X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Caprica (***Spoiler***)
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Sal Tem 08, 2008 12:17 pm    İleti konusu: Caprica (***Spoiler***) Alıntıyla Cevap Gönder
Caprica, henüz duymayanlar varsa, Battlestar Galactica'nın prequel'i olarak çekilen ve BSG minidizide 2. Saylon savaşının başlamasından 50 yıl öncesini anlatan SciFi'ın yeni mini dizisi. Bu mini dizinin de BSG gibi uzayarak normal akışlı bir dizi olması bekleniyor hatta ve hatta gelen dedikodulara göre ilk 13 bölüm kesinleşmiş bile ancak bu resmi makamlarca henüz doğrulanmadı.

Spoiler'a girmeden konuyu özetlemek gerekirse, Caprica Greystone ve Adama ailelerinin başından geçen olayları anlatırken Humanoid Saylonlar'ın ortaya çıkışlarına ve ilk saylon savaşının başlamasına değinecek. RDM dizi için - kendisi BSG'nin dahi yaratıcısı olur bilmeyen varsa - "BSG 'Black Hawk Down' ise, Caprica 'American Beauty'dir." gibi manyak bir laf edip beni benden almıştır. Daha sonra "Caprica, uzayda science fiction Dallas'tır" demiştir ama ben Dallas'tan çok American Beauty'i tercih edeceğim. Kısacası elimizde bir science-drama var. BSG'den daha da karakter odaklı olacağı söyleniyor.

Çok umut verici karakterleri var zaten RDM'den daha azını beklemiyordum. Özellikle benim tanışmak için ölüp bittiğim biri var ki sormayın. Adı Adama. Joseph Adama. Savunma Avukatı. Kişilerin hareketlerinin ardındakileri aramaya ve görmeye niyetli bir adam. İki çocuğu var. Biri 9 yaşında bir oğlan. William.

Very Happy

Sanırım favori Adama'm olacak. İçimde öyle bir his var. Genlerini seviyorum adamın.

Cast'a gelirsek. Cast muhteşem. Resmen dibim düştü cast'a.

Hemen başlayalım.

Daniel Greystone ...... Eric Stolz

Eric Stolz'u tanıtmaya gerek yok herhalde. Benim en sevdiğim karakter oyuncularından biridir. Mask'dan Memphis Belle'e, Pulp Fiction'dan Rob Roy'a House of Mirth'e uzanan harika bir filmografisi var ve Daniel Greystone hakkında okuduklarıma bakılırsa muhtşeme olacak bu rolde.

Joseph Adama.........Esai Morales

Esai Morales de o her zaman yüzünü hatırladığınız ama ismini hatırlayamadığınız karakter oyuncularından biri. Son zamanlarda aklınıza gelebilecek en hatırlanacak yer Jericho'da oynadığı Albay rolü. Ben Joseph Adama için harika bir seçim olduğunu düşünüyorum. Kendisini NYPD Blue veya Vanished'den de hatırlayabilirsiniz.

Amanda Greystone.......Paula Malcomson

Daniel'ın karısı Amanda'yı oynayacak Paula Malcomson'ı resimden de anlaşılabileceği gibi Deadwood'dan tanıyoruz (değil mi Murat? Wink ) Orada da harikalar yaratıyordu. Azıcık izlemem rağmen aklımda yer etmiştir. ER, Lost, Six Feet Under, NYPD Blue gibi dizilerden de gözünüz ısırıyor olabilir.

Rahibe Clarice Willow .........Polly Walker

Evet hemen anlaşılacağı üzere Polly Walker'ı da Rome'da izliyorduk. Ben sanırım kendisiyle ilk Patriot'dan hatırlıyorum. Daha sonra Emma'da da görmüştüm. En sevindiğim casting'lerden biri oldu.

Zoe Greystone .........Alessandra Toreson

Daniel ve Amanda'nın kızları Zoe'yi oynayan Allessandra -adıyla hitap etmeyi uygun gördüm - JAG, MAlcom in the Middle, Arrested Development ve son olarak Terminator: The Sarah Connor Cronicles'da konuk oyuncu olarak görülmüş. Kendisinin tarihi bir rolü var burada.

Tamara Adama .......Genevieve Buechner

Joseph'in büyük çocuğu Tamara'yı oynayan Genevieve henüz 17 yaşında. Supernatural'ın bir bölümünde konuk oyuncuymuş ama takip edenler sanırım 4400'den hatırlayacaklardır.

Ben Stark .............Avan Jogia

Zoe'nin erkek arkadaşı Ben'i oynayan Avan henüz 16 yaşında Smile Çıkışını bu dizi ile yapacak sanırım.

Sam Adama ...........Sasha Roiz

Josep'in karanlık erkek kardeşi. Ben kendisini şimdiden sevdiğimi tüm foruma ilan etmek ve karanlık adam görmek istediğimi belirtmek istiyorum. Ani bir sevgi doldu içime anlatamam. Razz

İsminin değişebileceğini düşünüyorum. İki Sam aynı evrende biraz fazla. Her ne kadar zaman farklı olursa olsun.

Şimdi gelelim spoiler içeren konuya (ben biraz şüpheyle bakıyorum açıkçası ama bunun saylonların nasıl humanoid olabildikleri ile ilgili spoilerlar olduğunu şiddetle hatırlatırım!)

Alıntı:

Zaman 2.Saylon savaşından 50 yıl önce Caprica, insanlar barışcıl sayılan bir ortamda yaşıyorlar. Daniel Greystone bilgisayarlar ve robotlar konusunda tam bir dahi ve uçsuz bucaksız bir serveti var. Karısı Amanda alanında çok başarılı ve ünlü bir cerrah. Ancak kocasını aldatıyor ve bundan da suçluluk duyuyor. Kızları Zoe babasının zekasını almış aynı şekilde bilgisayarlar konusunda müthiş bir yeteneği var. Zoe'nin erkek arkadaşı Ben Stark tam bir dini fanatik. Tek Tanrı inancı onu bir intihar saldırısında Zoe'yi kurban etmesine kadar uzanıyor. Ancak bu Zoe kendisinin bazı temel karakter özelliklerini ve DNA'sını bilgisayara yüklemesinden sonra oluyor. (dan dan dan!) Zoe böylece dijital bir ikiz yaratıyor kendisine. Zoe-A.

Zoe'nin ölümünden sonra acısını bastırmaya çalışan Daniel bu verileri buluyor, bunlara çalıntı teknolojiyi de ekleyerek kendi yasında kızını tekrar canlandırmak için bir robot versiyon yapıyor. Zoe-R. Saylon Havva. Türünün ilk örneği.

Tüm bunlarla Joseph Adama'nın ne ilgisi var peki. Joseph aynı saldırıda karısını ve kızı Tamara'yı kaybediyor. Tamara, Zoe'nin arkadaşı ve bu dini söylemlere onun tarafından bulaştırılıyor. Kendi acısıyla Daniel'ın ki biraraya gelince ikisi kızlarını geri getirmenin yollarını arıyorlar ve Joseph kızların robot versiyonlarını gerçekleştirebilmesi için Daniel'a yardım ediyor. Burada sanırım çalıntı teknoloji Joesph'dan geliyor çünkü Bay Adama'nın Caprica Mafyası ile güçlü bağları var. (Kardeşi Sam'den ileri geliyor olabilir) Mafya Joseph'in tüm eğitim masraflarını karşılamış zamanında. Ancak Joseph kendi kızının robot versiyonu karşısında ahlaki bir ikileme düşünüyor ve yaptıklarından pişmanlık duyarak bu işe arkasını dönüyor. Oğlu ile annesi ve ablasının ölümünden sonra iyice yakınlaşıyorlar.

Live long and prosper

En son darkness tarafından Çar Tem 23, 2008 10:54 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Sal Tem 08, 2008 12:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Cast harika görünüyor(Eric Stoltz heyoo) ve dizi de ilaç gibi gelecek sanki.BSG deyince bile bu ara gözlerim doluyor,aklıma son sahneler geldikçe.meraktan ölmek üzereyken eğer verilen araya denk geliyorsa bu Caprica,çok sevineceğim demektir.
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Tem 08, 2008 1:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Esai Morales'te kalmışım ben yaf Smile Eric Stoltz'u görünce gözlerim pörtlüyodu RazzP

Bu dizide çok iş var. RDM'nin Caprica'yı Amerikan Beauty'ye benzettiği lafını duyunca bitmişti olay zaten... Karakterleri biliyodum da konuyu hiç bilmiyodum saol Pelin Very Happy..

Off hemen çekilse de izlesek yahu
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Tem 08, 2008 1:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Minidizinin çekimleri Vancouver'da devam ediyor. Ekim'de yayımlanması düşünülüyor. Aradaki boşluğu onunla doldurabiliriz biraz ancak bana saylonların orijinini ve ilk humanoid saylonların yaratılmasını anlatacağı konusu şüpheli geliyor. Dizi bir hikaye anlatacak kesin ama insanların gördüğü/bildiği versiyonla gerçek arasında çok fark olabilir. Şahsen ne RDM'nin ne de SciFi'ın büyük bir merak ve ilgi ile beklenen BSG'nin finalinde açıklanması beklenen ve dizinin en önemli sorusu "Saylonlar gerçekte ne ve nereden geliyorlar? Amaçları ne?" sorularının asıl dizinin finalinden rahat bir 7-8 ay önce yayımlanmasına izin vereceklerini sanmıyorum. Burada yazan spoilerlar/dedikodular doğru olsa bile buna başka bir açıklaması olacaktır BSG'nin o yüzden. Caprica'yı izleyip BSG için spoiler alırım gibi bir duruma düşeceğimizi sanmıyorum. Yani umarım.

Bundan daha fazla bir açıklamaya ihtiyacımız var.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal Tem 08, 2008 4:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
darkness yazdı:
... bana saylonların orijinini ve ilk humanoid saylonların yaratılmasını anlatacağı konusu şüpheli geliyor. Dizi bir hikaye anlatacak kesin ama insanların gördüğü/bildiği versiyonla gerçek arasında çok fark olabilir. Şahsen ne RDM'nin ne de SciFi'ın büyük bir merak ve ilgi ile beklenen BSG'nin finalinde açıklanması beklenen ve dizinin en önemli sorusu "Saylonlar gerçekte ne ve nereden geliyorlar? Amaçları ne?" sorularının asıl dizinin finalinden rahat bir 7-8 ay önce yayımlanmasına izin vereceklerini sanmıyorum. Burada yazan spoilerlar/dedikodular doğru olsa bile buna başka bir açıklaması olacaktır BSG'nin o yüzden. Caprica'yı izleyip BSG için spoiler alırım gibi bir duruma düşeceğimizi sanmıyorum. Yani umarım.

Bundan daha fazla bir açıklamaya ihtiyacımız var.

benim de ilk aklıma gelen bu. BSG'da saylonların orjininin arkaplanındaki o karanlık ve mistik olduğunun sürekli altı çizilen sırrı bir yana bırakıp taamen farklı bir hikaye yaratacaklarını sanmıyorum açıkçası. bir çok şey havada kalır o zaman. hoş R.D.M.nin devamlılık denen hadiseyle arası zaten pek iyi değil ama biz seyircilere böyle bir haksızlık yapmaması lazım. bütün BSG hikayesi bariz biçimde serpahlara ve ships of light a doğru giderken bir sapma olacağını zannetmiyorum. olsa olsa DAniel Greystone'a görünüp yaptığı şeyi yapması içinaklını çelen bir hayalet bir 6 numara misali bir hayalet filan koyacaktır hikayeye.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Tem 08, 2008 11:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Belki de 50 yıl öncesinden de öncesini devreye katarak BSG ile aydınlanacak bişi yaparlar.. kim bilir?

BSG'de önemli olan son saylon'un kimliği olacak bence.. Ve tabii ki insan/cylon birliğinin sağlanıp sağlanmayacağı. BSG ile sonu yapacaklarına inanıyorum. Asıl olan neymiş o BSG'de açıklanacak. Ama başlangıç Caprica'nın konusu olacak. Star Wars'ın ilk üçlemesini izleyip sonucu gördüğümz halde son üçlemede daha da öncesine gittik ve izledik dimi? Caprica'nın da böyle bir misyonu olabilir ki o da ayıla bayıla izletir.

Beni cylon'ların nereden geldikleri ya da ne oldukları ilgilendirmiyor. Cylon'ların nasıl böyle bir bilinç düzeyine eriştikleri ile ilgileniyorum. Bu da Caprica'nın konusu olacakmış gibime geliyor. BSG'niin misyonu daha çok insanlığın kurtuluşu üzerine... Cylon'larla ilgili ne kadarını verirlerse versinler, kesin Caprica dizisinde daha fazlası olacaktır .. bence Smile
Başa dön
Maybe there is hope
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 373

İletiTarih: Çar Tem 09, 2008 10:57 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
üüüüüühüüü
süper kadro ağlamak istiyorum
yine indirmek göründü bana Crying or Very sad
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 12:38 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.latimes.com/video/?autoStart=true&topVideoCatNo=default&clipId=2714859

İlk trailer'ı görebilirsiniz. Çok güzel görünüyor ancak benim hala kafam almıyor nasıl olacak bu Cylon işi (BSG'yi bozmadan)

Live long and prosper
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 12:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
hiiiiii... Of of çok hoşuma gitti trailer çokkkk Smile Cylon işi ne olacak dersen Pelin, valla o kısmı düşünmeyi bıraktım ben ne yalan söyleyeyim.. of offf.. süper geliyor bu dizi o kadarını söyleyebiliyorum sadece Very Happy
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 12:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence de süper.....Very Happy

Ama ama saylonlar!....saylonlar!....

Mr. Green

Live long and prosper
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 1:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence Caprica'daki saylonlar ile BSG'deki saylonlar arasında ciddi fark olacak. O kadarını görebiliyorum ufukta ancak Wink
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 3:55 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Moore çok çok iyi bir yazar amam birçok iyi yazar gibi daha önce yazdıklarının kısıtlamasında kalmak istemiyor. yaratıcılığını kısıtlamamak için BSG'de söylediklerini boşverip devamlılık ve içtutarlılığı kurban edebilir gibi geliyor bana. en kötü ihtimalle A.C.Clarke gibi "her romanım bir öncekinini devamı olsa da aslında o evrenin paralelindeki bir evrende geçmektedir o yüzden tutarsızlıklar beni bağlamaz" diye işin içinden çıkabilir. canımızınsıkılmaması için biz de böyle bakmaya çalışalım derim ben.
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 10:58 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İnşallah bozulmaz, RDM'ye çok güveniyorum bu konuda bozacağını ve bu kadar derin bir şekilde devamlılığı kıracağını düşünmüyorum. Benim asıl derdim "gerçeği" BSG finalinden önce Caprica'da öğrenmek ama zannetmiyorum RDM bu kadar rahat davransın. Çok heyecanlıyım Caprica için konu harika.

Bu arada Caprica'da olaylar BSG mini dizinin 51 yıl öncesinde geçiyor. Daniel Greystone Bill Gates'e çok benzeyen ama ondan çok daha zengin olan bir adam - Eric Stoltz'un dediğine göre.

Live long and prosper
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 11:01 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Trailer zaman zaman sanki bir dönem filminin fragmanını izliyormuş gibi hissettirdi bana. yine çok kaliteli bir şey olacağı açık, ve ailelerin üzerinde çok durmuş olması RDM'nin American Beauty benzetmesine uyuyor. Tabi bunda daha dizinin efektler aşamasına gelemeyecek kadar ön yapım sürecinde olma ihtimali de var tabi Smile

"sometimes fate can be victim of chance" diye bir laf da geçiyor en sonda, otur saatlerce konuş üzerinde yani.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Tem 23, 2008 11:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bi dakka yaaa konuyu tekrrar okudum da, BSG'de çözülmesini bekliyo muydunuz bilmem ama, bir mevzu var ki Caprica'da felaket bi şekilde irdelenecekmiş gibi duruyor. Daha yeni uyanıyorum, kendime de bravo demek istiyorum.. yuh! Razz

Alıntı:
Bariz saylonların tek tanrı inancına sahip olmasının sebebi Zoe... Zoe sonuçta o inanç yolunda erkek arkadaşının eyleminde ölmüyo mu.. ? Dolayısıyla saylonların bu inanışı benimsemelerinin sebebi zaten açıklanmış olur. BSG'de bu konuda söylenecek bişi kalmaz, söyleneceklerin Caprica'da söylenmesi mantık kazanır. Sonuçta tek tanrılı inanışa tee 50 yıl önce kaymak isteyen insanlar bu döngüyü başlatmış oluyor. Off offf, çok ağır şeylerden bahsedecek bu dizi, çok manyak olacak çok..

Şimdi Murat kızacak ama Carnivale izleseydim din, inançlar vb. mevzuları ile ilgili RDM neler yapar, heralde daha iyi anlardım.. Sad
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız