X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Battlestar Galactica: The Plan

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
r.daniel

PostPosted: Fri Oct 30, 2009 12:16 am    Post subject: Battlestar Galactica: The Plan Reply with quote
Quote:
Bu yorumu filmi izleyip sca scana yazdm.The plan ksaca kolonilere yaplan saldryla new capricaya yerleilen dnem arasndaki 218 gnlk blm cylon tarafndan anlatyor.

Filmi izleyince cylonlarn her yaptnn fan guruplar tarafnda hakl karlmasn grmlerde bunu dzeltmek iin mi yaplm diye dnyor insan.En bandan soykrmn tamamiyle cylonlarn yapsndaki arpklktan ileri geldii gzmze sokuluyor .Cavil brothers larn son belinin iinde olduu dirili havuzlarnn syledii anne baba nakarat ilk organik cylonlar tarafndan yaratlan ikinci kuan eseri olduu,ldrmektan zevk allar,patlayan her nkleer bomba da zevkle srtlar.Ksaca insanlar la gerzek oullar durumu.

Dizide grdmz 12 koloninin ykm ehirlerin ykl bombalamadan ncesi ve sonras yanm cesetlerle,yaanan dram daha ayrntl bir hale sokmu. Tm bunlar yapan cylon base shiplerin ekil deitirdiini grmek ilgin ti.

Ardndan galacticaya dnp boomer a konuk oluyoruz.Hatta sahte anlarnn yklenmeden nceki ksa bir an bile var.Burda asl kiilik kendini gsteriyor yani boomer direkt olarak,sahte anlarla yaratlmam.ki kiilik arasnda sk sk atma kyor

.Benim iin en ilgin olansa boomer n centurion halinden bahsetmesiydi.Acaba organik cylonlara ilk savadaki centurionlarn bilinleri mi aktarld?

Sonu ta humanoid cylonlarn kendi varlklarna bir anlam kazandrma.Ne insan ne makine olamamaktan gelen,durumlarn cavil filmin sonunda syledikleriyle ok iyi zetliyor.

Last edited by r.daniel on Fri Oct 30, 2009 2:20 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Oct 30, 2009 1:04 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ben de henz izlemi olmama ramen yorum yapmay yarna brakmay dndmtm hafiften sindirmek iin. Lakin madem ald, kelam etmek lazm, hakediyor.

ncelikle sylemem lazm, Razor gibi farkl bir hikayenin ana hikayeye yamanmas deildi, ama Pegasus hayran olduumdan Razor'u daha ok sevdiimi sylemem lazm Smile Ama The Plan'i de olduka sevdim ben. Evet senin de dediin gibi; dizi bitti nerelerde ak var da kapatabiliriz olayn provoke etmi gibi duruyor. Yani bir nevi, atyorum LOST bittene kadar black smoke aklanmazsa bittikten sonra bir film evrilip orada anlatlmas gibi bir nevi. Tamam, biraz kak bir rnek oldu ama anlalmtr umarm.

Halbuki The Plan'de olay daha da farkl bence. Bu kadar belli belirsiz olay (ilk zamanlardaki) ok fazla mistisizmle karmza kmt, arada toplantlar yaparak durum hakknda mdahale yapmalar doald. Ayrca Cavil'in Boomer ile iletiime gemii olmasn ilk kez gryoruz, meerse salt kendi i conflictionlar haricinde Cavil'in de bir drtmesi var ciddi olarak. Ayrca bu, ok daha sonradan 8'lerin ayrmasnda neden Boomer'n Cavil'in yannda olduunu da aklyor, bir bakma en azndan.

Ayrca, aslna baklacak olunursa koskoca BSG dizisinin zeti 5 dakikalk Cavil-six yatak ve iki konumas srasnda zetleniyor: you can't declare war on love. Bu cmleye koptum, aslnda btn cylon modelleri znde insanlar kadar fazlasyla arza Very Happy

Bir de en sonda, bitimden sonra alan ark daha nce dinlediklerimizden farkl myd? Lords of Kobol parasnda syleyen yumuak sesli abla sylyordu ama ben arky karamadm, farkl bir cover myd acep?

aylak
aylak

PostPosted: Thu Nov 05, 2009 10:29 am    Post subject: Reply with quote
auroriel, isatay, 2shy, elisa day ve dierleri, nerelerdesiniz kuzum Smile
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 05, 2009 1:33 pm    Post subject: Reply with quote
izleyemedim ben daha Sad izlesem bo brakr mym hi buralar
Back to top
View user's profile Send private message
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Nov 05, 2009 8:15 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Valla ben kocaman bir hayalkrkl yaadm ve hala da yayorum izlemi olmamn stnden 3-4 gn gemi olmasna ramen.

Bu kadar "copy-paste" bir film beklemiyordum akas.

Yeni sahne yok gibi filmde.Olanlar da zaten o kadar skc ki bunaldm resmen izlerken.Cylonlarn tarafnda kalan baz boluklar doldurmular,harika tamam ama " biz bunlar izliyorken aslnda unlar da oluyormu" hissi hakim tamamen filme.Bunlarn birounda da Cavil gibi sivri bir karakter yer alnca bana biraz ekilmez geldi.Cavil'den iyice nefret etmek iin gzel film.

Sam'li ksmlar fena deildi.Son 5'linin hatrlama anlar da izlenilesi olmu.Ancak yine de yeni sahneler grmek isterdik, diyorum.Kanl,canl daha hareketli ve havada kalmayacak bir film olabilirmi bu adan.zlerken kronolojide kendine yer edinir ama konu btnlnde ok da yer etceini sanmyorum bu filmin.

2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Nov 06, 2009 1:31 am    Post subject: Reply with quote
Ben hala izleyemedim yaa Sad

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
r.daniel

PostPosted: Fri Nov 06, 2009 2:03 am    Post subject: Reply with quote
The plan iin aadaki link i kullanabilirsiniz grnt kalitesi olduka iyi.

http://filmkolik.org/25274/battlestar-galactica-the-plan-turkce-altyazi-online-yabanci-film-ilze
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Nov 06, 2009 4:06 pm    Post subject: Reply with quote
Vaktim olmamas nedeniyle adam gibi yorum yazamyorum, en ksa zamanda yazcam. Smile

u an iin en ok sylemek istediim, filmin sonundaki muhteem gzelikteki BSG jenerik mziinin yeni versiyonu, ya da cover' m artk ne diyorsanz o.. Harika olmu. Dn sadece BearMcreary'nin bloguna bakmaya frsat bulabildim ve herkese hediye ettii bu son mzik parasn mutlulukla kucakladm Smile) Ne gzel demi canm benim " Bu dizi ile ilgili son deneyiminizin mkemmel olmasn istedim, The Plan biti jeneriinin *zel* olmas gerekiyordu" Hakkaten yle olmu.. Hakkaten.. Yani o kadar hislendim ki dinlerken, BSG'nin anlam sanki notalara dklmt harikayd..

Quote:
The melody is recognizably the Gayatri Mantra, and yet the setting is clearly the result of my four years of musical development on this series. It’s Season 1 with a Season 4 spin. It was my gift to Eddie, to the cast, the crew, the producers… and to you guys, the fans. I wanted the last thing you experienced in this series to be great, so The Plan end credits had to be special.

Filme ksaca eilmem gerekirse... EJO bence elinden gelenin en iyisini karm, sahneler arasndaki kopukluklar saymazsak bence btnleyici grevini ok iyi yapm bu film. Bear blounda da deinmi, "eski bir blmden alndn dndnz her sahne, aslnda grsel, duygusal ve yapsal olarak farkl" .. Evet, ben de byle dndm. Daha dorusu biok sahne BSG'nin blmlerindenmi gibi grnd gzme ama bir farkllk vard ve adn koyamyordum, Bear koymu oldu. Bu sahneler bir ekilde farkl Smile

Neyse daha sonra devam edebilirim umarm. ok muhteem bir film deil ama BSG hayran bir insan iin kesinlikle gzel bir tamamlama blm olmu, daha da iyi olabilir miydi? sanrm olaiblirdi? Ama bu kadar da ok iyi bence Smile
Back to top
View user's profile Send private message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 4:27 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
ilk yarm saatte EJO ynetmenlik yeteneini konuturmu adeta. Cylonlarn 12 koloniye saldrs ve olayn dramatizasyonu ok ok iyiydi, her ne kadar cgi'lar biraz srtm olsa da. Hybrid'in o sahnelerdeki konumalar da neler olup bittiini zetlediinden heralde tm BSG dahilindeki en aklselim sayklamalaryd diyebilirim Smile bunlarn yannda, cylonlarn plannn daha alengirli olmasn beklediimden "ulan komple soykrm yapacaktk da bu 50.000 insann kurtulmas hesapta yoktu" senaryosu biraz hayal krkl yaratt. Cavill kadar byk madrfrakker olmadn bir kez daha teyit ettik. 6'nn ta tesi ta, 4'n aslnda znde iyi bir cylon olduunu grdk. boomer 8'in, cavill tarafndan ynlendirilmesiyle the manchurian candidate'e selam yollanm, byk bakan roslin'in grlmemesi zc olmu. Leoben'in Starbuck saplants 80'li yllardaki walkie talkie furyasnda ortaya kan "arkada aryorum arkada" misali ortaya km, "harbinger of death" aslnda sanki cylonlar kastedilerek ngrlen bir sfatm.

bir de bear mccreary, sen bir meleksin bebeyim, sana insan diyenin ben...

imdi Caprica zaman.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum