X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Caprica (***Spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Jan 13, 2009 3:52 pm    Post subject: Reply with quote
vallabenim klipten grtdm tamamen iyi ve ktnn doas ile alakal bir konu ilenecek, derinlemesine felsefi olacak gibi duruyor. amerikan popler TV sahnesinin byle derune inecek ekilde evrilmesini ok ilgin buluyorum. Popler sinemann bile gelemedii derinlikler bunlar henz. bir daha byle bir dnemi yz yl yakalayamayz, hazr srerken keyfine varmak lazm.
Back to top
View user's profile Send private message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jan 13, 2009 5:18 pm    Post subject: Reply with quote
Kesinlikle katlyorum Sancar. Very Happy Felsefik adan indikleri kadar derine ben inecek miyim bilemem ama anlattklar sryle TV dizisinin anlattklarndan ok numara byk. Bu bile harika bii Very Happy
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Jan 13, 2009 7:38 pm    Post subject: Reply with quote
ben merak ediyorum dorusu ne zaman kendine gelecek amerikan kanal yneticileri de ne yaptklarnn farkna varp bu dizilerin yerine realite ovlar koymaya balayacaklar diye. uan yaananlar TV tarihinde grlm birey deil nk. bu kadar kaliteli, bu kadar pahal ve senaryo olarak bu kadar sofistike diziler ve hem de kar amac gden reyting llen ulusal kanallarda yaynlanyor. Carnivale zel bir kanal olmasna ramen HBO'da bile dayanamamt da iptal edilmiti. keke u furyann zirvesinde olduu gnmzde yayna balasaym bir ka sene nce olacana. ok acayip gnler yayoruz televizyon yayncl anlamnda Shocked

ha bir de... uluslararas TV alannda yaanan u yaratclk patlamasnn bninde biri de bizim kanallara bulasa ya keke Neutral
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Tue Jan 13, 2009 10:02 pm    Post subject: Reply with quote
Vaadettiklerini verecek olursa hakikaten herbirinizin syledii gibi tadndan yenmeyecek bir seyirlik olacak. Sinyallerini de almadk deil.

Bir de yayn tarihi belli olayd Very Happy
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jan 13, 2009 10:07 pm    Post subject: Reply with quote
Yok bizim kanallar ge sen imdi.. Bizim kanallarda bii olmaz.. Gzel eyler oluyor bana kalrsa ama yok, byle bu kadar sofistike eyler falan beklemeyelim, saflk olur o bence Smile

Senin dedii gibi aylma felan olmaz bence. zaten yeteri kadar reality show orda ekranlar kaplam durumda, bir o kadar sama salak dizi de var. Allah'tan HBO gibi kanallar var. Onun yannda imdi FX de bu anlamda bayaa iyi olmaya balad. Yani yle zel kanallarn yneticilerinin kafasna toplu halde saks dmedii srece korktuunun olacan sanmyorum. Ama tabe her zaman kalitenin dmesi riski var. Ben korksam asl ondan korkarm, yani gene biilerin yaplmasndan ama *tam manasyla* yaplamamasndan.. Wink
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Tue Mar 24, 2009 2:57 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:
Tigh wrote:
auroriel, Caprica mjdesi ver, ne olur Very Happy

21 Nisan'da DVD'si kyor.. Smile

Dedin, tvde yaynlanmadan, direk dvd olarak kacak yani yle mi? Ben BSG Miniseries'in gemiini de bilmiyorum, o da 2003'te byle dvd de yaynlanarak m kmt ilk?

Eer yleyse 1 aydan az kalm yahu, aman ne gzel haber Very Happy Hemen ripleseler bari knca...
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Mar 24, 2009 3:49 pm    Post subject: Reply with quote
TV'de yaynlanmayacak dorudur. BSG mini dizi olarak 2003'te TV'de yaynlanmt ama. Yine ayn ekilde bir sene sonra dizi oldu, ekrana tand tekrardan.. (ngiliz Sky One kanal finansal destei vermeseydi ilk sezon da olmuyordu, altn izmek isterim, NBC'yi brak SciFi Channel'a da gvenmem ben) Caprica'nn ticari baars ksms biraz muallakta heralde ondan yaptlar.
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Mar 24, 2009 6:43 pm    Post subject: Reply with quote
direk DVDye kmas kt ama ok beklemeyecek olmamz da iyi.
Yamulmuyorsam bir de "The Plan" diye bir saylon TV filmi olacakm; var m asl?
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Tue Mar 24, 2009 8:52 pm    Post subject: Reply with quote
The Plan sonbaharda hazr olacakm, RDM dediydi, NTV bile haber yapt hatta
aylak
aylak

PostPosted: Thu Apr 23, 2009 7:08 pm    Post subject: Reply with quote
Yahu Caprica km, ben de indirdim, bekleyemedim daha kaliteli versiyonu. 93 dakikalk bir video var. zleyen var m hi?

ok merak iindeyim... Kurtlar vadisi mi Caprica m Razz
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Apr 23, 2009 11:52 pm    Post subject: Reply with quote
haydaa ne ara km ya? dzgn bir versiyonu mu bari?
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Apr 24, 2009 9:59 am    Post subject: Reply with quote
21 nisan'da DVD olarak kacakt ki? Nas kalitesiz versiyonu kabilmi onu anlamadm Question
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Apr 24, 2009 5:22 pm    Post subject: Reply with quote
Valla ben indirdim dediim gibi 699 mblik ve 93 dakikalk bir versiyondu. Demek istediim 2 gblk versiyonunu beklemeden indirdiimdi Smile

Vallahi baktm gayet iyiydi benim indirdiim 699 mblk versiyonda, ama malesef izleyemiyeceim nk laptopum hap yuttu Sad

1 hafta falan yalan oldu...
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Apr 24, 2009 5:37 pm    Post subject: Reply with quote
vallahi ben dvdrip denilsin yeter 2 gb'a felan tamyorum Smile

nise benim de aklmdan kacakt nerdeyse.. iyi ki hatrlattnz, akama izlemeyi ummaktaym Smile
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sat Apr 25, 2009 4:03 am    Post subject: Reply with quote
zledim!!! Very Happy Very Happy

Quote:
R.D.M. yine yapm yapacan!!! salam brey bekliyordum ama BSG'nn bitiinden sonra nasl bireyle karlaacam hakknda baya kafamkarkt dorusu. Bence nefis bir balang olmu. Biz defa dizinin havasndan tamamen farkl kendi ayaklar zerinde duran salam bir drama var. BSg'nn balangc yumruk gibiydi hop otrutup hop kaldryordu hatrlarsanz. Bu ise su gibi, ama iz brakarak akp geiyor. Havas bana, yer yer Six Feet Under' hatrlatt.

Oyuncu seimi yine mkemmel. Adama'nn babasn oynayan aktre hayran kaldm. Hereyiyle WilliamAdama'y anmsatyor ama bir yandan da Lee'den de bireyler var iinde. Tauronluluk meselesi ve mafya balantlar gzel detaylar. Dr.Greystone karakteri ise esiz. Baltar' gryorum onda zaman zaman ama bir yandan da Kara'y da anmsatyor. Zoe ise bambaka birey...Saylon'larn HAvva's...Ykmn gerek getiricisi...Polly Walker'n karanlk rahibe karakteri de harikayd. Tek Tanr tarikatnn derununa inmelerini heyecanla bekliyorum. Galactica'nn sonunda ---SPOLERiinde SPOLER, hani BSG'nn sonunu izlememi olan filan varsa diye--- ilere karan hakiki tek Tanr'nn meleklerini (ki aslnda bence seraphlard onlar) grdk, ama saylonlarn ve bu ilk blmde grdmz gibi onlarn kkenindeki tarikatn kskan, maniplatif,iddete meyyal ve sinsi "tanr"snn dizi finalindeki ile ayn olduunu hi mi hi sanmyorum. umarm Caprica ve The Plan bize nihayet Kobol, ilk Dnya, 12 Kobol lordu ve "saylon tanrs" ile ilgili gerekleri pheye yer brakmayacak ekilde adam gibi aklar da rahatlarz.

Not:bu arada CSM'i Savunma Bakan olarak grp de gayriihtiyari sevin nidas atmayan oldu mu?! Very Happy keke hemen ldrmeselerdi de bir iki blm daha grp hasret giderseydik. Neyse bu da bieydir. bir de Dr.Greystone'un evini acayip Baltar'n evine benzettim. acaba ayn ev olabilir mi?

imdi iin zor ksm...2010'a kadar bekleyeceiz dizinin balamasn... Sad

The Plan ne zaman kcak bilen var m?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum