X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Terminator : The Sarah Connor Chronicles (***Spoiler***)
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per May 24, 2007 8:00 am    İleti konusu: Terminator : The Sarah Connor Chronicles (***Spoiler***) Alıntıyla Cevap Gönder
Resmen yıl oldu bekleyeli ama Ocak'a az kaldı sayın izlekler.. Görüntüler nete düştü, izlerken zevkten dört köşe oldum. Sarah Connor'ın gerçek Sarah Connor ile pek değil hiç alakası yok resmen.. Thomas Dekker de bir Edward Norton değil belki ama John Connor rolüne daha bi yakışmış karşılaştırma yaparsak..

Karşınızda Sarah Connor Chronicles : Allah diyorum, sallayın oynayanları, Terminator Theme'i duymak yetiyo da artıyo bile.. (Bi de efektler harika olmuş yahu, aman aman gözlere şenlik, yihhuuuuu Very Happy)

http://www.youtube.com/watch?v=Bc7mzoqHahU

Her bölümünü izleyip coşacak, her bölüm için bişiler yazacak kadar hiperaktif hissettiğimden yeni bi başlık açtım bu diziye.. Hem Terminator'den bahsediyoruz sonuçta demi? Very Happy

Ya süper olmuş diyorum trailer, dedim dimi , hehehehe

"They will keep coming for him..
keep trying to kill him...
but until that day,
it's gonna be one hell of a dark fight!!! "

boink! boink! boink! boink !

En son auroriel tarafından Pzr Arl 21, 2008 11:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Nom Anor
Çaylak
Çaylak

İletiler: 118

İletiTarih: Per May 24, 2007 4:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Amanın Shocked şimdi kendimi resmen fransız hissettim; çünkü bu mesajı okuyuncaya dek Sarah Connor Chronicles diye birşeyin yapılacağından, yapılmakta olduğundan veya yapıldığından(Öehhh!) haberim bile yoktu. Tüylerim diken diken oldu be. Çok iyi görünüyor! Cool
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Per May 24, 2007 4:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben şüphe ile bekliyorum. Yüzlerine gözlerine bulaştırırlarsa gidip FOX'ı dövmeye hazırım.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per May 24, 2007 5:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Fox söz konusu olduğunda herşeye şüpheyle bakmak lazım, bu konuda sana katılıyorum Pelin Smile.. Ben de hiç güvenmiyorum ama Terminator lafının cazibesine kapıldım bi kere Very Happy
Başa dön
marajade
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Per May 24, 2007 6:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben dün küçük bir preview seyrettim. Sarah Connor olarak seçtikleri kadını beğenmedim ama Thomas Dekker fena olmamış. (Tabii Heroes'tan sempati duyuyor olabilirim kendisine Razz )

Yine de çok ümitli değilim. Bir kere ikinizin de söylediği gibi Fox faktörü var. ıki üç bölümden sonra iptal edilmesi çok mümkün. Umarım adam gibi bir şey yapmışlardır.
Çaylak
Çaylak

İletiler: 56

İletiTarih: Sal Haz 19, 2007 6:18 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sarah connor'ı oynayan 300'deki kraliçe gorgo.bende preview'ını izledim.gerçekten insan terminator theme'i duyunca irkiliyor.bence öyle şaheser bişey olmayacak ama gene de izlenmeye değer güzel bir yapım olur diye düşünüyorum.öykü zaten çok güzel bi de özel efekt ekledin mi tamamdır Smile
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Tem 30, 2007 6:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ohoooyyy!!!

Dizinin müziklerini Bear McCreary (Battlestar Galactica) yapıyomuş! Bu, bu diziye aşık olduğum andır, evet!
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pts Tem 30, 2007 7:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tüh acayip heyecanlanmıştım ama youtube'dan kaldırmışlar videoyu. azmedip arattım kaldırılmayan bir tane video bulabildim ama o da rusça:

http://www.youtube.com/watch?v=ZnD7KB_lMD0

bu başlığı görene kadar benim de Cem gibi hiç haberim yoktu böyle bir projeden. rusça trailerdan da pek birşey anlamadım. dizi midir, film midir, mini dizi midir, konusu nedir, ne menem birşeydir bilen varsa anlatsın. Neutral
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Tem 30, 2007 8:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Aaaa.. lütfen efenim.. Hemen buluruz linkleri ayıp ettiniz.

Bu trailer (Terminator theme diyorum başka bişi dememe gerek vaa mı? Razz)

http://www.movieweb.com/video/V07E9efhouxHLU

Bunlar da diziden iki adet klip:

http://www.movieweb.com/video/V07E19hjnpsxGK

http://www.movieweb.com/video/V07EdkqruvCNSU

Konuya gelince... Terminator 2 ve 3 arasında geçen dönemi anlatıyor dizi. Ana-oğul Connor'ların peşinde Gene terminator var. Ve onlara yardım eden bir Terminator daha var. Gerisi spoiler olacağından belirtmek istemiyorum şu an için, bence izleyin, güzelliği bozulmasın, tabe bazılarınız trailer'dan çakabilir köfteyi Wink

Kliplerden özellikle ilkinden anlaşılacağı gibi dizi, John'ın gelecekteki görevine adapte olmaya çalışmasını anlatıyor denilebilir. Tabii benim ve herkesin bildiği çok küçük bir ayrıntı olabilir bu, çünkü bir hikaye örgüsü yaratmak için Skynet'i fln doğal olarak konuya dahil edecekler. John kaçarken bir yandan da dünyanın geleceği için çabalayacaktır kesin, vs..
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Pts Oca 14, 2008 12:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaslar ilerisi spoilerli olabilir.

Az once Sarah Connor Chronicles'i izleyip bitirdim. ( Ilk bolumu Fox Channel bugun verdi ) Iste yorumlarim:

Maalesef cok cok olumlu seyler soyleyemeyecegim bu dizi hakkinda. Yanlis anlasilmasin. Eger diziyi Terminator franchise'indan ayri tutarsak Sarah Connor Chronicles eli yuzu duzgun bir yapim. Aksiyon fena degil. Son 10 dakikada senaristlerin cektigi numara beni oldukca da sasirtti ve heyecanlandirdi ( biraz Journeyman havasi aldim sanki )

Sorun zaten cok iyi yapilmis ve bence Terminator 2 ile bitirilmis bir hikayenin sirf ticari nedenlerden ve film/dizi sektorundeki yaraticilik yoksunlugundan gereksiz yere uzatilmasi ve hikayenin onceden kurulmus temelleri ile iyice tutarsiz hale getirilmesi. Mesela terminatorlerimizin hepsi eski model. Halbuki ta ikinci filmde sivi metal T-1000 tanitilmisti. Ustelik zaman yolculugu kavrami cok basite indirgenmis. Elbisesiz tak diye bir yerde bitiveriyorsun o kadar iste. Bunu bir kenara birak terminatorler sarjorlerini bosalttiklari halde hedeflerini vuramiyorlar. "Aman canim bir sey olmayacak vurulmayacak kurtulacak iste" deyip mutfaga gittigim oldu yanilmadim da. Ilk iki filmdeki mukemmel gerilim ve bilinmeyen unsuru hic kalmamis gibi birsey. Bir de ilk iki filmin yonetmeni James Cameron'un mukemmel bir gorsel vizyonu vardi Terminator serilerinde. Cameron o goruntulerle bir de mukemmel alt mesajlar verir , adim adim yaklasan kiyameti betimler hisederdik. En basta yoldaki arabalar , mahvolmus sehirde insanlarla makineler arasindaki savas , atlikarincadaki cocuklar ve cesetleri , o nukleer patlama ve sehirlerin alevler ve sok dalgalariyla mahvolmasi , T-1000'in sekilden sekle girerek olmesi ve o harika arka plan muzigi....burda yok. Kalmamis. Hele bu dizideki arkaplan muziginden resmen igrendim. Metalicca ile hafif pop muzigi karisimi birsey.

Oyunculuk deseniz maalesef o konuda da pek ovguleyici seyler soyleyemem. Karakterlerin hepsi bize ilk iki filmde tanitilandan cok ama cok farkli ve filmlerle kiyaslayinca cok tutarsiz gorunen sekilde resmedilmisler. Filmde Linda Hamilton tarafindan mukemmel sekilde resmedilen Sarah Connnor'un neredeyse aklini kacirmis paranoyak , gelecege yonelik korku dolu ama ayni zamanda oglunu korumak ugruna her seyi goze alan guclu , kararli , azimli bir havasi vardi. Silah , alet erdevat , yakin dovuste kendini uzmanlastirmisti.

Alıntı:

Dizide Sarah Connor'u bu defa Lena Headey canlandiriyor ve her ne kadar Headey yetenekli bir oyuncu olsa da Sarah Connor'un bu defa umitsizce imkansiz sartlara karsi mucadele eden kadin havasi cok daha az yansitilmis. Thomas Dekker'in canlandirdigi John Connor deseniz ayri bir dert. "Ben hayatimi yasamak istiyorum. Normal olalim , kimse pesimizde degil" diye kafa utulemek disinda hicbir sey yaptigi yok. Bu mizmiz 16 yasindaki cocugun gelecekte insanligin lideri ve tek umidi olacagina inanmak mumkun degil. Hele dizideki Terminatorler bence tam anlamiyla birer facia. Kotu terminator "Cromatie" rolundeki David Kilde'nin anlik yerde durduk yere kaslarini catmasi , lise ogretmeni pozunda sinifa girip iki metre otedeki John Connor'a tabancasini bosaltip vuramamasi ( ki bu mukemmel(!) nisancilik performansini sonra disarida da surduruyor ) sonra da siralarin altina saklanmis ogrencilere "sinif dagilabilir" diye yersiz igrenc bir espiri yapmasi yuzunden neredyse kanali degistirecektim. Daha beteri cikti. Iyi terminator Cameron rolunde Firefly dizisinden asina oldugum Summer Glau vardi ki resmen sac bas yoldurdu. Glau'nun Firefly'da iyi ama hafiften deli River rolundeki harika performansindan burda eser yok. John Connor'un lisede potansiyel kiz arkadasi olarak goruluyor. Sonra Cromatie'yi kamyonetle ezip gayet John Connor'a gayet kotu bir ses tonuyla klise "Come with me if you want to live" deyince iyi terminator oldugu meydana cikyor. Cromatie'a "Neat trick isn't it" gayet anlamsiz bir laf sokuyor. Cromatie'i alt ettigi halde imha etmeyi akil edemiyor. Tabanca tutmasini bilmiyor. Mahser Gunu'nun ayrintilarindan habersiz. Ciplak olarak gorunup kavga ettigi kisimda ise gozlerimi yuvarladim artik, Resmen hormonlari gelisen yeniyetme cagindaki potansiyel izleyicileri ekrana cekmek icin getirilmis belli. Dizide biraz Buffy havasi var zaten.
[/quote]

Kisacasi umdugumu pek bulamadim. Bakalim yarin ikinci bolum var belki onda iyi birseyler cikarirlar. Su haliyle kacirirsaniz birsey kaybetmezsiniz. Benim icin Terminator ilk iki filmdi ve ikinci filmle bitmisti. Demek ki neymis : James Cameron'un ustune is yapilmazmis.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
marajade
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cmt Mar 15, 2008 10:33 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Uzun bir aradan sonra, foruma beni bu dizi döndürdü Smile

desertfo6, eleştirilerinde sana katılamayacağım, çünkü benim için bu dizi senenin dizisi konumuna yerleşti.

Alıntı:
Başta çok şüpheyle yaklaşmıştım, kesinlikle yapılmasını istememiştim ama şu anda ikinci sezon çekilmezse Los Angeles'a bizzat giderek Fox stüdyolarını basmayı düşünüyorum.

ılk bölüm çok mükemmel değildi evet ama dizi ilerledikçe mükemmelleşti (tabii sadece benim fikrim). Terminator franchise'ına yakışır bir hale geldi.

T3'ü seven nadir insanlardan biriyim ama T3 evrenini hiç kaale almayarak, direk T2'den devam etmeleri de hoşuma gitti açıkçası.

Cameron nefis bir karakter. Derek Reese'e başta çok ön yargılıydım ama Brian Austin Green - hiç beklemediğim bir şekilde- rolün hakkını öyle bir verdi ki, sağolsun hastası oldum. Thomas Dekker de John Connor olarak süper. Lena Heady'e Sarah Connor olarak hala çok ısınabilmiş değilim ama ilk bölüme göre çok çok daha iyi, yavaş yavaş role oturuyor.

Sarah Connor, T2'de çok daha diken üstünde, çaresiz, yarı deli, herşeyi göze alan bir tipti evet ama T2'nin toplam 2 günde geçtiğini, Sarah Connor'ın o sırada hakikaten hafiften kafayı üşüttüğünü unutmayın. Buradaki Sarah, iki sene boyunca aynı yerde yaşamış, biraz daha sakinleşmiş, Kıyamet Günü'nü engellediğini düşünen bir Sarah. Zaten en ufak bir tehlike sinyali alınca, yine eski paranoyak, panik hali canlanıyor.

Zaman yolculuğunu da ben o kadar basit bulmadım açıkçası. Filmlerde de bu konuda pek bir şey göstermiş değillerdi ki? Burada en azından nasıl yaptıklarını gördük. Ayrıca geçmişe, gelecekten adam gönderip, makineyi parça parça kurmak fikri de süperdi bence.

Sevmediğim karakter yok dizide. John/Cameron arasında -Cameron'ın bir terminator olmasından dolayı çok geleneksel, çok romantik olmasa da - birşeyler olacak gibi. Derek ve Sarah için çıldıran bir sürü insan gördüm internette. Buna o kadar sıcak bakmıyorum ama çok da karşı değilim. Gerçi benim için en büyük aşk Kyle Reese ve Sarah Connor aşkıdır o evrende.

Sözün kısası, kalp çarpıntıları içinde Fox'un kararını bekliyorum. Uzun zamandır, Heroes hariç hiç bir diziye bu kadar bağlanmamıştım. Bionic Woman'ın eline yüzüne bulaştırdığı konsepti, Terminator: The Sarah Connor Chronicles şahane bir şekilde kullanıyor bence. Basit ama bir taraftan son derece kompleks, metaforlar kafanıza kafanıza inmiyor.

desertfo6, bir anlaşamadığımız nokta da Summer Glau. Ben Firefly'da kendisinden nefret eden bir insandım, burada taptım resmen. Tek kelimeyle nefis. Bir rol bu kadar iyi oynanabilirdi. Zaten dizinin tüm eleştirilerinde, Summer öve öve bitirilemiyor. ılk bölümde, doğal olarak aptal liseli kız görünümündeydi, John'u kandırması gerekiyordu. Sonra ise "I am different" diyerek olayı açıkladı. Cameron bambaşka bir model, farklı bir terminator. Ondan diğer terminatorler gibi davranmasını beklemiyorum. Çıplak sahnede ise ben açıkçası çok eğlendim.

Ha bir de desertfo6, müzik konusunda da katılamayacağım. Son derece iyi müzikler bence.

Teenager'lar için yapılmış görüşüne de katılamayacağım. Teenager'lar OC seyreder, One Tree Hill seyreder ama bu diziden bir şey anlamaz. Belki Thomas Dekker için seyreden kızlar vardır ama dizinin bütünü teenagerlara (tabii tipik Amerikan gençliğinden konuşuyorum) ağır gelir. Yani sezon finalindeki, Johnny Cash eşliğindeki o muhteşem baskın sahnesini ortalama bir Amerikalı teenager, bırak takdir edebilmeyi, anlamaz bile.

Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pzr Mar 16, 2008 12:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Very Happy Yani tamamen ayrı fikirdesiniz Elifcim.

Açıkçası T3'ten bile hiç hiç hoşlanmayan bir insan olarak, Sarah Connor olarak göremediğim bir kadın, üstüne de Summer Glau- ki bilirsin Firefly kadrosunun tamamı (fanları ve yapımcılarıyla beraber) ne düşünürüm- Terminatör koyunca, sırf müziği terminatöre benziyor diye izleme niyetinde değildim hem de hiç. Brian Austin Green Sarah'nın love interest'i mi oluyor...Hiiiiiiiiiii! Kimse Kyle'ın yerin, alamaz...nayııırrr

Belki bir bakabilirim bu diziye ...belki...

Ama daha New Amsterdam diyorlar, daha izleyemediğim eski diziler var....Acaba kollarımı kırıp 3 ay evde mi yatsam? Razz

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pzr Mar 16, 2008 7:42 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yanlış hatırlamıyorsam Sarh Connor Chronicles'ın reklamı çıkmıştı geçtiğimiz aylardaki cnbc-e dergi sayılarının birinde "yakında" şeklinde. ama sonra hiç ses soluk çıkmadı. bilen var mı cnbc-e'de yayınlanacak mı bu dizi?
Başa dön
marajade
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Sal Mar 18, 2008 6:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
darkness yazdı:
Very Happy Yani tamamen ayrı fikirdesiniz Elifcim.

Açıkçası T3'ten bile hiç hiç hoşlanmayan bir insan olarak, Sarah Connor olarak göremediğim bir kadın, üstüne de Summer Glau- ki bilirsin Firefly kadrosunun tamamı (fanları ve yapımcılarıyla beraber) ne düşünürüm- Terminatör koyunca, sırf müziği terminatöre benziyor diye izleme niyetinde değildim hem de hiç. Brian Austin Green Sarah'nın love interest'i mi oluyor...Hiiiiiiiiiii! Kimse Kyle'ın yerin, alamaz...nayııırrr

Belki bir bakabilirim bu diziye ...belki...

Ama daha New Amsterdam diyorlar, daha izleyemediğim eski diziler var....Acaba kollarımı kırıp 3 ay evde mi yatsam? Razz

Valla benim Summer Glau, Firefly ve Joss Whedon'a ne gözle baktığımı, ne hisler beslediğimi çok iyi bilirsin. Anla ki Summer Glau ne kadar iyi. Kıza acaip haksızlık ettiğimi düşünmeye başladım.

T3'ü sevmiyorsan, bu dizi tam sana göre, çünkü zekice bir twist ile T3'ü hiç olmamış gibi bir kenara itiyor Very Happy Olaylar tamamen T2'den sonra devam ediyor yani. Ben ki T3 severim, dizinin T2'den devam etmesine çok memnunum.

Lena Headey için ben de hiç iyi şeyler düşünmüyordum ama özellikle son 5 bölümde gayet oturdu rolüne. Adam gibi iş çıkarmaya başladı. Tabii gönlümde hiç kimse Linda Hamilton'ın yerini alamaz ama bence çok zor ikonik bir rolün üzerinden geliyor.

Brian Austin Green'de ise hayatımın şokunu filan yaşıyorum desem daha doğru olur. Yapımcılara da aynı şoku yaşatmış zaten. Audition kasetini seyreden yapımcı Josh Friedman "Aman Allahım, Brian Austin Green'i dizimde oynatacağım! ınanamıyorum!" demiş Laughing Yazarlar "Sen manyak mısın? Başka adam mı yok?" diye kazan kaldırmışlar, ama adamın audition tape'ini gördükten sonra herkes "Elimiz kolumuz bağlı, Brian Austin Green bu rolde oynayacak" demiş. TWOP'da insanlar "Allahım Brian Austin Green hayranı oluyorum, vurun öldürün beni" gibilerinden tepkiler veriyorlar. Aynı tepkiyi ben de verdim, anla yani adam ne kadar iyi Laughing

Sarah ve Derek arasında hiç bir şey yok henüz, endişelenme Very Happy Hiç de bir şey olmayabilir. Birbirlerine en ufak bir ilgi göstermiş değiller. Sarah'nın başka bir erkek arkadaşı/nişanlısı vardı, onu da bıraktı gitti zaten. Smile Kyle'dan da her zaman büyük bir saygıyla ve sevgiyle bahsediliyor. Yani Sarah'nın onu asla unutmadığını anlayabiliyoruz. Sadece internette böyle bir fan group'u oluştu. Ama yapımcıların pek o yöne gideceğini zannetmiyorum.

ılk iki bölüm biraz zayıf gelebilir, seyredeceklere tavsiyem, sabretmeleri. 22 bölüm olarak planlayıp, Fox yüzünden 13 bölüme indirmelerine, ve grev yüzünden onun da 9 bölümünü yayınlamalarına rağmen, kesinlikle baştan savma değil. Geçenlerde bir convention'da yazarlarından biri "Biz kesinlikle diziyi basitleştirmeye, rating için aptallaştırmaya çalışmadık, seyircinin zekasına güvendik" demiş. Bence doğru da söylemiş.

Ha bir de BSG sevenler genelde bu diziyi seviyorlar gözlemlediğim kadarıyla. ızleyenlerin ve bayılanların yarısından çoğu fanatik BSG'ciler.

New Amsterdam'ı seyretme fırsatım olmadı, nasıldır bilmiyorum açıkçası ama hakkında pek de iyi şeyler duymadım. Bi de ölümsüz karakterler, vampir dedektifler, ölümsüzlerin ölümlülerle aşkları, bu yüzden bitmek bilmeyen yakınmaları, mızıldanmalarından bay geldi bana. O yüzden, elimdeki diziler bitmeden, yani çok çaresiz kalmadan seyretmeyi düşünmüyorum Very Happy

Sarah Connor Chronicles'ı seyretmeni ise tavsiye ederim. Sen bilirsin tabii ama bence şans verilmeye değer. ılk sezonda tabii ki aksaklıklar, geliştirilmesi gereken yönler var ama eğer Fox bir adilik yapmazsa ve ikinci sezon gelirse, çok çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Eğer diziyi yenilemezlerse ben zaten Los Angeles'a Fox'u basmaya gidiyorum. Artık hapishaneye gelir, bana çiçek, yemek filan getirirsiniz Laughing
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Mar 18, 2008 6:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben yenilenecek haberi geldi diye duymuştum aslında

Live long and prosper
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız