X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Spoiler *** BU BÖLÜM DIŞINDA KESİNLİKLE SPOILER YAZILAMAZ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
emily

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 7:54 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
"2012'de olacak olan istilayla ilgilim konu yok,stand alone yapıyoruz filmi " Çünkü stand alone'lardı en iyi iş çıkardığınız bölümler ? Özellikle de Carter ve Spotnitz'in... Bu arada araya da eski diziden bir sürü şey katalım da izleyici bağ kursun.

Filmin konusunu geçtim ama adamlarda gişe korkusu var tabii.Şu anda bile X Files ne kadar sevilirse sevilsin, bitişinin üzerinden 6 yıl geçmiş hatta son 2 sezonunda da izleyici oranında düşüş görülmüş bir dizidir.Bu filmin stand alone olmasının en büyük nedeni bu sanıyorum.Ben de isterdim istilayı konu alsın ya da baba gibi bir mitoloji filmi olsun.Ama eski seyirciyi yeniden kazanmak ve yenilerini elde etmek gibi bir amaç olduğu için bunca yıl sonra çıkıp işte kara yağ ya da hatırlasanız hepimiz ölcektik 2012'de işte o an geldi diye birdenbire önümüze koymalarını ne kadar istesem de zaten beklemiyordum.

Benim asıl korktuğum şey bu kadar materyal varken sonunda bunun bir aşk filmi olup çıkması.Her ne kadar ms shipper olsam da o ilk 5 sezondan aldığım zevk bambaşkadır.Bunlar da beni korkutan sözler, Mark Snow'dan :
Quote:
I’m reading the script and saw a love story in it along with real good classic X-FILES weirdness

2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 8:51 pm    Post subject: Reply with quote
Malum videoları izlemek istiyorsanız;
http://movies.yahoo.com/summer-movies/X-Files-I-Want-to-Believe/1809953361/trailers/140

("Hold the line" ve "Through Dirty Glass" videoları)

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 9:16 pm    Post subject: Reply with quote
beatlefan wrote:
Ya sanırım Scully şunu demek istiyor, sen her kaybolma hikayesinde ve her genç bir kadının kaçırılma hikayesini çözdüğünde, kız kardeşini bulacağına inandın ama işte bu saçmalık. Yani olay Samantha'ya falan bağlanmayacak, sadece psikolojik bir çözümleme yapıyor Scully ve haklı olarak da Mulder'ın bu derece saplanıp kalmış olmasına tepki gösteriyor. Ki çok ama çok haklı, kendi de nelerini kaybetti bu işe başladığından beri, hatta kız kardeşini Scully de kaybetti. Bu yüzden ben Scully ne derse haklıdır diyorum.

Ben de "gene şu Samantha'yı açmasan" die Scully'ye kızgınlığım geçtikten sonra, önceki mesajda da belirttiğim gibi aynı şeyi düşündüm. Psikolojik çözümleme olayından bahsediyorum. Ama ekliyorum, herkeste Mulder'ın değişmesi gerektiğine dair bi inanç mı var? Nedir yani? Hani adamı bi şekilde bu olaylarda itekleyen güç kızkardeşi ise öyle olsun diyemiyo muyuz? Bilmiyorum neyse yaaa...

Bi de Pelin'in mesajına bi cevap.. Eğer aradan yıllar geçtiktenn sonra bir XF filmi çekilyosa adam gibi paranormal bir konunun yanında adam gibi bir Mulder ve Scully aka inanan/inanmayan konseptinin işlenmesi, XF mantığının olmazsa olmazıdır.. Bence inanan/inanmayan konsepti dizi ile bağ kurmak için değil, direk dizinin kökenini korumak için bu filmde olmalı, her filmde olmalı. Tabi böyle olunca M-S tartışmalarının da, aradaki gerilimin de peşinden gelmesi kaçınılmaz oluyor. Ha keşke Samantha olayı hiç gündeme gelmeseydi istiyor insan ama yapılacak bişi yok, o da Mulder tanımının olmazsa olmazı heralde.. Açıkçası inanan/inanmayan konseptinden ziyade konu önemli bu filmde.. Harbiden iyi bi konu buldularsa, inanan/inanmayan konsepti konuyu daha da coşturur, tökezletmez diye düşünüyorum.
Back to top
View user's profile Send private message
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 1:03 am    Post subject: Reply with quote
Ben iyi bir konu bulduklarına inanmıyorum, karakterleri iyi kotardıklarına da inanmıyorum. Şu saate kadar çıkan hiçbir promo, video, poster ya da röportaj beni buna ikna edemedi.

Mitolojiye bağ kurmak için illa herşeyi baştan anlatmalarına gerek yoktu. İzleyici gerilimi yüksek ve son dönemin favori konusu olan mitoloji hikayelerini sıradan bir stand alone'dan daha fazla sevecektir. İnanan/inanmayan konseptini tabii ki koruyacaklar ama şurada yazılanlara bakınca bunu hala 15 yıl önceki gibi hatta ve hatta 6.7. sezon civarındaki gibi yapmaya çalışıyorlar. Bu kadar *basit* bir örneklemenin kimseye faydası olmaz, basitlikten kaçmaları gerekir hedef kitleleri American Pie'ın kitlesinden oldukça farklı ve son yıllarda birbiri ardına gelen çok iyi yapımlarla iyice seçici olmuş durumdalar. Bu seçicilik artık daha fazla ince bir sinsilik istiyor. X Files eskiyi tekrar ederek hiçbir yere gidemez. İnanmak istiyorum tabii süper bir şey yaptıklarına ama artık bu son materyallerden sonra inanmıyorum.

Hele ki Mark Snow içinde aşk hikayesi görmüş yorumunu yaptıysa. Allah allah derim. Gişe için herşey mübah. Bunlar gerçekten son sezonlardaki tek yanlış şeyin Doggett ve Reyes olduğunu mu düşünüyorlar cidden?

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Jun 28, 2008 1:33 pm    Post subject: Reply with quote
İki yeni resim Razz

http://i185.photobucket.com/albums/x113/2shy86/I%20want%20to%20believe/001.jpg
http://i185.photobucket.com/albums/x113/2shy86/I%20want%20to%20believe/revista2.jpg

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Jun 28, 2008 8:06 pm    Post subject: Reply with quote
İlki çok güzel gerçekten..
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Jun 28, 2008 11:40 pm    Post subject: Reply with quote
Ben tırsmaya başladım yalnız fotoğraflar gelmeye başladıkça. Scully'nin bakışlarına bakın yau nerdeyse kalkıp dövecek yani adamı napmış ki bu kadar Mulder. Confused
Teşekkürler paylaşım için. Smile
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sun Jun 29, 2008 1:48 pm    Post subject: Reply with quote
şeboist wrote:
Ben tırsmaya başladım yalnız fotoğraflar gelmeye başladıkça. Scully'nin bakışlarına bakın yau nerdeyse kalkıp dövecek yani adamı napmış ki bu kadar Mulder. Confused

Razz Bu sahne galiba Scully'nin evden çıkıp daha sonra ikisinin öpüşmesiyle devam eden sahnenin öncesi gibi duruyor.Hani şu videosu sızmıştı nete...

Back to top
emily

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 6:12 pm    Post subject: Reply with quote
Yeni bir fragman daha çıkmış, televizyonlarda gösterilen.Farklı sahnelerde var ama benim asıl dikkatimi çeken sonda what have you done diyen kişinin sesi Skinner'a benziyor, ya da ben benzetmek istediğim için öyle yorumladım =) İzleyen var mı, koyamadım buraya ama xfilesnews.com'dan bulunabilir.
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 7:52 pm    Post subject: Reply with quote
Belki de Scully'nin de demeye çalıştığı odur..İlerlemeyen şey, geriler yani..
Ha ayrıca nasıl yani Scully inanmayandır,bilim adamıdır; Mulder da paranoyaktır, arada laf sokar lafları yeni izleyicilerin işine yaramaz?..Nasıl tanımalı insanlar X-Files'ı?O s'si bile görüldüğünde sulusundan girilip Williamından çıkılıp, yerden yere vurulan ship sahneleriyle mi?..Hayır, tabi ki asıl X-Files'la tanımalı herkes X-Files'ı..İnananıyla, inanmayanıyla, paranoyasıyla, komplosuyla bilmemnesiyle..Yeni filme olan tepkimiz, belki de yaşayacağımız hayal kırıklığına karşı şu an ortaya çıkardığımız kalkan, asıl düşüncelerimizi bozuyor bence..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Jul 05, 2008 1:43 pm    Post subject: Reply with quote
Yeni resimler Very Happy

http://i185.photobucket.com/albums/x113/2shy86/I%20want%20to%20believe/98767_xfiles2_promo_04_07_2008_o_12.jpg
http://i185.photobucket.com/albums/x113/2shy86/I%20want%20to%20believe/89731_xfiles2_promo_04_07_2008a_122.jpg
http://i185.photobucket.com/albums/x113/2shy86/I%20want%20to%20believe/89729_xfiles2_promo_04_07_2008_122_.jpg
http://i185.photobucket.com/albums/x113/2shy86/I%20want%20to%20believe/98750_xfiles2_promo_04_07_2008_e_12.jpg

Back to top
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Jul 05, 2008 7:51 pm    Post subject: Reply with quote
O Scully'nin bakış nasıl bir bakış öyle! Laughing Küçük Emrah gibi... Razz Ahaha.. Razz O bile yakışmış, o ayrı konu tabi..Laf yok..

Mulder'ın kaşındaki o iz de burdan geliyor galiba..
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Jul 07, 2008 11:34 am    Post subject: Reply with quote
İki yeni TV spotu

http://www.4shared.com/file/54139190/cca19f83/x-fileTVspots.html
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 5:42 pm    Post subject: Reply with quote
Sıkıldım artık fotoğraflardan geliyorsa gelsin artık şu film. Confused
Back to top
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Jul 08, 2008 11:51 pm    Post subject: Reply with quote
şeboist wrote:
Sıkıldım artık fotoğraflardan geliyorsa gelsin artık şu film. :?

26 Temmuzda torrent sitelerinde :)
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Next
Page 23 of 24

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum