X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Terminator : The Sarah Connor Chronicles (***Spoiler***)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu May 24, 2007 8:00 am    Post subject: Terminator : The Sarah Connor Chronicles (***Spoiler***) Reply with quote
Resmen yl oldu bekleyeli ama Ocak'a az kald sayn izlekler.. Grntler nete dt, izlerken zevkten drt ke oldum. Sarah Connor'n gerek Sarah Connor ile pek deil hi alakas yok resmen.. Thomas Dekker de bir Edward Norton deil belki ama John Connor rolne daha bi yakm karlatrma yaparsak..

Karnzda Sarah Connor Chronicles : Allah diyorum, sallayn oynayanlar, Terminator Theme'i duymak yetiyo da artyo bile.. (Bi de efektler harika olmu yahu, aman aman gzlere enlik, yihhuuuuu Very Happy)

http://www.youtube.com/watch?v=Bc7mzoqHahU

Her blmn izleyip coacak, her blm iin biiler yazacak kadar hiperaktif hissettiimden yeni bi balk atm bu diziye.. Hem Terminator'den bahsediyoruz sonuta demi? Very Happy

Ya sper olmu diyorum trailer, dedim dimi , hehehehe

"They will keep coming for him..
keep trying to kill him...
but until that day,
it's gonna be one hell of a dark fight!!! "

boink! boink! boink! boink !

Last edited by auroriel on Sun Dec 21, 2008 11:07 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Nom Anor
aylak
aylak

PostPosted: Thu May 24, 2007 4:34 pm    Post subject: Reply with quote
Amann Shocked imdi kendimi resmen fransz hissettim; nk bu mesaj okuyuncaya dek Sarah Connor Chronicles diye bireyin yaplacandan, yaplmakta olduundan veya yapldndan(ehhh!) haberim bile yoktu. Tylerim diken diken oldu be. ok iyi grnyor! Cool
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu May 24, 2007 4:53 pm    Post subject: Reply with quote
Ben phe ile bekliyorum. Yzlerine gzlerine bulatrrlarsa gidip FOX' dvmeye hazrm.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu May 24, 2007 5:36 pm    Post subject: Reply with quote
Fox sz konusu olduunda hereye pheyle bakmak lazm, bu konuda sana katlyorum Pelin Smile.. Ben de hi gvenmiyorum ama Terminator lafnn cazibesine kapldm bi kere Very Happy
Back to top
marajade
aylak
aylak

PostPosted: Thu May 24, 2007 6:45 pm    Post subject: Reply with quote
Ben dn kk bir preview seyrettim. Sarah Connor olarak setikleri kadn beenmedim ama Thomas Dekker fena olmam. (Tabii Heroes'tan sempati duyuyor olabilirim kendisine Razz )

Yine de ok mitli deilim. Bir kere ikinizin de syledii gibi Fox faktr var. ki blmden sonra iptal edilmesi ok mmkn. Umarm adam gibi bir ey yapmlardr.
aylak
aylak

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 6:18 pm    Post subject: Reply with quote
sarah connor' oynayan 300'deki kralie gorgo.bende preview'n izledim.gerekten insan terminator theme'i duyunca irkiliyor.bence yle aheser biey olmayacak ama gene de izlenmeye deer gzel bir yapm olur diye dnyorum.yk zaten ok gzel bi de zel efekt ekledin mi tamamdr Smile
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jul 30, 2007 6:23 pm    Post subject: Reply with quote
ohoooyyy!!!

Dizinin mziklerini Bear McCreary (Battlestar Galactica) yapyomu! Bu, bu diziye ak olduum andr, evet!
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jul 30, 2007 7:23 pm    Post subject: Reply with quote
th acayip heyecanlanmtm ama youtube'dan kaldrmlar videoyu. azmedip arattm kaldrlmayan bir tane video bulabildim ama o da rusa:

http://www.youtube.com/watch?v=ZnD7KB_lMD0

bu bal grene kadar benim de Cem gibi hi haberim yoktu byle bir projeden. rusa trailerdan da pek birey anlamadm. dizi midir, film midir, mini dizi midir, konusu nedir, ne menem bireydir bilen varsa anlatsn. Neutral
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jul 30, 2007 8:50 pm    Post subject: Reply with quote
Aaaa.. ltfen efenim.. Hemen buluruz linkleri ayp ettiniz.

Bu trailer (Terminator theme diyorum baka bii dememe gerek vaa m? Razz)

http://www.movieweb.com/video/V07E9efhouxHLU

Bunlar da diziden iki adet klip:

http://www.movieweb.com/video/V07E19hjnpsxGK

http://www.movieweb.com/video/V07EdkqruvCNSU

Konuya gelince... Terminator 2 ve 3 arasnda geen dnemi anlatyor dizi. Ana-oul Connor'larn peinde Gene terminator var. Ve onlara yardm eden bir Terminator daha var. Gerisi spoiler olacandan belirtmek istemiyorum u an iin, bence izleyin, gzellii bozulmasn, tabe bazlarnz trailer'dan akabilir kfteyi Wink

Kliplerden zellikle ilkinden anlalaca gibi dizi, John'n gelecekteki grevine adapte olmaya almasn anlatyor denilebilir. Tabii benim ve herkesin bildii ok kk bir ayrnt olabilir bu, nk bir hikaye rgs yaratmak iin Skynet'i fln doal olarak konuya dahil edecekler. John kaarken bir yandan da dnyann gelecei iin abalayacaktr kesin, vs..
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 12:06 pm    Post subject: Reply with quote
Arkadaslar ilerisi spoilerli olabilir.

Az once Sarah Connor Chronicles'i izleyip bitirdim. ( Ilk bolumu Fox Channel bugun verdi ) Iste yorumlarim:

Maalesef cok cok olumlu seyler soyleyemeyecegim bu dizi hakkinda. Yanlis anlasilmasin. Eger diziyi Terminator franchise'indan ayri tutarsak Sarah Connor Chronicles eli yuzu duzgun bir yapim. Aksiyon fena degil. Son 10 dakikada senaristlerin cektigi numara beni oldukca da sasirtti ve heyecanlandirdi ( biraz Journeyman havasi aldim sanki )

Sorun zaten cok iyi yapilmis ve bence Terminator 2 ile bitirilmis bir hikayenin sirf ticari nedenlerden ve film/dizi sektorundeki yaraticilik yoksunlugundan gereksiz yere uzatilmasi ve hikayenin onceden kurulmus temelleri ile iyice tutarsiz hale getirilmesi. Mesela terminatorlerimizin hepsi eski model. Halbuki ta ikinci filmde sivi metal T-1000 tanitilmisti. Ustelik zaman yolculugu kavrami cok basite indirgenmis. Elbisesiz tak diye bir yerde bitiveriyorsun o kadar iste. Bunu bir kenara birak terminatorler sarjorlerini bosalttiklari halde hedeflerini vuramiyorlar. "Aman canim bir sey olmayacak vurulmayacak kurtulacak iste" deyip mutfaga gittigim oldu yanilmadim da. Ilk iki filmdeki mukemmel gerilim ve bilinmeyen unsuru hic kalmamis gibi birsey. Bir de ilk iki filmin yonetmeni James Cameron'un mukemmel bir gorsel vizyonu vardi Terminator serilerinde. Cameron o goruntulerle bir de mukemmel alt mesajlar verir , adim adim yaklasan kiyameti betimler hisederdik. En basta yoldaki arabalar , mahvolmus sehirde insanlarla makineler arasindaki savas , atlikarincadaki cocuklar ve cesetleri , o nukleer patlama ve sehirlerin alevler ve sok dalgalariyla mahvolmasi , T-1000'in sekilden sekle girerek olmesi ve o harika arka plan muzigi....burda yok. Kalmamis. Hele bu dizideki arkaplan muziginden resmen igrendim. Metalicca ile hafif pop muzigi karisimi birsey.

Oyunculuk deseniz maalesef o konuda da pek ovguleyici seyler soyleyemem. Karakterlerin hepsi bize ilk iki filmde tanitilandan cok ama cok farkli ve filmlerle kiyaslayinca cok tutarsiz gorunen sekilde resmedilmisler. Filmde Linda Hamilton tarafindan mukemmel sekilde resmedilen Sarah Connnor'un neredeyse aklini kacirmis paranoyak , gelecege yonelik korku dolu ama ayni zamanda oglunu korumak ugruna her seyi goze alan guclu , kararli , azimli bir havasi vardi. Silah , alet erdevat , yakin dovuste kendini uzmanlastirmisti.

Quote:

Dizide Sarah Connor'u bu defa Lena Headey canlandiriyor ve her ne kadar Headey yetenekli bir oyuncu olsa da Sarah Connor'un bu defa umitsizce imkansiz sartlara karsi mucadele eden kadin havasi cok daha az yansitilmis. Thomas Dekker'in canlandirdigi John Connor deseniz ayri bir dert. "Ben hayatimi yasamak istiyorum. Normal olalim , kimse pesimizde degil" diye kafa utulemek disinda hicbir sey yaptigi yok. Bu mizmiz 16 yasindaki cocugun gelecekte insanligin lideri ve tek umidi olacagina inanmak mumkun degil. Hele dizideki Terminatorler bence tam anlamiyla birer facia. Kotu terminator "Cromatie" rolundeki David Kilde'nin anlik yerde durduk yere kaslarini catmasi , lise ogretmeni pozunda sinifa girip iki metre otedeki John Connor'a tabancasini bosaltip vuramamasi ( ki bu mukemmel(!) nisancilik performansini sonra disarida da surduruyor ) sonra da siralarin altina saklanmis ogrencilere "sinif dagilabilir" diye yersiz igrenc bir espiri yapmasi yuzunden neredyse kanali degistirecektim. Daha beteri cikti. Iyi terminator Cameron rolunde Firefly dizisinden asina oldugum Summer Glau vardi ki resmen sac bas yoldurdu. Glau'nun Firefly'da iyi ama hafiften deli River rolundeki harika performansindan burda eser yok. John Connor'un lisede potansiyel kiz arkadasi olarak goruluyor. Sonra Cromatie'yi kamyonetle ezip gayet John Connor'a gayet kotu bir ses tonuyla klise "Come with me if you want to live" deyince iyi terminator oldugu meydana cikyor. Cromatie'a "Neat trick isn't it" gayet anlamsiz bir laf sokuyor. Cromatie'i alt ettigi halde imha etmeyi akil edemiyor. Tabanca tutmasini bilmiyor. Mahser Gunu'nun ayrintilarindan habersiz. Ciplak olarak gorunup kavga ettigi kisimda ise gozlerimi yuvarladim artik, Resmen hormonlari gelisen yeniyetme cagindaki potansiyel izleyicileri ekrana cekmek icin getirilmis belli. Dizide biraz Buffy havasi var zaten.
[/quote]

Kisacasi umdugumu pek bulamadim. Bakalim yarin ikinci bolum var belki onda iyi birseyler cikarirlar. Su haliyle kacirirsaniz birsey kaybetmezsiniz. Benim icin Terminator ilk iki filmdi ve ikinci filmle bitmisti. Demek ki neymis : James Cameron'un ustune is yapilmazmis.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
marajade
aylak
aylak

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 10:33 am    Post subject: Reply with quote
Uzun bir aradan sonra, foruma beni bu dizi dndrd Smile

desertfo6, eletirilerinde sana katlamayacam, nk benim iin bu dizi senenin dizisi konumuna yerleti.

Quote:
Bata ok pheyle yaklamtm, kesinlikle yaplmasn istememitim ama u anda ikinci sezon ekilmezse Los Angeles'a bizzat giderek Fox stdyolarn basmay dnyorum.

lk blm ok mkemmel deildi evet ama dizi ilerledike mkemmelleti (tabii sadece benim fikrim). Terminator franchise'na yakr bir hale geldi.

T3' seven nadir insanlardan biriyim ama T3 evrenini hi kaale almayarak, direk T2'den devam etmeleri de houma gitti akas.

Cameron nefis bir karakter. Derek Reese'e bata ok n yarglydm ama Brian Austin Green - hi beklemediim bir ekilde- roln hakkn yle bir verdi ki, saolsun hastas oldum. Thomas Dekker de John Connor olarak sper. Lena Heady'e Sarah Connor olarak hala ok snabilmi deilim ama ilk blme gre ok ok daha iyi, yava yava role oturuyor.

Sarah Connor, T2'de ok daha diken stnde, aresiz, yar deli, hereyi gze alan bir tipti evet ama T2'nin toplam 2 gnde getiini, Sarah Connor'n o srada hakikaten hafiften kafay ttn unutmayn. Buradaki Sarah, iki sene boyunca ayn yerde yaam, biraz daha sakinlemi, Kyamet Gn'n engellediini dnen bir Sarah. Zaten en ufak bir tehlike sinyali alnca, yine eski paranoyak, panik hali canlanyor.

Zaman yolculuunu da ben o kadar basit bulmadm akas. Filmlerde de bu konuda pek bir ey gstermi deillerdi ki? Burada en azndan nasl yaptklarn grdk. Ayrca gemie, gelecekten adam gnderip, makineyi para para kurmak fikri de sperdi bence.

Sevmediim karakter yok dizide. John/Cameron arasnda -Cameron'n bir terminator olmasndan dolay ok geleneksel, ok romantik olmasa da - bireyler olacak gibi. Derek ve Sarah iin ldran bir sr insan grdm internette. Buna o kadar scak bakmyorum ama ok da kar deilim. Geri benim iin en byk ak Kyle Reese ve Sarah Connor akdr o evrende.

Szn ksas, kalp arpntlar iinde Fox'un kararn bekliyorum. Uzun zamandr, Heroes hari hi bir diziye bu kadar balanmamtm. Bionic Woman'n eline yzne bulatrd konsepti, Terminator: The Sarah Connor Chronicles ahane bir ekilde kullanyor bence. Basit ama bir taraftan son derece kompleks, metaforlar kafanza kafanza inmiyor.

desertfo6, bir anlaamadmz nokta da Summer Glau. Ben Firefly'da kendisinden nefret eden bir insandm, burada taptm resmen. Tek kelimeyle nefis. Bir rol bu kadar iyi oynanabilirdi. Zaten dizinin tm eletirilerinde, Summer ve ve bitirilemiyor. lk blmde, doal olarak aptal liseli kz grnmndeydi, John'u kandrmas gerekiyordu. Sonra ise "I am different" diyerek olay aklad. Cameron bambaka bir model, farkl bir terminator. Ondan dier terminatorler gibi davranmasn beklemiyorum. plak sahnede ise ben akas ok elendim.

Ha bir de desertfo6, mzik konusunda da katlamayacam. Son derece iyi mzikler bence.

Teenager'lar iin yaplm grne de katlamayacam. Teenager'lar OC seyreder, One Tree Hill seyreder ama bu diziden bir ey anlamaz. Belki Thomas Dekker iin seyreden kzlar vardr ama dizinin btn teenagerlara (tabii tipik Amerikan genliinden konuuyorum) ar gelir. Yani sezon finalindeki, Johnny Cash eliindeki o muhteem baskn sahnesini ortalama bir Amerikal teenager, brak takdir edebilmeyi, anlamaz bile.

Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 12:24 am    Post subject: Reply with quote
Very Happy Yani tamamen ayr fikirdesiniz Elifcim.

Akas T3'ten bile hi hi holanmayan bir insan olarak, Sarah Connor olarak gremediim bir kadn, stne de Summer Glau- ki bilirsin Firefly kadrosunun tamam (fanlar ve yapmclaryla beraber) ne dnrm- Terminatr koyunca, srf mzii terminatre benziyor diye izleme niyetinde deildim hem de hi. Brian Austin Green Sarah'nn love interest'i mi oluyor...Hiiiiiiiiiii! Kimse Kyle'n yerin, alamaz...nayrrr

Belki bir bakabilirim bu diziye ...belki...

Ama daha New Amsterdam diyorlar, daha izleyemediim eski diziler var....Acaba kollarm krp 3 ay evde mi yatsam? Razz

Live long and prosper
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 7:42 am    Post subject: Reply with quote
yanl hatrlamyorsam Sarh Connor Chronicles'n reklam kmt getiimiz aylardaki cnbc-e dergi saylarnn birinde "yaknda" eklinde. ama sonra hi ses soluk kmad. bilen var m cnbc-e'de yaynlanacak m bu dizi?
Back to top
marajade
aylak
aylak

PostPosted: Tue Mar 18, 2008 6:36 am    Post subject: Reply with quote
darkness wrote:
Very Happy Yani tamamen ayr fikirdesiniz Elifcim.

Akas T3'ten bile hi hi holanmayan bir insan olarak, Sarah Connor olarak gremediim bir kadn, stne de Summer Glau- ki bilirsin Firefly kadrosunun tamam (fanlar ve yapmclaryla beraber) ne dnrm- Terminatr koyunca, srf mzii terminatre benziyor diye izleme niyetinde deildim hem de hi. Brian Austin Green Sarah'nn love interest'i mi oluyor...Hiiiiiiiiiii! Kimse Kyle'n yerin, alamaz...nayrrr

Belki bir bakabilirim bu diziye ...belki...

Ama daha New Amsterdam diyorlar, daha izleyemediim eski diziler var....Acaba kollarm krp 3 ay evde mi yatsam? Razz

Valla benim Summer Glau, Firefly ve Joss Whedon'a ne gzle baktm, ne hisler beslediimi ok iyi bilirsin. Anla ki Summer Glau ne kadar iyi. Kza acaip hakszlk ettiimi dnmeye baladm.

T3' sevmiyorsan, bu dizi tam sana gre, nk zekice bir twist ile T3' hi olmam gibi bir kenara itiyor Very Happy Olaylar tamamen T2'den sonra devam ediyor yani. Ben ki T3 severim, dizinin T2'den devam etmesine ok memnunum.

Lena Headey iin ben de hi iyi eyler dnmyordum ama zellikle son 5 blmde gayet oturdu rolne. Adam gibi i karmaya balad. Tabii gnlmde hi kimse Linda Hamilton'n yerini alamaz ama bence ok zor ikonik bir roln zerinden geliyor.

Brian Austin Green'de ise hayatmn okunu filan yayorum desem daha doru olur. Yapmclara da ayn oku yaatm zaten. Audition kasetini seyreden yapmc Josh Friedman "Aman Allahm, Brian Austin Green'i dizimde oynatacam! nanamyorum!" demi Laughing Yazarlar "Sen manyak msn? Baka adam m yok?" diye kazan kaldrmlar, ama adamn audition tape'ini grdkten sonra herkes "Elimiz kolumuz bal, Brian Austin Green bu rolde oynayacak" demi. TWOP'da insanlar "Allahm Brian Austin Green hayran oluyorum, vurun ldrn beni" gibilerinden tepkiler veriyorlar. Ayn tepkiyi ben de verdim, anla yani adam ne kadar iyi Laughing

Sarah ve Derek arasnda hi bir ey yok henz, endielenme Very Happy Hi de bir ey olmayabilir. Birbirlerine en ufak bir ilgi gstermi deiller. Sarah'nn baka bir erkek arkada/nianls vard, onu da brakt gitti zaten. Smile Kyle'dan da her zaman byk bir saygyla ve sevgiyle bahsediliyor. Yani Sarah'nn onu asla unutmadn anlayabiliyoruz. Sadece internette byle bir fan group'u olutu. Ama yapmclarn pek o yne gideceini zannetmiyorum.

lk iki blm biraz zayf gelebilir, seyredeceklere tavsiyem, sabretmeleri. 22 blm olarak planlayp, Fox yznden 13 blme indirmelerine, ve grev yznden onun da 9 blmn yaynlamalarna ramen, kesinlikle batan savma deil. Geenlerde bir convention'da yazarlarndan biri "Biz kesinlikle diziyi basitletirmeye, rating iin aptallatrmaya almadk, seyircinin zekasna gvendik" demi. Bence doru da sylemi.

Ha bir de BSG sevenler genelde bu diziyi seviyorlar gzlemlediim kadaryla. zleyenlerin ve baylanlarn yarsndan ou fanatik BSG'ciler.

New Amsterdam' seyretme frsatm olmad, nasldr bilmiyorum akas ama hakknda pek de iyi eyler duymadm. Bi de lmsz karakterler, vampir dedektifler, lmszlerin lmllerle aklar, bu yzden bitmek bilmeyen yaknmalar, mzldanmalarndan bay geldi bana. O yzden, elimdeki diziler bitmeden, yani ok aresiz kalmadan seyretmeyi dnmyorum Very Happy

Sarah Connor Chronicles' seyretmeni ise tavsiye ederim. Sen bilirsin tabii ama bence ans verilmeye deer. lk sezonda tabii ki aksaklklar, gelitirilmesi gereken ynler var ama eer Fox bir adilik yapmazsa ve ikinci sezon gelirse, ok ok daha iyi olacan dnyorum.

Eer diziyi yenilemezlerse ben zaten Los Angeles'a Fox'u basmaya gidiyorum. Artk hapishaneye gelir, bana iek, yemek filan getirirsiniz Laughing
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Mar 18, 2008 6:54 am    Post subject: Reply with quote
Ben yenilenecek haberi geldi diye duymutum aslnda

Live long and prosper
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum