X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
True Blood
Sayfa: « Önceki  1, 2

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Kas 12, 2008 5:42 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Oy oy oyyy.. 10. bölüm itibariylen Michelle Forbes (Helena Cain - BSG)'u bikaç saniyeliğine görüp mest olmuşumdur. Sürekli karakter olması olasılığı varmış. Offf, o surat ifadesini görünce iyi bişi olmayacağı kesin bu kadının. ama ne çıkacakk. offf

Alıntı:
Sam'in kurtadam değil shapeshifter olduğunu anlamış bulunduk bölüm itibariyle, ardından geçmişi felan derken, Sam de bayağı bir derinleşti, daha bir güzel oldu. Ama vampirimiz Bill'imize yetişemez, imka yok, yok yok Very Happy

Harika gidiyor, karakterler daha da derinleştikçe daha da güzelleşiyor herşey. Umarım vamprilerle ilgili kısımlar daha da artar, zira bu 10. bölüme ayrı bir sempati besledim sırf bu yüzden.. Very Happy

Alıntı:
Bi kere vampirler arasındaki hiyerarşi çok güzel işlenmiş. Burada Bill''in aslında şu *bölge şerifi* midir nedir sarı kafalı kuzeyliyi çok uzun zaman önce geride bırakmış olmasını beklerdim. Ama oralara pek hakim olamadım. Sanırım ast-üst ilişkisi, vampirlik yaşından ileri geliyor. o zaman yapılabilecek bişi yok tabi Bill açısından. Ama nedense Interview With The Vampire filminde, Brad Pitt'in oynadığı Louis karakterine benzetiyorum. İnsansı yönleri ağır basan bir vampir yani, eğer öyleyse, hiyerarşide şuralara çıkayım, şunu yapayım hırsında olmamış, ona buna dokunmadan sürdürmüş hayatını.. O zaman neden üst mevkilerde olmadığı anlaşılabilir. Duygusal bir vampir olmalı ki geçmişinde hiçkimsenin sire'ı olmamış. Buna böyle deniyodu dimi, hiçbir insanı vampire dönüştürmemiş yani. Louis gibi damarına basılırsa, vampir ırkını kökünü kurutabilirmiş gibime geliyor açıkçası.. Bilemiyorum, Bill'de cevher mükemmel ama bir telinin atması gerekiyor heralde. Umarım Sookie'nin başına geebilecek kötü bişi tetiklemez böyle bi durumu. Ama bekliyorum. Çok fena bekliyorum Very Happy

Bir de neyse ki arka arkaya bikaç bölüm izlemişim, zira bölüm sonları öyle bir bitiyor ki, insanı öyle kalakaldırıyor. Beklerken kafayı yedirtir bu bölüm sonları insana.. Sezon finalinde ayvayı yedik diye düşünüyorum.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Çar Kas 12, 2008 11:01 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
hakikaten bu son bölümde çok nefis açılımlar oldu. dizi daha geniş bir olasılıklar evrenine doğru evriliyor zannımca. ama Sookie'ye bu bölüm çok gıcık olduğumu da ifade etmeliyim doğrusu. nasıl ikiyüzlü bir insan olduğunu iyi gösterdi bu bölüm. Doğrusu drama kraliçesi Buffy misali bir karakter olma yoluna giderse büyük hayalkırıklığı olur.

Alıntı:
sen farklı olunca, erkek arkadaşın farklı olunca iyi, herkes saygı göstermek, açıkfikirli olmak mecburiyetinde ama sana geldi mi nanay öyle mi? bir de kendini haklı görüyor, hesap soruyor, bağırıp çağırıyor, öfkeleniyor utanmadan. ben Sam'ine yerinde olsam aslan kaplan filan kılığına girer oracıkta paraça pinçik ederdim terbiyesizi. Evil or Very Mad

katil hakkında doğru çıkmamasını umduğum teorim şerifin kardeşi asker çocuk olduğu yönünde. Travma sonrası stres filan derken uygun bir aday. hem lokantayı süslerken Sookie'ye verdiği " beni çok iyi tanımıyorsun da ondan" cevabı da kuşku verici doğrusu.

Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Kas 12, 2008 3:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Haha.. Sookie konusunda haklısın. Daha bayaa bi büyümesi lazım bence onun Smile Katil konusunda da kitapların konularına bakarken spoil ettim kendimi gene Sad Ama bu son bölüm itibariyle aklıma gelen biri olduğundan çok ta problem etmiyorum Smile
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal Kas 25, 2008 7:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tru Blood 12.bölümüyle sezonu bitirdi. Yaza başlayacakmış yeni sezon.

Bölüme gelince:
Alıntı:

şöyle bol süprizli bizi ters köşeye yatıracak birşey bekliyordum doğrusu. katilden tatmin olmadığımı söylemeliyim. bölüm de pek sezon finali havasında değildi. şöyle ağzımıza bir kaşık bal çalıp "hayda nasıl bekleyeceğim şimdi yaza kadar" dedirten bir son olmadı. herhangi bir bölüm gibi geçti bitti. Lafayette'in öldüğünü pek sanmıyorum. Bill öldürmüş gibi bir hava yaratıldı ama zannımca V ticareti yaptığından ölen vampirin hesabı sorulmak amacıyla götürüldü. Onu bir sonraki sezonda vampir olarak görürsek de şaşırmam doğrusu.

neyse bu dizi gittikçe daha iyi olacak diye tahmin ediyorum. Uzun soluklu bir dizi olacak gibi duruyor. gelecek sezon daha çok ve daha iyi bölümler bekliyorum. Wink
Başa dön
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiler: 179

İletiTarih: Sal Ağu 31, 2010 3:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Artık izlemiyormusunuz yoksa ilgisiz mi bıraktınız bu diziyi merak içindeyim açıkçası Razz

Uzun zamandır kaliteli bir Vampir ve buna eşlik eden doğaüstü canlıları da ele alan bir dizi ya da yapım izlememiştim. Panter kızımız bile oldu yahu, ahahaha Very Happy
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Sal Ağu 31, 2010 7:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
3. sezonu efsane olma yolunda ilerliyor, gerçek bir vampir hikayesi, artı ezeli düşmanlar kurtadamların da katılımıyla mükemmel bir iktidar mücadelesi. hastasıyız kısaca. (jessica'nın da, ama zaten beni tanıyanlar bunu çoktan tahmin etmişti sdfkjsljdf)
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız