X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Spoiler *** BU BÖLÜM DIŞINDA KESİNLİKLE SPOILER YAZILAMAZ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 9:23 pm    Post subject: Reply with quote
emily wrote:

Spoiler, uyarıyorum

Scully: This is not about finding an FBI agent. This is about you trying to save your sister.

Mulder: My sister is dead.

Scully: That hasn't stopped you from looking for her. Mulder, I have been through this too many years with you, believing you can save her. You cannot save her. Not now, not ever.

Mulder, yelling to someone in the distance: We need those (inaudible)

Scully: What are you doing?

Mulder: Trying to ignore you.

Evet ben de izledim,hoş görüntü gayet kötü yüzleri dahi seçilmiyor ama da nereden çıktı şimdi bu Samantha muhabbeti allah aşkına???Olayı getirenin Scully olması biraz orijinal gibi ( hani genelde Mulder bulur ya tuhaflıkları...) fakat filmde Samantha ile bağlantı kuracaklarını sanmam,sadece bu sahneye ait olabilir belki.
Trying to ignore you Very Happy Mulder'dan inciler...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 12:14 am    Post subject: Reply with quote
Aynı bildiğin öküz Mulder...
film için artı puan. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 8:53 am    Post subject: Reply with quote
Samahtha,sister,save kelimelerinden kusacam artık. Bırakın kızcağız rahat rahat yatsın mezarında...

Burdan Mulder'a sesleniyorum: Kız kardeşini seviyorsun,yıllarca aradın durdun ama yeter oğlunmu önemli ölmüş kardeşinmi. Sen oğlunun peşine düş, neden evlatlık verildi,kimin yanında,ne yapıyor bunları ara.
Özel Ajan
Özel Ajan

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 9:45 am    Post subject: Reply with quote
Yine bir sürü promo var ama ben "dikkat" çekenleri ekliyorum hemen:

http://i207.photobucket.com/albums/bb318/biogenesis_bucket/01as4.jpg

http://i207.photobucket.com/albums/bb318/biogenesis_bucket/02zf9.jpg

http://i207.photobucket.com/albums/bb318/biogenesis_bucket/03qz8.jpg

http://i207.photobucket.com/albums/bb318/biogenesis_bucket/09nz5.jpg

2 ve 3 için diyecek söz bulamıyorum

1'deki Mulder oturuşu içinse çeşitli yorumlarda bulunulabilir elbette Razz
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 9:49 am    Post subject: Reply with quote
patient x wrote:
Samahtha,sister,save kelimelerinden kusacam artık. Bırakın kızcağız rahat rahat yatsın mezarında...

Burdan Mulder'a sesleniyorum: Kız kardeşini seviyorsun,yıllarca aradın durdun ama yeter oğlunmu önemli ölmüş kardeşinmi. Sen oğlunun peşine düş, neden evlatlık verildi,kimin yanında,ne yapıyor bunları ara.

Susayım dedim ama Oğuz ağzına sağlık!

Live long and prosper
Back to top
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 10:30 am    Post subject: Reply with quote
emily wrote:

Davayı Scully'nin getirdiğini bilmiyordum ya da bir şekilde Samantha ile bir bağlantısı olduğunu.Her iki durumda da bir stand alone'dan nasıl Mulder'ın kız kardeşine bağlanacak konu, merak ettim.

Bu filmde Mulder'ın kız kardeşine olayı bağlamak isterse biri, buyrun işte Scully'dir o kişi.. Scully'nin gene Oubliette'teki gibi bir tutum sergileyip sergilemediğini de bilmiyoruz ama Mulder'a hemen yükleniliveriyor bakıyorum. (Evet ben de gene "Mulder'a laf attılar, amanın kılıç kalkan! " diye karşı atak yapmaktan geri durmuyorum. Farkındayım. bu forumda hiçbişi değişmemiş gene be :PPP)

Neyse, bu diyalog vesilesiyle Scully'ye gene Samantha mevzusunu ortaya attığı için teessüflerimi iletmek istiyorum ama diyalogu dün ilk defa okuduğumda daha fazla sinirlenmiştim aslında. Tekrar okuyunca, şöle düşünmek daha doğru gibi.. Scully'nin yapmaya çalıştığı, her davaya Mulder'ın yaklaşımını değerlendirmek, bir şekilde psikolojik değerlendirme gibi bişi olmuş bu diyalog aslında. Mulder da her zamanki gibi kendisi ile ilgili gerçekleri görmezden gelmeye hazır bir ruh halinde.. O zaman Scully'ye bişi diyemem. Aslında bişi diyebilirim: Mulder'ın değişeceğini nerden düşünmüş ki ? Smile

Bir de şöyle bişi var, hadi kızkardeşini kurtaramadı Mulder, ama hayatı onu aramakla ya da kurtarmakla geçecek (mecazi anlamda).. Bu Mulder'ın hırsının arkasında yatan sebeptir belki. Ne bileyim, kız kardeşi kaçırılmasaydı adam XF'a bile girmeyecekti. Yani tamam adam biraz, belki de çok obsesif, ama yani Allah için bu adamın XF'ta harikalar yaratmasının sebebi ilk başta kızkardeşi değil mi? Yani gene de kızkardeşi mevzusunun gene alınması sinirimi bozuyo ama gerçekler acıtır anasını satim...
Back to top
View user's profile Send private message
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 10:42 am    Post subject: Reply with quote
konuyu veya sahnenin gelişimini görmeden bilmeden Scully'ye bok atmak da apayrı bir güzellik. o açıdan forumda da değişen bir şey yokmuş evet.

Kendi adıma konuşayım Mulder'ın "I'm trying to ignore you"su klasik Mulder çemkirmesi olduğu için hem uyuz etti hem de memnun etti beni. finaldeki mıymıylıktansa böyle bir M-S diyaloğunu her zaman tercih ederim çünkü.

Öte yandan, Samantha olmasaydı Mulder'ın XF'e hiç girmeyecekti bile bunu herkes biliyor. Dava yine XF davası, kurtarılacak bir insan varsa olayda, ve Mulder da her zamanki davayı kişiselleştirmeye müsait ruh halinin bedenini ele geçirmesine izin vermişse bu diyalog son derece normal.

Artı, Mulder'a "biraz" obsesif demek, Scully'e "biraz" bilim insanı demek gibi bir şey.
Back to top
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 11:02 am    Post subject: Reply with quote
Şahsendeniz, Scully'ye sadece "Samantha" mevzusunu açtığı için kızdığımı hatırlatmak isterim ama neyse, ben bok atayım siz laf atmış olun.. giremiycem şimdi bunlara daha fazla..

Klasik Mulder çemkirmesi yanında klasik Scully isteksizliği de dur durak bilmeden yaşanacak gibi, ben bu sahne ile (ve tabe trailer'ın da etkisiylen Wink)buna karar verdim. Aynen, böyle bir M-S diyaloğunu ben de tercih etmekteyim.
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 12:51 pm    Post subject: Reply with quote
Bana Scully Mulder'dan biraz nefret ediyormuş gibi geldi yahu. Ne yaptı da bu kadını delirtti bu olayların öncesinde, asıl önemli olan nokta o benim için. Scully çok katı, Mulder'a sürekli laf giydirecek gibi geldi, ama Mulder kesin bir şey yapmıştır öncesinde ben uzaylı arayacağım diye gitmiştir bir şey olmuştur, Scully'cik ne derse haklıdır Smile

Forwardly On LOST

Last edited by beatlefan on Wed Jun 25, 2008 2:34 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 1:47 pm    Post subject: Reply with quote
beatlefan wrote:
Bana Scully Mulder'dan biraz nefret ediyormuş gibi geldi yahu. Ne yaptı da bu kadını delirtti bu olayların öncesinde, asıl önemli olan nokta o benim için. Scully çok katı, Mulder'a sürekli laf giydirecek gibi geldi,

Bana nefret dolu gibi değil de koruyormuş gibi geldi nedense Razz Yani Mulder'ın ne kadar aşırıya gideceğini bilen bilir ( mesela bakınız Grotesque) bence Scully burada da yine Mulder'a yardım etmeye çalışıyor,rukiye ablanın da dediği gibi.
Ve de her ne kadar Samantha olayının neden ortaya atıldığını hala anlamasam da sulu shipper sahnelerindense böylesini tercih ederim Very Happy

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 1:48 pm    Post subject: Reply with quote
Açıkçası aradan 15 yıl geçtikten ve biz bunun 9 yılını gördükten sonra aynı hikayeleri ısıtıp ısıtıp önümüze sunacaksa iyi şanslar bu filme.

Neymiş Samantha'yı arıyormuş veya aramasa bile Samantha'yı düşünüyormuş Mulder. Pardon konu mu kalmadı, ne rezilliğe vardırarak sonuçlandırdığınızı unutmadık Samantha olayını. Dizinin eski fanları için bu artık lastik tadını almış ve bırakılması gereken konu, yeni izleyiciye Mulder'ın "kalbi" anlatılmak isteniyorsa bundan daha iyi ve orjinal birşey bulmaları gerekiyordu aksi halde spooky ajanın çocukken kaçırılmış kızkardeşinden şöyle bir bahsedilmesinde 3 saniyeden fazla etkilenmez. Öldüğünden bahsetse çok daha çarpıcı bir etki yapardı seyircide.

Neymiş, Scully sertmiş, anlayışsızmış, bilim adamıymış. Mulder inananmış, arada laf sokarmış. Öeh biz bunları ne diye baştan baştan izliyoruz. Ne bize faydası var ne de yeni izleyiciye. 9 yılda özellikle son 2 sezonda aşılan her baraj sihirli bir şekilde yerine nasıl döndü diye mi? Bana ne artık bunlardan. Hiçbir artı yok burada X Files hikayesine veya karakterlerine. Çok açıkça bell ki Mulder ve Scully ayrıldılar Mulder ofise döndürdüğü evinin bir köşesinde eski alışkanlıklarına devam ederken Scully de doktorluğa geri döndü. Bu arada FBI'daki iki yeni ajan (biri yeni *Mulder* diğeri de eminim sert ve ciddi Scully) yardım için eski ajanlarımızı arıyorlar. Ek olarak süper asker/gizli ajan tadında bir adamla, medyum tadında bir rahip. Bkz. Monica Reyes, John Doggett, Alex Krycek, Harold Piller(Closure)

Aynı rolleri yazıyorlarsa madem neden Reyes ve Doggett yok en azından seyircinin olumlu ya da olumsuz bir bağı vardı bu karakterlere.

Gidin allahaşkınıza ya. Mulder ve Scully'miş. İnanan inanmayanmış, paranormalmiş.

"2012'de olacak olan istilayla ilgilim konu yok,stand alone yapıyoruz filmi " Çünkü stand alone'lardı en iyi iş çıkardığınız bölümler ? Özellikle de Carter ve Spotnitz'in... Bu arada araya da eski diziden bir sürü şey katalım da izleyici bağ kursun.

Gidin işinize. İleri gidemeyen herşey geriye gider. Bakınız 6-9. sezonlar.

Live long and prosper
Back to top
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 1:51 pm    Post subject: Reply with quote
For the record:

Scully'nin Mulder'a herşeyi HERŞEYİ söyleme hakkı var. Buna florans lambası kızkardeşi de dahil.

Live long and prosper
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 2:40 pm    Post subject: Reply with quote
darkness wrote:
Çok açıkça bell ki Mulder ve Scully ayrıldılar Mulder ofise döndürdüğü evinin bir köşesinde eski alışkanlıklarına devam ederken Scully de doktorluğa geri döndü. Bu arada FBI'daki iki yeni ajan (biri yeni *Mulder* diğeri de eminim sert ve ciddi Scully) yardım için eski ajanlarımızı arıyorlar. Ek olarak süper asker/gizli ajan tadında bir adamla, medyum tadında bir rahip.

Pelin ben de konu ve senaryo için aynısını düşündüm, hem de birebir, ne olacağını zaten biliyoruz, ama ben de şaşırtacaklar ters köşe bir şeyler yapacaklar diye umut edip duruyorum. Yapmazlarsa da izleyeceğimiz şey iyi kötü bir X-Files olacak. Azla da yetinirim ama ümidim hala var Smile Umarım çok büyük bir hayal kırıklığıyla çıkmam o salondan.

Forwardly On LOST
Back to top
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 6:40 pm    Post subject: Reply with quote
Arkadaşlar biz daha onları bir arada göremedik ki ayrılmış olsunlar. Hemen sonuca gitmezler herhalde. Yani gitmemeleri gerekiyor en azından. Ayrıca Mulder'ı bilemem ama Scully zaten genç. Hatırlatırım aralarında 10 yaş var. Laughing Kasıtlı bir şey yok ortada. Very Happy

patientx wrote:

Hakikaten ama Scully'nin bu sinirinin nedeni olsa olsa budur yani. Ne dese de haklıdır bu durumda. Sen önce Scully'e yapılanların hesabını al, oğlunu bul. Ama madem davayı Scully getiriyor o zaman başka dolaplar dönüyor diyorum ben. Confused
Back to top
beatlefan
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 7:44 pm    Post subject: Reply with quote
Ya sanırım Scully şunu demek istiyor, sen her kaybolma hikayesinde ve her genç bir kadının kaçırılma hikayesini çözdüğünde, kız kardeşini bulacağına inandın ama işte bu saçmalık. Yani olay Samantha'ya falan bağlanmayacak, sadece psikolojik bir çözümleme yapıyor Scully ve haklı olarak da Mulder'ın bu derece saplanıp kalmış olmasına tepki gösteriyor. Ki çok ama çok haklı, kendi de nelerini kaybetti bu işe başladığından beri, hatta kız kardeşini Scully de kaybetti. Bu yüzden ben Scully ne derse haklıdır diyorum.

Forwardly On LOST
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files: I Want to Believe All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Next
Page 22 of 24

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum