X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Caprica (***Spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Apr 26, 2009 2:15 am    Post subject: Reply with quote
Sperrr!! Smile The Plan ile ilgili hi fikrim yok ama bu diziyi drt gzle bekliyorum artk.

Quote:
Joseph Adama'nn Tauron gemiine hasta oldum. ok gzel ilenmi, Tauron'lu mafya adamlarnn yanaklarndaki, vcutlarndaki dvmelerden tutun, gelenkleri grenekleri fln.. ok gzel bir arka plan oluturulmu bykbaba Adama iin. Bu ksmda beni en ok artan, Joseph'n adalet konusunda ok silik bir karakter izmesiydi.. Ben astm astk, kestiim kestik bir karakter beklerken mafyann iini yapan bir tip beklemiyordum, hele bu ii yapyor olmaktan mutsuz olmadn grseydim hayallerim tamamen yklrd heralde.. Demek ki Caprica dizisi iile birlikte devam eden blmlerde William Adama'nn anlatt Joseph Adama haline nasl geldiini greceiz, izlemesi ok zevkli olacak. Very Happy

Caprica, Caprica'nn knden 58 yl ncesini anlatyor. saylon saldrsndan 50 yl nce, saylonlarn srldklerini biliyoruz.. Ortada bir isyan var ve Zoe'nin bu isyanda parma olaca besbelli. Ah o sreci anlatacaklar deil mi? O sre anlatlr deil mi? ok merak ediyorum, cylonlarn nasl ayaklandklarn, humanoid cylon'larn nasl ortaya ktklarn (ki bunda da Zoe'nin parma olmas kanlmaz bence)

Sancar'cm The Plan ve Caprica ile ilgili temennilerini anlyorum ama Kobol'a girmelerine gerek olacak m emin deilim. Yani 12 koloninin nasl var olduu, 12 Tanr inancnn nasl doduu falan, belki de BSG'nin finalindeki gibi bir durumdan kaynaklanyor. yle bir durumu yeninden yaratacaklarn hi sanmyorum. Ama efsanelerini, inan sistemlerinin zelliklerini tabii ki merak ediorum. Sanrm Caprica dizisinde inan irdelemesinin farkl bir ekilde ileneceini dnyorum, dizi ekillenmeden belki de ne dndm ifade edemiycem doru drst .Caprica insanlar bence dnya insanlar ile karlatrlacak.. nanlarn nasl doduu, nereden geldiinden ziyade, farkl inanlar erevesinde insanlarn izledikleri yollar, birbirlerin baklar vb. ele alnmaya allacak. Bu ilk blm ile grdk ki rklk kavramna da parmak baslacak. Yani yaplmak istenenin ayrntl bir insan incelemesi olduunu dnyorum, 12 Tanr'nn douunun, bu inan sistemine geilmesinin bu dizide anlatlan eylerle nasl etkileime girecei konusunda pheliyim. Burada oturmu bir dzen var ve bu dzeni deitirmeye alan insanlar var, bu dizi onlar anlatmaya eilmeli, insanlarn inan sisteminden ziyade cylon'larn inan sisteminin nasl ekilleneceini gstermeli.. Yani bence.. Tabii ite dedim ya, dizi devam ettike belki benim dncelerim deiecektir bilemiyorum imdiden. Smile

Greystone'a gelince.. Baltar gibi mi demek lazm yoksa bilimadamlarnn o kibirine sahip mi demek lazm?. Baltar gibi davrandn dndm sk sk ama Baltar'n da Greystone'un da ortak yan bilimadam olmalar ve bu ite ok ama ok baarl olmalar... Bunu bilmenin verdii kibir hibir eye benzemiyor. Zoe'nin dehas da inanlmaz boyutta, hatta babasndan fazla.. Ama onun bunu kullanma ekli henz tam olarak ekillenmemi. leride bu konuda babasna, Baltar'a benzeyecei su gtrmez bir gerek bence.. Hereye muktedir olma taknts var bunlarda.. Bu ynden hepsi birbirine benziyor vallahi, umudum, Greystone'un bunlar arasnda en iyisi olmas ynnde ama hibirine gvenilmeyeceini dnmyorum.

Yazsam daha yazarm da yazarm, ok gzel eyler var Caprica'da.. Daha da gzelleecei kesin, gene bekliycez kahretsin Sad
Back to top
View user's profile Send private message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat May 09, 2009 12:31 pm    Post subject: Reply with quote
The Plan sonbaharda deniliyordu. Bir aksama olmazsa o zaman kar herhalde. Ben halen izzleyemiyorum Caprica'y. zleyecem ama bakalm ne zaman Smile

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 4:51 pm    Post subject: Reply with quote
Caprica sper , izleyin haberiniz olsun. 2010 da Caprica dizisi gsteriliyor hohh
ona cok seviniyorum.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 6:21 pm    Post subject: Reply with quote
dizi balayaca zamana yakn izleyin derim ben; yoksa siz de benim gibi merak iinde kvranp durursunuz bir sene boyunca Confused
Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Jul 12, 2009 10:27 pm    Post subject: Reply with quote
isatay wrote:
dizi balayaca zamana yakn izleyin derim ben; yoksa siz de benim gibi merak iinde kvranp durursunuz bir sene boyunca Confused

Ben kvranmaya baladm bile.Onca zaman indirip bekletmitim,dayanamayp geenlerde izleyiverdim.imdi beklemek var tabi...
Quote:

Karakterlere Eric Stoltz rol hari,pek snamadm ama srf ilk saylonun k sebebi ve sahneleri iin bile sevilir.

Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Dec 12, 2009 12:03 pm    Post subject: Reply with quote
Caprica imdb'ye gre 29 ocakta Rebirth adl blmyle balyormu. Aksama olmaz umarm daha fazla...
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 3:28 pm    Post subject: Reply with quote
Hnnnhhh!!! Heyecanlym okkkk... 22 Ocak'a ne kald ki unun urasnda.. Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=FsvP2KTeGf0

James Marsters'a dikkat.. eeyooooo :DDD
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 3:35 pm    Post subject: Reply with quote
Anaaa haftaya mym :S Pilota tekrar bir bakmak lazm aslnda. Ana hatlarn hatrlyorum ama ayrntlar gidiverdi aklmdan. Valla saol auroriel haber verdiin iin...
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 3:51 pm    Post subject: Reply with quote
bi de bu resmi paylamazsam atlarm. abi pek manidar, pek gzel bir alma, hastas oldumm! (daha nce burda paylalmad die biliyorum ama grmemi te olaiblirim)

Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 4:01 pm    Post subject: Reply with quote
Alessandra Torresani...BSG kadn oyuncu castingini de oiyi beceriyor arkada..
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 5:53 pm    Post subject: Reply with quote
Castinge en ok ben mutlu olmuumdur heralde Bsg'de. Caprica'da da James ile beni ihya ediyorlar. Bu hatun da homu ama tipim diil. Sarn seviyorum ben..Razz Bi de ok tombul yzl bu...Razz

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 11:15 pm    Post subject: Reply with quote
Yok yok iyidir iyi Twisted Evil
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Jan 23, 2010 3:44 pm    Post subject: Reply with quote
Hani 22 ocakt, benim dediim tarih doruymu, 29 ocakta balyo dizi Very Happy
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Jan 24, 2010 12:29 am    Post subject: Reply with quote
hayr, pilot blm dn yaynlanm, haftaya ise 1x01 ile devam edicek dizi Smile
pilot blm preair formatta ortamlara dt iin belki saymam olabilirsin, bi de 1x00 falan diye de geiyor olabilir kodu.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sun Jan 24, 2010 2:20 am    Post subject: Reply with quote
yi de pilot 1x00'dr yani Very Happy En azndan bence yle olmal... Haftaya karmzda neticede
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum