X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
FlashForward
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 12:07 am    Post subject: Reply with quote
Flashforward'n ilk blmn izledim,houma gitti.Beklediimden daha iyiydi diyebilirim. Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
r.daniel

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 2:15 am    Post subject: FlashForward Reply with quote
Evet az nce flash forward n ilk blmn izledim. Gerekten umut vadettiini kabul etmeliyim. Lost un tersine olan hatta dikkatle izleyenler bununla ilgili gndermeyi fark etmitir.(kprnn altndaki sahneye dikkat.)
Gemiten deil gelecekten sahnelerle olay zmeye allcak gibi.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 10:25 am    Post subject: Reply with quote
Oyuncular iyi ama konunun oturmas gerekiyor. Houam gitti konu, ilenii de gzel, ama tam anlamyla balandm diyemem. leriki blmlerde kararm vereceim. Yapmc Brannon Braga ayn zamanda Threshold dizisinin de yaratcsyd. O dizi de sonradan almt, bayaa bi snmtm ama iptal edildi.

FlashForward , ABC'nin Lost'un yerini dolduracak salam bir yapm araynn sonucuymu, yle deniyor. O zaman kt gitse bile iptal edilmesi zor olacaktr. Ha tabii umudum, Heroes'a benzememesi..

Neyse kssadan hisse, imdilik temkinliyim, oturmas iin birka blm daha art, bakalm..
Back to top
View user's profile Send private message
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 9:37 pm    Post subject: Reply with quote
Brannon Braga ? Hmmm ben onu Star Trek TNG ve Star Trek Voyager yapmclarndan olarak hatrlyorum Rick Berman ile. Konu da ilgince benziyor bi bakalm...Umarm bu apta geni bir konsepti idare ederler ( btn dnyadan bahsediyoruz sonuta )
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Oct 06, 2009 8:58 pm    Post subject: Reply with quote
Ben de sevdim ve simdiden baglandim bu diziye. LOST bitince beni rahat idare eder gibime geliyor.
Ilginc olan flashforward sahnelerde gorulenlerin belki de gorundugu gibi olmayacak olmasi. Eger oyle olursa daha da ilginclesecek dizi. Yani oyle bir gelecek gordunuz ama gordugunuz sandiginiz gibi de olmayabilir.
Mesela ...
Quote:
Olivia gelecekte kendini hastasinin babasiyla goruyor ayni eevde, ona Honey falan diyor. Su anda emin ki esini aldatmasina imkan yok. Belki de gelecekte o evde o adamla olmasi cok daha farkli bir nedenle olacak. Bunu bilmiyoruz. Baska bir nedenle ona Honey diyecek, vs vs...Her sey olabilir. Veya o hale ne yollardan gecerek gelecek kimbilir.

Simdi esi polis biliyor ki kendisi yeniden ickiye baslayacak ve bunu duyan Olivia da onu terkedip o adama gidecek. Bu yuzden sucluluk duyuyor. Bundan korktugu icin de o yeniden icki icmeye basladigi kismini Olivia'ya anlatmadi. O gelecekteki 2 dakika gercekten gorundugu gibi olmayabilir.

Iste bunun icin ben izlemeye devam edicem diziyi. En azindan iptal edilene kadar.
r.daniel

PostPosted: Wed Oct 07, 2009 10:24 pm    Post subject: Reply with quote
kinci blm seyrettim ve unu una eminim lost dan ok daha iyi bir yapm olma potansiyelini iinde barndryor.lost ta eksik olan komik durumlar.yi epiriler burda ok yerinde kotarlm. Amirinin tuvalette dt durumu grnce koptum resmen Laughing Laughing Lost dan bika ey araklamamda deil hani koreli elemann durumu mesela.Bana charliyi anmsatt.
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Oct 07, 2009 10:33 pm    Post subject: Reply with quote
Charlie ile burdaki Koreli'nin ne gibi bir benzerligi vardi? Ben LOST'un o kisimlarini cok iyi bilmiyorum da...Smile
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 24, 2009 8:48 pm    Post subject: Reply with quote
4400'e benzettim pek houma gitmedi. ilgin gibi grnyodu oysa ki bu sefer umutluydum. X files'tan sonra ite bu diyebileceim bir dizi karma kacakt.
Confused ama ne yazk kader alarn rmt. bir yeni dizi daha, nigarn asla izlemeyecei diziler ynna katlacakt...
anladm x files' bitirmeden bana rahat yok baka dizi haram, (clea duvall'n oynadklar hari) Twisted Evil
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Oct 24, 2009 9:22 pm    Post subject: Reply with quote
4400 sevmediin iin mi beenmedin, yoksa sevdiin ve ondan kopya olduunu dndn iin mi? Neutral
Back to top
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 24, 2009 9:59 pm    Post subject: Reply with quote
4400' severdim takipte ederdim ikinci sezon ortalarnda ucunu kardm. taklit gibi geldi evet... Ama 2. 3. blmler balar m bilmiyorum. Tolga Abi izle demi, izleyeceim o yzden Razz
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Oct 24, 2009 11:57 pm    Post subject: Reply with quote
Hmm... zaten bariz bir LOST esinlenmesi var diyorlard; bir de stne 4400 intihali ekleniyorsa tad kaar iyice. ben de bouna balamayaym hi o zaman. Neutral
Back to top
r.daniel

PostPosted: Mon Oct 26, 2009 2:32 am    Post subject: Reply with quote
Yorumlar biraz acmasz olmam m ?Yani insaf daha 5 blm oldu.The 4400 havasnda xfiles e pek katlmyorum.lenen tamamiyle farkl bir konsept,gidiat kontrolden kan bir deney gibi duruyor.Kendi tahminim gelecee bak iin yaplan bir deney olduu ynnde.Kontrolden kma veya hesap hatasndaki bir yanllktan.tm dnya apnda bir olaya dnmesi biiminde geliebilir..
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Oct 26, 2009 3:59 pm    Post subject: Reply with quote
imdi unu belirteyim. Devam ederseniz Lost'a belki benzetebilirsiniz (ki onu da sanmorum ya hadi neyse benzettiniz diyelim) ama The 4400 ile alakas yok efenim. Ha k noktas olarak belki benziyor olabilir ama ak ve net unu syleyelim, burada insanst gc olan tek bir *insan* yok. The 4400 dizisinin olay %80 insanlarn insanst gler gelitirmesi ise madem, hayr efenim, bu dizi The 4400'e benzemiyor!

Tekrar ediyorum, k noktas belki ileride 4400 ile paralellik gsterebilir ama hayr, ne kadar benzese de bence fakrl enteresanlkta bireyler anlatyor.

Ben ahsen u kadarn syleyeyim, ne zamandr bir diziyi izlerken bi sahnede durup baa sarp ayn sahneyi tekrar izlediimi hatrlamyorum. Baz sahnelerde konuulanlar anlamak iin bunu yapyorum ve bu houma gitmi durumda... bazlarnz *ay bouna kasyorlar, adal laflar ediyolar* diyecektir kesin ama bence ellerinden geldiince ii iyi kotarmak iin urayorlar.

Bu arada 4. blmn banda Bjork'n "it's so quiet" arks var, grntlerle muhteem bi uyum yakalam. Mzik asndan da gzel seimleri var bunu da belirtmeden gemiyim dedim Smile

Hepsini getim, dnya apnda bir komployu XF sempatizan insan sevmez mi yani teessf edecem bakn imdi Razz
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Oct 26, 2009 8:50 pm    Post subject: Reply with quote
Bence de 4400'le hi alakas yok dizinin... Sadece ilk blmn ilk sahnelerinde lan Lost bu oldum o kadar.... Konuyu da ok orjinal bulduumu belirtmeliyim..Wink

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Nov 14, 2009 2:02 am    Post subject: Reply with quote
Bu diziyi takip eden yok mu yav? Cok asagilarda kalmis bu thread. Umarim bu da iptal falan edilmez. Bence cok guzel ilerliyor. Ya sizce?
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum