X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Caprica (***Spoiler***)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 12:17 pm    Post subject: Caprica (***Spoiler***) Reply with quote
Caprica, henz duymayanlar varsa, Battlestar Galactica'nn prequel'i olarak ekilen ve BSG minidizide 2. Saylon savann balamasndan 50 yl ncesini anlatan SciFi'n yeni mini dizisi. Bu mini dizinin de BSG gibi uzayarak normal akl bir dizi olmas bekleniyor hatta ve hatta gelen dedikodulara gre ilk 13 blm kesinlemi bile ancak bu resmi makamlarca henz dorulanmad.

Spoiler'a girmeden konuyu zetlemek gerekirse, Caprica Greystone ve Adama ailelerinin bandan geen olaylar anlatrken Humanoid Saylonlar'n ortaya klarna ve ilk saylon savann balamasna deinecek. RDM dizi iin - kendisi BSG'nin dahi yaratcs olur bilmeyen varsa - "BSG 'Black Hawk Down' ise, Caprica 'American Beauty'dir." gibi manyak bir laf edip beni benden almtr. Daha sonra "Caprica, uzayda science fiction Dallas'tr" demitir ama ben Dallas'tan ok American Beauty'i tercih edeceim. Ksacas elimizde bir science-drama var. BSG'den daha da karakter odakl olaca syleniyor.

ok umut verici karakterleri var zaten RDM'den daha azn beklemiyordum. zellikle benim tanmak iin lp bittiim biri var ki sormayn. Ad Adama. Joseph Adama. Savunma Avukat. Kiilerin hareketlerinin ardndakileri aramaya ve grmeye niyetli bir adam. ki ocuu var. Biri 9 yanda bir olan. William.

Very Happy

Sanrm favori Adama'm olacak. imde yle bir his var. Genlerini seviyorum adamn.

Cast'a gelirsek. Cast muhteem. Resmen dibim dt cast'a.

Hemen balayalm.

Daniel Greystone ...... Eric Stolz

Eric Stolz'u tantmaya gerek yok herhalde. Benim en sevdiim karakter oyuncularndan biridir. Mask'dan Memphis Belle'e, Pulp Fiction'dan Rob Roy'a House of Mirth'e uzanan harika bir filmografisi var ve Daniel Greystone hakknda okuduklarma baklrsa muhteme olacak bu rolde.

Joseph Adama.........Esai Morales

Esai Morales de o her zaman yzn hatrladnz ama ismini hatrlayamadnz karakter oyuncularndan biri. Son zamanlarda aklnza gelebilecek en hatrlanacak yer Jericho'da oynad Albay rol. Ben Joseph Adama iin harika bir seim olduunu dnyorum. Kendisini NYPD Blue veya Vanished'den de hatrlayabilirsiniz.

Amanda Greystone.......Paula Malcomson

Daniel'n kars Amanda'y oynayacak Paula Malcomson' resimden de anlalabilecei gibi Deadwood'dan tanyoruz (deil mi Murat? Wink ) Orada da harikalar yaratyordu. Azck izlemem ramen aklmda yer etmitir. ER, Lost, Six Feet Under, NYPD Blue gibi dizilerden de gznz sryor olabilir.

Rahibe Clarice Willow .........Polly Walker

Evet hemen anlalaca zere Polly Walker' da Rome'da izliyorduk. Ben sanrm kendisiyle ilk Patriot'dan hatrlyorum. Daha sonra Emma'da da grmtm. En sevindiim casting'lerden biri oldu.

Zoe Greystone .........Alessandra Toreson

Daniel ve Amanda'nn kzlar Zoe'yi oynayan Allessandra -adyla hitap etmeyi uygun grdm - JAG, MAlcom in the Middle, Arrested Development ve son olarak Terminator: The Sarah Connor Cronicles'da konuk oyuncu olarak grlm. Kendisinin tarihi bir rol var burada.

Tamara Adama .......Genevieve Buechner

Joseph'in byk ocuu Tamara'y oynayan Genevieve henz 17 yanda. Supernatural'n bir blmnde konuk oyuncuymu ama takip edenler sanrm 4400'den hatrlayacaklardr.

Ben Stark .............Avan Jogia

Zoe'nin erkek arkada Ben'i oynayan Avan henz 16 yanda Smile kn bu dizi ile yapacak sanrm.

Sam Adama ...........Sasha Roiz

Josep'in karanlk erkek kardei. Ben kendisini imdiden sevdiimi tm foruma ilan etmek ve karanlk adam grmek istediimi belirtmek istiyorum. Ani bir sevgi doldu iime anlatamam. Razz

sminin deiebileceini dnyorum. ki Sam ayn evrende biraz fazla. Her ne kadar zaman farkl olursa olsun.

imdi gelelim spoiler ieren konuya (ben biraz pheyle bakyorum akas ama bunun saylonlarn nasl humanoid olabildikleri ile ilgili spoilerlar olduunu iddetle hatrlatrm!)

Quote:

Zaman 2.Saylon savandan 50 yl nce Caprica, insanlar barcl saylan bir ortamda yayorlar. Daniel Greystone bilgisayarlar ve robotlar konusunda tam bir dahi ve usuz bucaksz bir serveti var. Kars Amanda alannda ok baarl ve nl bir cerrah. Ancak kocasn aldatyor ve bundan da sululuk duyuyor. Kzlar Zoe babasnn zekasn alm ayn ekilde bilgisayarlar konusunda mthi bir yetenei var. Zoe'nin erkek arkada Ben Stark tam bir dini fanatik. Tek Tanr inanc onu bir intihar saldrsnda Zoe'yi kurban etmesine kadar uzanyor. Ancak bu Zoe kendisinin baz temel karakter zelliklerini ve DNA'sn bilgisayara yklemesinden sonra oluyor. (dan dan dan!) Zoe bylece dijital bir ikiz yaratyor kendisine. Zoe-A.

Zoe'nin lmnden sonra acsn bastrmaya alan Daniel bu verileri buluyor, bunlara alnt teknolojiyi de ekleyerek kendi yasnda kzn tekrar canlandrmak iin bir robot versiyon yapyor. Zoe-R. Saylon Havva. Trnn ilk rnei.

Tm bunlarla Joseph Adama'nn ne ilgisi var peki. Joseph ayn saldrda karsn ve kz Tamara'y kaybediyor. Tamara, Zoe'nin arkada ve bu dini sylemlere onun tarafndan bulatrlyor. Kendi acsyla Daniel'n ki biraraya gelince ikisi kzlarn geri getirmenin yollarn aryorlar ve Joseph kzlarn robot versiyonlarn gerekletirebilmesi iin Daniel'a yardm ediyor. Burada sanrm alnt teknoloji Joesph'dan geliyor nk Bay Adama'nn Caprica Mafyas ile gl balar var. (Kardei Sam'den ileri geliyor olabilir) Mafya Joseph'in tm eitim masraflarn karlam zamannda. Ancak Joseph kendi kznn robot versiyonu karsnda ahlaki bir ikileme dnyor ve yaptklarndan pimanlk duyarak bu ie arkasn dnyor. Olu ile annesi ve ablasnn lmnden sonra iyice yaknlayorlar.

Live long and prosper

Last edited by darkness on Wed Jul 23, 2008 10:54 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 12:54 pm    Post subject: Reply with quote
Cast harika grnyor(Eric Stoltz heyoo) ve dizi de ila gibi gelecek sanki.BSG deyince bile bu ara gzlerim doluyor,aklma son sahneler geldike.meraktan lmek zereyken eer verilen araya denk geliyorsa bu Caprica,ok sevineceim demektir.
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 1:27 pm    Post subject: Reply with quote
Esai Morales'te kalmm ben yaf Smile Eric Stoltz'u grnce gzlerim prtlyodu RazzP

Bu dizide ok i var. RDM'nin Caprica'y Amerikan Beauty'ye benzettii lafn duyunca bitmiti olay zaten... Karakterleri biliyodum da konuyu hi bilmiyodum saol Pelin Very Happy..

Off hemen ekilse de izlesek yahu
Back to top
View user's profile Send private message
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 1:54 pm    Post subject: Reply with quote
Minidizinin ekimleri Vancouver'da devam ediyor. Ekim'de yaymlanmas dnlyor. Aradaki boluu onunla doldurabiliriz biraz ancak bana saylonlarn orijinini ve ilk humanoid saylonlarn yaratlmasn anlataca konusu pheli geliyor. Dizi bir hikaye anlatacak kesin ama insanlarn grd/bildii versiyonla gerek arasnda ok fark olabilir. ahsen ne RDM'nin ne de SciFi'n byk bir merak ve ilgi ile beklenen BSG'nin finalinde aklanmas beklenen ve dizinin en nemli sorusu "Saylonlar gerekte ne ve nereden geliyorlar? Amalar ne?" sorularnn asl dizinin finalinden rahat bir 7-8 ay nce yaymlanmasna izin vereceklerini sanmyorum. Burada yazan spoilerlar/dedikodular doru olsa bile buna baka bir aklamas olacaktr BSG'nin o yzden. Caprica'y izleyip BSG iin spoiler alrm gibi bir duruma deceimizi sanmyorum. Yani umarm.

Bundan daha fazla bir aklamaya ihtiyacmz var.

Live long and prosper
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 4:38 pm    Post subject: Reply with quote
darkness wrote:
... bana saylonlarn orijinini ve ilk humanoid saylonlarn yaratlmasn anlataca konusu pheli geliyor. Dizi bir hikaye anlatacak kesin ama insanlarn grd/bildii versiyonla gerek arasnda ok fark olabilir. ahsen ne RDM'nin ne de SciFi'n byk bir merak ve ilgi ile beklenen BSG'nin finalinde aklanmas beklenen ve dizinin en nemli sorusu "Saylonlar gerekte ne ve nereden geliyorlar? Amalar ne?" sorularnn asl dizinin finalinden rahat bir 7-8 ay nce yaymlanmasna izin vereceklerini sanmyorum. Burada yazan spoilerlar/dedikodular doru olsa bile buna baka bir aklamas olacaktr BSG'nin o yzden. Caprica'y izleyip BSG iin spoiler alrm gibi bir duruma deceimizi sanmyorum. Yani umarm.

Bundan daha fazla bir aklamaya ihtiyacmz var.

benim de ilk aklma gelen bu. BSG'da saylonlarn orjininin arkaplanndaki o karanlk ve mistik olduunun srekli alt izilen srr bir yana brakp taamen farkl bir hikaye yaratacaklarn sanmyorum akas. bir ok ey havada kalr o zaman. ho R.D.M.nin devamllk denen hadiseyle aras zaten pek iyi deil ama biz seyircilere byle bir hakszlk yapmamas lazm. btn BSG hikayesi bariz biimde serpahlara ve ships of light a doru giderken bir sapma olacan zannetmiyorum. olsa olsa DAniel Greystone'a grnp yapt eyi yapmas iinakln elen bir hayalet bir 6 numara misali bir hayalet filan koyacaktr hikayeye.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 11:07 pm    Post subject: Reply with quote
Belki de 50 yl ncesinden de ncesini devreye katarak BSG ile aydnlanacak bii yaparlar.. kim bilir?

BSG'de nemli olan son saylon'un kimlii olacak bence.. Ve tabii ki insan/cylon birliinin salanp salanmayaca. BSG ile sonu yapacaklarna inanyorum. Asl olan neymi o BSG'de aklanacak. Ama balang Caprica'nn konusu olacak. Star Wars'n ilk lemesini izleyip sonucu grdmz halde son lemede daha da ncesine gittik ve izledik dimi? Caprica'nn da byle bir misyonu olabilir ki o da ayla bayla izletir.

Beni cylon'larn nereden geldikleri ya da ne olduklar ilgilendirmiyor. Cylon'larn nasl byle bir bilin dzeyine eritikleri ile ilgileniyorum. Bu da Caprica'nn konusu olacakm gibime geliyor. BSG'niin misyonu daha ok insanln kurtuluu zerine... Cylon'larla ilgili ne kadarn verirlerse versinler, kesin Caprica dizisinde daha fazlas olacaktr .. bence Smile
Back to top
Maybe there is hope
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 09, 2008 10:57 am    Post subject: Reply with quote
h
sper kadro alamak istiyorum
yine indirmek grnd bana Crying or Very sad
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 12:38 am    Post subject: Reply with quote
http://www.latimes.com/video/?autoStart=true&topVideoCatNo=default&clipId=2714859

lk trailer' grebilirsiniz. ok gzel grnyor ancak benim hala kafam almyor nasl olacak bu Cylon ii (BSG'yi bozmadan)

Live long and prosper
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 12:49 am    Post subject: Reply with quote
hiiiiii... Of of ok houma gitti trailer okkkk Smile Cylon ii ne olacak dersen Pelin, valla o ksm dnmeyi braktm ben ne yalan syleyeyim.. of offf.. sper geliyor bu dizi o kadarn syleyebiliyorum sadece Very Happy
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 12:59 am    Post subject: Reply with quote
Bence de sper.....Very Happy

Ama ama saylonlar!....saylonlar!....

Mr. Green

Live long and prosper
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 1:07 am    Post subject: Reply with quote
Bence Caprica'daki saylonlar ile BSG'deki saylonlar arasnda ciddi fark olacak. O kadarn grebiliyorum ufukta ancak Wink
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 3:55 am    Post subject: Reply with quote
Moore ok ok iyi bir yazar amam birok iyi yazar gibi daha nce yazdklarnn kstlamasnda kalmak istemiyor. yaratcln kstlamamak iin BSG'de sylediklerini boverip devamllk ve itutarll kurban edebilir gibi geliyor bana. en kt ihtimalle A.C.Clarke gibi "her romanm bir ncekinini devam olsa da aslnda o evrenin paralelindeki bir evrende gemektedir o yzden tutarszlklar beni balamaz" diye iin iinden kabilir. canmznsklmamas iin biz de byle bakmaya alalm derim ben.
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 10:58 am    Post subject: Reply with quote
nallah bozulmaz, RDM'ye ok gveniyorum bu konuda bozacan ve bu kadar derin bir ekilde devamll kracan dnmyorum. Benim asl derdim "gerei" BSG finalinden nce Caprica'da renmek ama zannetmiyorum RDM bu kadar rahat davransn. ok heyecanlym Caprica iin konu harika.

Bu arada Caprica'da olaylar BSG mini dizinin 51 yl ncesinde geiyor. Daniel Greystone Bill Gates'e ok benzeyen ama ondan ok daha zengin olan bir adam - Eric Stoltz'un dediine gre.

Live long and prosper
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 11:01 am    Post subject: Reply with quote
Trailer zaman zaman sanki bir dnem filminin fragmann izliyormu gibi hissettirdi bana. yine ok kaliteli bir ey olaca ak, ve ailelerin zerinde ok durmu olmas RDM'nin American Beauty benzetmesine uyuyor. Tabi bunda daha dizinin efektler aamasna gelemeyecek kadar n yapm srecinde olma ihtimali de var tabi Smile

"sometimes fate can be victim of chance" diye bir laf da geiyor en sonda, otur saatlerce konu zerinde yani.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 23, 2008 11:49 am    Post subject: Reply with quote
Bi dakka yaaa konuyu tekrrar okudum da, BSG'de zlmesini bekliyo muydunuz bilmem ama, bir mevzu var ki Caprica'da felaket bi ekilde irdelenecekmi gibi duruyor. Daha yeni uyanyorum, kendime de bravo demek istiyorum.. yuh! Razz

Quote:
Bariz saylonlarn tek tanr inancna sahip olmasnn sebebi Zoe... Zoe sonuta o inan yolunda erkek arkadann eyleminde lmyo mu.. ? Dolaysyla saylonlarn bu inan benimsemelerinin sebebi zaten aklanm olur. BSG'de bu konuda sylenecek bii kalmaz, syleneceklerin Caprica'da sylenmesi mantk kazanr. Sonuta tek tanrl inana tee 50 yl nce kaymak isteyen insanlar bu dngy balatm oluyor. Off offf, ok ar eylerden bahsedecek bu dizi, ok manyak olacak ok..

imdi Murat kzacak ama Carnivale izleseydim din, inanlar vb. mevzular ile ilgili RDM neler yapar, heralde daha iyi anlardm.. Sad
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum