X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Dollhouse
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 4:03 pm    Post subject: Reply with quote
Apollo her daim ahane Very Happy

Sancar'cm duvara sryolar diyosun da 13. blm neydi o zaman? Hereyden biraz gstermelerini geiyorum, bence adam akll bu hikayenin zerinde nas allm onu grdk.. Ha her blmde bir olay yaratmallar ki bir yandan da dizi ilerlesin deil mi? Bu balamda ana hikayeden ayr taklan ve Echo zerinden verilen yan hikayeleri pek kaale almadm sylemek isterim. Hatta o konuda sylediklerine katlabilirim bile... Belki de o Echo'nun her blmde farkl tiplere girmesi ksmnda fazla dnmyorlardr, olabilir. Ben ahsen btn olarak baarl buluyorum vallahi, en iyiai yle diyeyim Smile

Neyse gerisini izleyeceiz greceiz artk, bakalm hakkaten uvallycaklar m yoksa hakkaten gsel bir sonu olacak m Smile
Back to top
View user's profile Send private message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 8:14 pm    Post subject: Reply with quote
13. blm diziden ayr dnlebilir kanaatimce. Zati ana hikayeye nemli bir yeni katk yapmyor. Ama dier yandan hikayeyi yine keye sktryor; Bunu mazur gryorum zira final olarak dnlm ve kk kk de olsa tm karakterlere, yklere bir balanma salanmak istenmi ama di,zxi bitmeyince bu final ayaklarna dolanacak ok fena. imdi karakterleri o stnkr sonulara gre yazmaya devam etmek zorundalar, yky o gelecek vizyonundaki, hale doru evirmeye mecburlar, halbuki birok baka alma imkan veriyordu yk, kendi elleriyle kapatm oldular o yollar maalesef. aslna baklrsa Whedon'un nnde bu blm yoksaymaktan baka bir seenek grmyorum. Amerika'da da o yzden yaynlanmad sanrm.
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 9:27 pm    Post subject: Reply with quote
13. Blm olur a yenilenmezse diye final olarak dnlm evet amma burada kesinlikle bir keye kstrma durumu yok. 13. blm canon yani dizi iierine dahil , Epitaph'takilerin hepsi olacak eyler....( Joss Whedon Comi Con'daki Dollhouse panelinde aklad bunu ) Ve bu keye kstrma deil tam tersine Joss Whedon burada benim ok sevdiim trde bir script editi ve hikaye rgs yazm yle ki : Ben bu diziyi ve hikayesini planladm ilerleyecek birka sezonda nasl gideceini kafamda tasarladm yazdm izdim. diyor. E1 finalin krntlarnn gsterilmesiydi maksat a) eer dizi iptal edilirse elde bir final olsun b) eer devam eder de yenilenirse seyirciyi adm adm ben bu noktaya nasl geleceim karakterlere ileride o zamanda o ortamda ne olacak diye meraklandrmak. Whedon E1'de grdmz anlarn gerek olduunu ama an olduklarndan ve yoruma ak olduklarn kiisel nyarg tayabileceklerini de syledi. Tamam sen bunu beenmeyebilirsin ama u an her sezonu her sene ayr ayr yazlan ve balang sezonu ile sonu tutmayan dizilere ( isim vermiyorum kavga kmasn ) gre ok daha baarl ve yaratc bir alma bence....Dediim gibi tekrarlyorum BABYLON 5'te Joe Michael Straczyski de byle birey denemiti ve sonu ahane olmuttu gene...( Hikayeyi nceden kafanda yaz balangc gelimesini sonucunu bitir sonra sunmaya bala. Sonra da gelecee ynelik olaylarla seyirciyi yemle... )

Karakterler konusunda ounlukla katlyorum. Amy Acker en iyi performans veren oyuncu zira profesyonel oyuncu ama bir yandan da eline oynamas iin verilen materyal ok iyi. Enver Gjokaj , Olivia Williams , Fran Kranz da ok iyi i kartyorlar. Eliza Dusku da iyi elinden geleni yapyor ok daha kt bir oyuncu seimi yapabilirlerdi ve Eliza imdilik iyi gtryor bence...( Dusku ayrca dizinin yardmc prodktr ) Boyd karakterine gelince. Daha herkesin amac niyeti ak ve kesin deil bence Boyd'un da Dollhouse da bir hedefi var o yzden orada alyor. Daha Boyd dahil ou karaktere tam k tutulmad. Ciddi bir esrar havas kararllk var Boyd'da. Zaten bu zellii Ballard karakterine yediremedikleri iin Tahmoh Penikett olduka tutuk...

Rukiye'nin de dedii zere her blm Echo'nun ayr bir stand alone maceras konularn ben de fazla. beenmiyorum evet. Alias'ta da vard bu ve sonu berbat olmutu. Dahas her stand alone diziye ucuz bir 1980'ler deddektif-ajan-macera dizisi havas veriyor. Umarm Whedon mthi bir ilgiyle izlediim ana hikaye rgsyle stand alonelara ramen diziyi ayakta tutar...

te yandan maalesef u var..Dizinin bu kadar yaratc olmas ve iyi dnlm olmas onun alehine. Standart basit izleyici kitlesinin kaldramayaca konular ieriyor Dollhouse ( Bana gre televizyonda bilimkurgu son yedi sekiz yldr adm adm geriye gidiyor zaten ou dizi iyi balasa bile kt bitiyor. Dollhouse umarm bitene kadar kalitesini korur. ) O yzden fazla izleyici ekmez oras ortada ama ben hibir zaman herkes izliyor ya da ok byk fan kitlesi var diye bir diziyi de takip etmedim...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 1:16 pm    Post subject: Reply with quote
Heh iyi saolasn Can, biraz daha rahatladm Smile

Reyting konusu kt gidiyor 2. sezonda, iimde endie var ama devam eder dncesindeyim.
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 7:30 pm    Post subject: Reply with quote
2.sezonun 2.blmn izledim bugn.

Quote:

Amy Acker yoktu; umarm gidii kalc olmaz; zaten konuk oyuncu statsnde olmas kukulandryordu beni. u an diziyi aa be yukar onun karakteri iin(ve Summer Glau diziye katlacak dendii iin, ho daha ortaya kmad ama) izliyorum zaten diziden karsa pek anlam kalmayacak Dollhouse'n benim gzmde.
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Oct 26, 2009 11:30 pm    Post subject: Reply with quote
2x04 "Belonging" blmn izledim ve bir "OHA" ekmi durumdaym. Ulan byle harika drama m yazlr ? Joss Whedon akln m kard ? Tam BSG tarz karanlk karakter drama havasna girmiler....

Quote:
Blm bittiinde ne dneceimi ardm resmen. Sierra/Priya'nn Nolan denilen o insan msveddesinin elinden ektikleri mi desem , herifi sonunda delik deik etmesi sonra da kendi yapt ku temal resimin nnde kanlar iinde durmas m desem , Topher'n ilk ahlaki elikisini mi yaamas desem , Adelle'in Victor ile ilgili srlar m desem ve Rossum irketinin yava yava Epitaph One'daki "anatomi gncellemeleri" iine balamas m desem , Boyd'un duruma el koyup kurtarmas m desem , Echo'nun yava yava uyanmas ve Memento benzeri notlar almas m desem...

"Belonging" blm Star Trek : The Next Generation ( Uzay Yolu : Yeni Nesil ) barol oyuncularndan Jonathan Frakes tarafndan ynetilmi bu arada. Kendisi ile Comic Con 2008'de tanmlm vardr. Beraber ektirdiimiz resmi Genel Tartmalar blmndeki "Comic Con 2008" balnda grebilirsiniz. ok yetenekli bir oyuncu ama daha da nemlisi ok ok daha yetenekli bir ynetmendir ve Star Trek The Next Generation'n pek ok blmn art iki Star Trek sinema filmini ynetmitir.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Oct 29, 2009 8:01 pm    Post subject: Reply with quote
"Belonging"i ben de cok begendim. Umarim iptal edilmiyordur bu dizi. Aralik basina kadar ara verilecek gibi gorunuyor episodeguide'da. Echo'nun cok az gorunmesi de guzeldi. Cunku cok hoslanmiyorum onun karakteriinden.
Topher acilimi iyi verilmisti. Smile Ben ne zamandir bekliyordum boyle bir sey. Cunku cok umursamaz gidiyordu karakteri.
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Nov 09, 2009 12:55 am    Post subject: Reply with quote
Ak ve net konuaym, Fringe, FlashForward deil de, en ok bu dizi iptal edilirse zleceim... Kesinlikle ok iyi bir blmd Belonging..

Quote:

Priya'nn manya Nolan'n nas bi manyak olduunu grdk ama tabii ki nemli olan Topher'n olay nasl bir yere getirdiiydi, ondan da nemlisi, Topher'n i karmaas, bireyler yapma abas ama etik adan ok matah olmayan karakteri nedeniyle yaptklarnn sonularn dnememesi ve sonunda kald durum, bana kalrsa muhteem yanstlmt.

Artk her blm, 13.blmde grdmz gelecee karakterlerin nasl adm adm yaklatklarn dnerek izliyorum. Victor ve Sierra da Echo gibi genelden ayrlmaya baladlar. Boyd zaten Dollhouse'taki durumu bandan beri tasvip etmeyen bir havadayd ve hemen durumu ele ald, Topher' kurtard, ileri ayarlad, vs.. DeWitt'in eli kolu bal durumda kalmas ve kendisini ikiye vermesi de ayr bir hikaye.. En son onun ikna olacan seziyordum, bu blmdeki halleri de bu sezgimi kuvvetlendirdi iyice.. Ballard'n olmamas houme gitmedi akas, keke o da ucundan tutsayd bu durumun...

Bunun dnda Amy Acker'n kesinlikle dnmesi gerekiyor diziye.. ok daha gzel olacak o zaman...

u Fox bir kere de beni artsa yaaa, yazktr vallahi gzelim diileri harcyor, yazktr ya Sad
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Nov 09, 2009 1:09 am    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:

...Bunun dnda Amy Acker'n kesinlikle dnmesi gerekiyor diziye.. ok daha gzel olacak o zaman...

Tm kalbimle katlyorum. Ucundan Amy Acker' grrm diye devam ediyorum diziyi izlemeye Neutral
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 12:52 am    Post subject: Reply with quote
iptal edilmi, gemi olsun.
http://www.thrfeed.com/2009/11/dollhouse-canceled.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 2:02 am    Post subject: Reply with quote
Ya madem iptal edeceksiniz, ne 2.sezona basliyorsunuz? Di mi?
Ama 4 Aralik'tan sonra kalan bolumler yayinlanacakmis. Bu ne demek? 2.sezonda kac bolum olacak yani?
Amaaaan ya! Kirk yilda bir seye takildim, o da iptal oldu! Ayni "Vanished" gibi! Sad
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 4:36 am    Post subject: Reply with quote
Bir daha FOX dizisi izlemiycem Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 12:48 pm    Post subject: Reply with quote
Joss Whedon vs. Bryan Fuller: Gree doymayan malup pehlivanlarn lmne dv.

Bak Fox bunu iptal etmez ite sdkfjsd Laughing

Last edited by the 8th endless on Thu Nov 12, 2009 1:21 pm; edited 1 time in total
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 12:59 pm    Post subject: Reply with quote
Peki bu Summer Glau hanmkzmzn bahtszl nedir ya... Firefly iptal edildi TSCC iptal edildi, Dollhouse'a gelecekti, daha kz diziye balayamadan dizi iptal edildi. Fox gck m bu kzcaza? Neutral
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Nov 12, 2009 1:25 pm    Post subject: Reply with quote
summer iyidir ya. evime gelsin bir buuk sezon bakabilirim kendisine. sonra iptal ederim ama kibarlk olsun diye 2 sezona tamamlarz, o kadar da gzel deil bence nk sdhfkjsd
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum