X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Virtuality
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun May 31, 2009 10:20 pm    Post subject: Virtuality Reply with quote
Ronald D. Moore'un The Plan filmini merakla bekleyen oktur BSG spin off'u diye. Ama bendeniz bu dizi projesini daha fazla merakla beklemekteyim. Hatta Caprica'dan bile fazla desem yalan olmaz. Zira RDM'nin farkl projelerle nne n katmas gerektiini ne zamandr dnyorum. (Star Trek, Carnivale gibi rnekler varken nmzde, bu adamn daha farkl neler yapabileceine fena halde kafay takm durumdaym)

Szle ok nce yazmtm, FOX kanalnda yaynlanmas gibi ok fena bir handikap var bu dizinin. Zaten ne zamandr rafa kaldrld konuuluyordu, ben de midi kesmi saylrdm ama pilot blmn zel efektlerini yapan kii blogunda sylemi, "haber geldi, yine grev bandayz, Temmuz gsterimine yetitiirmeye alyoruz" diye.. imdilik 2 saatlik pilot blm 4 Temmuz'da yaynlanacak o kadar belli. Dizi olup olmayacana ondan sonra karar verilecek. Ama diyorum ya, FOX kanal sz konusu, kimse umut balamasn bence hibi eye. Ama izlenmesi gerek Wink

Konuya gelince; uzak bir gne sistemini ararmak zere 10 yllk bir yolculua kan 12 astronotun bandan geenler anlatlacakm dizide... Astronotlar bu uzun yolculukta grsel gereklik modllerinde zaman geirirkene, sisteme bir virs giriyormu, bylelikle olaylar geliiyormu. Dizinin senaryosunun baz paralarn okuyanlar var, spoiler olmasn diye bakmadm ama uraya bakabilir isteyenler:

http://io9.com/392508/exclusive-first-details-of-ron-moores-new-show-virtuality

ok katmanl, farkl bir dizi var gibi duruyor nmzde, grsel gereklik modllerinde yok yok diyebilirim, gz ucuyla yorumlar okuduum kadaryla..

Ha bir de Carnivale'den Clea Duvall'i sevenlerden de mjdemi isterim. Razz

Ben bu diziyi sevicem biliyorum ve FOX kesin hayallerimi ykacak diyorum, isteyen hi bakmasn ama ben bakmazsam olmaz Razz

PS: Bak hala gz ucuyla bakmaya devam ediyorum siteye, gya spoil etmiycektim Sad
Quote:

Haha.. Brother Cavil - Gaius Baltar krmas bir karakter varm dizide amann diyorum. Bir de ecinsel ift olacakm. Dizi BSG gibi karanlk temalar tayormu. (oy oyyyy Very Happy) Hala izlemediim Sunshine filmine de benzedi syleniyor ki grmek iin can atyorum o filmi..
Back to top
View user's profile Send private message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jun 01, 2009 1:20 am    Post subject: Reply with quote
R.D.M'nin Carnivale ile ilikisi nedir Ruki?
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jun 01, 2009 10:30 am    Post subject: Reply with quote
Senarist... hatta show runner idi Carnivale'da...

Quote:
At the same time, Moore was approached by HBO about running a new television series called Carnivle, however they decided to offer the position to Henry Bromell instead and offered Moore a consultant position on the writing staff. He accepted, but then Bromell left soon after production started and Moore became show runner. While Moore worked on the first year of Carnivle, Eick ran the day-to-day production of the Galactica mini-series in Canada.

Gzlerin fal ta gibi alm olabilir mi Sancar? Very Happy Ben duyduumda drt ke olmutum da Razz
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jun 01, 2009 9:28 pm    Post subject: Reply with quote
Oy oyoyoyoyoy oy ve oy oyyy!!!!! Shocked Shocked Shocked Knauf ve Moore birarada Shocked Nasl muhteem bireydir bu ya Very Happy Very Happy Very Happy hem zevkten drt ke oldum hem de bir kez daha kahroldum Carnivale'in iptal edildiine imdi Sad
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 9:33 pm    Post subject: Reply with quote
Eheh.. Haklsn valla ne diyim. Yazk ettiler diziye (hala 2. sezonu izlememi biri olarak konuuyrum hem de)

Bir mjdeli haber daha vereyim, 4 Temmuz Cumartesi gn deil, 26 Haziran Cuma'ya kaydrlm pilot gsterimi. Ki 4 Temmuz hem bayram hem Cumartesi olduu iin *dizi olmasna* hi ihtimal vermemiti bika site, iimdi herkes daha fena umutland Very Happy
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 10:54 pm    Post subject: Reply with quote
Carnivale'in 2.Sezonunu mutlaka izlemelisin Ruki. muhteemdir Wink
Back to top
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 9:47 pm    Post subject: Reply with quote
ah ah ne diziydi o. yine zldm kt oldum
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 2:53 am    Post subject: Reply with quote
Knauf ve Moore, rya takm gibi gzkse de, Moore, 1. sezon sonu itibariyle Carnivale' brakmt. Knauf bu durumu, "onun muhteem fikirleri vard ama benimkilerden ok farklyd. atmalar o kadar artmt ki, ya ben diziyi terk edecektim, ya da o." eklinde aklyor.
ok iddia ediyorum, BSG 1. sezon finali ile Carnivale 1. sezon finali yap itibariyle birbirine anormal benziyor ve her ikisi de buram buram RDM kokuyor. enmeyen, ii gc olmayan otursun izlesin valla o blmleri Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Jun 30, 2009 2:26 pm    Post subject: Reply with quote
Pilot blm izledim. Zevkten be ke halde iken bu blmn ilk ve son blm olacan renerek ykldm. Bu erefsiz Fox televizyonunun yaynlad hibir diziyi seyretmeyeceim bundan sonra. nce heveslendiriyorlar, sonra kursamzda brakyorlar. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jun 30, 2009 5:48 pm    Post subject: Reply with quote
Yani devam gelme olasl hi mi yok yaw?

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 01, 2009 9:23 pm    Post subject: Reply with quote
Herey olabilir. Ama konu Fox olunca fazla mitlenmemeye alyorum akas. Firely gibi harika bir diziyi hi ans vermeden bitiren ama 24 veya Prison Break gibi hibir numaras kalmam yapmlar clk kana ve samalayana dek yaynlayan bir kanal nk bu. Virtuality gibi deiik iddial ve zekice bir yapm Fox'un genel izleyici kitlesine gitmez. Ha bakn eer HBO'a filan olsayd durum deiik olurdu...

Last edited by desertfo6 on Thu Jul 02, 2009 5:27 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 01, 2009 10:07 pm    Post subject: Reply with quote
Vallahi yle BSG'ye SkyOne kanalnn inand gibi Virtuality'ye de inanacak baka bir kanal ksa, dizinin ilk sezonu olsa, reytingler tavan yapsa ve FOX'a kapak olsa..

Neyse ok umayaym ama bir sezonu olsa bile ikincisini iptal ederler, yani ben FOX "ilk sezon ekilecek" dese gene buruk kalrm, biliyorum nk illaki beklemediimiz zamanda iptal edip gene sinirimizi bozacaklar..

ay bilmiyorum, gene de bir sezon bir sezondur ne diyim Sad
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Jul 02, 2009 2:02 am    Post subject: Reply with quote
Batan syleseler R.D.M.a planna ona gre yapsa tek sezon da iyi olabilir ama bunlar nce mitlendirip sonra bakj gibi kesiyorlar maalesef. TSCCda yle kt bir yerde braktlar ki hala hayflanyorum. Ayn eyi bir daha yaamak istemem dorusu. Neutral
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Tue Aug 11, 2009 10:53 pm    Post subject: Reply with quote
Akas Caprica pilotundan daha ok beendim, hafif bir Existenz havas var ama deil de, yani derinletirmiler olay daha da. Ayrca hava askeriden ok bilimsel, astrobiyologlar, astrofizikiler, mhendisler, mikrobiyologlar zttr bttrlar. Yani aman aman aman...

Umarm, hikayenin kalan ksmn da izleyebilme erefine nail olabiliriz. Zira olduka gelecek vaad eden bir senaryo bence, grsellik de olduka iyi keza.
aylak
aylak

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 11:24 am    Post subject: Reply with quote
auroriel, yok mu bu dizinin gidiat hakknda bilgi acep? Gzel bir haber versen de sevinsek Very Happy
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum