X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Spekülasyonlar *** Spoilersız
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The X Files: I Want to Believe
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Pzr Kas 04, 2007 7:21 pm    İleti konusu: Spekülasyonlar *** Spoilersız Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölümde filmin konusu veya karakterleri hakkında her türlü spekülasyon yapılabilir ancak spoiler verilmesi kesinlikle yasaktır.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Kas 05, 2007 12:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
zaten film hakkında bir bilgisi olan yok ki spoiler versin Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Kas 05, 2007 12:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Neden?? Stand alone olacağı biliniyor. Mulder ve Scully'nin içinde olacağı biliniyor. Bu iki bilgiden bile neler neler doğar..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1450

İletiTarih: Pts Kas 05, 2007 2:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ve hatta 7. sezon'un sonlarına doğru olacağı da biliniyor.
the truth is out there yani.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Kas 05, 2007 3:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Pelin'in çevirdiği haberde "Mulder ve Scully arasındaki karmşaık ilişki" den bahsedileceği duyurulmuş. bunun spoiler'lı bi yanı olmadığından buraya yazmamada da bi mahzur yok sanırım.

Forumdaki arkadaşların çoğunluğu bu ibareden rahatsız olmuş sanırsam. Ben şunu belirtmek isterim sadece.. Bence bu konuda korkulacak bişi yok. Çünkü dönem olarak Mulder ve Scully arasındaki ilişki henüz USR aşamasındaydı. Yani eğer ki ay romantizm mi olcak, işin suyunu mu çıkarıcaklar die tırsıyosanız, bunun için neden göremiyorum ben. UST mevzusu (sitedei sözlüğe baksın ne olduğunu hatırlamayanlar Razz) bu ilişkinin en ilginç ve en güzel yanı olmuştur , böyle düşünürsek Mulder ve Scully dinamiğinin tadından yenmeyecek bişiler sergileyeceğine inanıyorum ben Smile

Ha tabe şöle de bi durum var, ki olabileceğine hiç ihtimal vermiyorum ama aklıma geldi tabe. Scully hamile kalmıştı ya 7. sezon sonunda, filmde *nası hamile kaldığı* öğrenilebilir. :DAma o zaman karmaşık ilişki denmesinin bir esprisi kalmayacaktır. Ve bu filmin bir stand alone olacağını biliyoruz, yapmaları gerekenin sadece Mulder ve Scully ilişkisinin 5-6 sezondur nası bi ilişki olduğunu göstermektir. Ve bunu yapacaklarından nerdeyse eminim. bu nedenle de içim rahat benim efenim.

Korkum sadece konunun ahım şahım olmamasıdır. Stand alone denildiğine göre CC'ın becerdiği şeyleri düşünerekten kendimi rahatlatmaya çalışıyorum bu konuda..

Bence güzel olacak yaa. Olmasa bile yemin billa "Mulder ve Scully abicim, başka söze gerek yok!" der defalarca giderim, o kadar yane Razz
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Pts Kas 05, 2007 5:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:

Senin olmayabilir..belki başkalarının vardır ?

Live long and prosper
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1450

İletiTarih: Pts Kas 05, 2007 6:31 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
giriş gelişme ve sonucunu gördüğümüz bir ilişkinin (bebek var ve M&S yatakta öpüşüp koklaşıyor, UST'nin ne U'su ne de T'si kalmış, bi S'sini görmemişiz) neresini karmaşıklaştıracaklar ki? Karmaşıklaştırsalar ne olur? O ilişkinin sonunu (benim için "malesef") biliyoruz. CC bunlarla uğraşmasın, kimseyi kandırmasın! (ahaha Ahmet Çakar modu Laughing) Ayrıca Chris'in mitoloji karnesi, her şeye rağmen stand-alone'lardan daha iyi olmuştur. Fight Club der ve noktayı koyarım. O da 7. sezon stand-alone'uydu ya.
edit1 "Fight The Message" : ve hatta improbable diyorum. yok mu arttıran?

Tamam, o kadar da kötümser olmayayım, Frank Spotniz'in de işin içinde olması iyi bir şey. Tek başına Chris'in yazmasından daha iyi.
edit 2: Bunlar da beraber Closure'u yazmışlar. Yaradana sığınmaktan başka bir çaremiz yok.
Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Kas 05, 2007 8:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
darkness yazdı:
aky125 yazdı:

Senin olmayabilir..belki başkalarının vardır ?

espri yapayım demiştim pişman ettiniz beni valla... Embarassed Very Happy
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Kas 06, 2007 12:41 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
ve hatta 7. sezon'un sonlarına doğru olacağı da biliniyor.

Konusu belli olsa da kurtulsak artık ne zamanda geçeceğini merak etmekten...
Frank Spotnitz finalden 5 yıl sonrasını anlatacağını söylememiş miydi ?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
_ArdEliA_

İletiler: 48

İletiTarih: Sal Kas 06, 2007 1:16 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

Fight Club der ve noktayı koyarım. O da 7. sezon stand-alone'uydu ya.
edit1 "Fight The Message" : ve hatta improbable diyorum. yok mu arttıran?

Tamam, o kadar da kötümser olmayayım, Frank Spotniz'in de işin içinde olması iyi bir şey. Tek başına Chris'in yazmasından daha iyi.
edit 2: Bunlar da beraber Closure'u yazmışlar. Yaradana sığınmaktan başka bir çaremiz yok.

Confused Ehe, endişelerime yeni endişeler eklendi.
Başa dön
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Pzr Arl 30, 2007 4:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ne konuda spoiler anlamış değilim. Diğer başlıklarda da öyle bazen yazmaktan çekiniyorum parmaklarımdan bişey kaçırırım diye :=) Filmin 2.'sinin çekimi başlamışsa, filmin konusu ve seyri hakkında dizinin son sezonuna kadar herşey irdelenir. Zaten bitmiş bir dizi var elimizde. Spoiler uyarınız diziden yana ise bu şekilde filmin konusu tartışılamaz. ıkinci filmden yana ise spoiler olmaz. Neyse...

Çok sevindim ikincisinin geleceğine. Özellikle de 2008 de geleceğine. Fakat üzüldüm de. Mitoloji bölümlerinden bağımsız bir anakurgu üzerine oturtulan senaryo beni pek memnun etmeyecektir.

Filmin mitoloji harici, ana kurgudan uzak olacağını hiç sanmıyorum. Dizi zaten aşağı yukarı ilk sezondan son bölüme kadar ince bir çizgiyle kurgulanmış. Konuda da uzaylıların kolonileşmesi senaryo edilmiş. Sen taaa son bölüme kadar iç içe bir senaryo çizeceksin, bu senaryonun eşi benzeri olmayacak, son bölümde kolonileşme için 22 Aralık 2012 tarihi vereksin, büyük bir soru işareti bırakacaksın, ama ne derece alakalı olacağı meçhul bir konu üzerine filmin 2.sini çekeceksin. Bana hiç mantıklı gelmedi.

Senaryoyu baştan söylemeyecekleri için bu senaryodan emin olmamalıyız derim.

Bence film kolonileşmeye ramak kalacak bir olay dizesiyle işlenecek. Bıçağın kemiğe dayandığı kolonileşme ve 2012 teorisi çizgisinde olacak.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Arl 30, 2007 4:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
f0xmuld3r yazdı:

Senaryoyu baştan söylemeyecekleri için bu senaryodan emin olmamalıyız derim.
Bence film kolonileşmeye ramak kalacak bir olay dizesiyle işlenecek. Bıçağın kemiğe dayandığı kolonileşme ve 2012 teorisi çizgisinde olacak.

Sanmıyorum...
Yani aslında iyi bir fikre benziyor,herkese motw çekeceğiz deyip mitoloji filmi ile uğraşmak...Ancak birçok kez filmin mitoloji olmayacağının altı çizildi.Setten çekilen fotoğraflar da destekliyor bunu ( Gerçi şu an için o fotolardan da yola çıkılıp çok da kesin şeyler söylenemez ama..)
Ve biraz da tehlikeli,sonuçta filme giden insanların XF mitoloji hakkında bilgileri olmaları gerekir ki,dizi zaten 5-6 yıl önce bitmiş...

ılk film çekildiği zaman ortalık nasıldı bilmiyorum ama sanırım söylenmiştir filmin mitoloji olacağı, başlangıçta...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Arl 31, 2007 10:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
f0xmuld3r yazdı:
Ne konuda spoiler anlamış değilim. Diğer başlıklarda da öyle bazen yazmaktan çekiniyorum parmaklarımdan bişey kaçırırım diye :=) Filmin 2.'sinin çekimi başlamışsa, filmin konusu ve seyri hakkında dizinin son sezonuna kadar herşey irdelenir. Zaten bitmiş bir dizi var elimizde. Spoiler uyarınız diziden yana ise bu şekilde filmin konusu tartışılamaz. ıkinci filmden yana ise spoiler olmaz. Neyse...

Anlaşılmayan neresi ben de onu anlayamadım şimdi.

Dizinin son sezonuna kadar herşeyi irdeleyin zaten, filmin ne üzerine olabileceğinden bahsedin, kimlerin olabileceinden vs...

"aaa şurda bi haber duydum, filmde şu karakter ve şu karakter arasında şu olcakmış, uzaylılar şurasında çıkıyomuş, şunlar şunlar oluyomuş" tarzında bişeyi gelip buraya yazarsanız, uçarsınız, bu kadar basit yani Wink

Film mitoloji ile alakalı olmayacak. O nedenle kolonileşmenin de 2012 teorisinin de bahsinin geçmeyeceği kesin gibi bişi..

Aslında bu da bilmeyene spoiler ama çok önceden açıklanmıştı zaten..
Başa dön
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Pts Arl 31, 2007 7:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben umudumu koruyayım. Olmazsa benim için her halukarda düş kırıklığı olacak. Ben x-files'ı bu konseptte seviyorum. Mitoloji hariç çekilecek bir film sizin tabirle stand alone bölümlerinden farklı olmayacaktır gibi bir his var.

Dizide o bölümlerden aldığım hazzın ötesini verebileceklerini sanmam.

Ben yine de iddialıyım.

Aha buraya da yazıyorum. Dediğim çıkmazsa Auroriel nickimi değiştirip "oxmulder" koysun. Burda da inek gibi mööleyim. Smile

Arada bir ziyaret edip 2. film hakkında gidişatı takip ederken anasayfadan o şok haber okuduğumda sevindim ama senaryonun bu şekilde belirtilmiş olması tüm sevincimi aldı. Ben hala öyle güzel bir senaryoyu sinemaya dökmeyeceklerini sanmıyorum. Heba ederler.
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pzr Oca 06, 2008 10:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:

"aaa şurda bi haber duydum, filmde şu karakter ve şu karakter arasında şu olcakmış, uzaylılar şurasında çıkıyomuş, şunlar şunlar oluyomuş" tarzında bişeyi gelip buraya yazarsanız, uçarsınız, bu kadar basit yani Wink

The X-Files Türkiye Airlines..Hımm, güzeell.. Cool Razz
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The X Files: I Want to Believe Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız