X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Mulder Neden 9. sezonda oynamadı ???
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
satrionic1

İletiler: 15

İletiTarih: Cmt May 09, 2009 4:53 am    İleti konusu: Mulder Neden 9. sezonda oynamadı ??? Alıntıyla Cevap Gönder
Google'dan araştırdım ama bulamadım...

David'in son sezonda (final hariç) neden rol almadığını bileniniz var mı??? Rolling Eyes

Ever wonder why everyone is afraid of the dark?..Maybe they should be afraid of the light...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
serap
Çaylak
Çaylak

İletiler: 57

İletiTarih: Cmt May 09, 2009 2:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
David'in anlaşması 7 sezonluktu çünkü. Gillian'ın anlaşması da 9 sezon olduğu için dizi devam etti. David 7. sezonda diziyi bıraktı, ama 8. sezonun ikinci yarısı sanırım işsiz kaldığı için geçici olarak geri geldi. 9. sezonda tamamen gitti, sadece finalde oynaması için teklif yaptılar David efendi de kabul etti. Benim bildiğim bu...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
satrionic1

İletiler: 15

İletiTarih: Cmt May 09, 2009 9:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
of ya.. tekrardan izliyorumda.. 9. sezona geldim... 8. sezonda zaten yok...

TV'den izlediğim kadarıyla 9'da var gibi hatırlıyodum ama.. Mulder'sız hiç zevki çıkmıyo ya...

Neutral

finali zaten hiç sevmemiştim... keşke bi 10. sezon yapılsa..

Ever wonder why everyone is afraid of the dark?..Maybe they should be afraid of the light...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cmt May 09, 2009 11:31 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
serap yazdı:
David'in anlaşması 7 sezonluktu çünkü. Gillian'ın anlaşması da 9 sezon olduğu için dizi devam etti. David 7. sezonda diziyi bıraktı, ama 8. sezonun ikinci yarısı sanırım işsiz kaldığı için geçici olarak geri geldi. 9. sezonda tamamen gitti, sadece finalde oynaması için teklif yaptılar David efendi de kabul etti. Benim bildiğim bu...

Aslında Gillian'ın anlaşması 8.sezon sonunda bitiyordu FOX diziyi bitirmek istemeyince Gillian da diğer sezonda yer almayı kabul etti ama kısıtlı zaman dilimlerinde (bu yüzden 9.sezonda Scully'nin ne yaptığını hala anlayabilmiş değilim)
David 8.sezonun ortasında "işsiz" kaldığı için geri dönmedi.8.sezon için zaten 12 ya da 13 bölümlük bir anlaşma yapılmıştı sanırım onunla da.Yazarlar 8.sezonun ilk yarısını sözde "Mulder'ı arama" vs vs ile geçirip geri kalan zamanda da mitoloji bölümlerinde Mulder'ı geri getirdiler (ve de birkaç stand alone bölümü)
Final bölümünde gözükmesi için kaçınılmaz gibi birşeydi, ne de olsa dizi Mulder/Scully ikilisi üzerine kuruluydu 7 sezon boyunca.FOX'un 9.sezonun son sezon olmasını "istemesinden" sonra o da kalan zamanda ekibe dahil oldu."William" bölümünü yazıp yönettikten sonra final için geri geldi(her ne kadar XF için hayal ettiğim bir final olmasa da)
Wink

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 380

İletiTarih: Pzr May 10, 2009 10:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bu sezonlar içinde bi bölümü de David mi yönetmişti öyle bişiler hatırlıyorum ben.
serap
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Pts May 11, 2009 4:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

David 8.sezonun ortasında "işsiz" kaldığı için geri dönmedi.8.sezon için zaten 12 ya da 13 bölümlük bir anlaşma yapılmıştı sanırım onunla da.Yazarlar 8.sezonun ilk yarısını sözde "Mulder'ı arama" vs vs ile geçirip geri kalan zamanda da mitoloji bölümlerinde Mulder'ı geri getirdiler (ve de birkaç stand alone bölümü)

Benim bildiğim ise 7. sezonda anlaşması bitti, ailesini bahane edip anlaşmasını uzatmadı, yazarlarda kaçırılma senaryosunu yazdı, ama daha sonra geçici olarak geri gelmek istedi, kendi deyimiyle özlediği için belli bir süre dönmek istedi (ben buna işsiz kaldığı için dedim, çünkü David'in X Files'ten bıktığını ve artık Mulder karakterinin üzerine iyice yapımasını istemediğini duymuştum, böyle düşünen bir insan neden geri dönmek istesin?), hatta cnbc e dergisinde okuduğuma göre sonuçta diziden ayrılacak bir oyuncuyu tekrar kabul ederek yazarların diziyi çok büyük riske attıklarını yazmıştı.
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal May 12, 2009 12:01 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
serap yazdı:
(ben buna işsiz kaldığı için dedim, çünkü David'in X Files'ten bıktığını ve artık Mulder karakterinin üzerine iyice yapışmasını istemediğini duymuştum, böyle düşünen bir insan neden geri dönmek istesin?), hatta cnbc e dergisinde okuduğuma göre sonuçta diziden ayrılacak bir oyuncuyu tekrar kabul ederek yazarların diziyi çok büyük riske attıklarını yazmıştı.

Şimdi bu kısım ayrı hikaye.Açıkçası birçok şey yazılıp çizilmiş o dönemde ve ne yazık ki DD'nin de bir X-phile için kulağa pek de hoş gelmeyen sözleri de var.Forumda da yeri geldiğinde epeyce bahsedilmişti bunlardan.
serap yazdı:
hatta cnbc e dergisinde okuduğuma göre sonuçta diziden ayrılacak bir oyuncuyu tekrar kabul ederek yazarların diziyi çok büyük riske attıklarını yazmıştı.

8.sezonda her ne kadar birşeyler yapılmaya çalışılmış olsa da,ben sevemedim(M/S'nin beraber olduğu ama vasat bir bölüm olarak nitelendirilebilecek bölümler kadar bile değil yani)O yüzden yazarların göze aldığı risk miydi,bilemiyorum. Laughing

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal May 12, 2009 1:42 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Peki eğer David Duchaovny zamansız olarak diziden ayrılmasaydı, gittiği yere kadar varım deseydi sizce dizinin kaderi ne biçimde değişirdi? son sezonlardaki yalpalamanın ve biçimsiz finalin dizinin doğal ömrünü tamamalamış olmasıyla mı daha çok ilgisi var sizce yoksa DD'nin ani ayrılışıyla mı? Ya da şöyle sorayım herşey planlandığı gibi gitse ve kimse ayrılmasaydı CC'ın aklında dizi için daha başka, daha doğal ve daha mantıklı bir son yaratmak var mıydı? yoksa gittiği yere kadar deyip diziyi sürdürebildiği kadar sürdürecek miydi?
Başa dön
serap
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Sal May 12, 2009 8:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

Ya da şöyle sorayım herşey planlandığı gibi gitse ve kimse ayrılmasaydı CC'ın aklında dizi için daha başka, daha doğal ve daha mantıklı bir son yaratmak var mıydı? yoksa gittiği yere kadar deyip diziyi sürdürebildiği kadar sürdürecek miydi?

Bunu bilemeyiz tabi ama benim düşüncem Mulder Scully olduktan sonra kesinlikle daha güzel olurdu, belki sıkılırdık, yeter artık, sıktılar, bitirsinler.... falan derdik ama bu şekilde kahrolmazdık. Ben 8. ve 9. sezonları resmen acı çekerek izledim, neden izledim Scully'nin hatırına.
Başa dön
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 380

İletiTarih: Sal May 12, 2009 12:31 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aynen katılıyorum. zaten ben o iki sezon x-files dışı birşey izledim. hiçbir şekilde tat yoktu.aklımı kurcalayan herhangi bir bölümde yoktu.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal May 12, 2009 2:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
isatay yazdı:
Peki eğer David Duchovny zamansız olarak diziden ayrılmasaydı, gittiği yere kadar varım deseydi sizce dizinin kaderi ne biçimde değişirdi? son sezonlardaki yalpalamanın ve biçimsiz finalin dizinin doğal ömrünü tamamalamış olmasıyla mı daha çok ilgisi var sizce yoksa DD'nin ani ayrılışıyla mı? Ya da şöyle sorayım herşey planlandığı gibi gitse ve kimse ayrılmasaydı CC'ın aklında dizi için daha başka, daha doğal ve daha mantıklı bir son yaratmak var mıydı? yoksa gittiği yere kadar deyip diziyi sürdürebildiği kadar sürdürecek miydi?

Açıkçası Requiem'in bir final olarak yazıldığını okuduğumu hatırlıyorum CC tarafından.Scully'nin "I'm pregnant" dediği kısma kadar.
Bana Truth mu yoksa Requiem mi final olsaydı diye sorsanız,ikincisini seçerim.Tamam çok fazla belirsiz bir şekilde bırakılmış olacaktı ama en azından son iki sezonun ortaya attığı saçmalıklar olmayacaktı(kehanetler,süper askerler..vs) Yani CC'nin "mantıklı ve doğal sonu" da 7.sezon finaline yakın birşey gibiymiş gibi.
Bu yüzden tek sebebin David'in ayrılışı olduğunu düşünmüyorum.

Başa dön
serap
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Sal May 12, 2009 3:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

Açıkçası Requiem'in bir final olarak yazıldığını okuduğumu hatırlıyorum CC tarafından.Scully'nin "I'm pregnant" dediği kısma kadar

Nasıl yani bu şekilde mi son olacaktı Shocked Mulder kaçırılıyor, Scully "I'm pregnant" diyor ve son Shocked tamam finali bende pek beğenmedim ama bu şekilde de çok havada kalırdı. Requiem değil de Requiem sonrası biraz daha toparlayıcı ve açıklayıcı bir bölümle final iyi olurdu, hem son iki sezon eziyeti de olmazdı valla.
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal May 12, 2009 4:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
serap yazdı:
Nasıl yani bu şekilde mi son olacaktı Shocked Mulder kaçırılıyor, Scully "I'm pregnant" diyor ve son Shocked

Scully'nin "I'm pregnant" dediği kısım yok diye biliyorum ama tam emin değilim.O replik eklenince de malum 8.sezonun mitolojisi "Scully'nin bebeği" üzerine şekilleniyor."Babası kimdir...vs"
serap yazdı:
tamam finali bende pek beğenmedim ama bu şekilde de çok havada kalırdı.Requiem değil de Requiem sonrası biraz daha toparlayıcı ve açıklayıcı bir bölümle final iyi olurdu, hem son iki sezon eziyeti de olmazdı valla.

Belki de.

Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Çar May 13, 2009 12:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
isatay yazdı:
Peki eğer David Duchaovny zamansız olarak diziden ayrılmasaydı, gittiği yere kadar varım deseydi sizce dizinin kaderi ne biçimde değişirdi? son sezonlardaki yalpalamanın ve biçimsiz finalin dizinin doğal ömrünü tamamalamış olmasıyla mı daha çok ilgisi var sizce yoksa DD'nin ani ayrılışıyla mı? Ya da şöyle sorayım herşey planlandığı gibi gitse ve kimse ayrılmasaydı CC'ın aklında dizi için daha başka, daha doğal ve daha mantıklı bir son yaratmak var mıydı? yoksa gittiği yere kadar deyip diziyi sürdürebildiği kadar sürdürecek miydi?

Hayır. Dizi doğal ömrünü doldurmuştu.5. sezonla bitmeliydi. 6 bile inişti bu dizi için, zirvede efane olarak kalabilirdi. Yok yere uzatarak doğallığını, güzelliğini, orjinalliğini bozdular.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
44murat44
Çaylak
Çaylak

İletiler: 137

İletiTarih: Cum May 15, 2009 11:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
katılıyorum gereksiz yere uzattılar.tekrarları yayınlanıyormu uydudan bakabilirim Very Happy
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız