X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Virtuality
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr May 31, 2009 10:20 pm    İleti konusu: Virtuality Alıntıyla Cevap Gönder
Ronald D. Moore'un The Plan filmini merakla bekleyen çoktur BSG spin off'u diye. Ama bendeniz bu dizi projesini daha fazla merakla beklemekteyim. Hatta Caprica'dan bile fazla desem yalan olmaz. Zira RDM'nin farklı projelerle ününe ün katması gerektiğini ne zamandır düşünüyorum. (Star Trek, Carnivale gibi örnekler varken önümüzde, bu adamın daha farklı neler yapabileceğine fena halde kafayı takmış durumdayım)

Sözlüğe çok önce yazmıştım, FOX kanalında yayınlanması gibi çok fena bir handikapı var bu dizinin. Zaten ne zamandır rafa kaldırıldığı konuşuluyordu, ben de ümidi kesmiş sayılırdım ama pilot bölümün özel efektlerini yapan kişi blogunda söylemiş, "haber geldi, yine görev başındayız, Temmuz gösterimine yetiştiirmeye çalışıyoruz" diye.. Şimdilik 2 saatlik pilot bölümü 4 Temmuz'da yayınlanacak o kadarı belli. Dizi olup olmayacağına ondan sonra karar verilecek. Ama diyorum ya, FOX kanalı söz konusu, kimse umut bağlamasın bence hiçbi şeye. Ama izlenmesi gerek Wink

Konuya gelince; uzak bir güneş sistemini araşırmak üzere 10 yıllık bir yolculuğa çıkan 12 astronotun başından geçenler anlatılacakmış dizide... Astronotlar bu uzun yolculukta görsel gerçeklik modüllerinde zaman geçirirkene, sisteme bir virüs giriyormuş, böylelikle olaylar gelişiyormuş. Dizinin senaryosunun bazı parçalarını okuyanlar var, spoiler olmasın diye bakmadım ama şuraya bakabilir isteyenler:

http://io9.com/392508/exclusive-first-details-of-ron-moores-new-show-virtuality

Çok katmanlı, farklı bir dizi var gibi duruyor önümüzde, görsel gerçeklik modüllerinde yok yok diyebilirim, göz ucuyla yorumları okuduğum kadarıyla..

Ha bir de Carnivale'den Clea Duvall'i sevenlerden de müjdemi isterim. Razz

Ben bu diziyi sevicem biliyorum ve FOX kesin hayallerimi yıkacak diyorum, isteyen hiç bakmasın ama ben bakmazsam olmaz Razz

PS: Bak hala göz ucuyla bakmaya devam ediyorum siteye, güya spoil etmiycektim Sad
Alıntı:

Haha.. Brother Cavil - Gaius Baltar kırması bir karakter varmış dizide amanın diyorum. Bir de eşcinsel çift olacakmış. Dizi BSG gibi karanlık temalar taşıyormuş. (oy oyyyy Very Happy) Hala izlemediğim Sunshine filmine de benzedği söyleniyor ki görmek için can atıyorum o filmi..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pts Haz 01, 2009 1:20 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
R.D.M'nin Carnivale ile ilişkisi nedir Ruki?
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Haz 01, 2009 10:30 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Senarist... hatta show runner idi Carnivale'da...

Alıntı:
At the same time, Moore was approached by HBO about running a new television series called Carnivàle, however they decided to offer the position to Henry Bromell instead and offered Moore a consultant position on the writing staff. He accepted, but then Bromell left soon after production started and Moore became show runner. While Moore worked on the first year of Carnivàle, Eick ran the day-to-day production of the Galactica mini-series in Canada.

Gözlerin fal taşı gibi açılmış olabilir mi Sancar? Very Happy Ben duyduğumda dört köşe olmuştum da Razz
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pts Haz 01, 2009 9:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Oy oyoyoyoyoy oy ve oy oyyy!!!!! Shocked Shocked Shocked Knauf ve Moore birarada Shocked Nasıl muhteşem birşeydir bu ya Very Happy Very Happy Very Happy hem zevkten dört köşe oldum hem de bir kez daha kahroldum Carnivale'in iptal edildiğine şimdi Sad
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Haz 02, 2009 9:33 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Eheh.. Haklısın valla ne diyim. Yazık ettiler diziye (hala 2. sezonu izlememiş biri olarak konuşuyrum hem de)

Bir müjdeli haber daha vereyim, 4 Temmuz Cumartesi günü değil, 26 Haziran Cuma'ya kaydrılmış pilot gösterimi. Ki 4 Temmuz hem bayram hem Cumartesi olduğu için *dizi olmasına* hiç ihtimal vermemişti bikaç site, şiimdi herkes daha fena umutlandı Very Happy
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Haz 02, 2009 10:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Carnivale'in 2.Sezonunu mutlaka izlemelisin Ruki. muhteşemdir Wink
Başa dön
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Per Haz 04, 2009 9:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ah ah ne diziydi o. yine üzüldüm kötü oldum
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Cum Haz 05, 2009 2:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Knauf ve Moore, rüya takım gibi gözükse de, Moore, 1. sezon sonu itibariyle Carnivale'ı bırakmıştı. Knauf bu durumu, "onun muhteşem fikirleri vardı ama benimkilerden çok farklıydı. Çatışmalar o kadar artmıştı ki, ya ben diziyi terk edecektim, ya da o." şeklinde açıklıyor.
Çok iddia ediyorum, BSG 1. sezon finali ile Carnivale 1. sezon finali yapı itibariyle birbirine anormal benziyor ve her ikisi de buram buram RDM kokuyor. Üşenmeyen, işi gücü olmayan otursun izlesin valla o bölümleri Smile
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Haz 30, 2009 2:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Pilot bölümü izledim. Zevkten beş köşe halde iken bu bölümün ilk ve son bölüm olacağını öğrenerek yıkıldım. Bu şerefsiz Fox televizyonunun yayınladığı hiçbir diziyi seyretmeyeceğim bundan sonra. Önce heveslendiriyorlar, sonra kursağımızda bırakıyorlar. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Sal Haz 30, 2009 5:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yani devamı gelme olasılığı hiç mi yok yaw?

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Çar Tem 01, 2009 9:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Herşey olabilir. Ama konu Fox olunca fazla ümitlenmemeye çalışıyorum açıkçası. Firely gibi harika bir diziyi hiç şans vermeden bitiren ama 24 veya Prison Break gibi hiçbir numarası kalmamış yapımları cılkı çıkana ve saçmalayana dek yayınlayan bir kanal çünkü bu. Virtuality gibi değişik iddialı ve zekice bir yapım Fox'un genel izleyici kitlesine gitmez. Ha bakın eğer HBO'a filan olsaydı durum değişik olurdu...

En son desertfo6 tarafından Per Tem 02, 2009 5:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Tem 01, 2009 10:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Vallahi şöyle BSG'ye SkyOne kanalının inandığı gibi Virtuality'ye de inanacak başka bir kanal çıksa, dizinin ilk sezonu olsa, reytingler tavan yapsa ve FOX'a kapak olsa..

Neyse çok uçmayayım ama bir sezonu olsa bile ikincisini iptal ederler, yani ben FOX "ilk sezon çekilecek" dese gene buruk kalırım, biliyorum çünkü illaki beklemediğimiz zamanda iptal edip gene sinirimizi bozacaklar..

ay bilmiyorum, gene de bir sezon bir sezondur ne diyim Sad
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Per Tem 02, 2009 2:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Baştan söyleseler R.D.M.a planına ona göre yapsa tek sezon da iyi olabilir ama bunlar önce ümitlendirip sonra bıçakj gibi kesiyorlar maalesef. TSCCda öyle kötü bir yerde bıraktılar ki hala hayıflanıyorum. Aynı şeyi bir daha yaşamak istemem doğrusu. Neutral
Başa dön
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiler: 179

İletiTarih: Sal Ağu 11, 2009 10:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Açıkçası Caprica pilotundan daha çok beğendim, hafif bir Existenz havası var ama değil de, yani derinleştirmişler olayı daha da. Ayrıca hava askeriden çok bilimsel, astrobiyologlar, astrofizikçiler, mühendisler, mikrobiyologlar zıttırı bıttırılar. Yani aman aman aman...

Umarım, hikayenin kalan kısmını da izleyebilme şerefine nail olabiliriz. Zira oldukça gelecek vaad eden bir senaryo bence, görsellik de oldukça iyi keza.
Çaylak
Çaylak

İletiler: 179

İletiTarih: Pzr Eyl 27, 2009 11:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel, yok mu bu dizinin gidişatı hakkında bilgi acep? Güzel bir haber versen de sevinsek Very Happy
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız