X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Terminator : The Sarah Connor Chronicles (***Spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Dec 22, 2008 4:38 pm    Post subject: Reply with quote
Sper laf ettin kutluyorum seni Sancar Very Happy

Vallahi ben de ack spoiler aldm dayanamadm. Sanrm birka blm sora terminator wiki'yi hatim edecem. eheh. Bence de potansiyelini acayip iyi kullanyor, devam etmezse en byk hayal krlklarmdan biri olur bu. Zaten kanaln tereddtn bile anlayamayorum ki Sad
Back to top
View user's profile Send private message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jan 12, 2009 1:11 pm    Post subject: Reply with quote
8. blm itibariyle yine tavan yapmtr bu dizi.. Her karakter iin ayr ayr ele almlar konuyu, daha heyecanl olmu, kurgu harika olmu harika Smile

Sarah'nn blmn sonunda ipi krarken kopmasn hi beklemiyodum. Yine T2'deki sahne geldi gzlerimin nne, hkrmasn da duyunca, ben de koptum Sad Seviyorum bu kadn yaa.. hem de ok... Ne kadar manidard Ellison'a syledikleri, "kaybettiklerin iin zgnm ama ben geri getiremem" .. Kendisi de ayn eyleri, kaybettii hayat dnyordu kesin.. Ve tabii sonunda olan oldu, ar duygu birikimi neticesinde ipin inciini karrken koptu kadncaz..

Ben olsam bana John le sarlmak istese, iter, bi gsel tokatlardm veledi.. Adama bak yaaa, anas kendi hayatn hie saym, bunu korumak iin rpnyo, beyfendi hala isyanlarda.. Hayr tamam, o yata bi adam ldrm (Sarkissian, ki teee ilk blmden belliydi orda bi bit yenii olduu), zor deil byle eyleri sindirmek ama anasna da ok yklenmiyo mu? Hi olmazsa annesi asndan da biraz bakabilmesini isterdim olaya..

Cromartie'yi de iirsel bir edayla para pinik ettiler sonunda.. Aklmda bunun edindii bilgiler baka yerde birden karmza kar m sorusu kald. Hadi hayrls..

Baladndan beri ilk defa bu kadar aladm bu blmde.. Ayr bir yere koyuyorum hemen Smile

EDIT: Bu arada Cameron'un zerindeki ceketi karp felan John'n yatana uzanmas sahnesinde "ne oluyo lan?" diye kalakaldm da belirtmek isterim.. Gelecekte nas bi muhabbet iinde olduklarn hakkat merak eidyorum imdi.. RazzP
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Apr 12, 2009 4:59 pm    Post subject: Reply with quote
yle bir sezon finaliyapt k TTSCC aklnz uar!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked
sakn karmayn derim. resmen BSG'nn yerine oynuyor bilimkurgu dizisi olarak bu dizi Shocked Shocked Shocked

hele o son sahnede ldm bittim resmen Shocked Shocked
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Apr 12, 2009 7:25 pm    Post subject: Reply with quote
oy oy.. bunu iptal ederse FOX, reytingleriniin hepsi dsn inallah..

Bu akamki blmden sora 3 blm kalcak finale.. CNBC-e'de . Merakla bekliyorum. Today Is The Day, Part 2 izliyces... ay gebericem ne olcak diye Smile
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Apr 12, 2009 11:30 pm    Post subject: Reply with quote
Valla bu sezon finalinden sonra dizi iptal olursa... Shocked
Back to top
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 1:22 am    Post subject: Reply with quote
ikinci sezon olaanstyd. biterse ikinci carnivale okumu yaarm resmen. birinci sezonda bu kadar hayran olmamtm fakat ikinci sezon ok ok harikayd...
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon May 04, 2009 5:02 pm    Post subject: Reply with quote
h.. Ne oldu imdi bu finalde yahu ben iyice iptal oldum.. Nas bi gelecee dt John ne oldu??? Vallahi evet yani byle bir finalden sonra dizi iptal edilirse yuh derim artk ne diyim???!!!

Termintaor wiki'yi okudum gene kamadm iin iinden yahu...
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon May 04, 2009 5:12 pm    Post subject: Reply with quote
Spoiler kutusuna almyorum dizi yaynland iin... Ama izlemeyenler aadaki satrlardan uzak dursunlar..Smile

Ya ben le anladm... Bu dizideki zaman yolculuu olay bizim alk olduumuz ekilde yrmyor.... Burda yolculuk yaptn zaman sen zamandan ktn iin sensiz ilerlemi bir zaman geliyorsun... Bu nedenle Derek orda le dedi... Dikkat edersen Cameronla yaptklar yolculuktan sonra da ortada sadece bir tek John Connor vard. O 8 yllk bolukta her hangi bir John ya da Sarah yaamamt....

Ben esas dumuru sv metal hatunun iyi olduunu renince yaadm walla... Geri alttan alttan bi bit yenii var diyordu iim ama gene de ardm yani... Cromartie'ye ne oldu? Cameron niye ipini verdi? Ne amala o gelecee gittiler? ldrmamak iten bile deil...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon May 04, 2009 6:00 pm    Post subject: Reply with quote
wiki'de okuduum kadaryla. ben mi kardm bilemiyorum ama cameron'un ipi john henry'de olmayabilirmi. Daha dorusu, cameron kendini Turk'e yklemi, Cromartie'ye formatlanm ipini vermi. yani ben yle anladm. bilmiyorum ff Sad
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon May 04, 2009 6:09 pm    Post subject: Reply with quote
Ben de szlkte bir eyler okudum nu durumla ilgili ama daha ok kafam kart sadece...Smile

Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon May 04, 2009 6:10 pm    Post subject: Reply with quote
Terminatr serisi ve dizisinde zaman yolculuunun mantna higirmemek gerke aslnda.nk nerden tutsan elinde kalyor. Sadece Connor'n kendi babasn gemie yollayp kendinin doumuna sebep olmas bile yeter de artar kocaman bir paradoksa ama neyse... Shocked

zaman yolculuklarnda problemler(paradoks v.s.) genellikle sadece gelecekten gemie yaplan yolculuklarda yaanr; gemiten gelecee yaplan yolculuklar, mesela bir kiinin 100 yl ileri gitmesi, o kiinin kendini 100 yl boyunca dondurmasndan ok da farkl deil. lakin burda yle bir durum var. mevcut zaman izgisinde John Connor'n yapt baz eyler dizideki tm gelecekten gemie yaplan zaman yolculuklarnn ve bu yolculuklarn ortaya kard hadiselerin sebebi(Arnie'nin, Reese kardelerin, cva adamn, Cameron'un v.s.) John gelcee gittiinde o tarihten gittii tarihe dek yapt hibireyi yapmam oldu. direnii kurmad. babasn gemie gndermedi, Arine'yi ve Cameron' yeniden programlamad v.s. O zaman da kendi doumu da dahil Terminatr hikayesi iinde olmu hereyi iptal etmi oldu. Manta gre akas John Connor'n kendini silmi olmas gerekirdi. Martie Mc Fly gibi yava yava silinmek de deil batan beri hi varolmam olmas gerekirdi. ama T:TSCC dizisinde zaman yolculuu baat belirleyici bir hikaye unsuru deil ve manta oturtmaya almyorlar. Doru da bir yaklam bu bence nk filmlerden ellerine gelen malzeme bu. Zaman teorisini boverip iin dramatik ve psikolojik boyutlarna odaklanmak daha doru bir yaklam.

"Allison From Palmsdale" blmnde yanl hatrlamyorsam Cameron Allison'a robot tarafnda insanlarla bar yapmak isteyenler olduunu sylermiti. Weaver bu gruptan olmal. Dizide Skynet'in neden hi cva adam gndermediini merak ediyodum. Weaver'n motivleri bana cva robotlarn bu grup olduunu dndrd, zellikle de denizalt blmnden sonra.bu robotlar yaplar gerei adaptasyona ve evrime meyilli olmalar doal. bu sebepten Skynet'in boyunduruundan kurtulmu ve direni ve Skynet'e alternatif nc bir grup oluturmu olabilirler. Bence John Henry ve Cameron bu grubun insan ve robotun arasn bulma abasn temsil ediyort. John Henry terminatr nitesi mantnn ters evrilmi bir hali. nasl bu niteler insan gibi grnp,insanlarn arasna szmay amalyorsa, John Henry de Skynet'e szmak iin tasarlanm bir nite. Bir nevi Skynet'in as, antidotu gibi birey. Cameron'un ipini alarak onunla birleti ve Cameron'un insani deneyimlerine de sahip olarak insani bir yapay zeka haline geldi. bence T:TSCC "insan nedir, ruh nedir, zgr irade nedir" gibi Asimov'dan itibaren bilimkurgu tarafndan sorgulanmaya balanm ok derin meselelere doru ilerliyor. nmzdeki sezon (inallah iptal edilmezse Confused ) bu meseleleri BSG kadar iyi ileyeceklerini sanyorum. Onun iin BSG'nn yerine oynuyor diyip duruyorum.
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon May 04, 2009 6:18 pm    Post subject: Reply with quote
Walla evet Sancar gidiat aynen le ama gel gr ki iptal edilme olasl baya yksek gibi duruyormu... Setler datlm falan... O tarz bir eyler okudum... John'un kendisini silmesi durumuna gelince daha ncesine yani ite babasn gndermeden nceki zamana falan gitmi olabilir bunlar... llaki oray toparlayc bir ey bulur senaristler... Zaten Terminator zaman zgisiyle delicesine oynayan bir seri... Hibir ey ilk yaand halinde deil bence... Arkadan baba olmak zere gndermesine hi girmiyorum ben de... Ama onun dnda bir ok kere gelecei deitirdiler ve de deitirmeye devam ediyorlar...

Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon May 04, 2009 9:45 pm    Post subject: Reply with quote
hakkaten ciddi ciddi bitiriyorlar m imdi bu diziyi? Hem de bu kadar iyi giderken...Salvation'n getirecei kuvvetli dalgay da m kestiremiyor bu adamlar?
ok canm skld ya... Sad
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon May 04, 2009 10:34 pm    Post subject: Reply with quote
u an bir tek o umut var... Salvation ok iyi i yaparsa belki devam ettirirler diye bekliyor herkes...

Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue May 05, 2009 2:49 pm    Post subject: Reply with quote
Embarassed
John Connor'n gelecekte grd kimdi imdi?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 6 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum