X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
The X Files Movie 2 Haberleri
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 55, 56, 57  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
riverxfiles

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 4:50 pm    Post subject: Reply with quote
ben aranızda olmaktan çok memnunum.sıksık görüşmek dileğiyle
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ms.SpOoKy
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 7:24 pm    Post subject: gelsin artk :( Reply with quote
ya ben gercekten bunaldım artk beklemekten gelsin artk dmi yhaaa bi rahatlayalım cenemiz düssün biraz hem konuscak konumuz artsın Very Happy imzamı da ekledim 4353. kisi olmusum imza kampanyasında ama bu cok az daha:( ölünceye kdr beklemeye razıyım..yha ben cok sewiom GA ile DD'yi aynı projelerde gormeyi Very Happy tum x-phile'lara selamlar burda sizinle olmak cok guzel...
44murat44
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 10:52 pm    Post subject: Reply with quote
sevindim :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
hermi

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 12:26 am    Post subject: Reply with quote
the 8th endless wrote:
hermi wrote:
öncelikle her şeye umutla bakacak olursak: mahkeme olayını bir tarafa atalım.cc başka bir yapımcı ile çalışabilir.... Laughing Laughing tabiii bu b... bir bahane.. çekmek isteselerdi şimdiye çoktan başlamış olması gerekirki filmin..
ama x phile lar hiç bir zaman umudumuzu yitir meyiz diyil mi? Wink Rolling Eyes

gıccık fox tv Evil or Very Mad

o pek mümkün değil çünkü the x-files, Fox'un malıdır. Chris Carter istediği yapımcıyla değil, fox istediği yönetmenle(yazarla, vs.) çalışabilir yani..

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

of of .. artık onun ikisini seke seke koşarken seyredebiliriz herhalde..senaryoyu da cc nin oğlu yada kızı yazar sanırım
Evil or Very Mad
Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 12:12 pm    Post subject: Reply with quote
GA 2007 demiş,tabii ümit etmiş. Bu dava olayı işleri karıştırdı Sad

Fast Chat Gillian Anderson

Freelance writer Lewis Beale
January 29, 2006
Newsday.com

Q-Speaking of "The X-Files," there's talk that there will be another "X-Files" film. True?

GA-Eventually there will be, we hope there is going to be.

Q-Yet the series ended in 2002, and the "X-Files" movie was released in 1998. At this point in time...

GA-Who gives a --? The longer we wait, the less people are going to give a --. It was supposed to be shot this year, and there are contract issues. We're basically ready to go.

Q-Do you think the fan base is still salivating for a new film?

GA-Every once in awhile I hear that they are. But next year? We're not even going to be able to shoot it until next September at the very earliest. By the time it comes out it's going to be 2007.

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 1:21 pm    Post subject: Reply with quote
biz de 2007 yi ümit ediyoruz... ümit edelim hep...

amma bu dava ümitlerimizi yok etme düzeyine getirdi.. Crying or Very sad
Back to top
Grileydi

PostPosted: Wed Feb 01, 2006 4:38 pm    Post subject: Reply with quote
slm arkadaslar ben aranıza yeni katıldım sey biraz acamiyim ve x files ı 6.sezondan itibaren izliorum sormak istediğim bir konu var x files 2 çıkacak mı ve bu ne zaman olacak bilgilendirirseniz sevinirim Very Happy
hermi

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 10:51 pm    Post subject: Reply with quote
The X-Files Being Reopened?
The Ausiello Report
TV Guide
February 3, 2006

When it comes to the long-awaited second X-Files feature film, the truth is out there — and it ain't good. The latest setback? Franchise creator Chris Carter recently filed a lawsuit against 20th Century Fox over the show's profits.

"Everyone's [movie] deal is done — mine, David Duchovny's and Gillian Anderson's — but Chris' is not," says former X-Files producer Frank Spotnitz, who cooked up the sequel's story with Carter. "And I can't imagine that his deal will get completed until this legal dispute is resolved. My hope is that we can make this movie while people still care." (Carter declined to be interviewed for this story.)

The actress formerly known as Scully still cares, but her patience is wearing thin. "It's frustrating because we have no control," says the Emmy winner, who, with the exception of some film work, PBS' recent Bleak House adaptation and a five-minute rendezvous with me in her suite at the Ritz-Carlton in Pasadena, Calif., has maintained a relatively low profile since X-Files ended nearly four years ago. "It just seems like whoever is involved should do whatever it takes to make it happen."

And the sooner the better, considering Anderson has a project lined up that could further delay the X-flick. "I've been talking about having another child," says the 37-year-old and recently remarried mother of one, daughter Piper, 11. "And I don't want to be anywhere near the pregnancy when I'm [shooting] it."

If and when the film does get made, Spotnitz confirms that it'll be a self-contained story and not steeped in the show's dense mythology. "The first movie had to be about the mythology of the show," he explains. "But this doesn't have to be about the mythology of the show. It can just be a really good scary movie."

kaynak:www.davidandgillian.net

çevirebilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim Smile
Back to top
Maybe there is hope
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:02 pm    Post subject: Reply with quote
hermi wrote:
The X-Files Being Reopened?
The Ausiello Report
TV Guide
February 3, 2006

"Everyone's [movie] deal is done — mine, David Duchovny's and Gillian Anderson's — but Chris' is not," says former X-Files producer Frank Spotnitz, who cooked up the sequel's story with Carter. "And I can't imagine that his deal will get completed until this legal dispute is resolved. My hope is that we can make this movie while people still care." (Carter declined to be interviewed for this story.)
Smile

ha ha çok gülüyorum ve nikimi there is no hope olarak değişiyorum
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:59 pm    Post subject: Reply with quote
Çıksın yeter ya 2. film fight the future 1998 yapımlı ühü hü Shocked daha yeni bi film isteriz biz hadi gel bakalım 2. film. acaba ne olacak 2. filmde Rolling Eyes

Last edited by shy_1998 on Tue Feb 07, 2006 10:34 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 1:25 am    Post subject: Reply with quote
Valla Amerika'da yargı sistemi nası işliyo bilmiyorum, ne kadar sürer bu dava, ne olur, ne olmaz.. Açıkçası böle davaların uzun sürdüğünü duymuştum.. CC durup durup şimdi neden "?!!!" davayı açtı, onu hiç bilmiyorum..

Spotnitz olsun, GA ve DD olsun bu işi yapmak isterken CC böle bi karar alıyosa FOX denen kam emici şirketin kesin çıkarı vardır ondan eminim ama..

Spotnitz te, Gillian da haklı yanlız, geç olmadan yapılması en mantıklısı, ama durum maalesef beklenildiği gibi gitmiyo.. Hayırlısı diyorum, susuyorum..

GA'nın yeni bir çocuk istemesi olayına çok sevindim yanlız Very Happy.. Beklemesin yapsın derim, arapsaçına döndü valla bu iş, hem bekleyecek kadar genç te değil yane..

Bu arada şimdiden uyarayım, Gillian evlendiğinde "film işi yattı" fln diye bazı yorumlarda bulunmuştu bazı arkadaşlar.. Lütfen bu çocuk mevzusunda Gillian'ın herşeyden önce *profesyonel bir aktris* olduğunu unutmayalım yorum yaparken oki? Zira verdiği kısa açıklamada, *film*i çekeceği sırada hamileliğin uzağında yakınında olmak istemediğini belirtmiş kadın.. Yani diyorum ki bu filmin çekilmemesinde fersah fersah geridedir şu hamilelik mevzusu, pata küte en bşaa almaya hiç gerek yok, aman haa..!
Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 1:09 pm    Post subject: Reply with quote
shy_1998 wrote:
Çıksın yeter ya 2. film fight and future 1998 yapımlı ühü hü Shocked daha yeni bi film isteriz biz hadi gel bakalım 2. film. acaba ne olacak 2. filmde Rolling Eyes

"fight and future" mı?"Fight the Future" ne o zaman?

Back to top
riverxfiles

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 9:45 pm    Post subject: Reply with quote
arkadaşlar ben dizinin dvd lerini bulamuyorum Nereden temin edebilirim bilginiz varmı :?:
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 10:14 pm    Post subject: Reply with quote
riverxfiles wrote:
arkadaşlar ben dizinin dvd lerini bulamuyorum Nereden temin edebilirim bilginiz varmı Question

ılgili konu başlığını burada görebilirsin.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sun Feb 05, 2006 11:49 pm    Post subject: Reply with quote
sargonnas wrote:
shy_1998 wrote:
Çıksın yeter ya 2. film fight and future 1998 yapımlı ühü hü Shocked daha yeni bi film isteriz biz hadi gel bakalım 2. film. acaba ne olacak 2. filmde Rolling Eyes

"fight and future" mı?"Fight the Future" ne o zaman?

Valla ben, filmi fight and future isimli biliyorum doru mu yanlış mı yorum yapamayacam Laughing
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 55, 56, 57  Next
Page 2 of 57

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum