X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Mad Men
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 4:32 am    Post subject: Reply with quote
Nereye yazsam bilemedim, ama diziyi izlemeye balmama bu balk sebep olduu iin buraya yazasm geldi.

Mad Men hakikaten am bir dizi. Aldatma ya da sre) s bir ekilde sex olayn Nip Tuck gibi (bana gre) s bir ekilde ele almyor. Zaten Nip Tuck ile alakas yok dizinin, fazlasyla ok ynl olabilmeyi baaran piyasadaki bir iki diziden bir tanesi. Dnem dizisi olmay ilk sezonda ok kvrdn syleyemem ama bu sezonda aldklar katk ve momentumla 2 ve 3te ok iyi eyler yapm olduklarn syleyebilirim. Dnem zelliklerini getim dizinin kadrosu ok ok iyi, gzme genelde aina olmayan adamlar, Draper bile yle. 60lar iin k ve genel bir karakter ama gnmz iin srad aslnda.

Senaryosunun da ince elenip sk dokunduu belli ayrca, izlemeyi izleyiciye gerek anlamda brakyor dizi, abartl oyunculuk da yok (ok kr Very Happy) Keyifle izlemeye devam ediyorum, izlemeyen herkese de iddetle tavsiye ediyorum...

Ayrca balamama bu balk vastasyla vesile olan the 8th endless'a da teekkr bor bilirim. Valla bak Very Happy
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Aug 16, 2010 10:38 pm    Post subject: Reply with quote
rica ederim, beendiine de sevindim, en azndan artk iki kiiyiz o kesin Smile

Mad Men, i-na-nl-maz iyi bir dizi. Alt metinleri, st metinleri oyunculuklar senaryolar her ey olaanst. Christina Hendricks de var, o da olaanst.

Tv'de bu kadar katmanl, bu kadar salam bir drama bence hala kesinlikle yok.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Aug 30, 2010 10:59 am    Post subject: Reply with quote
bu sabaha kar kazand en iyi drama dlyle mad men heralde bir rekora imza att. ilk 3 sezonunda 3 "en iyi drama" emmy'si var ve dizinin ne bitmeye ne de kalitesini drmeye hi niyeti yok Smile
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Tue Aug 31, 2010 3:42 pm    Post subject: Reply with quote
Mad Men bal gibi olacak buras neredeyse ama, evet doru, kesinlikle de hakediyor. Ama son blmdeki olay beni kopard:

Mad Men - 4x06 - Waldorf Stories SPOILER

Quote:
Adam neredeyse kendi kendini ie alm. Neredeyse laf fazla bile, tam Draper'lk bir davran, valla helal olsun Very Happy

aylak
aylak

PostPosted: Thu Sep 09, 2010 1:35 pm    Post subject: Mad Men Reply with quote
Vallahi ok ge oldu, tantm falan da yapamcam, ama yaparsa 8th endless'tan rica edebiliriz yani Razz

Mad Men - 4x07 - The Suitcase SPOILER

Allahm, bir dizi kalitesinden bir dakika m dn vermez, 4 sezondur, uzun soluklu baarsn srdren ok az dizi var bu piyasada, ve bu kesinlikle en iyisi, en azndan u 10 sene iinde.

Quote:
Aslnda tam olarak 4 sezondur grmek istediim eyi bu blmde grdm, Peggy ve Don'un yaknlamalar ama sevime, pme, yiyime ekseninde deil, tamamyla samimiyet erevesinde. Ve ikiyzllk olmadan. Doun gn partisine gidemeyen Peggy'nin aradakalml, ama Don'a sylememesi; Don'un da bunu renince, "sana ben mi zlcem imdi" ayar vermesi bir kere ok gzeldi. Bu sralar bu gibi durumlarda sahnelerde, ekranlarda ok fazla ar duysal younluk gryorum. Gerek hayat aslnda zaten byle birey deil mi? stemediin bir yerde olmak durumundaysan her trl tepkiyi verebilirsin, serbestsin de. Yani, karndakini sadece dnyormusun gibi gstemek fazlasyla ikiyzllk bence. Her zaman her halkarda inssanlar kendilerini her zaman bir adm daha fazla dnrler, bu da normaldir bir bak asna gre.

Bu blm beni ok doldurmu onu anladm, ama seviyorum seni be Mad Men
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 10:59 am    Post subject: Reply with quote
sadece bu sezonun deil, belki de mad men'in gelmi gemi en iyi blm olabilir "the suitcase". sayfalarca ey yazlabilir ama en gzelini yine dizinin yaratcs ve bu blmn yazan Matthew Weiner demi bence:

Love has many different names, and I think you can see all of them in the episode. You see all of it.

daha ne olsun...
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 11:04 am    Post subject: Reply with quote
bu arada deinmeden geemeyeceim, taa invasion'dan tandmz Elisabeth Moss'un geliimi inanlmaz. Canlandrd Peggy karakteri sayesinde bence oyunculuunu hzla gelitiriyor ve grnd her sahnede erkeklerin dnyasnda her eye meydan okuyan (bazen farknda olmasa da) amazon haliyle harikalar yaratyor. nereden nereye. son blmde de inanlmaz tesi "3. sezon scully imajl" gillian anderson'a benzemi, yle byle deil.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Wed Sep 15, 2010 11:36 am    Post subject: Reply with quote
Mad Men - 4x08 - The Summer Man

Suitcase ne kadar iyiydiyse, bu blmde de adam mhlayan Don'n kendi yaz monograflarndan bir paragraf var, geri ben onu 3 paragraf yaptm ama farketmez Very Happy

Quote:
When a man walks into a room, he brings his whole life with him. He has a million reasons for being anywhere. Just ask him. If you listen, he'll tell you how he got there, how he forgot where he was going and then he woke up.

If you listen, he'll tell you about the time he thought he was an angel or dreamt of being perfect. And then he'll smile with wisdom, content that he'd realized the world isn't perfect.

We're flawed because we want so much more. We're ruined because we get these things and wish for what we had.

Allahm daha ne denir ki buna...
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Sep 19, 2010 11:52 pm    Post subject: Reply with quote
4x08'in gzellii, Don'un nefis gnlk yazlar dnda dizinin ufaktan ufaktan izleyicinin hep "daha nereye kadar?" diye sorgulad sorulara deinmesi oldu. ite kendini alkolden ve seksten uzak tutmaya alan bir Don Draper, ite cinsel taciz yznden kovulan freelance John. te yandan Peggy'nin Joan ile asansrde yapt konuma da aslnda kadnlarn i dnyasndaki "g" kavramn grmek asndan da mkemmel bir rnek oldu.
4 blm daha ayn izgide giderse heralde tarihin ilk "deil kt hi vasat blm olmayan sezona sahip dizisi" olabilir mad men.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Wed Sep 22, 2010 3:42 pm    Post subject: Reply with quote
The Suitcase, The Summer Man, iki blm ark arkaya o kadar iyiydi ki, hep bu seviyede ve daha stnde blmler bekledim ya da bekledik.

4x09 - The Beautiful Girls'de, o son iki blmn havas yoktu ama yle eyler vard ki, yine herhangi bir Mad Men blmnde grebileceimiz, monoton havadan ok uzakt.

Daha ne olsun, 4 sezondur ilk defa Don bir mteriye eyvallah etti ve etkileyici bir taktik kullanarak, "sittirin gidin, o i ble deil byle yaplr" dersini veremedi, daha dorusu vermedi, adamn banda o kadar ey vard ki :S Kz, Ida'nn lm, bir de stne eksantrik mteriler, e daha ne olsun. Ama bir ilktir Don'n sallamayarak, olur sizin istediiniz gibi yaparz demesi, daha nceden Conrad Hilton'a bile eyvallah olmamt Don'n.

Ayrca Vietnam Sava iyice hzlanacak ve diziye yansmalar nasl olacak ok merak etmekteyim ahsen. JFK'in lmn de ok merak ediiyordum ama doal olarak bir blm srebildi bu etki ama Vietnam Sava haber geldike etkisini arttracaktr gibi geliyor bana.
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Sep 26, 2010 7:11 pm    Post subject: Reply with quote
yani heralde 4x09 mad men'in en komik blmyd, zavall ida o kadar kt bir zamanda gp gitti ki, rk araba tamircileri toplantsnda arka planda dnen sahneler gzlerimden ya getirdi resmen. bu kadar youn bir drama dizisinde trajikomik bir vaka sadece komik, hatta ok komik olabiliyor. sally draper' oynayan kardeimize oha demek istiyorum, o nasl bir oyunculuktur? herkesten rol ald blm boyunca.
bir de bert cooper'n ida iin syledikler ok etkiledi beni. belki komik olsun diye yazlm bir replik olabilir ama baya vurdu:

roger sterling: what's her profession? secretary?
joan holloway: *executive* secretary.
bert cooper: she was born in 1898 in a barn. she died on the 37th floor of a skyscraper... she was an astronaut.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 2:26 pm    Post subject: Reply with quote
f ff dedirten bir blmd benim iin.
4x09'un allmadk temposu ve farkllna 4x10'da da srklendim. Don'n kendini paralay ve stne stlk kabuuna ekilmesini gsteren oyunculuk, Hamm ok iyi bir oyuncu, onu imdiye kadar neden grmedim/gremedim bilemiyorum.

Ayrca Lucky Strike'n kendini ekmesi Mad Men iin yeni bir dnm noktasdr, ba mterilerini kaybettiler daha ne olsun. Ama Sterling neden sylemedi bunu da anlayabilmi deilim, nasl olsa bencil bir adam ve kendisi yznden ayrlmad bu hesap. abi, arkadan baka mteri aradn da grdk.

te yandan Sterling'in ngilizcesi beni sinir ediyor, bir insan her sahnesinde bilmediim eksantrik bir ngilizce kelime ya da Franszca bir deyim syleyebilir mi yahu, szle bakmak zorunda kalyorum deyyus yznden Very Happy
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 3:49 pm    Post subject: Reply with quote
imdi ben gene limon skar gibi araya gireceim biliyorum ama Dexter'a ilgili mevzuyu grnce buraya da yazaym dedim (onda bi problem yoktu da burada var gibi)

emin olamamakla birlikte 4. sezon henz burada yaynlanmad diye biliyorum. o nedenle spoiler uyarlarna dikkat edebilir miyiz? yazdklarnzn baz yerlerinde spoil ettim de kendimi bi gsell.. :S
Back to top
View user's profile Send private message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 10:06 pm    Post subject: Reply with quote
eheh haklsn ruki ya, biz tigh'la ikimiz yle taklyoz diye saldk ortala her bieyi. sori.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Thu Oct 07, 2010 10:31 am    Post subject: Reply with quote
He ben de ikimizden bakas bakmyor sandydm, eeklik ettim, zr dilerim Smile

Mad Men - 4x11 - Chinese Wall

Quote:
Bu blm iin ne desem bilemedim ki, Luck Strike'n gidiinin yaratt bunalmdan ok Roger'n suyun stne kmaya abalamas elendirdi beni ne yalan syliyim.

Ama sradaki blmde yeni hesap kazanmak iin ne halt yiyecekler fena halde merak iindeyim...

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum