X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Dead Like Me (***spoiler***)

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Oca 12, 2006 1:02 am    İleti konusu: Dead Like Me (***spoiler***) Alıntıyla Cevap Gönder
From: trustno13 Aug-2 3:22 pm
To:
ALL

Geç keşfettiğim bir dizi bu. Ama biz XF severlerin hoşuna gidecek, XF'le birlikte Six Feet Under'ı da beğenenleri ise mest edecek türden bir şey bu: Dead Like Me.

Daha ilk bölümünü dün izlediğim için detaylı bir açıklama yapamam ama en basit açıklaması şu: Ölüler için Six Feet Under. 18 yaşındaki George(kendisi bir bayandır, şaşırmayalım) tipik bir bunalımlı ergen kız örneğidir. Hayatla geçinemez, ailesiyle anlaşamaz falan filan. Annesi George'u zorla iş bulmaya zorlar ve bir gün bu seçeneklerden birinde çalışmaya başlar. ancak daha ilk günün sonunda, uzaydan düşen (rus uay istasyonu hatırası) bir klozet kapağının altında kalınca, öteki hayatına başlar. O bir "Ölmemiş"(undead)tir artık. Undead'lerin görevi ise, Reaper'lıktır, yani ölecek insanların ruhunu almak.

Konu kısaca böyle ama ilk bölümdeki nefis kara mizah ve direkt esprilerin yanısıra hayatın anlamını sorgulayan yapısı gerçekten de Six Feet Under'ı andırıyor, hatta gençler için light SFU denebilir. Ama şu varki çok methedilen bir dizi olmasına rağmen 2. sezonunun sonunda bu da iptal edilmiş. Amerikan Televizyonlarının bizden farkı yok yani, aptallığa prim veriyorlar, başka açıklama ben bulamadım.

Murat
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
nazo82
Çaylak
Çaylak

İletiler: 51

İletiTarih: Sal May 16, 2006 12:30 pm    İleti konusu: Dead Like Me Alıntıyla Cevap Gönder

Bilgi Digiturk'ün sitesinden alınmıştır;

''Öbür dünyaya geçmek üzere olan ruhlara yardımcı olan bir grup ´Azrail´in ölümle yaşam arasındaki serüvenleri için ekran başına... ´Ölümden sonra yaşam rehberi´ tadındaki bu fantastik kara komedi kaçmaz!

18 yaşındaki Georgia “George” Lass (Muth), koleji yarıda bırakmış; gerçek yetenekleri, ilgi alanları ve motivasyonu olmayan mutsuz bir genç kızdır. Günlerden bir gün MIR uzay istasyonundan bir klozetin üzerine düşmesi sonucu kendisini kaldırımda bulur. Ancak George, öldüğünü fark edemez, ta ki Azrail´lerden oluşan ekibin lideri Rube´la (Patinkin) tanışana kadar... Rube, hemen onu kanatları altına alır ve grubun diğer üyeleriyle tanıştırır; ´yaşayan ölüler´ Masson (Blue), Roxy (Guy) ve Daisy´le (Harris)... George, ruhunun bir sonraki seviyeye ulaşabilmesi için öbür dünyaya geçmek üzere olan ruhlara yardım etmek ve böylelikle kotayı doldurmak zorundadır. Hemen yeni işine başlayan kahramanımız, yaşam hakkında şimdiye kadar bildiklerinden çok daha fazlasını öldükten sonra öğrenecektir...

1981 doğumlu genç aktris Ellen Muth´u başrole taşıyan dizi, sürükleyici hikayesinin yanı sıra sağlam oyuncu kadrosuyla da dikkati çekiyor. “Chicago Hope“la tanınan Emmy ödüllü aktör Mandy Patinkin ve “Acemi Prenses 2“de izlediğimiz, 2003´te ıngiltere´nin en seksi 20 erkeğinden biri seçilen Callum Blue da dizinin ağır toplarından...
''

Açıkçası muhteşem bir diziye benziyor ve çok merak ediyorum.Digiturk vermeye başladı ama saatleri çakışmadığı için hiç izleyemedim.ılk 2 bölümü indirmiş bulunuyorum,çok az bakabildim ama yine de biraz fikir sahibi olarak çok güzel bir dizi diyebilirim.
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Cum Tem 17, 2009 8:29 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Üç senelik bir başlığı "diriltmeye" değer bir dizi! Mr. Green

Yukarda zaten anlatılmış anlatılacağı kadar. Benim keşif hikayem ise şöyle: Pushing Daisies kalbimizi kırarak erken nihayete erince böyle bir iş yaratmış olan yetenekli kişi BryanFuller evvelce ne yapmış diye merak etmeden duramadım. Fuller'in yarattığı Dead Like Me'nin konusunu görünce "budur" deyip balıklama dalmamak mümkün mü bir PD fanı için! Maalesef Fuller'in daha ilk sezon içinde anlaşamayıp ayrıldığını ve dizinin de 2.sezonda iptal edildiğini de okuyunca bu kararımı ertelemiştim ancak geçenlerde merak edip ilk bölümünü izledim. Tek kelimeyle muhteşem bir dizi! George'u oynayan Ellen Muth kızımızın sevimliliği bir yana Mandy Patinkin'in dizide olması bile yeter de artar izlemek için.Karakteri Rubie inanılmaz şahlanıyor ileriki bölümlerde. diğer oyuncular da aslında altında kalmıyor Patinkin'in.

Rukiye'nin "ölüler için Six Feet Under" demesi bir anlamda çok erinde olsa da dizinin SFU'dan bir farkı inanılmaz komik olması. Üslubu PD'in retro masal havasından uzak çok gerçekçi, çok natüralist ama bir yandan da Dali ve Magritte tabloları kadar sürrealist. Bir yandan günlük hayatlarını sürdürmeye, işe güce bakan, bir yandan da ölecek insanların ruhlarını almak göreviyle uğraşan beş "azrail"in maceraları, bu gruba katılan 18 yaşındaki George'un ölü ve bir "azrail" olamaya alışmaya çalışırken bir yandan da gertide bıraktığı ailesine yardım etme, bulduğu yarım gün ofis işine(ölüm meleklerine maaş verilmiyor ne yazık ki) adapte olma maceraları çook ama çook eğlenceli. Mr. Green

Bryan Fuller için başladığım dizi, Fuller ile ilişiği kalmamasına rağmen aynı güzellikte gidiyor. 2. sezon sonunda iptal edilmesi tam bir trajedi benca ama bu sene bir TV filmiyle döndü dizi ve devam etme ihtimali de var ki iptal edilen diziler için çok nadir yakalanan bir şanstır bu. Dirilmesi ümidiyle! Wink
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cmt Tem 18, 2009 5:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bir yanlışlığı düzelteyim. Başlığı Murat açmıştı, ben bişi demedim Sancar'cım Murat demiş Wink

Çok merak ettiğim ama bir türlü başlayamadığım dizilerdendir bu da.. Hayırlısı diyebiliyorum hala. Ama TV filmi pek tutmamış diye duymuştum en son. Bir de Mandy Patinkin'i takip edenler bilir, dizilerden ayrılma üstadıdır kendisi (Chicago Hope, Criminal Minds..). İnanmadığı dizide fazla kalamadığına hükmetmiştim ben. Sonuna kadar kaldığı tek dizi bu diye biliyorum Smile
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Tem 19, 2009 12:35 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mutlaka izle Ruki; Mandy Patinkin'in karakteri muhteşem bu dizide. Sırf onun için bile izlenir. TV filminini tutmamamasına üzüldüm ama dizi iptal edildikten yıllar sonra devamettirilmeye çalışılması bile kalitesinin ve sevildiğinin bir kanıtıdır bence.
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Tem 19, 2009 12:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sanki geçen gün trt'de oynuyordu bu dizi...İzleyemedim ama.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Çar Tem 29, 2009 3:30 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evet TRT'de ilk bölümü bölük pörçük yayınladılar galiba geç bir saatte ama sonra bir daha gördüğümü hatırlamıyorum. Zaten bu dizi orjinalinde SHOWTİMEda yayınlandığı için hiç sansür edilmemiş. Hoş öyle pek sansür edilecek birşey de yok ama yine de mevcut TRT zihniyeti kuşa çevirir bu diziyi. Oyüzden ya internet, DVD v.s. vasıtasıyla izleyeceksiniz, yahut da cnbc-e veya TNT'nin bu diziye el atmasını ümit edeceksiniz. Neutral
Başa dön
beatlefan
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1144

İletiTarih: Çar Tem 29, 2009 1:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Beklediğimden zayıftı dizinin filmi ama dizisi çok güzeldir.

Forwardly On LOST
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Çar Tem 29, 2009 4:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evet Rubie olmayınca, Wafflehouse yanınca hele de Daisy'i de başkası oynayınca maalesef tadı kaçmış filmin Neutral
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız