X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
FlashForward
Sayfa: « Önceki  1, 2

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
lunarstrain

İletiler: 27

İletiTarih: Pzr Kas 15, 2009 4:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Son iki bölümden anladığımız, gelecek değiştirilebilir aslında, bu intihar ederek de yapılabilir, gelecekte giyeceğimiz elbiseleri çöpe atarak da. Bir kişinin geleceğinde meydana gelen değişim (örneğin intihar eden ajan), gelecekte onunla bir takım olaylar yaşayacak insanların (iki çocuğu olan kadın da değil aslında, onunla mesela öğlen yemeğine çıkacak diğer ajanlar) hayatlarında ne gibi değişimlere yol açacak, o boşluk ne şekilde doldurulacak. Gelecek çok bilinmeyenli bir denklem, ya yine bir şekilde yolunu bulacak öngörülerdeki şeklini bulacak, ya da çok büyük sapmalarla bambaşka bir hal alacak. Biraz sabrımızı test eden bir dizi sanki Smile
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Cum Arl 18, 2009 3:22 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
10.bolumu izlediniz mi? Ara verdi dizi bir kac ayligina. Izleyen arkadaslar belki bu konuda fikir yurutmuslerdir, ama ben yeni dusunebildim bu olasiligi da, burda bahsedeyim dedim:

Alıntı:
Acaba Blackout'ta gorulenler aslinda bir alternate universe'de olanlar mi? Bu akliniza geldi, degil mi? Ilk dusunenin ben oldugumu sanmiyorum. Ay, burda yazildi mi yoksa yav? Su Somalia'da 1991'de cekilen uydu goruntusundeki yapinin Campos'un cok daha sonera dusunecegi bir fikirden dogdugu da ilginc bir acilimdi ve dusununce alternate universe teorisini de destekler nitelikte...Degil mi?

Bu dizinin Robert J.Sawyer'in Flashforward romanindan uygulandigini da bolumun sonunda adi gecince ogrendim. SImdi Amazon'da onu okuyacagim. Smile

EDIT: Roman cok begenilmemis. Fikir iyi, ama anlatim rezalet diyorlar. "Kitabin nasil ilerlemesi gerektigini gormek isteyenler TV show'unu izlesinler, iyi bir fikrin nasil rezil edildigini gormek istiyorsaniz da kitabi okuyun" demis biri. Smile
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiler: 179

İletiTarih: Cum Arl 25, 2009 12:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
inci yazdı:

Alıntı:
Acaba Blackout'ta gorulenler aslinda bir alternate universe'de olanlar mi? Bu akliniza geldi, degil mi? Ilk dusunenin ben oldugumu sanmiyorum. Ay, burda yazildi mi yoksa yav? Su Somalia'da 1991'de cekilen uydu goruntusundeki yapinin Campos'un cok daha sonera dusunecegi bir fikirden dogdugu da ilginc bir acilimdi ve dusununce alternate universe teorisini de destekler nitelikte...Degil mi?

Alıntı:
Açıkçası alternate universe fikrindense ben olaylarında daha çok yorumunun farklılaşması taraftarıyım. Heryerde alternate universe çıkıp durması sinirimi de bozuyor ama son bölümde yine Simcoe tarafından da gözümüze sokuldu. Ama aldatmaca olabilir.

Neyse, benim düşüncem farklı aslında, Noh'un örneğin öldüğünü düşünmesine uzun zaman neden olan flashforward görmemesiydi. İyi de buna neden sadece ölmüş olmak olamaz mı ki, o saatte insanlar uyuyor da olabilir, bayılmış da olabilir, komada olabilir, yoğun bakımda olabilir, vs. Ha sonradan Hong Kong'daki kadının araması var ki zaten son bölümde onun D. Gibbons ile ilgisi olduğunu anladık. Yine de masummuş gibi düşünsek ve dediğinin doğru olduğunu varsaysak dahi okuduğu bir raporda öldürüldüğünden bahsediyor. Neticede FBI içinde Noh'un kağıt üzerinde ölmüş olarak gösterilerek bir işin başarılabileceği bir duruma gelinebilir. Hatta bu şaşırtmaca Benford'ın silahından çıkacak üç kurşunla da olabilir. Ha yine zurnanın zırt dediği yer, Noh'un sevgilisinin Noh'un ailesiyle görüşmeye gitmesi ve orada düğünümüze dil ama onun cenazesine gelirdiniz değil mi konuşması. Ben yine sıkı bir idealizmle Noh'un şaşırtmacasına dahil olabileceğini söylüyorum. Bir şekilde direniyorum, evet ama bölümler ilerledkçe bu kararlılığımı suya düşürecek implicationlar su yüzüne çıkıyor. Bilmiyorum artık görücez orasını Razz

Genel olarak da şu ana kadarki flashforward'ım Wedeck'in bowel movement'ı Very Happy Ahahahahaha ve sonrasında yaptıkları. Very Happy Yardı beni pis zenci Razz
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Nis 19, 2010 11:11 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
en son 15. bölümünü izledim, çok fena yerden vurdu dizi.. bir köstebek olayı var bölüm boyunca işlenen, sonuca *ben şaşırmadım* diyeni ayrıca tebrik edicem Razz

Dizi sallantıda vallahi, reytinglerden memnun değilller o kadarını biliyorum, belli değil hiçbişey, ben memnun muyum derseniz, sürüklüyo gene beni, hele son bölümlerde hakkaten açıldılar. (ama 16. bölüm kötü deniyo gene de)

Yapımcılar sanki Threshold'da yaptıkları aynı hataya düşüyor gibiler. Çok dallandırıp budaklandırıyorlar meseleyi, arada izleyiciyi tatmin edecek bazı cevaplar veriyorlar ama yeterli gelmiyor. İş çok uzayınca da millet çabuk sıkılıyor, artık böyle.. Artık XF tarzı uzzuuuunn hikaye gelişmelerini kaldıramıyo insanlar, Lost bile bitse deniyor artık etrafıma bakıyorum da...

Durum bu olunca fazla umutlanamyorum doğal olarak... Eğer bir de mantıksal yönden fire vermeye başlarlarsa durumlar daha kötü olacak.. Şimdiye kadar hala kendini izlettirmeyi başaran bir dizi oldu FlashForward ama ne kadar devam eder bilemiyorum.. Biraz daha özen göstermeleri lazım bence..
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Pts May 03, 2010 6:03 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Rukishcim, eger 1 x 18'i izlemediysen, keyfini kacirmayayim ama bu bolumde daha da affallayacaksn kostebek konusunda. Smile Onceki saskinligin ustune iyi gitti diyebilirim. Smile

Ya ratinglere neden dusuk cikiyor bilmiyorum ya! Harika gitmeye ve gittikce de hizlanmaya ve heyecanlanmaya basladi bolumler. Umarim birden bire orta yerde birakmazlar bitirecekler ise de. "Vanished" gibi. Sonuca erdirerek biraksinlar istiyorum.
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar May 05, 2010 1:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Oy oy oyy.. izledim sonunda. İnci'cim, benden daha mutlu bi insan olamaz şu an dizi hakkında.. Very Happy

Gaius'umuz Baltar'ımız James Callis harika iş çıkarıyor gene.. Annabeth Gish'i gördük bir de bu bölümde, felaket bir süpris oldu. bu hatun da yaşlandıkça güzelleşmiş Smile

Evet kesinlikle bir toparlanma söz konusu, iyi gitmeye başladı dizi, önemli olan zamanmış demek ki (Threshold'u da çat diye kesmeselerdi o da toparlarmış heralde) neyse çok enteresan yerlere kayıyoruz haydi bakalım Smile
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Çar May 05, 2010 3:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Annabeth Gish'i görünce ben de çok şaşırdım yahu... Very Happy Sevgili Baltarcığımı 2 bölümdür zevkle takip ediyorum zaten..Very Happy Süper oynuyor herif...

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cmt May 22, 2010 11:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Lost'un yerine diye dusunulen dizi iptal oldu ne yazik ki. Ama en azindan olaylari bir sonuca baglayacak gibiler. yazik oldu yine de.
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal May 25, 2010 1:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
FlashfForward'ın iptal eidlip V'nin devam etmesi benim hoşuma gitmedi.. V iyidir hoştur ama o kadar reyting alacağı bir yanı yok, eski versiyonu en iyisiydi, hani devam edecek ve izlicem tabi ama bitse de gam yemezdim.

FF geç açıldı tahmin ettiğim gibi, her bölüm biraz daha toparlıyordu ama her zaman yaptıklarını yaptılar işte.. Ben de toparlayacaklarını umuyorum. Yani o da olmazsa, bayağı bişi öööyle kalıverecek..

amann nese.. Sad
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar May 26, 2010 4:13 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence en büyük hatayı Mark rolüne seçtikleri adamla yapmışlar zaten.. Very Happy Baş rolde o olduğu müddetçe o dizi tutmayacaktı zaten...Razz

Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Per May 27, 2010 6:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya bence Lloyd Simcoe karakteri basrolde olsaydi, yani Mark'tan daha onde olsaydi, olaylar onun bakis acisindan anlatilsaydi bence daha cekici olurdu dizi. Ben de Joseph Fiennes'den cok hoslanmam. Ama Jack Davenport'u severim. Smile
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per May 27, 2010 9:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İnci kesinlikle katılıyorum sana! Favori karakterim kendisiydi zaten ff'te..Smile

Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Sal Haz 01, 2010 5:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yalnız FF bitmiyor sadece ABC kanalı son vermiş, gelecek sezondan itibaren Channel Five kanalında yayınlanacakmış, ilk defa duydum bu kanalı, hatta güzel bir giriş yapmışlar, 30 dakikalık özel bölümünü diziport'ta bulabilirsiniz.
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Çar Haz 02, 2010 8:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Derebeyi arkadasım, guzel bir haber verdin valla. Nasıl sevindim anlatamam. Sezon finalnde bıraktıkları sonda devamini gormek istermistim zaten. Demek artık internetten izleyecegiz diziyi. Bu da iyi. Neyse bari. Ama acaba oyuncular anı kalacak mı?
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Haz 08, 2010 2:31 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Henüz böyle bir haber duymadım ama umarım doğrudur. Confused
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız