X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Fringe
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 6:50 pm    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
Arkadalar bence Fringe blinli olarak X Files'a benzer olarak gidiyor... Virsle ilgili olan blmde Samantha ve Agent Pendrell' fark ettiniz mi? Bence bilerek bu iki oyuncu konulmu Fringe'e... XF'in yolundayz diyorlar. Bu nedenle Xf ile aralarndaki benzerlikleri arak saymyorum ben... Adam XF gibi bir dizi yapmak istiyor gerekten... ikayeti deilim ahsen ben... Konu bu kadar benzerken aradaki benzerlikleri ho grmeliyiz bence...

Oras ok bariz zaten canm. Fringe baya baya X-Files'n "light" versiyonu gibi birey. Yani ok uzun blmleri ksaltlm, kafa kartracak karmak yerleri trplenmi, bariz kopya olmamas iin sandan solundan biraz deitirilmi (rnein Kel ve beyaz bir amir yerine kel ve siyah bir amir konmas gibi Wink ) bir X-Files. Bu da saklanmyor, hatta alttan alta vurgulanyor dizi iinde jeneriindan balayarak. Bu dizide bana orjinal gelen tek unsur aslnda Walter Bishop ki o da bir "deus ex machina" olarak hafifiletirilmesine yaryor yknn. yle ki; yazarlar her gizem iin karmak ayr ayr sebepler arayacaklarna, ve her gizemin zlmesi iin yine ayt ayr yollar bulacaklarna, hepsini Walter'a balayp ii bitiriyorlar. Ve bylece elimizde boyutlararas portal aabilen makinalar yapan bir biyokimyac gibi tuhaf bir durum kalyor.

Ama yanl anlalmasn, ben de ikayeti deilim akcas. Hatta zahiren kzsam da iten ie houma gidiyor. X-Files'n yerini tabi hibirey tutamaz ama koyunun olmad yerde keiye Abdurrahman elebi diyoruz mecburen. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 11:25 am    Post subject: Reply with quote
1 Nisan'a kadar ara verilmi, younluktan dolay bu arada frsat buldum 3 gn nceden baladm. u an 1.sezon 9.blmdeyim. Nisan'a kadar bu aray kapatp sizlerle beraber devam ederiz umarm. X Files kadar olmasa da sevdim bu diziyi. John Noble gerekten de dktrm,srf onun iin izlenebilesi bir dizi.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 08, 2010 2:59 pm    Post subject: Reply with quote
yipppiii.. dizinin 3. sezonu da kesinlemi Very Happy

http://www.aintitcool.com/node/44193
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 08, 2010 8:47 pm    Post subject: Reply with quote
Oleeey ok sevindim!!! Very Happy Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Mar 09, 2010 12:36 am    Post subject: Reply with quote
Fox'dan pek midim yoktu ama en azndan bu seferlik gol yemedik. Birsezon daha rahatz Smile
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Apr 04, 2010 1:14 am    Post subject: Reply with quote
2 x 16 "Peter" :

Wow! Best episode ever!!! Drama iste bu, arkadaslar!

XF'in 4.sezon bolumlerindeki duygusal duzeyde bir bolumdu. 2 aylik aradan sonra gercek anlamda bomba gibi bir mitoloji bolumuyle geri dondu "Fringe"!
Izlemeyen arkadaslar cok sey kacirmis olacaklar. Sirf bu bolumle bile bir odulu hakediyor dizi. John Noble, Walter'in cektigi aciyi verirken harikalar yaratti. Tek basina onun ve kucuk Peter'inin bolumuydu bu!

Peter'in hikayesini ogrendik bu bolumde. Zaten gecen bolumun kaldigi yerde, gelecegimiz noktanin bu oldugunu biliyorduk. Daha azi olamazdi! Mitoloji ilerlemedi oldugu yerden, ama zaten bildigimiz seyin konfirmasyonunu gormus ve en azindan nasilini ogrenmis olduk...hem de en anlatimla!!

YEN SORU:
Quote:
"The boy is important!" Peter neden onemli ve yasamasi gerekti? Gozlemciler neden diger Peter'in olmesine izin vermediler? Peter'in mitolojide onemi nerden kaynaklaniyor?

Ek olarak Nina'nin kolunu nasil kaybettigini ogrendik. Gecen sezondan beri yigilagelen buyuk bazi sorularimiza yanit bulmus olduk, aradan sezonlar gecmeden daha fazla. Dizinin senaryosunun zekice kurulmus oldugunu anladik boylece.
XF'le benzesme kuracak olursak eger, Mulder'in Samantha'yi 4.sezon'da bulmasi gibi bir seydi bu bolumde izledigimiz! Smile

Aslinda iste LOST da boyle olmaliydi...6 sezon soru biriktir ve sonra da onlarin hepsine birden yanit vermeyi dene! Hikayeyi sakiza cevirdiler 6.sezonda. JJ Abrams belki de orda hata yaptiginin farkina vardi ve burda dogru yolu buldu. Smile
Ben sahsen bu noktadan sonra baska bir "monster of the week" bolumunu kaldiramam! Daha cok mitoloji istiyorum!

Ha, sahi...3.sezon icin de OK'i cikmis dizinin, evet. Bu da baska bir sevinc kaynag benim icin! Valla rahatladim yav. Her an iptali karari cikacak diye yuregim gumbulduyordu! Smile

Quote:
Aramizda kac kisi Olivia-Peter shipper'i acaba? Olivia nasil bir yol izleyecek Peter'a karsi simdi? Gecen bolumdeki "near-kiss" olaylarindan sonra acaba?

Yorumlarinizi alayim sizin de....Ya izleyen yok mu "Fringe"??
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Apr 04, 2010 3:13 am    Post subject: Reply with quote
ok gzel blmd. Gen Walter' mthi baarl yapmlar, bilgisayar marifeti midir yoksa makyaj m merak ettim dorusu. 80ler havas estiren giri jeneriini de beendim.

Gizem olayn fazla abartmadan gzel bir blmle aklama yaplmasn ben de beendim ama yine de huylu huyundan vaz gemez bence. O yzden hikayeye, mitolojiye fazla odaklanmadan, gizemlere kafa yormadan, soru sormadan, karakterlerin ve aralardaki etkileimlerin, esprilerin v.s. tadn kararak izlemeyi salk veriyorum herkese. Zira iki kere ok fena azm yand Abrams'dan; bu sefer ayn tuzaa dmemeye niyetliyim. Wink
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Apr 04, 2010 10:29 am    Post subject: Reply with quote
Mitolojisi cok guzel dizinin. Yeni moda "alternate universe" olayi uzerinde guzel gidiyor. Umarim suyunu cikarmazlar simarip da.
Biraz gizem, sorular ve abartmadan bir kac bolum sonra cevaplar...Boyle gitsin iste. Haklisin, sadece sahnelerin tadini cikaralim. Smile
Ben XF'den beri boyle guzel duygusal acilimlar yaratan oykuleri olan dizileri ozluyordum. Iyi oldu, ihtiyacimiz varmis. Yani benim.

Walter'in genclik makyaji sahiden de super olmustu. Birazcik bilgisayar marifeti de olabilecegini dusunuyorum. Makyaj rotuslari olarak yani. Smile Belki kirisikliklari falan silmislerdir. Ama saclari superdi. Smile

Belki asagida yazdigimi okumussunuzdur bir yerlerde ama ben duyunca o bolumu de 4 gozle beklemeye basladim. Smile
Quote:

Bu sezon bitmeden Peter, diger taraftan oldugunu ogrenecekmis! Kimden? Olivia'dan mi, Walter'dan mi?

theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Apr 10, 2010 9:40 pm    Post subject: Reply with quote
inci wrote:
2 x 16 "Peter" :
YEN SORU:
Quote:
"The boy is important!" Peter neden onemli ve yasamasi gerekti? Gozlemciler neden diger Peter'in olmesine izin vermediler? Peter'in mitolojide onemi nerden kaynaklaniyor?

Daha bugn izleyebildiim iin bu soruya ben de cevab u ekilde aldmz dndm:

Quote:
Alternatif evrendeki Peter'n aslnda lmemesi gerekiyordu.Bu siyahl adamlardan birinin gelii ise Walter'n ilacn anlk doruluunu gzden karmasna neden oldu.Tedavi bulunmutu normalde ve yaamalyd Peter.Sonradan siyahl adamlarn kendi aralarnda konumalarndan anladk ki (ve tabi ki Back to the Future gndermelerinin de etkisi muhteemdi,o sahneyle rtmesi asndan) gelecein gidiatna etkide bulunmu oldular istemeden.Tabii ki her uzay-zaman srekliliinin gerektirdii olmazsa olmaz kurala uygun olarak,yapmamalar gereken en nemli eyi yapm oldular.O yzden ocuun kurtulmas nemliydi.Peter da bu yzden nemli olmal.Ha tabii altndan yeni bir ey kabilir,bekliyorum da bunu ama bu da yeterli neden.Bir de anladm kadaryla evrenler aras bir denge sz konusu.Burda len Peter'n orada yaamas gerekiyor,yanl anlamadysam..

Blmn Fringe mitolojisi asndan efsanevi olduunu bir de ben eklesem fena olmaz.
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 3:26 am    Post subject: Reply with quote
1. sezon dvd'sini d&r raflarnda grdm, dier pek ok yabanc dizi dvd setinin arasnda. nolursa olsun, iyi bi ey bu bence.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 4:49 am    Post subject: Reply with quote
Gzel bir haber. Bu arada TNT de bu pazartesiden itibaren yaynlamaya balayacakm Fringe'i. Wink
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 3:59 pm    Post subject: Reply with quote
Neee neeee Dvd'si mi geldi bize!!!!!!!!!!!!! Obaaaaa!!!!!!!!!!!! Bugn aldm en gzel haber!!!

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 9:58 am    Post subject: Reply with quote
Gzel gzel, artk yavatan yavatan DVD olayn kapmaya balyo bizimkiler sanrsam.

TNT'deki ilk blm dn sanyodum, bii kmaynca zldm, bu akam bakcam vallahi , nostalji yapiim Wink
Back to top
hakancen
aylak
aylak

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 3:10 pm    Post subject: Reply with quote
tnt de bu akam;
20:00
LOST SPECIAL: DESTINY CALLS Dizinin balangcndan beri meydana gelen olaylarn genel bir zeti ile adann ve ada sakinlerinin gizemli dnyalarna dair cevap bulmu ve hala cevap bekleyen sorularn gzden geirildii zel blm.

21:00
LOST 5. SEZON Lost 5. Sezon yeni maceralarla TNT ekranlarnda.

22:15
LOST 5. SEZON Lost 5. Sezon yeni maceralarla TNT ekranlarnda.

23.30
FRNGE
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Apr 19, 2010 11:44 am    Post subject: Reply with quote
FlashForward'a o kadar yazdm, Fringe'e yazmazsam ayp olur.. Fringe flashForward' dver bi kere Razz

2x16 - Peter blm harika tesi bieydi.. Etkisinden hala kurtulamadm, gzlerimi bilem yaartt.. En son 2x18 blm yaynland ki... Ben diyeyim Monday, siz karn gerisini..

FlashForward'n aksine, Fringe ara ara seyriciyi hakkaten iyi doyuruyor, bir de konularn bir ksm standalone olduu iin, yle izleyeni souturum diye bir korku tamyor bence, eh arkada J.J. Abrams'n olmasnn verdii bir rahatlk ta olabilir. Mitolojisi ayr gzel, onun gidiat fevkaladenin fevkinde devam ediyor. Daha ok katman kacak yanlz ortaya oras kesin..

Quote:
Bir kere Broyles ok arka planda kalyor ama onun srr herkesinklinden byk gibime geliyor u aralar.. Olivia'nn gemii dolaysyla nasl bir nem arzettii belli, Peter'da da kesin biiler var, umarm hakkaten sper bii olur o ksm. Razz Walter zaten malum. Ve bu insanlar hi yoktan birden bir araya geliyorlar, Broyles iin hamurunu youruyor belli, ama Massice Dynamics'in ne kadar yaknnda, ne kartryorlar, o ksmn aydnlanmasn bekliyorum. Tabii Peter'n olay nedir? Onu daha ok merak etmekteyim Razz

TNT'de ilk blm izledim ya mesela.. John Scott lmeden nce Olivia'ya "Broyles seni niye o depoya gnderdi bir dn" demiti.. Bakalm olayn iyz ne zaman kacak ortaya Smile

Haaa, bir de Peter-Olivia ksm var ki evlere enlik. Bir Mulder-Scully dinamiinden kesin olarak bahsedemeyiz belki ama baz karakteristiklerini benzetmiyor deilim. Geri Olivia Scully'ye benziyor baz baz ama Peter kesinlikle Mulder gibi durmuyor hatta hi benzemiyor oras da ac ama gerek ite .. Mulder ve Scully gibi ortadaki *elektirii* grmeden yllar geireceklerine Peter saolsun, tam olarak olmasa da bir netlie kavuturdular imdilik biileri.. Yani bir benzetiyorum bir benzetmiyorum ama aka syleyeyim, MSR kadar deerlenmeye balad benim gzmde Peter-Olivia shipperl.. ona gre yani ..hehe .. Ama batan syleyeyim, hatta sylemiimdir kesin, hani MSR ile ilgili bu tr tartmaya ok girdik, bu dizide de ayn ey olursa diye imdiden sylyorum, Peter Olivia dinamii dizinin kendisini glgelemez, byle olmasn *ben de* istemem, yapmclarn yapmayacandan da neredeyse eminim Wink ok gzel gidiyor u an iin, ama bendeniz, bildiiniz shipper'm gene yani Very Happy

Yani dizi pek gzel devam ediyor, standalone blmleri hala istediimi veremiyor ama mitolojisi pek yerinde.. Merakla izlemeye devam ediyoruz efenim Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
Page 9 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum