X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Fringe
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Çar Şub 17, 2010 6:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
elisa day yazdı:
Arkadaşlar bence Fringe blinçli olarak X Files'a benzer olarak gidiyor... Virüsle ilgili olan bölümde Samantha ve Agent Pendrell'ı fark ettiniz mi? Bence bilerek bu iki oyuncu konulmuş Fringe'e... XF'in yolundayız diyorlar. Bu nedenle Xf ile aralarındaki benzerlikleri arak saymıyorum ben... Adam XF gibi bir dizi yapmak istiyor gerçekten... Şikayetçi değilim şahsen ben... Konu bu kadar benzerken aradaki benzerlikleri hoş görmeliyiz bence...

Orası çok bariz zaten canım. Fringe baya baya X-Files'ın "light" versiyonu gibi birşey. Yani çok uzun bölümleri kısaltılmış, kafa karıştıracak karmaşık yerleri törpülenmiş, bariz kopya olmaması için sağından solundan biraz değiştirilmiş (örneğin Kel ve beyaz bir amir yerine kel ve siyah bir amir konması gibi Wink ) bir X-Files. Bu da saklanmıyor, hatta alttan alta vurgulanıyor dizi içinde jeneriğindan başlayarak. Bu dizide bana orjinal gelen tek unsur aslında Walter Bishop ki o da bir "deus ex machina" olarak hafifileştirilmesine yarıyor öykününü. Şöyle ki; yazarlar her gizem için karmaşık ayrı ayrı sebepler arayacaklarına, ve her gizemin çözülmesi için yine aytı ayrı yollar bulacaklarına, hepsini Walter'a bağlayıp işi bitiriyorlar. Ve böylece elimizde boyutlararası portal açabilen makinalar yapan bir biyokimyacı gibi tuhaf bir durum kalıyor.

Ama yanlış anlaşılmasın, ben de şikayetçi değilim açıkcası. Hatta zahiren kızsam da içten içe hoşuma gidiyor. X-Files'ın yerini tabi hiçbirşey tutamaz ama koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman çelebi diyoruz mecburen. Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Per Şub 18, 2010 11:25 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
1 Nisan'a kadar ara verilmiş, yoğunluktan dolayı bu arada fırsat buldum 3 gün önceden başladım. Şu an 1.sezon 9.bölümdeyim. Nisan'a kadar bu arayı kapatıp sizlerle beraber devam ederiz umarım. X Files kadar olmasa da sevdim bu diziyi. John Noble gerçekten de döktürmüş,sırf onun için izlenebilesi bir dizi.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Mar 08, 2010 2:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yipppiii.. dizinin 3. sezonu da kesinleşmiş Very Happy

http://www.aintitcool.com/node/44193
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pts Mar 08, 2010 8:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Oleeey çok sevindim!!! Very Happy Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Mar 09, 2010 12:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Fox'dan pek ümidim yoktu ama en azından bu seferlik gol yemedik. Birsezon daha rahatız Smile
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Pzr Nis 04, 2010 1:14 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2 x 16 "Peter" :

Wow! Best episode ever!!! Drama iste bu, arkadaslar!

XF'in 4.sezon bolumlerindeki duygusal duzeyde bir bolumdu. 2 aylik aradan sonra gercek anlamda bomba gibi bir mitoloji bolumuyle geri dondu "Fringe"!
Izlemeyen arkadaslar cok sey kacirmis olacaklar. Sirf bu bolumle bile bir odulu hakediyor dizi. John Noble, Walter'in cektigi aciyi verirken harikalar yaratti. Tek basina onun ve kucuk Peter'inin bolumuydu bu!

Peter'in hikayesini ogrendik bu bolumde. Zaten gecen bolumun kaldigi yerde, gelecegimiz noktanin bu oldugunu biliyorduk. Daha azi olamazdi! Mitoloji ilerlemedi oldugu yerden, ama zaten bildigimiz seyin konfirmasyonunu gormus ve en azindan nasilini ogrenmis olduk...hem de en anlatimla!!

YENİ SORU:
Alıntı:
"The boy is important!" Peter neden onemli ve yasamasi gerekti? Gozlemciler neden diger Peter'in olmesine izin vermediler? Peter'in mitolojide onemi nerden kaynaklaniyor?

Ek olarak Nina'nin kolunu nasil kaybettigini ogrendik. Gecen sezondan beri yigilagelen buyuk bazi sorularimiza yanit bulmus olduk, aradan sezonlar gecmeden daha fazla. Dizinin senaryosunun zekice kurulmus oldugunu anladik boylece.
XF'le benzesme kuracak olursak eger, Mulder'in Samantha'yi 4.sezon'da bulmasi gibi bir seydi bu bolumde izledigimiz! Smile

Aslinda iste LOST da boyle olmaliydi...6 sezon soru biriktir ve sonra da onlarin hepsine birden yanit vermeyi dene! Hikayeyi sakiza cevirdiler 6.sezonda. JJ Abrams belki de orda hata yaptiginin farkina vardi ve burda dogru yolu buldu. Smile
Ben sahsen bu noktadan sonra baska bir "monster of the week" bolumunu kaldiramam! Daha cok mitoloji istiyorum!

Ha, sahi...3.sezon icin de OK'i cikmis dizinin, evet. Bu da baska bir sevinc kaynagı benim icin! Valla rahatladim yav. Her an iptali karari cikacak diye yuregim gumbulduyordu! Smile

Alıntı:
Aramizda kac kisi Olivia-Peter shipper'i acaba? Olivia nasil bir yol izleyecek Peter'a karsi simdi? Gecen bolumdeki "near-kiss" olaylarindan sonra acaba?

Yorumlarinizi alayim sizin de....Ya izleyen yok mu "Fringe"??
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Nis 04, 2010 3:13 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok güzel bölümdü. Genç Walter'ı müthiş başarılı yapmışlar, bilgisayar marifeti midir yoksa makyaj mı merak ettim doğrusu. 80ler havası estiren giriş jeneriğini de beğendim.

Gizem olayını fazla abartmadan güzel bir bölümle açıklama yapılmasını ben de beğendim ama yine de huylu huyundan vaz geçmez bence. O yüzden hikayeye, mitolojiye fazla odaklanmadan, gizemlere kafa yormadan, soru sormadan, karakterlerin ve aralardaki etkileşimlerin, esprilerin v.s. tadını çıkararak izlemeyi salık veriyorum herkese. Zira iki kere çok fena ağzım yandı Abrams'dan; bu sefer aynı tuzağa düşmemeye niyetliyim. Wink
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Pzr Nis 04, 2010 10:29 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mitolojisi cok guzel dizinin. Yeni moda "alternate universe" olayi uzerinde guzel gidiyor. Umarim suyunu cikarmazlar simarip da.
Biraz gizem, sorular ve abartmadan bir kac bolum sonra cevaplar...Boyle gitsin iste. Haklisin, sadece sahnelerin tadini cikaralim. Smile
Ben XF'den beri boyle guzel duygusal acilimlar yaratan oykuleri olan dizileri ozluyordum. Iyi oldu, ihtiyacimiz varmis. Yani benim.

Walter'in genclik makyaji sahiden de super olmustu. Birazcik bilgisayar marifeti de olabilecegini dusunuyorum. Makyaj rotuslari olarak yani. Smile Belki kirisikliklari falan silmislerdir. Ama saclari superdi. Smile

Belki asagida yazdigimi okumussunuzdur bir yerlerde ama ben duyunca o bolumu de 4 gozle beklemeye basladim. Smile
Alıntı:

Bu sezon bitmeden Peter, diger taraftan oldugunu ogrenecekmis! Kimden? Olivia'dan mi, Walter'dan mi?

theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cmt Nis 10, 2010 9:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
inci yazdı:
2 x 16 "Peter" :
YENİ SORU:
Alıntı:
"The boy is important!" Peter neden onemli ve yasamasi gerekti? Gozlemciler neden diger Peter'in olmesine izin vermediler? Peter'in mitolojide onemi nerden kaynaklaniyor?

Daha bugün izleyebildiğim için bu soruya ben de cevabı şu şekilde aldığımızı düşündüm:

Alıntı:
Alternatif evrendeki Peter'ın aslında ölmemesi gerekiyordu.Bu siyahlı adamlardan birinin gelişi ise Walter'ın ilacın anlık doğruluğunu gözden kaçırmasına neden oldu.Tedavi bulunmuştu normalde ve yaşamalıydı Peter.Sonradan siyahlı adamların kendi aralarında konuşmalarından anladık ki (ve tabi ki Back to the Future göndermelerinin de etkisi muhteşemdi,o sahneyle örtüşmesi açısından) geleceğin gidişatına etkide bulunmuş oldular istemeden.Tabii ki her uzay-zaman sürekliliğinin gerektirdiği olmazsa olmaz kurala uygun olarak,yapmamaları gereken en önemli şeyi yapmış oldular.O yüzden çocuğun kurtulması önemliydi.Peter da bu yüzden önemli olmalı.Ha tabii altından yeni bir şey çıkabilir,bekliyorum da bunu ama bu da yeterli neden.Bir de anladığım kadarıyla evrenler arası bir denge söz konusu.Burda ölen Peter'ın orada yaşaması gerekiyor,yanlış anlamadıysam..

Bölümün Fringe mitolojisi açısından efsanevi olduğunu bir de ben eklesem fena olmaz.
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pzr Nis 11, 2010 3:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
1. sezon dvd'sini d&r raflarında gördüm, diğer pek çok yabancı dizi dvd setinin arasında. nolursa olsun, iyi bi şey bu bence.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Nis 11, 2010 4:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel bir haber. Bu arada TNT de bu pazartesiden itibaren yayınlamaya başlayacakmış Fringe'i. Wink
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pzr Nis 11, 2010 3:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Neee neeee Dvd'si mi geldi bize!!!!!!!!!!!!! Obaaaaa!!!!!!!!!!!! Bugün aldığım en güzel haber!!!

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Nis 12, 2010 9:58 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel güzel, artık yavaştan yavaştan DVD olayını kapmaya başlıyo bizimkiler sanırsam.

TNT'deki ilk bölümü dün sanıyodum, bişi çıkmayınca üzüldüm, bu akşam bakıcam vallahi , nostalji yapiim Wink
Başa dön
hakancen
Çaylak
Çaylak

İletiler: 98

İletiTarih: Pts Nis 12, 2010 3:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tnt de bu akşam;
20:00
LOST SPECIAL: DESTINY CALLS Dizinin başlangıcından beri meydana gelen olayların genel bir özeti ile adanın ve ada sakinlerinin gizemli dünyalarına dair cevap bulmuş ve hala cevap bekleyen soruların gözden geçirildiği özel bölüm.

21:00
LOST 5. SEZON Lost 5. Sezon yeni maceralarla TNT ekranlarında.

22:15
LOST 5. SEZON Lost 5. Sezon yeni maceralarla TNT ekranlarında.

23.30
FRİNGE
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Nis 19, 2010 11:44 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
FlashForward'a o kadar yazdım, Fringe'e yazmazsam ayıp olur.. Fringe flashForward'ı döver bi kere Razz

2x16 - Peter bölümü harika ötesi bişeydi.. Etkisinden hala kurtulamadım, gözlerimi bilem yaşarttı.. En son 2x18 bölümü yayınlandı ki... Ben diyeyim Monday, siz çıkarın gerisini..

FlashForward'ın aksine, Fringe ara ara seyriciyi hakkaten iyi doyuruyor, bir de konuların bir kısmı standalone olduğu için, öyle izleyeni soğuturum diye bir korku taşımıyor bence, eh arkada J.J. Abrams'ın olmasının verdiği bir rahatlık ta olabilir. Mitolojisi ayrı güzel, onun gidişatı fevkaladenin fevkinde devam ediyor. Daha çok katman çıkacak yanlız ortaya orası kesin..

Alıntı:
Bir kere Broyles çok arka planda kalıyor ama onun sırrı herkesinklinden büyük gibime geliyor şu aralar.. Olivia'nın geçmişi dolayısıyla nasıl bir önem arzettiği belli, Peter'da da kesin bişiler var, umarım hakkaten süper bişi olur o kısım. Razz Walter zaten malum. Ve bu insanlar hiç yoktan birden bir araya geliyorlar, Broyles işin hamurunu yoğuruyor belli, ama Massice Dynamics'in ne kadar yakınında, ne karıştırıyorlar, o kısmın aydnlanmasını bekliyorum. Tabii Peter'ın olayı nedir? Onu daha çok merak etmekteyim Razz

TNT'de ilk bölümü izledim ya mesela.. John Scott ölmeden önce Olivia'ya "Broyles seni niye o depoya gönderdi bir düşün" demişti.. Bakalım olayın içyüzü ne zaman çıkacak ortaya Smile

Haaa, bir de Peter-Olivia kısmı var ki evlere şenlik. Bir Mulder-Scully dinamiğinden kesin olarak bahsedemeyiz belki ama bazı karakteristiklerini benzetmiyor değilim. Gerçi Olivia Scully'ye benziyor bazı bazı ama Peter kesinlikle Mulder gibi durmuyor hatta hiç benzemiyor orası da acı ama gerçek işte .. Mulder ve Scully gibi ortadaki *elektiriği* görmeden yıllar geçireceklerine Peter sağolsun, tam olarak olmasa da bir netliğe kavuşturdular şimdilik bişileri.. Yani bir benzetiyorum bir benzetmiyorum ama açıkça söyleyeyim, MSR kadar değerlenmeye başladı benim gözümde Peter-Olivia shipperlığı.. ona göre yani ..hehe .. Ama baştan söyleyeyim, hatta söylemişimdir kesin, hani MSR ile ilgili bu tür tartışmaya çok girdik, bu dizide de aynı şey olursa diye şimdiden söylüyorum, Peter Olivia dinamiği dizinin kendisini gölgelemez, böyle olmasını *ben de* istemem, yapımcıların yapmayacağından da neredeyse eminim Wink Çok güzel gidiyor şu an için, ama bendeniz, bildiğiniz shipper'ım gene yani Very Happy

Yani dizi pek güzel devam ediyor, standalone bölümleri hala istediğimi veremiyor ama mitolojisi pek yerinde.. Merakla izlemeye devam ediyoruz efenim Smile
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sonraki »
9. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız