X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
10X01 : My Struggle
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Kas 26, 2015 3:39 pm    İleti konusu: 10X01 : My Struggle Alıntıyla Cevap Gönder
IMDB'de 24 Ocak'ta yayınlanacağı yazıyor.

16'sında ne olacak o zaman? En mantıklısı seneler önce yayınlanmış bölümlere selam çakmak.. Özel bölüm.. yakışır Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
thenomad

İletiler: 27

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 8:58 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ortalama bir bölüm, özellikle eski bölümlerle bazı çelişkileri beğenmedim ama heyecan yaratıyor ve potansiyel büyük bence. Bir uyuyup kalkayım fikirlerimi yazacam arkadaşlar.
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiler: 88

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 11:41 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Spoiler serbest dendi ama ben gene de yazayım SPOILER
En sonunda seyretmeyi başarmış bir x-phile olarak izlenimlerim;
1) İlk 4 dakikasını çok beğendim. Ufolara ve uzaylılara ilgi duyan bizim gibiler için
ufo tarihinin kısa bir özeti yapılıyor.
2) Aradan geçen bunca yıla rağmen Walter Skinner'ın halen "assistant director" olup
bi müdür olamaması bana komik geldi Very Happy
3)Scully'nin eskisinden daha sert bakışları ve davranışları ile Mulder'ın özellikle
başlarda eski ciddi havasından uzak olması bana karakterlerinin değişmiş
olduğu izlenimi verdi.
4) Bölüm boyunca 11 eylüle atıfda bulundular.
5) Yerde sürünen uzaylı sahnesi etkileyiciydi.
6) Alien Replica Vehicle ifadesini ilk defa duydum. ARV'nin olduğu sahneler de ilgi çekiciydi.
7) Skinner ve CSM'i yeniden görmek de çok güzeldi.
Sonuç olarak 13 sene sonra ve aynı oyuncularla geri dönen bir diziye göre ilk bölümü oldukça
başarılı buldum. 2. bölümü merakla bekliyorum...
Başa dön
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

İletiler: 99

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 3:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Açıkçası ben de izlediğimden memnun kaldım diyebilirim. Dizinin bu kadar uzun bir ara sonrası döndüğünü düşünür isek, gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Gerçi bana bakmayın jeneriği görür görmez gözlerim doldu zaten.
thenomad

İletiler: 27

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 3:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kişisel olarak bölümde takıldıklarım:

Mulder'ın bazı davranışlarını anlamadım. Özellikle ya uzaylı komplosu yoksa diye heyecana kapılıyor ama zaten o fikirleri Redux bölümlerinde mesela görmemiş miydi? Mitolojinin büyük bir olayı zaten devletin uzaylı teknolojileriyle, kaçırma olaylarını vs. fake etmeleriydi. Yeni izleyiciler için eski bölümlere çok gönderme kasmamış da olabilirler gerçi.

Bir de o kadar black oil senaryosu vardı aşı geliştiriyorlardı yani uzaylıların istila etmek istediği açıktı. Mulder'ın o kadar gördüklerinden sonra tersine hemen inanması da garip geldi.

David Duchovny biraz ilgisiz oynamış gibi geldi ama Mulder depresyona sahip imiş ona yordum..

Beğendiklerim ise görüntüleri ve efektlere bayıldım. Güncel olaylara atıfta bulunması da iyi olmuş. Başlangıçtaki gerçek ufo olaylarını anlatması ve ufo görüntüleri beni baya heyecanlandırdı bir de.

Bu kadar uzun araya göre güzel olduğuna ben de katılıyorum, bir de daha ısınma bölümüdür bu. Zaten her şeyi geçtim x-files'ın dönmüş olması yeter.
Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 9:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Eski jeneriğin aynen kullanılmış olması iyi olmuş Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
ismail_yesilyurt

İletiler: 9

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 9:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Soluksuz izledim. İlerleyen bölümlerde biraz flashback görmek iyi olur sanki. CSM nasıl kurtuldu çok merak ediyorum.
Başa dön
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

İletiler: 99

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 9:56 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:
Eski jeneriğin aynen kullanılmış olması iyi olmuş Very Happy
Kesinlikle ya, bunu söylemek için gelmiştim.
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 9:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Spoiler uyarısını yapalım yine, izlememiş olup gözü kayan olmasın Very Happy

Alıntı:

Valla ben gerçekten beğendim. Bir kere dizinin müdavimleri ve diziyi ilk defa izleyecek olanlar için çok güzel bir denge kurmuşlar. Defalarca X-Files süreci anlatılmış, ayrıca eskilerden ufak dokunuşlarla bizi mutlu etmişler filan.

Mitoloji gayet sağlam geliyor gibi, ama Mulder' ın "Bizi kandırmışlar" fikri daha önce de vardı evet, bu kadar şaşkınlıkla karşılaması biraz garip durmuş gerçekten.
Mulder' ın o gemiye bakarkenki heyecanlı surat ifadesi harikaydı! Very Happy Uzaylılar masum cephede, ABD hükümeti komplonun başı olarak gösterilmiş, yani hep sözü geçen uzaylı-derin devlet ortak çalışma ihitimali çürütülmüş.

Onun haricinde şu Scully' ye asılan vatandaşı tamamen bizi sinir etmek için bir tehdit olarak görüyorum, izlerken ablama " Scully bizim namusumuz ulan, noluyo!" dedim, o derece.

Mulder Scully ilişkisi bu bölümlük sanırım çok göze sokulmamış, bu da yine ilk bölümde direkt olaya pat diye girmemek içindir diye tahmin ediyorum, sabırlıyım Very Happy

Genel olarak bence harikaydı, 2. Filme nazaran çok çok iyiydi. Mutluyum beaa!! Very Happy

Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 10:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
"thenomad" söylediklerinde haklısın. Önce herşeyin arkasında uzaylıların olduğunu söylüyor.
Sonra bir olay oluyor ve kolayca uzaylılar değilmiş meğerse hükümet/sendika yapıyormuş
diyor. Hemen taraf değiştiriyor. Bunları tamamen diziyi uzatma çabaları olarak görüyorum.
Bunlar bi Türk dizisinde olsa sövüp sayarım ama x-files olunca umrumda değil Very Happy
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Pts Oca 25, 2016 11:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben diyorum ki ne kadar çok XF bölümlerinin altyazılarını bu veya benzeri sitelerden indirirsek
XF'ı 1 numara da veya üstlerde o kadar çok tutarak reklamını yapabiliriz. Bu siteler ip'yi kaydettiği için
arka arkaya indirsen de 1 kez indirilmiş sayıyor. O yüzden herkes elinden geleni yaparsa iyi olur.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Oca 26, 2016 12:29 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaslar bu tip linkleri lutfen paylasmayin, XF'in reklama ihtiyaci yok.. Bu linkler uzerinden bir reklam yapamazsiniz, dizinin degil sitelerin reklamini yapmis oluyorsunuz..

Lutfen bolum ile ilgili yorumlarinizi yazin.. Gereksiz mesajlar silinecektir. Bu tip konularla forumu ve basligi mesgul etmeyin lutfen.
Başa dön
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Sal Oca 26, 2016 12:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm çok güzeldi. Mulderin enerjisi biraz düşük geldi ama onu da depresyonuna veriyorum Smile. Tad O'Malley karakteri çok çabuk dahil oldu sanki. Bölüm azlığından patara kütere anlatmazlar umarım diğer bölümlerde:)
I want to believe

İletiler: 15

İletiTarih: Sal Oca 26, 2016 3:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çocukluk resimleri önceki sezonlarda kullandıkları resimler değildi. Yani farklı çocuklar kullanılmış. Bunu beğenmedim.

En keyifli an CSM nin göründüğü sahneydi bence. İşte şimdi başlıyoruz dedim.
Başa dön
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Sal Oca 26, 2016 10:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
Arkadaslar bu tip linkleri lutfen paylasmayin, XF'in reklama ihtiyaci yok.. Bu linkler uzerinden bir reklam yapamazsiniz, dizinin degil sitelerin reklamini yapmis oluyorsunuz..

Lutfen bolum ile ilgili yorumlarinizi yazin.. Gereksiz mesajlar silinecektir. Bu tip konularla forumu ve basligi mesgul etmeyin lutfen.

Hiçbir sitenin reklamını yapmadığımı en başta söyledim...Madem XF'ın reklama ihtiyacı yok o zaman neden Fox kanalı yaklaşık 3 ay önceden dizinin ilk bölümünü bir salon dolusu insana gösterdi?
https://www.youtube.com/watch?v=K0VSeZp4l_E
Neden son 3 ayda en az 3-4 ayrı fragman yayınladı? Keşke size sorsalardı, masraf yapmışlar. Yanılmıyorsam 2001'de TGRT'ye XF'ı nasıl daha iyi tanıtabiliriz diye ziyarete gittiğimizde siz de vardınız. Ben halen reklamın önemli olduğuna inanıyorum.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız