X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Caprica (***Spoiler***)
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Nis 26, 2009 2:15 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Süperrr!! Smile The Plan ile ilgili hiç fikrim yok ama bu diziyi dört gözle bekliyorum artık.

Alıntı:
Joseph Adama'nın Tauron geçmişine hasta oldum. Çok güzel işlenmiş, Tauron'lu mafya adamlarının yanaklarındaki, vücutlarındaki dövmelerden tutun, gelenkleri görenekleri fln.. Çok güzel bir arka plan oluşturulmuş büyükbaba Adama için. Bu kısımda beni en çok şaşırtan, Joseph'ın adalet konusunda çok silik bir karakter çizmesiydi.. Ben astığım astık, kestiğim kestik bir karakter beklerken mafyanın işini yapan bir tip beklemiyordum, hele bu işi yapıyor olmaktan mutsuz olmadığını görseydim hayallerim tamamen yıkılırdı heralde.. Demek ki Caprica dizisi iile birlikte devam eden bölümlerde William Adama'nın anlattığı Joseph Adama haline nasıl geldiğini göreceğiz, izlemesi çok zevkli olacak. Very Happy

Caprica, Caprica'nın çöküşünden 58 yıl öncesini anlatıyor. saylon saldırısından 50 yıl önce, saylonların sürüldüklerini biliyoruz.. Ortada bir isyan var ve Zoe'nin bu isyanda parmağı olacağı besbelli. Ah o süreci anlatacaklar değil mi? O süreç anlatılır değil mi? Çok merak ediyorum, cylonların nasıl ayaklandıklarını, humanoid cylon'ların nasıl ortaya çıktıklarını (ki bunda da Zoe'nin parmağı olması kaçınılmaz bence)

Sancar'cım The Plan ve Caprica ile ilgili temennilerini anlıyorum ama Kobol'a girmelerine gerek olacak mı emin değilim. Yani 12 koloninin nasıl var olduğu, 12 Tanrı inancının nasıl doğduğu falan, belki de BSG'nin finalindeki gibi bir durumdan kaynaklanıyor. Öyle bir durumu yeninden yaratacaklarını hiç sanmıyorum. Ama efsanelerini, inanç sistemlerinin özelliklerini tabii ki merak ediorum. Sanırım Caprica dizisinde inanç irdelemesinin farklı bir şekilde işleneceğini düşünüyorum, dizi şekillenmeden belki de ne düşündüğümü ifade edemiycem doğru dürüst .Caprica insanları bence dünya insanları ile karşılaştırılacak.. İnançların nasıl doğduğu, nereden geldiğinden ziyade, farklı inançlar çerçevesinde insanların izledikleri yollar, birbirlerin bakışları vb. ele alınmaya çalışılacak. Bu ilk bölüm ile gördük ki ırkçılık kavramına da parmak basılacak. Yani yapılmak istenenin ayrıntılı bir insan incelemesi olduğunu düşünüyorum, 12 Tanrı'nın doğuşunun, bu inanç sistemine geçilmesinin bu dizide anlatılan şeylerle nasıl etkileşime gireceği konusunda şüpheliyim. Burada oturmuş bir düzen var ve bu düzeni değiştirmeye çalışan insanlar var, bu dizi onları anlatmaya eğilmeli, insanların inanç sisteminden ziyade cylon'ların inanç sisteminin nasıl şekilleneceğini göstermeli.. Yani bence.. Tabii işte dedim ya, dizi devam ettikçe belki benim düşüncelerim değişecektir bilemiyorum şimdiden. Smile

Greystone'a gelince.. Baltar gibi mi demek lazım yoksa bilimadamlarının o kibirine sahip mi demek lazım?. Baltar gibi davrandığını düşündüm sık sık ama Baltar'ın da Greystone'un da ortak yanı bilimadamı olmaları ve bu işte çok ama çok başarılı olmaları... Bunu bilmenin verdiği kibir hiçbir şeye benzemiyor. Zoe'nin dehası da inanılmaz boyutta, hatta babasından fazla.. Ama onun bunu kullanma şekli henüz tam olarak şekillenmemiş. İleride bu konuda babasına, Baltar'a benzeyeceği su götürmez bir gerçek bence.. Herşeye muktedir olma takıntısı var bunlarda.. Bu yönden hepsi birbirine benziyor vallahi, umudum, Greystone'un bunlar arasında en iyisi olması yönünde ama hiçbirine güvenilmeyeceğini düşünmüyorum.

Yazsam daha yazarım da yazarım, çok güzel şeyler var Caprica'da.. Daha da güzelleşeceği kesin, gene bekliycez kahretsin Sad
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiler: 179

İletiTarih: Cmt May 09, 2009 12:31 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
The Plan sonbaharda deniliyordu. Bir aksama olmazsa o zaman çıkar herhalde. Ben halen izzleyemiyorum Caprica'yı. İzleyecem ama bakalım ne zaman Smile

İletiler: 5

İletiTarih: Pzr Tem 12, 2009 4:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Caprica süper , izleyin haberiniz olsun. 2010 da Caprica dizisi gösteriliyor hohh
ona cok seviniyorum.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pzr Tem 12, 2009 6:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
dizi başlayacağı zamana yakın izleyin derim ben; yoksa siz de benim gibi merak içinde kıvranıp durursunuz bir sene boyunca Confused
Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Pzr Tem 12, 2009 10:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
isatay yazdı:
dizi başlayacağı zamana yakın izleyin derim ben; yoksa siz de benim gibi merak içinde kıvranıp durursunuz bir sene boyunca Confused

Ben kıvranmaya başladım bile.Onca zaman indirip bekletmiştim,dayanamayıp geçenlerde izleyiverdim.Şimdi beklemek var tabi...
Alıntı:

Karakterlere Eric Stoltz rolü hariç,pek ısınamadım ama sırf ilk saylonun çıkış sebebi ve sahneleri için bile sevilir.

Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cmt Arl 12, 2009 12:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Caprica imdb'ye göre 29 ocakta Rebirth adlı bölümüyle başlıyormuş. Aksama olmaz umarım daha fazla...
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Oca 14, 2010 3:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hınnnhhh!!! Heyecanlıyım çokkkk... 22 Ocak'a ne kaldı ki şunun şurasında.. Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=FsvP2KTeGf0

James Marsters'a dikkat.. eeyooooo :DDD
Başa dön
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Oca 14, 2010 3:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anaaa haftaya mıymış :S Pilota tekrar bir bakmak lazım aslında. Ana hatlarını hatırlıyorum ama ayrıntıları gidiverdi aklımdan. Valla sağol auroriel haber verdiğin için...
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Oca 14, 2010 3:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bi de bu resmi paylaşmazsam çatlarım. abi pek manidar, pek güzel bir çalışma, hastası oldumm! (daha önce burda paylaşılmadı die biliyorum ama görmemiş te olaiblirim)

Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per Oca 14, 2010 4:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alessandra Torresani...BSG kadın oyuncu castingini de çoğiyi beceriyor arkadaş..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Per Oca 14, 2010 5:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Castinge en çok ben mutlu olmuşumdur heralde Bsg'de. Caprica'da da James ile beni ihya ediyorlar. Bu hatun da hoşmuş ama tipim diil. Sarışın seviyorum ben..Razz Bi de çok tombul yüzlü bu...Razz

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Per Oca 14, 2010 11:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yok yok iyidir iyi Twisted Evil
Başa dön
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cmt Oca 23, 2010 3:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hani 22 ocaktı, benim dediğim tarih doğruymuş, 29 ocakta başlıyo dizi Very Happy
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pzr Oca 24, 2010 12:29 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
hayır, pilot bölümü dün yayınlanmış, haftaya ise 1x01 ile devam edicek dizi Smile
pilot bölümü preair formatta ortamlara düştüğü için belki saymamış olabilirsin, bi de 1x00 falan diye de geçiyor olabilir kodu.
Başa dön
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Pzr Oca 24, 2010 2:20 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İyi de pilot 1x00'dır yani Very Happy En azından bence öyle olmalı... Haftaya karşımızda neticede
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız