Yasli basli da olsa seviyorum kendisini.
Başa dön
N3F3S

İletiler: 41

İletiTarih: Sal Şub 16, 2016 10:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
The lone gunmen'i gorenleriniz oldumu Mulder uyuşturucunun etkisinde iken yanında oturuyorlardı.
Başa dön
beatlephan

İletiTarih: Sal Şub 16, 2016 10:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
N3F3S yazdı:
The lone gunmen'i gorenleriniz oldumu Mulder uyuşturucunun etkisinde iken yanında oturuyorlardı.

Gordum tabii Smile
Başa dön
erdemisik

İletiler: 14

İletiTarih: Çar Şub 17, 2016 12:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bu 10. sezonun anlatım dilini beğenmedim. bunu kesin olarak söyleyebiliyorum artık. her bölümü 3. bölümün dili gibi anlatmaya çalışıyorlar.

edit: yani demek istiyorum ki nerede 10. sezon anlatımı, kurgusu; nerede "little green men"?

burada dikkat çekmeye çalıştığım şey kesinlikle geçmişe duyulan bir özlem değil!

bu arada mulder, terörle mücadeleye yeni bir soluk getirdi!
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

İletiler: 100

İletiTarih: Çar Şub 17, 2016 10:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mulder'ın mantar etkisindeki hallerini uzun bir süre unutamayacağım.
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Çar Şub 17, 2016 11:55 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
10x5'i izledim ve sanki artık XF'i komedi gibi çekmeye çalışıyorlar gibime geldi. Karmakarışık bir senaryo olmuş.

CC daha önce radikal islamic teröre değinmemişti, zaman değişti ve o da el atmasa olmazdı tabii. Artık biri CC'nin elinden alsın kağıdı kalemi yahu!

Artık yeter bu islamcı terörist/canlı bomba klişesi. Filmlerde tek tip bir müslüman tiplemesi yarattılar, o da terörist olanı. Bir tek olumlu müslüman tiplemesi hatırlamıyorum. Üniversitede öğretim görevlisi müslüman tip çiziyorlar, sanırsın ki sonuna kadar olumlu kalacak. Yok, bir noktada o da bomba tasarlayan bir uzman haline dönüşüyor. Bu hangi dizideydi? Homeland'di galiba. Bundan sıkıldım artık.

Bu bölümdeki senaryo gayetle de islamik terör açılımı olmadan da olurmuş yani. Herşeyi çorba etmişler. Hazır geçen bölümde Scully annesini kaybetti onunla son bir kez bağlantı kuramadan; ordan yürüyüp bu bölümü daha duygusal bağalayabillirlerdi. İslamik terör değil de, belki bir ABD okul silahlı baskını plot'uyla.

Bu bölüm senaryosu bu haliyle geçer not almış ya, ona üzüldüm doğrusu.

Mudler'ın rüyasındaki Pieta canlandırması (annesinin kucağındaki terörist çocuk), onun radikallerin telkin etkisine girmiş bir ana kuzusu olduğunu mu anlatmaya çalıştı yani? Galiba, değil mi?

Ajanların, iki genç ajanla gizli gizli iş çevirmeye çalışması komikti. Smile İki genç ajanı sevdim ben. Eğer "XF Next Generations" yaparlarsa bunlarla yürür gibime geldi. Robert Patrick ve Annabeth Gish ile olmamıştı nedense.
Miller'dan da angsty bir geçmiş çıkabilir gibi duruyordu. Ve Einstein'da (ad seçimi olmamış, o başka) yeteri derecede ve hatta Scully'den daha da katı bir şüphecilik sezdim. Hoştu ayni. Smile Ama neden bizimkilere bu kadar çok benziyolardı? Kızıl saça varıncaya kadar?

Mulder'ın "high" havaları komikti. Disco'daki dansı inanılmazdı. Smile

Keşke şu gökten gelen trampet seslerinin peşine gitselerdi...Bunda gerçek payı da var. YouTube'da var o tip seslerin duyulduğu garip videolar.
beatlephan

İletiTarih: Çar Şub 17, 2016 11:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
inci yazdı:
10x5'i
Bu bölümdeki senaryo gayetle de islamik terör açılımı olmadan da olurmuş yani. Herşeyi çorba etmişler. Hazır geçen bölümde Scully annesini kaybetti onunla son bir kez bağlantı kuramadan; ordan yürüyüp bu bölümü daha duygusal bağalayabillirlerdi. İslamik terör değil de, belki bir ABD okul silahlı baskını plot'uyla.

Bu konu benim de canimi sikti. Sanki Amerika gulluk gulustanlik her haliyle de Islam batiriyor her seyi gibi lanse ederek basladilar. Sorun surda ki kendilerinin de yarattigi tonla milyon tane rezil sey var, dedigin gibi okul baskinlari vs gayet de islamik olmayan ama her gun olan olaylar gibi. Ama adet oldu TV`de islami karalamak. Gene diyorum inancli oldugumdan da degil ama bir dine bir inanca parmakla isaret edip her yapimda tu kaka demek cok zalimce ve gereksizce geliyor. Yasadigim ulkede islamin goruldugu kadar kotu olmadigini anlatmaktan canim cikiyor bazen. E tabii genel halk ne bilsin, her gun bunlar haberlerde populer dizilerde gosteriliyor. Onlar da kuzu kuzu inaniyorlar. Keske X-files bunu yapmasaymis.
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Per Şub 18, 2016 1:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
* Shiraz'ın arabasında çalan arap şarkısının, yanında duran teksaslıların arabasındaki country müzik ile değişmesi çok iyi bir ayrıntıydı.
* Scully'nin "FBI'ın en istenmeyenleri dışında burda kimse yok" sözü tam da Mulder'ın 23 sene önce Scully'e söylediği ilk sözlerdi Very Happy
* Bir yandan müslüman intihar bombacılarına dikkat çekerlerken bir yandan da islam bu değildir tartışmaları tam da Amerikalıların kafasındaki akıl karışıklığını yansıtıyor.
* Benim Agent Miller'ı oynayan Robbie Amell'a karşı "Tomorrow People" ve "Flash" dizilerinden sempatim var. O yüzden ben oynadığı rolü beğendim ama Agent Einstein'a ısınamadım.
* Mulder'ın dansı yaşına göre harikaydı Very Happy
* İncil'in ve Kur'an'ın kızgın tanrısı ifadeleri bana geçenlerde yayınlanan bir araştırmayı hatırlattı. Kur'an'ın yüzde 2,1'i, İncil'in 2,8'i ve Tevrat'ın 5,3'ü şiddet ve yok etme ifadeleri içeriyormuş.
* Cigarette Smoking Man'i yeniden görmek de güzeldi.
Başa dön
N3F3S

İletiler: 41

İletiTarih: Per Şub 18, 2016 7:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
fxmldr75 yazdı:
* Shiraz'ın arabasında çalan arap şarkısının, yanında duran teksaslıların arabasındaki country müzik ile değişmesi çok iyi bir ayrıntıydı.
* Scully'nin "FBI'ın en istenmeyenleri dışında burda kimse yok" sözü tam da Mulder'ın 23 sene önce Scully'e söylediği ilk sözlerdi Very Happy
* Bir yandan müslüman intihar bombacılarına dikkat çekerlerken bir yandan da islam bu değildir tartışmaları tam da Amerikalıların kafasındaki akıl karışıklığını yansıtıyor.
* Benim Agent Miller'ı oynayan Robbie Amell'a karşı "Tomorrow People" ve "Flash" dizilerinden sempatim var. O yüzden ben oynadığı rolü beğendim ama Agent Einstein'a ısınamadım.
* Mulder'ın dansı yaşına göre harikaydı Very Happy
* İncil'in ve Kur'an'ın kızgın tanrısı ifadeleri bana geçenlerde yayınlanan bir araştırmayı hatırlattı. Kur'an'ın yüzde 2,1'i, İncil'in 2,8'i ve Tevrat'ın 5,3'ü şiddet ve yok etme ifadeleri içeriyormuş.
* Cigarette Smoking Man'i yeniden görmek de güzeldi.

Smoking Man'i İnşallah son bölümde biraz daha fazla yer verirler ben 5 bölüm içerisinde fazla görmedim Smoking Man'i gerçi 4 bölüm Mythology değildi ama
Başa dön
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Cum Şub 19, 2016 2:43 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok kısa keseceğim çünkü hiç beğenmedim. Yine bir CC felaketi. O dans sahnesinin XF'e hakaret niteliğinde olduğunu düşünüyorum. Improbable'ın sonundaki o dans sahnesinden hiçbir farkı yok, hatta daha bile kötü. Komedi ve dram arasında gereksiz ve bölümü rayından çıkaran geçişler, daya müziği abi diye XF ruhu ile hiç bağdaşmayan bir stil, insanların bu dizide neyi sevdiğini bir türlü anlayamamış gereksiz bir CC bölümü daha işte. Hele o sondaki sanki çok yepyeni bir açılımmış gibi konuşmaları falan. Hayır, içi dolu bir bölüm izlemiş oluruz anlarım o konuşmayı; ama ne idüğü belirsiz bir bölümden sonra "müziği daya abi konuşturalım şu Mulder ve Scully'i el ele olunca milletin hoşuna da gider zaten" tadında bir sahne girince iyice kıl oluyor insan. Fight Club ve Improbable klasmanından, yeri de onların yani.
10 üzerinden -5.

Not: Sanırım o trompet sesi de sezon finaline hazırlık. Tek sevdiğim şey oydu. Son bölüm apokaliptik bir konu ile gelecek herhalde karşımıza, ona önceden bir göz kırpmışlar. XF'te çok görmediğimiz bir şey bu. 10. sezon yeniliği Smile
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Pzr Şub 21, 2016 12:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
amor fati yazdı:
Çok kısa keseceğim çünkü hiç beğenmedim. Yine bir CC felaketi. O dans sahnesinin XF'e hakaret niteliğinde olduğunu düşünüyorum...

Kral çıplak diyorsunuz. Ben de kısmen katılıyorum.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız