X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Fringe
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Apr 24, 2010 9:07 am    Post subject: Reply with quote
4 aylk arann ardndan u son 4 blm, zellikle 19.blm, tabiri caizse evrenin ...... bir blm oldu. J.J.Abrams mthi blmler karm gene.
Back to top
View user's profile Send private message
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Apr 24, 2010 7:54 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
heralde u 18. blm izleyip de aklna Monday blm gelmeyen olmaz:) fringe tarihindeki favori blmm ilan ediyorum.

auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Apr 25, 2010 2:12 am    Post subject: Reply with quote
ki mesaj nce dedim ben onu Razz.. ama Peter blm benim favorim gene de Smile
Back to top
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sun Apr 25, 2010 2:09 pm    Post subject: Reply with quote
Aslnda ben yorumunu da okumutum nceden ama neden hatrlamadm anlamadmSmile Zaten yazarken de deja-vu yayormuum gibi olmutu...Tuhafma gittim imdi yae.
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Apr 25, 2010 10:21 pm    Post subject: Reply with quote
Hobaaaaa!!! Sonunda burda sohbet koyulasms m ne? Smile
Su anda 2 x 19'u izlemekteyim. Henuz enfes jenerik bitti ve ben durdurdum ve burayi okuyorum.Smile
Quote:
Ya bu ne dizi boyle ya? XF'ten beri boyle keyif yaparak izlememistim bir diziyi. Fringe aradan sonra bomba gibi dondu. 3.sezon da kesinlestikten sonra artik daha rahat izliyorum ben. Peter-Olivia shipper'iyim ben de. Agent Dunham'i ben de Scully'ye benzetiyorum. Ozellikle ciddiligiyle. Su saclariyla hic ugrasmamalari da super. Devamli arkadan toplu ciddi bir sac. Dikkat dagitmiyor diger dizilerdeki gibi.
Mitoloji son derece ilginc gidiyor. Oyunculuklar da tatmin edici duzeyde. Hem ilginc, hem duygusal oykuler...Aynen eski XF bolumleri gibi. Umarim hic bozulmaz da boyle devam eder dizi...Smile

Peter'in oykusu ic burkucu olacak gibi...Walter'inkinin oldugu gibi..."Peter" bolumunu cok sevdim ben de. Hele annenin alternate-Peter'i gondermemek icin ona canhiras sarilmasi gozumun onunden gitmiyor. "Lutfen onu alma benden" der gibi bakiyordu Walter'a.
Peter'in gercegi ogrendikten sonraki halini cok merak ediyorum. 2 x 19'da Walter ona soyleyecek mi acaba?
Joshua Jackson sevimli bir tip yaratti Peter'da. Dawson's Creek'teki Pacey'yi unutturdu dogrusu.

Simdi dizimin son bolumune doneyim...tv.com'da bu bolume review'larda hep 9-10 vermisler. Aradan sonraki butun bolumler gibi...Smile

EDIT: Izledim ve wow! Biraz hazmetmem lazim simdi olanlari...Muthis bir bolumdu gercekten de. Huzunlu, etkileyici bir bilim-kurgu...Senaryo super gidiyor, oyle degil mi?
Simdi ne olacak peki?

Quote:
Kim geldi obur taraftan? Diger Walter, degil mi? Peter`i geri almaya...Bakalim bunu nasil basaracak? Tum bu dunyalar savasi Peter yuzunden yani. Onu geri almak icin diger Walter baslatti. Peki diger taraftaki William Bell'in olaydaki rolu nedir? Gelecek bolum icin sabirsizlaniyorum!

Kac bolum kaldi acaba sezon finaline? Smile
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Apr 26, 2010 7:58 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Dier taraftan gelenin (eer gelebildiysebu tarafa geebildi mi aslnda ok ak deil) yani ekil deitirenlerce Sekreter olarak anlan kiinin dier Walter olduuna kaniyim ben de. Zaten dnnce tm o br taraftan gelen yaratklar teknolojiler filan tam Walter'n yarataca eyler. Olunun karlmasyla gdlenen bir Walter'n akl hastanesine dmek yerine, alternatif Bell'i ekarte edip onun yerine zengin ve gl olarak .r.lardaki gibi bir ktcl lgn dahiye dnmesi makul bir senaryo. Sanrm bizim taraftaki Bell de alternatif Walter' durdurabilmek iin br tarafa geti; hatta belki de kendi alternatifinin kimliine gemi olmas da olas. Neutral

Abrams hep yapt gibi ok dallanp budaklandrmadan, cevaplayamayaca sorular, zemeyecei gizemler yaratp ii arapsana dndrmeden bu minvalde gtrmeyi beceririse bu dizi ilerde ok zevkli bir hale dnebilir. XF'dan ak ak intihal olmas bile rahatsz etmez beni o vakit. eter ki hep yapt gibi sonunu batrmasn J.J.
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Apr 27, 2010 12:29 am    Post subject: Reply with quote
Walla uanki haliyle muhteem gidiyor dizi ve aslnda Lost'a gre daha planl gidiyor gibi geliyor bana... O kadar karmaa ve gizem yok bu dizide. Her ey bir ekilde kendini ap tamamlyor gibi... Ben bayla ayla izliyorum ahsen...Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat May 22, 2010 11:24 pm    Post subject: Reply with quote
Muhetesem bir sezon finali izledik Persembe gunu. Ve son zamanlardaki en ilginc sezon finali heyecanina tanik olduk. Gelecek sezonda islerin nasil ilerleyecegini izlemek super olacak. Oyle degil mi? Peter'imiz yine bizim. Ama Olivia? Smile

Neyse, buyuk aktor John Noble'un muhtesem oyunculugunu izlemek superdi. Anna Torv da guzel is yapti dogrusu.

Gelecek sezon da cok heyecanli olacak besbelli. Ama umarim her sey yolunda gider Olivia icin. Smile
r.daniel

PostPosted: Sun May 23, 2010 12:53 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Akas alternatif olivia nn boynundaki dvmeyi grnce bunun bizim tarafa geip bizimkinin orda skcan zaten yazmtm ama silindi siyah kutuya almadm iin .Zaten oumuz tahmin etmitir bunu bu tr ayrntlarn gsterilmesindeki amata zaten budur. imdilik ok gzel gitti dizi bakalm 3.sezon nisanda. Niye formumuzu bunun stne ap bir toplant yapmyoruz bununla ilgili?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun May 23, 2010 1:13 pm    Post subject: Reply with quote
Demek ki sa deitirmekle cidden bir eyler deiebiliyormu Very Happy

Ayrntlar karmayaym diye deli oldum sezon finali itibariyle.Ama muhteemdi,yorgunlua tamamen dedi. Aslnda yazacak ok ey var ama tekrar tekrar izleyip yorumlamak istiyorum.O kadar gzeldi nk..Nasl sabredicez gelecek sezona,asl oras sorun..
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue May 25, 2010 2:06 pm    Post subject: Reply with quote
hehe.. ok gzel 2 blm izledik bence.. al jeneriinin krmzya dnen temasndan tutun, oraya buraya serpitirilmi ayrntlara kadar ok gzel dnlm ve kurgulanm blmlerdi. ok ta heyecanl bir son oldu.

Quote:
Ben William Bell'in iki Olivia'y da ayn anda grd o an kllandm ne yalan syliyim. Sonunda korktuum oldu tabii... Olivia'mzn gcn gelitirmekten baka seenei yok bana kalrsa, o hcrede baka ne yapabilir ki... Korkunca gleri devreye giriyorsa al sana korku yani, bika admlk hcrede karanlklar iindesin falan.. Beklediimizden daha ksa bir srede bizim evrenimize geebileceini dnyorum Olivia'nn.. gvenimi boa karmaz o yok yok Razz

Finalin en gzel yerlerinden biri Walter'n Belly'ye emkirmesi idi ayrca, ok elendim yahu.. Very Happy Peter ve Olivia arasnda beklediim yaknlama oldu krler olsun ama final itibariyle tabii ki kalakaldk cmleten.. Yeni sezonu beklerken tek dileim Peter'n dier Olivia mevzusunda ge olmadan uyanmas olacak. Ki farkeder diyorum yaaa.. Hi olmazsa o pme mevzusu gndeme geldiinde kllanr diye mit ediyim ben Razz

Ancak unu da hemen belirteyim., Peter'n nemi mevzusunda biraz muallaktaym ben. genomunun nasl byle bir nem tekil ettiini biraz daha asalard daha iyi anlardm heralde.. u an anlayamam durumdaym hala, baz eksiklikler var kafamda..

Peter'n Olivia'nn romantik alm ile birlikte geri dnmeye karar vermesi de ayr gzeldi ayrca, Very Happy

Aslnda son iki blm yine izlemek en gzeli, belki talar daha da yerine oturmu olur, frsat bulunca bir bakaym ben Wink Ama ok tatmin edici bri fianl izledim ben, byle devam ederse sper olur bu dizi sper Very Happy

Ha u da var tabii, J.J. Abrams diyoruz, Alias' izlemedim ama finali beenilmemiti genel olarak, Lost'ta da byle bir mevzu var anladm kadaryla, ikisini de izlemediimden yorum yapacak deilim, sadece Abrams'n finallerde batrma gibi bir sorunu var diye dnmeye baladm artk Smile Fringe'in son sezonunun son blm ne zaman olacak bilmiyorum, umarm daha ok vardr ama beklentimi yksek tutmayacam imdiden syleyeyim ben :S
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed May 26, 2010 4:11 am    Post subject: Reply with quote
Ya akas Fringe'in sonu asndan ben de ok trsmaktaym bir ka gndr..:S

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Fri May 28, 2010 4:38 pm    Post subject: Reply with quote
Umutsuzlua kaplmayn arkadalar.X files'n sonundan da memnun olunmamt bildiim kadaryla.Ama imdi geriye dnp baktmzda sper bir diziydi diyebiliyor muyuz?Diyebiliyoruz.Bu tip dizilerde nemli olan budur..
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Fri May 28, 2010 4:41 pm    Post subject: Reply with quote
Bu arada fringe ile ilgili ok gzel bi siteye rastlamadm Trke olarak.X files fanlarnn oluturduu site en gzeli.Ancak sitenin yneticileri.Acaba Sitenin iinde ayr bir fringe blm amanz mmkn m acaba?Sadece forum olarak deil yan bir blm olarak.inde her trl bilgi de dzenlensin paylalsn.Giriteki x files blm gibi.Ya da ayr bir site kurmay dnr msnz fringe iin?
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri May 28, 2010 6:55 pm    Post subject: Reply with quote
Smile) Keke 20'li yalarmda olabilseydim diyorum ben bu gzel dnceye.. Hani byle XF' yeni bulmann heyecanyla ne i yaplsa ucundan bucandan iine dalmak isteyen, ne i verilse yapabilecek heyecanda, bo zaman da bol olan o hatun olabilsem.. Sad

Sitemizde ok dizi iin ok balk ald ama hepsi Telemanyaklar klasrnn iinde kald.. Buras XF forumu, sadece Chris Carter'n dier dizileri iin ayr bir blm ve klasrler ald. Yani ben ahsen onaylamam bir klasr almasn.. X Files ile ilgili herey okey ama gerisi burada daha fazla yer kaplamamal..

Onun dnda imdiye kadar bir BSG'nin Trke sitesi olmamasna yanarm.. bir de Fringe'in Sad Artk neredeyse her site blog mantnda.. Hakkaten bu site gibi siteler kald m merak ediyorum. Hele Trke ierikli? vardr umarm birileri , ok abuk tketilen hereye karym abicim ,!!
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
Page 10 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum