X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Glee!

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 10:37 pm    Post subject: Glee! Reply with quote
Ryan Murpy'den beklemeyeceiniz kadar neeli (!) bir lise dizisi glee.
Mzikal formatnda, ama izlemeye tenezzl etmediim high school musical ayarnda hi deil... ilk 13' bitecek diye korka korka izledim. imdi drt gzle nisan bekliyorum...

Niptak sevdiyseniz bunu sevebilirsiniz.Niptak sevmediyseniz de sevebilirsiniz. kara mizah bkunu karmadan lise ortamna adapte etmiler. Benim gibi cover manya bnyelere de mzikal bir len sunuyor...
Back to top
View user's profile Send private message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Wed Jan 06, 2010 11:23 pm    Post subject: Reply with quote
Nip Tuck'n ilk iki sezonu pek bir sevilesidir.
Ama soracam bir iki soru var, high school musical derken, high school ksm bir Boston Public tadnda m acep?

Ve de mzikal ksmnda Moulin Rouge'da olduu gibi pop paralarnn coverlanmas m yoksa West Side Story'deki gibi zgn paralarn yer almas m sz konusu acaba.

lgimi cezbetti akas Very Happy
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 12:09 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
hepsinden bir para diyebilirim. rehab'n bir covern grdm mesela dibim dt, keza mercy var bi de duffy'den... mzikal kltrm de yok fazla ama bat yakas hikayesi iin bi ara bi gmbrt kopmutu, rachel yznden....rachel demiken karakterler sevilesi ayn zamanda nefret edilesi karakterlerin banda geliyor kendisi... bir dieri de ponpon kzlarn efendisi sue sylvester... onu da pek ok diziden tanyacaksnz... sanki mzikal anlamda her klieyi koymular ama batmam...

asl bu sezon neleri coverlayacaklar ok merak ediyorum. madonna diziye hayran olmu tm katalounu kullanmna sunmu...
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 1:29 am    Post subject: Reply with quote
X-Files bitince bir bakim Very Happy Teekkrler
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Feb 15, 2010 11:04 am    Post subject: Reply with quote
Dn ilk sezon finalini bitirdim.. ok baarl bir komedi diyemem, oyuncular da sper oynuyo diyemem, ama o kadar elenceli ki, sklmadan izledim ite Smile

Bu elencelik bi dizi, hani mesela Pushing Daisies diyim size anlayn, bi ekilde izleyip bitirince byle kendinizi iyi hissediyosunuz, hatta kalkp ark syleyip dans edesiniz geliyor Very Happy

Hafiften mesaj verme kaygs var ama genelde bir ti'ye alma havas hakim... Bilmiyorum yaa, elenceli ite, bi baklmas lazm, mzikal kltr olmayan insanlar gnmz arklarnn cover'lar ile elenebilir, yine de eski mzikallere gnderme de yapyor, merak edip, neymi bu ark, hangi mzikalinmi diyerekten kendinizi internette aranrken bulabiliyosunuz. Smile

Tek negatif yn, Will denen irin eyin zenciler gibi dans etmesinin ok srtmas.. Yani bana srtyor. Razz Onun dnda harika bir adam kendisi, eheh

Finaliyle fark ettim ki, 33 yama merdiven dayadm, yine de hala en basit romantik sahneye ocuklar gibi sevinebiliyorum Very Happy Tam bir romantik komedi insanym ben evet Very Happy
Back to top
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Mon Feb 15, 2010 7:58 pm    Post subject: Reply with quote
Bence bu dizinin olay rgs zayf kalyor. Sanki biraz daha potansiyeli var gibi bilmiyorum. Hani 42 dakkalk dizi kvamnda deil olay rgs. 13 blmn ilk 4 blmnde olaylar karyor ama sonraki 6 blm boyunca yerinde sayyor. O biraz canm skmad deil.
Damardan eletiri ile girdim zira hislerim biraz sonra grlerimin nesnelliini baya bir etkileyecek. nk sanrm Glee'ye ak oldum :)Bayadr bir diziyi bu kadar ok sevip barma basmamtm. 13 blm teker teker bitirirken her yeni blme getiimde korkun ikilemler iinde kalmaktan nefret ettim. Bir blm daha izlicem, muhteem bii ama bir blm daha biticek. Fena ikilemler bunlar Sad
Ya byle bi tane balk olunca nereden girsem bilemedim. Hayr bir kere coverlar mkemmel. Mzikalarda repeat'e al kendinden ge...
Quote:
r&b sevmeyen bir bnye olarak mercedes ablann o bust your windows'unu ka kere dinledim bilmiyorum. Ama esaaaaas finalde Rachel'in "Don't rain on my parade" performans yok muuuuuuuu. aaaarghhhhh!!! barbra'dan daha iyi olduunu dnyorum gerekten. lea michele'in sesi iime iliyor resmen, ayn durumu "maybe this time"da da yayorum. Glee takmnn o performans izledikten sonraki bi halleri var, ilk izlediimde ben de aynen o haldeydim: Az 5 kar ak, aklda "hayr ben ne ie yaryorum bu dnyada, byle ark syleyen insanlar varken?" dncesi... Smile
Kristin Chenoweth'e de bu vesile ile ak olmu olabilirim. Bir de Quinn'in "keep me hanging on" performans ile de ayrca bir alp veremediim var. Cheerleader fantezisinden bamsz bir durum yanl anlalma olmasn Very Happy olaanst deil ama o arkya gzel giden bir sesi var.
Ve Sue Sylvester!!!! Allahm o gnlne ve televizyonda yapt programa bitiyorum. lk programndaki "yes we cane" esprisine ne kadar gldm bilmiyorum Very Happy bir de son blmdeki will ile olan son dialoglar mkemmel! "you're about to board sue sylvester express. destination: Horror!" ehehehe.
Bir de Will'in karsna gcm zaten. ok iyi oldu. Oh canma desin! Emma ile Will kavusalar ok mutlu olacam Smile
Bunu deyince dizi ile ilgili Will'in Emma'ya asla tam olarak hayr dememesi geldi. Bu vesile ile, karakterlerin beyaz ve siyahtansa gri olmasn da dizinin en baarl ynlerinden biri olduunu dnyorum. Bu arada kalmlk halini de olduka gereki buluyorum. zellikle de Kurt'n babasnda "ocuunu reddeden baba" ya da " ne olursa olsun hep yannda olan baba"dan kanp, gerekten normal insan gibi tepkiler veren babay izmi olmalarn ayrca takdir ettim. Bunu da belirtmeden gemeyeyim.

imdi bir daha dndm de zaten dizi mzikal dizi, olay rgs de biraz zayf olsun yaa, ben Glee'yi yle sevdim Smile
O bu deil de nisan ay gelse ok iyi olacak.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 16, 2010 3:50 pm    Post subject: Reply with quote
nisan en zalim ay! bi trl gelmek bilmiyor :/ ama o da bitecek Sad blmn biri bitip dierine getiimde yaadm engellenmiliin aynsn mert'de yaam!!! eletirilerine katlmyor deilim. ilk blmlerdeki orijinallii bulamadk tabi sezon ilerledike ama aradm ey bu blmde neyi coverlamlar acaba olunca pek bir ey fark etmedi.

favorilerime gelecek olursak;
Quote:
1. rehab:voice adrenalin'in performans karsnda bizimkilerin az ak kalm olabilir ama benim tylerim diken diken oldu gzlerim falta gibi ald; yan komu duysa noluyo lan diyecei trden sesler kardm. amy winehouse hastas olmadm hi bi zaman ama ylesi bir cover hakediyordu. sonrasnda gnlerce sabah uyan alarmm oldu balangcndaki ohio ohiolarla beraber....
2.say a little prayer for you: itiraf ediyorum my best friends wedding'i en az 10 kere izledim. soundtrackini ne hale getirdiimi hatrlamyorum bile. bizim cheerleader'larn ksaltlm versiyonu ok ularda deildi belki ama tandklk art eli yz dzgnlk byk rol oynad. pj hogan' da severim ona da selam akmak saylrd koreograf...
3.mercy: vocal adrenalin. tueeee duffy severdin sen srf bunun iin izlemen lazm beni okuyorsan! aslnda vocal adrenalin (bizimkilerin ezeli rakibi) biraz "hairografi" yapyor ama ne yapyorlarsa gzel yapyorlar (bu arada hairography ses ve yetenek anlamnda ortalama olup kafa/ sa sallayarak gz boyama anlamna geliyor glee'ce de)
4.maybe this time: hi bi zaman mzikal merakls olmadm. chicago'nun filmi acayip bayk gelmiti misal. ancak bu ark "beni anlatyor" diyebileceim trden. mzikallerin yapmas gereken eyi yapyor, umut veriyor.yzne ufak bir glmseme (demiken 5'e geelim)
5.-6 smile (charlie chaplin / lily allen) "eski smile' sylemeden rachel birey diyor ark hakknda; hani u kt hissettiinde kendini iyi hissettiren ark hangisiydi... bu arknn szlerini charlie chaplin yazm. zgnken bile glmsememi salayamyor her zaman itiraf ediyorum ama en azndan denemeye deiyor. mzikaller bunlardan yaplr ve bu ie yarar zaten (bu arada les demoiselles de rochefort/rochefort kzlar aynen aznzda glee-vari bir tat brakacak mzikallerden biri. aklnzda bulunsun)
lily'nin ki ise ok gze arpmasa bile iimizdeki popler arknn coverlanmas ve bir takm baka eytani arzulara su dkyor.
7imagine. yalnz soundtrack'teki versiyonu deil; sarlar okulu rencileriyle balayp bizim gleecilerin devam ettirdiini diyorum. burdan oya'ya da selam akyorum Wink
8 and i'm telling you: burda amber bacmzn sesinin ne derece kuvvetli olduunu gryoruz. yine sahiplenici bir tema. ok diva ama haspaya yakyor. bundaki performans grene kadar rachel tmm egomanyak ama senin neyin var ki diyodum ama bi aretha bir diana ross olabilirmi!
9.golddigger: zenci dansn beenmemisiniz ama ben ztlklar seviyorum. kanye'den de biraz holanyo olabilirim Embarassed bu da tylerimi diken diken eden coverlardan biriydi (evet iyi bir cover beni herzaman iin heyecanlandrr)
10. you're the one that i want: soundtracklerinde gremedim ama cory ile lea'nn kimyas mthi. gen bir john travolta grdm cory'nin geli gidilerinde....

olmamlar iin
Quote:
1. my life would suck without you: alamamsnz lan! aceleye mi geldi. 3 senedir gitarm bi kede duruyo ama ben bile daha iyi bi giri yapardm.
2.jump: yatak reklamndaki arklar tamam neeli falan ama sarmad beni...
bu kadar imdilik Razz

peeteye yazp yollayacam istek paralar
1. kings of leon'dan bireyler (use somebody olmasn da )
2. cardigans'tan lovefool Laughing
3.placebodan ne olursa Cool
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Feb 16, 2010 8:39 pm    Post subject: Reply with quote
Pazar gnnden beri "Don't rain on my parade" sahnesini player'mda alp duruyorum desem, sanrm sizin kervana katlm olurum. ehe.. ya ben sadece arklardan bahsedeceim, spoiler uyars eklememe gerek yok bence.. hani belki bika kiiyi daha izleme hevesine sokarm kimbilir Razz

Ama ondan daha ok Defying Gravity cover'n sevdim. Daha dorusu ilk defa dinledim bu arky ve orijinalinden daha ok beendim.

Bon Jovi'nin "It's my life" ile Confessions mashup' vard bi de (iki arky birbirine yedirmeye bu ad veriyolarm onu da ilk defa duydum sanrsam Very Happy) onu da ok sevdim. (Tue'mciimi drterim burdan Razz)

Ama kesinlikle ikinci kere izlenmeyi hakediyo blmler, o kadar ark var ki, ikinci izleyiimde kesin favori listemde oynamalar olacaktr Very Happy
Quote:

Bi de Kurt'ten rica etsem "Single ladies" ile dans etmeyi retse bana.. daha ne isterim :DDD hastasym o irinlik muskasnn Very Happy
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 10:43 am    Post subject: Reply with quote
Son blm... The Power of Madonna! Acayip gzel arklar, acayip gzel danslar felan.. Mest oldum.. Sue Sylvester'a kopmayan lsn Razz
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sun Aug 01, 2010 7:04 pm    Post subject: Reply with quote
Sper ber bir dizi, uzun soluklu mzikal izlemeyi zlemiim gerekten. Yukarda da deinildii gibi aman aman bir hikaye rgs yok ama mzikler anlamnda doyuruyor fazlasyla ve soundtracklerini de dinliyorum ska, fazlaca elenceliler ve daha da nemlisi kendilerini dinlettiriyorlar. Mesela u dandirik lame paralar blmnde (ice ice baby in olduu blmde) Run Joey Run paras, allahm ne komik ve elenceli bi klipti o, albmden dinleyince de o geliyor paso aklma. Bu arada Finn lead man vocal ama Puck'n sesi de hi ama hi fena deil bence.

Mash up blm de sperdi, her blm mash up yapsalar sklmam heralde Very Happy Aslnda kaybettiklerine zldm dersem yalan olur, nk seneye daha da elenceli olabilir, kesin yeni ocuklar da katlacaktr Club'a, bu da daha fazla etkinlik salar bence.

Neyse imdilik favorilerim Defying Gravity (Kurt), We want to funk, run Joey run, Papa don't preach.... ve kesin daha bireyleri atlyorumdur. Very Happy

Eyll Glee ve Dexter iin sabrszlkla bekliyorum Smile
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Dec 13, 2011 9:55 pm    Post subject: Reply with quote
Her mashupl blmde kendimden geiyorum desem yeridir. Hele Adele'in Rumour Has It-Someone Like You'su ahaneydi geenlerde. Son blmde TroubleTones'un "survive" arlkls da pek gzeldi. Allaam Glee her hafta 5-10 blm karsa da hayatmz enlense. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Dec 14, 2011 10:12 pm    Post subject: Reply with quote

evet community u aralar en muhteem dizilerden biri. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Dec 20, 2011 6:04 pm    Post subject: Reply with quote
yazk aslnda ooook elenceli..

anlamayan insanlara yklenmemek lazm tabii Razz
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum