X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Film Yorumları *** SPOILER ***
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
meleren

PostPosted: Mon Nov 10, 2008 11:38 pm    Post subject: Reply with quote
44murat44 wrote:
dün gece seyretmek nasip oldu Very Happy öncelikle scully ve mulder'ı yeniden görmek güzeldi.mulder yaşlanmış gördüm Very Happy scully'e laf yok harikaydı Laughing
filimin konusu ,işleniş şekli ve kalitesi ne gelince 9 sezon seyrettiğimiz xfiles bölümlerden biri gibi geldi bana Sad ilk filimdeki tadı vermedi .her şeye rağmen xfiles filimini seyrettiğim için mutluyum Laughing inşallah devamı gelir

Bende uzun bir aradan sonra filmi izlediğime memnun oldum ,ama devamının çekilmesini istemem M&S olmadan olmaz, oysa bu film sanki Mulder ve Scully nin seyircilere veda edişiydi.
Mulder eski Mulder dont give up tadında Scully eski scully ama never again tadında ... Never again ve o tarz bölümleri hatırlarsanız scully sürekli Mulder ın peşinde koşmaktan bıkmış ya da ben senin aksine bir hayatım olsun istiyorum tarzında cümleleri sarf ettiğini görüyoruz, işte filmde "bu" Scully yi baskın görüyoruz.
Tamam herkesin dediği gibi bu film vasat hatta vasatında altında bir konuya ve işleyişe sahipti ama diğer taraftan Mulder ve Scully ye bundan sonra ne oluyor ? sorusuna bir cevap içeriyordu doğrusu 2 side biraz erken emekli oluyordu o kadar nasıl yaşlandıklarını farkettiniz mi? daha ne kadar ordan oraya sürüklenip kendileride x-files dosyasına girecek maceralar yaşayabilirlerdi? üstelik Mulder ın son ayrılışından sonra gizli dosyalara dönmesi ne kadar mümkündü? belkide iyi oldu fbi da çalışırken 2 side çok ağır bedeller ödediler ve artık bunun bir sonu olması gerekiyordu ya öleceklerdi ki buna dayanamayız yada bir gün emekli olacaklardı ha biraz malulen emekli oldular diyebiliriz çok şey yaşadılar bunu kabul edemesekte bir gün son bulacaktı ve bütün bunlara rağmen avunduğum yegane şey onları farklı şehirde farklı kişilerle görüp birbirlerini kim bilir yılda 1 kez bile göremeyeceği düşüncesinden kurtuldum ve ne olursa olsun bir arada olduklarını görmek içime su serpti , bundan sonra kariyerlerini kitap yazarak yada doktor olarakta devam etseler bir arada olduklarını bilmek beni mutlu ediyor i want to believe:)
NOT: Filmde beni rahatsız eden şeyler oldu ama zaten değinmişsiniz tekrarlamama gerek yok, sadece sizin belirtmediğinizi düşündüğüm 2 konu var 1.Scully rol olarak tamamda mimiklerine ne oldu kaşlarını kaldırdığı sahne hatırlamıyorum halbuki ne çok özlemiştim. 2.yaw ok bunu söylemiştiniz ama bende dayanamicam işte bu yüzden sana aşık oldum! mu? ıyyk neyse bunuda diziden bi haber seyirciler için yazdıklarını farzederek duymazlıktan geliyorum.
Back to top
View user's profile Send private message
Nom Anor
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Tue Dec 16, 2008 10:30 pm    Post subject: Reply with quote
Çok uzun zaman oldu buraya gelmeyeli. I Want to Believe’i de açıkçası yalnızca bir kez tam olarak izledim(artı tabii rastgele videolar klipler bilmemneler), ve epey oldu; o yüzden çok detaylı bir yorum da yazamıycam. Hafıza departmanında görevli beyin hücrelerimin sayısında ciddi bir azalma söz konusu korkarım.

Filmi izlemeden önce, beklentilerimi etkileyen bir olumlu, bir de olumsuz faktör vardı: Olumlu olanı, bir ara duyduğumuz, yeni filmin yedinci sezonun ortalarında geçeceğine dair dedikoduların fos çıkması. Bu beni rahatlattı, çünkü artık geçmişte, çoktan bitmiş olayların içinde kalınmasını istemiyordum. 8-9. sezonlar çok harika olmasa bile, onların geçersiz sayılabileceği düşüncesi de(böyle bir ihtimalden hiç bahsedildi mi, yoksa şimdi ben mi uyduruyorum ondan da emin değilim) hoşuma gitmiyordu. Yani kısacası, olanlar oldu bitti, geçmiş geçmişte kaldı devam edelim modundaydım.

Olumsuz faktöre gelince, o da filmin küçük yeşil adamlar hakkında değil de, temelde öcüler böcüler üzerine olmasıydı. Ana mitoloji hikaye örgüsü bir yığın çelişki içinde kaldı ve kısmen anlaşılamaz-yenilemez hale geldi tamam, ama naapim ben X-Files’ımı bol zuzaylılı, kara yağlı ballı-çörekli olunca daha çok seviyorum Very Happy I Want to Believe’de olduğu türden inanç meseleleri, medyumlar, asla çok fazla açamadı beni. Hatta bazı istisnalar dışında, “haftanın kanalizasyon canavarı” türü bölümleri bile tercih ederim.

Filmin kendisine gelince, iklim koşulları konusunda tam puan aldı benden; kar kış kıyamet hemen her zaman ideal X-Files ortamı olmuştur. Mulder ile Scully’nin ilişki “seviyesi” de iyiydi, abarmadan dobarmadan gerekli mesajı iletti bence. “Oğlumuz” William’dan da kısaca bi bahsettiler, bu iyi, böyle bir şeyin tamamen es geçilmesi tuhaf kaçardı – X-Files’ı fazla bilmeyen sinema izleyicisinin aklı ne kadar karışırsa karışsın.

İnançlar, medyumlar ve Scully-Peder Joseph atışması cart-curtu çok fazla ilgimi çekmedi dediğim gibi, ama olaylar ilerledikçe ve ipuçları ortaya çıktıkça, Rusların(Tunguska munguska yok bitti artık ama, yihuu gene de kötü Ruslar var! :p) yapmakta oldukları haltlar, ve o gizli laboratuar, ürkütücü olmayı başardı. Sadece bir adet kafadan ibaret kalmış olan arkadaş bir an için ağzını burnunu oynattığında biraz komik geldi kabul, ama genel olarak gerçekten ürkütücüydü rastgele vücut parçaları hikayesi. Keşke Krycek olsaydı, Ruslarla biraz çene çalardı rahmetli. Hey gidi günler…

Skinner’ın kısa bir süre için bile olsa ortaya çıkıp kelini göstermesi, hala bizimkiler başları belaya girdiğinde arkalarını toparlayan, yardım eden adam rolüne bürünebildiğini kanıtlaması çok hoştu. Ama ondan başka kimse yoktu eski “neşeli günlerden”… Hala Yalnız Silahşörler’in anlamsız bir biçimde katledilmiş olmalarına uyuz olduğumu da belirteyim. IWtB gibi bir X-Files hikayesinde muhtemelen onlara pek iş düşmezdi, ama öylesine bir görünüp selam verebilirdilerdi belki, yaşasaydılar. Ya da hiç değilse hortlakları bir görünebilirdi!(ama bu da herhalde yukarıda bahsettiğim türden sinema izleyicilerinin kafasını karıştırırdı iyice. Ehh, geçiniz)

Dakota Whitney ismini ciddiye almakta epey zorlandım: Bir harf farklılığı var, ama onun dışında her ikisi de 2. Dünya Savaşı’nda kullanılmış uçak modelleri. Sürekli aklıma onlar gelip durdu son derece ebleh biçimde.

Scully’nin her şeye rağmen çocuğu tedavi etmeye devam etme cesareti gösterebilmesini takdir ettim. Ve credits’ten sonraki “çek çek kürekleri sür arabanı” sahnesi de güzeldi, ilk başta ne halt olduğunu anlamadım gerçi, başım döndü Smile

O kürek çektikleri adada bir UFO bulmaları ümidiyle. Ben de buna inanmak istiyorum, dammit! Twisted Evil

…. Ve hakkaten de aklıma daha fazla söyleyecek bir şey gelmiyor. Bi daha izlemek şart. O zaman karar verebilirim: Pek akılda kalıcı bir film mi değildi, yoksa bunuyor muyum?
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Dec 17, 2008 12:54 am    Post subject: Reply with quote
Nom Anor wrote:
Scully’nin her şeye rağmen çocuğu tedavi etmeye devam etme cesareti gösterebilmesini takdir ettim.

Bana da en bayağı gelen kısım burasıydı,filme gitmeden önce tesadüfen Chicago Hope'da buna çok benzer bir bölüm izlediğimden midir nedir;tüm o hastane sahneleri,Christopher mıydı çocuğun adı,filmin bütün bu kısmında acayip sıkıldım ben Sad

Nom Anor wrote:

Pek akılda kalıcı bir film mi değildi, yoksa bunuyor muyum?

Bunamıyorsun,bundan eminim Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Dec 17, 2008 2:11 am    Post subject: Reply with quote
Nom Anor wrote:

Yok yok inan bunamıyorsun, öyle ise hepimiz bunuyoruz.
The X Files - Unutmak İstiyorum olmalıydı filmin adı zaten, gerçi unutmak için çok çaba da harcamaya gerek olmadı, güzel bir film değildi.

Forwardly On LOST
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nom Anor
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Wed Dec 17, 2008 2:53 am    Post subject: Reply with quote
2shy wrote:
Nom Anor wrote:
Scully’nin her şeye rağmen çocuğu tedavi etmeye devam etme cesareti gösterebilmesini takdir ettim.

Bana da en bayağı gelen kısım burasıydı,filme gitmeden önce tesadüfen Chicago Hope'da buna çok benzer bir bölüm izlediğimden midir nedir;tüm o hastane sahneleri,Christopher mıydı çocuğun adı,filmin bütün bu kısmında acayip sıkıldım ben Sad

Nom Anor wrote:

Eh, film boyunca devam etmekte olan hasta çocuk hikayesi beni de çok fazla ilgilendirmedi. Ama bu meselenin finalinde, arka planda yarasa gibi dikilen sinir bozucu rahip efendiye ve Macbeth'in üç cadısı(ya da öyle bişey, edebiyattan anlıyormuş gibi görünmeyim :p) gibi uğursuzca camdan bakan üç rahibeye rağmen bu kararı vermesi bana oh be dedirttiren şey oldu.

beatlefan wrote:
Nom Anor wrote:

Yok yok inan bunamıyorsun, öyle ise hepimiz bunuyoruz.
The X Files - Unutmak İstiyorum olmalıydı filmin adı zaten, gerçi unutmak için çok çaba da harcamaya gerek olmadı, güzel bir film değildi.

Bence çok kötü değildi, ama görünüşe göre gerçekten de biraz "at ve unut" cinsi bir yapım olmuş. Acaba ismini "The X-Files - Geçen Yaz Naaptığınızı Unuttuk" falan diye mi değiştirseler Laughing
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 5:51 pm    Post subject: Reply with quote
2shy wrote:
Nom Anor wrote:

Nom Anor wrote:

Filmin en bayağı sahnesi Scully'nin Christian'ı tedavi ettiği sahneler gibi geldiyse şayet sana, yine Scully'nin Mulder'a "...that's why I fell in love wit you" dediği sahneyi nasıl bi kategoriye koyduğunu çok merak ediyorum..Zira "Sıçtınız işte şimdi!" dediğim bölüm oydu benim, o olmalı herkesin de bence..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Jan 17, 2009 11:34 pm    Post subject: Reply with quote
364 SaD SaM wrote:
Filmin en bayağı sahnesi Scully'nin Christian'ı tedavi ettiği sahneler gibi geldiyse şayet sana, yine Scully'nin Mulder'a "...that's why I fell in love with you" dediği sahneyi nasıl bi kategoriye koyduğunu çok merak ediyorum..Zira "Sıçtınız işte şimdi!" dediğim bölüm oydu benim, o olmalı herkesin de bence..

ama,ama,ama...Ben unutmuştum bu sahneyi sen hatırlatana kadar Sad

Bu sahneyi bir an için "ben yanlış salona girmedim değil mi" dedirten sahne kategorisine alıyorum ben.O kadar tuhaftı ki bu sözü Scully'den duymak,yani izlediğim başka birşey olsa o an,yadırgamazdım belki bu kadar.Neyse

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
ddmd

PostPosted: Wed Apr 29, 2009 7:36 pm    Post subject: Reply with quote
dizi dünyanın en iyi dizisi, birçok bölümü muhteşem. bu yüzden iyi bir film yapmakta kolay olmasa gerek . Yine de umarız ki bomba gibi bir filmle dönerler (ki bunu pek sanmıyorum ,filmin sonuna bakılırsa ). Dublaj kötüydü, MULDIR değil o dedim ama duymadılar tabi Neutral Yinede iyi ki izledim diyorum,ne de olsa mulder ve scully var,ne olsa izleriz Smile
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Jun 27, 2009 5:05 pm    Post subject: Reply with quote
sabah fight the future'dan sonra şimdi de I want to believe izledim.Bu filmde çok duygulandım.Şöyle geçmişi düşününce ağladım resmen.Onca emek onca iş ve bunu bitirmek.İnşallah 3.filmi de gelir.Hey gidi günler..1 günde 2 film izledim geçmiş günlerimizi yad ettim.
Back to top
serap
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 3:52 pm    Post subject: Reply with quote
Filmi izleyeli yaklaşık bir yıl olmasına rağmen yorum yapmak içimden gelmedi. Şu anda aklımda kalanları yazarak rahatlamak istiyorum..

Filmin konusuna hiç değinmeyeceğim, zaten aklımda doğru dürüst bişey kalmadı, sadece, karanlık, kasvetli sahneler he bi de kar, ve beni sinir eden bi Scully...

Film de izlediğimiz insan Scully değildi kesinlikle, nerde bizim tuttuğunu koparan, sağlam karakterli, mağrur Scully, nerde filmdeki acıların kadını gibi hayattan bezmiş, sürekli ağlamaklı bir yüz ifadesi ile dolaşan, mutlu bir yuvamız olsun, karanlıklar evimize girmesin diyen ev kadını tipli gıcık hatun. Be adam filmi zaten bişeye benzetememişsin karakterlerle niye oynuyorsun ki Evil or Very Mad

Mulder'a gelince, biraz yaşlanıp çökmesinin dışında bir değişiklik göremedim ben, yine inatçıydı, yine araştırdı, kendi bildiğini okudu, sonuna kadar gitti, ve hayatını tehlikeye soktu...Klasik Mulderımız işte...Bu arada unutmamak lazım Scully'nin film de yaptığı tek olumlu hareket bir kez daha Mulder'ın hayatını kurtarmak oldu...

Oysa benim hayalimde bambaşka bir son var. Var diyorum çünkü hala umudumu kesmedim Rolling Eyes Bir kere kesinlikle mitoloji olacak. Filmin başlangıcında Mulder'ın anlatımıyla dizinin 1.sezondan 9. sezona kadar oluşacak görüntülerle mitoloji bütün izleyicinin beynine bir güzel işlenecek, artık bir saat mi sürer iki saat mi bilemem, izleyici mitolojiyi iyice kavradıktan sonra filmimiz başlayacak. Artık burada CC saksıyı bir güzel çalıştırıp mitolojiyi iyice bir düzene koyarak, bol aksiyonlu, gerilimli ve şok edici bir sonla final yapsın, bu şok ajanlarımızın birsinin veya ikisinin, yada william'la birlikte üçünün birden hakkın rahmetine kavuşması olabilir, ya da daha farklı ama hepimizin "evet bu sondu" diyeceğimiz muhteşem bir final. Yani CC mitolojiyi nasıl batırdıysa öyle toparlayıp çıkarsın banane Twisted Evil

Ve tabii film ortalığı kasıp kavurmuş, tüm dünya X Files'ı konuşuyor, bütün rekorlar alt üst olmuş, bütün ödülleri silmiş süpürmüş, ana haber bültenlerinde birinci haber olmuş, DD ve GA programdan programa, ödülden ödüle koşmaktan kafayı yemiş, insanlar dizinin dvd lerini bulabilmek için birbirlerini eziyor, veeee biz eski fan lar ise buruk bir mutluluk içindeyiz....ne yani çok şey mi istiyorum Laughing Laughing Laughing
Back to top
xeaglex

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 4:15 pm    Post subject: Reply with quote
serap wrote:
Filmi izleyeli yaklaşık bir yıl olmasına rağmen yorum yapmak içimden gelmedi. Şu anda aklımda kalanları yazarak rahatlamak istiyorum..

Filmin konusuna hiç değinmeyeceğim, zaten aklımda doğru dürüst bişey kalmadı, sadece, karanlık, kasvetli sahneler he bi de kar, ve beni sinir eden bi Scully...

Film de izlediğimiz insan Scully değildi kesinlikle, nerde bizim tuttuğunu koparan, sağlam karakterli, mağrur Scully, nerde filmdeki acıların kadını gibi hayattan bezmiş, sürekli ağlamaklı bir yüz ifadesi ile dolaşan, mutlu bir yuvamız olsun, karanlıklar evimize girmesin diyen ev kadını tipli gıcık hatun. Be adam filmi zaten bişeye benzetememişsin karakterlerle niye oynuyorsun ki Evil or Very Mad

Mulder'a gelince, biraz yaşlanıp çökmesinin dışında bir değişiklik göremedim ben, yine inatçıydı, yine araştırdı, kendi bildiğini okudu, sonuna kadar gitti, ve hayatını tehlikeye soktu...Klasik Mulderımız işte...Bu arada unutmamak lazım Scully'nin film de yaptığı tek olumlu hareket bir kez daha Mulder'ın hayatını kurtarmak oldu...

Oysa benim hayalimde bambaşka bir son var. Var diyorum çünkü hala umudumu kesmedim Rolling Eyes Bir kere kesinlikle mitoloji olacak. Filmin başlangıcında Mulder'ın anlatımıyla dizinin 1.sezondan 9. sezona kadar oluşacak görüntülerle mitoloji bütün izleyicinin beynine bir güzel işlenecek, artık bir saat mi sürer iki saat mi bilemem, izleyici mitolojiyi iyice kavradıktan sonra filmimiz başlayacak. Artık burada CC saksıyı bir güzel çalıştırıp mitolojiyi iyice bir düzene koyarak, bol aksiyonlu, gerilimli ve şok edici bir sonla final yapsın, bu şok ajanlarımızın birsinin veya ikisinin, yada william'la birlikte üçünün birden hakkın rahmetine kavuşması olabilir, ya da daha farklı ama hepimizin "evet bu sondu" diyeceğimiz muhteşem bir final. Yani CC mitolojiyi nasıl batırdıysa öyle toparlayıp çıkarsın banane Twisted Evil

Ve tabii film ortalığı kasıp kavurmuş, tüm dünya X Files'ı konuşuyor, bütün rekorlar alt üst olmuş, bütün ödülleri silmiş süpürmüş, ana haber bültenlerinde birinci haber olmuş, DD ve GA programdan programa, ödülden ödüle koşmaktan kafayı yemiş, insanlar dizinin dvd lerini bulabilmek için birbirlerini eziyor, veeee biz eski fan lar ise buruk bir mutluluk içindeyiz....ne yani çok şey mi istiyorum Laughing Laughing Laughing

Bu hepimizin ortak isteği. 2.film bu efsanenin sonu olmamalı. Gerekirse birazda risk alınarak 3.film yapılmalı. Ama The X Files'a yakışacak bir film olmalı bu...
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 6:48 pm    Post subject: Reply with quote
serap wrote:
Artık burada CC saksıyı bir güzel çalıştırıp mitolojiyi iyice bir düzene koyarak, bol aksiyonlu, gerilimli ve şok edici bir sonla final yapsın, bu şok ajanlarımızın birsinin veya ikisinin, yada william'la birlikte üçünün birden hakkın rahmetine kavuşması olabilir, ya da daha farklı ama hepimizin "evet bu sondu" diyeceğimiz muhteşem bir final. Yani CC mitolojiyi nasıl batırdıysa öyle toparlayıp çıkarsın banane

Eğer 3.film olacaksa, mümkünse CC uzak dursun bu sefer.

Back to top
Anoren

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 2:43 am    Post subject: Reply with quote
Ben de filmi bugün izleyerek şimdiye kadar TV ve Sinemada yayınlanan X-Files materyallerine son noktayı koymuş bulunuyorum. 9. sezonu bitirdikten hemen sonra izlediğimden gerek, bana çok da kötü gelmedi. Bembeyaz karlar altında, kasvetli bir arka plan. Önde yıllar önce X Files'ta umutla, bir şeyler başarabileceklerinin umuduyla çalışan 2 kişinin, vardıkları nokta, ümitsizlikleri iyi yansıtılmış bence. Çok çalışmalarına, çok şey kaybetmelerine rağmen, ellerinde hiç bir şey kalmamış olması, görevlerinden uzaklaştırılmaları yetmezmiş gibi neredeyse kaçak durumuna düşmüş olmaları onları karamsarlığa itmiş. Scully doktorluk yaparak "ailenin geçimini sağlarken", Mulder'ı hala inatla bir şeyleri araştırırken, gazete küpürlerini kesip not alırken bulduk. Bu açıdan bakıldığında, Scully'yi Scully gibi, Mulder'ı Mulder gibi bulmamamıza çok şaşırmadım ben.
Hikayeye gelince, daha önce defalarca dile getirildiği gibi, çok sağlam değildi. Konu, "Modern Frankenstein", yaratıcı olmaktan uzak olduğu gibi çok iyi işlenmemişti de. Ama bana nedense özellikle hikaye ön plana alınmamış, karakterlerin geldiği noktanın daha ön plana çıkarılmak istenmiş gibi geldi. Genel olarak 10 üzerinden 6 verirdim ben filme herhalde. Ama özellikle ilk sezonlardaki çoğu X Files bölümünün filmden daha iyi olduğu da gerçek. Hatta orada yazılan çoğu diyalog daha iyi düşünülmüştür bence.
Neyse, ben bu filmi 3. filmden önce bir ısınma safhası olarak görmeyi yeğlerim. Çünkü Truth bölümü ile 2012'de olacaklara dair bir giriş yapmışlardı. En azından biz izleyicilere bu hikayenin nereye gittiğini göstermeleri lazım. Dolayısıyla bir 3. film olması lazım diyorum ben.
Back to top
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Sep 26, 2009 4:05 pm    Post subject: Reply with quote
Arkadaşımla oturup izlediğimizde verdiği ilk tepki
- Yine kar var! oldu Very Happy
Back to top
The11thDoctor

PostPosted: Fri Sep 02, 2011 1:26 pm    Post subject: Reply with quote
Güzel bir filmdi.Mulder ile Scully'i 8-9 yıldan sonra sarılırken izlemek çok değişik bir duyguydu.
Film başladığında çok hüzünlendim.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
Page 10 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum