X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x18 : Sunshine Days
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 4:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tam bir stand alone bölümü izledik arkadaşlar! Scully,Dogget ve Reyes'in hemen hemen aynı oranda yeteneklerini sergilediği bölüm; genel olarak yine olağandışı ögelerle bezenmiş konu anlatımı ve bunu sıradışı görselliğe dayandırma yoluna giderek yine iyi bir oyun ortaya koyulmuş...Eski bir TV Show'una temas etmesi bakımından da entesan ayrıntıları içinde barındıran bir bölümdü Smile Son iki bölüm kalan dizimizde son haftalarda kotarılan iyi karakter yorumları ve ilginç ,sıradışı konulara temas etmeyi düstur edinmesi bakımından da sanırım biz müptelaları memnun eden ayrıntılardı!!!Mulder'ı neredeyse unutmaya yüz tutmuş hale gelen bizler bu usta aktör ve aktristlerle biraz olsun onu aratmamaları bakımından doyurucu emekler veren isimlerdi(Robert Patrick ve Annabeth Gish)...Fakat bu arada UFO ve Ailen'lara son zamanlarda değinmeyen dizimiz, biraz bizleri tatmin etmesi yönünden kalan 2 bölümü sabırsızlıkla beklememek elde değil(-1) Wink
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 373

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 4:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
2shy yazdı:
Ya yalnız bu bölümde beni rahatsız eden sürekli Oliver'ın ne kadar iyi bir kanıt olduğu muhabbetinin geçmesiydi.
Peki ya Gibson?

"Aman Allah'ım Chris, sona yaklaştık ama işi b.k ettik, hemen milletin önüne bişiler koymamız lazım ve mümkünse mitolojiye girmemek lazım, çalıştır saksıyı!!" demişler de ondan böyle olmuş..

aynen de bu olmuştur,hele scully bu bölümde çocuklar gibi şendi sanki hayatının amacını bulmuş da onu kanıtlamış ulan zaten 9 yıldır ne yapıyodun sen madem kanıtlamaya bu kadar meraklıydın vermeseydin Wılliam ı elinde saf delil vardı.ama olmaz o senin oğlun labratuvar faresi değil oliver gibi dimi,bide sen oğlunu verdin ya.nie depresyonda falan değilsin.
bu bölüm olmamalıydı direkt TRUTH olmalıydı Laughing
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
gamze35

İletiler: 15

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 5:32 pm    İleti konusu: son a 2 kala Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten iyi bir bölümdü.en azından bir iki tane iyi bölüm izledik.Bu sezonda.Ben yinede mulder olsaydı...diyorum baska da bişi demiyorum Sad Bence bilerek iyi bölümleri sona saklamışlar.Etkileyici olsun diye.Bundan sonraki iki bölümde iyi olcak ve etkileyici bir finalle noktalancak bence.umarımm tabi Embarassed
Bitcek olması hüzün veriyor insana ne kadar alışmışım xf ye.ben 6 yıldır izliyorum ama sanki dün gibi yaa off neyse üzücü ama bitiyor.inşallah xf 2 çekseler keşke bir an evvel.
Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 7:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
izlerken -final haftaya- düşüncesinden midir yoksa bölümün kendisinden midir izlerken zevk aldığım,en azından almaya çalıştığım hoş bir bölümdü..
tekrar izlemiş olmama rağmen bu kez daha bir hevesli izledim herhalde son standalone olması sebebiyledir.
ben Scully'nin gülüşünü garip karışlamadım,aksine aylar sonra böyle tatlı gülen bir Scully gördüm diyerek sevindm tabi yer ve zaman farklı olsaydı daha anlamlı olurud benm için
Brady Bunch da ilgimi çekmedi değil ayrıca Laughing
bir de son zamanlarda artık batan gemiden aklımızda kalması istenenler varmış gibi bir hava var.yani bakın Doggett da sonunda Scully gibi,Mulder'a da benzer gibi believer oldu şeklinde..hadi 9un genel özelliği diyelim ama yine de Doggett üzerinden bunun olması hoşuma gitmiyor izlerken.e zırvalamayım artık tabi,son bölüm bunları demenin de anlamı kalmadı.sadece sonu da bildiğimden olsa gerek özlediğim çok sahne,bölüm var...finale de önyargım var fazlasıyla ama bakalım bu izleyişim farklı olur belki Confused
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 11:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
dizi biterken son komik bölümü de izledik arkadaşlar. ben X-Files bölümlerini mitoloji- stand alone diye ikiye değil; mitoloji- stand alone- komedi diye üçe ayırıyor ve komedi bölümlerini mitoloji bölümleri kadar önemli buluyordum. ufo ve paranormal olaylara inanmanın ve bunları resmi otoritelere kanıtlama çabasının kendine özgü ironik havası sanki bu bölümlerde daha baskın hale geliyor ve dizinin ruhunu yansıtıyordu bu bölümler. dizini son sezonlarında mitolojinin mahvedilmesi kadar bu ironik ruhun yok olmasından ve kendiyle dalga geçen bölümler çekilmemesinden de rahatsızdım. iyi ki giderayak böyle bir bölüm çektiler ve finiş çizgisine iki adım kala son kez gülümsettiler bizi. son ezon ağzımıza yayılan kötü tadı nerdeyse sildi bu bölüm. hem güldüm, hem dizinin bitişine üzüntü duydum; hem de "madem hala bu kadar güzel bölümler yapabiliyorsunuz neden iki sezondur mahvediyorsunuz diziyi" diye kızdım yapımcılara...şimdi artık büyük finali bekliyorum.
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 12:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully'nin otopsi sahnesinde o kulaklığı filan görünce garip geldi birden.Eskiden elinde kayıt cihazı, kaydeder dururdu otopsi boyunca.şimdi otopsisini yaparken bir yandan da konuşuyor.Ayrıca gayet görüntülü sesli de konuşuyorlar..
Doggett'ı bu bölümde inanan bölümüne çekerken, Monica'yı da kuşkucu bölümüne çekmişler sanki.Scully'le Doggett bir olmuş, Monica'nın sorularını cevaplıyorlar.Bak Monica şu şöyleyse bu böyledir gibisinden..
Ve Scully durumu.Tamam, ne mutlu, kadın gülüyor artık ama Mulder denince de sırıtmasa keşke ya.Yani adamın nerde olduğunu bilmiyosun, belki süper askerin elinde kaldı Trust No 1 bölümünde, belki bir yerde öldü kaldı, mail atarken bile yazdın "I hold no hope you can respond to this, or that it reaches you" diye.şimdi "ben öyle derdim, Mulder da böyle derdi" deme normalce.Mulder'ın nerde olduğu bilinmiyosa sadece mitolojide bilinmiyo değil heralde, stand alone da da bilinmiyo.Sadece mitolojide üzülüp stand alone da normal normal konuşulması garip geliyo bana.Bilmiyorum, belki de ben shipperlığımdan abartıyorumdur.. Rolling Eyes

edit:bölümde bir ara Doggett "üstünden 30 yıl geçmesine rağmen hala izlenen bir dizi.." gibi bir şey diyordu.aklıma biz geldik valla.yani tamam 30 yıl değil ama normalde 2002 de biten bir diziyi izliyoruz biz de.tabi bitirenlerimiz var, onlar istisna..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 12:15 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Scully'nin otopsi sahnesinde o kulaklığı filan görünce garip geldi birden.Eskiden elinde kayıt cihazı, kaydeder dururdu otopsi boyunca.şimdi otopsisini yaparken bir yandan da konuşuyor.Ayrıca gayet görüntülü sesli de konuşuyorlar..

Ben de aynısını düşündüm Very Happy Hatta ilk sezonda belgeleri böyle bilgisayarımsı bir şeyden araştırıyorlardı,monitörü olan bir slayt makinesi gibi,böyle hızlı hızlı geçiyordu Smile
Nom Anor
Çaylak
Çaylak

İletiler: 118

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 2:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hoş, ama biraz da boş bir bölümdü. 9 yıldır başlarına gelen onca şeyden sonra, Scully'nin bu sefer gerçek kanıt elde edebileceği fikrine nerden kapıldığını pek anlamadım doğrusu. Ve sonunda elbette ki, her zaman olan şey oldu..

Ve Scully'nin o replikleri(daha başka bişi buldum falan) aracılığıyla da adeta bize "bırakın bu işleri, x-files'ı, komploları falan, hayatınıza devam edin" mesajı veriyor olmaları da bir hayli eğlenceliydi. Laughing

Dizi bitmek üzereyken elimizde kalan son somut şey(?) belki de bu cidden; yani Scully haklı olabilir. Son bölüm hakkında hiç spoil edilmedim, ama onda da dişe dokunur hiçbir cevap almayacağımız nerdeyse kesin gibi. CC tüm cevapların asla açıklanmayacağını önceden söylemişti tabii ki; ama yine de birkaç aydınlatıcı bilgi kırıntısı istiyor insan.

Ve Bud Bundy tam kendisine ve Bundy destanına uygun bir biçimde, komik ve absürd bir şekilde öldü! Laughing
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 6:51 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
364 SaD SaM yazdı:
Tamam, ne mutlu, kadın gülüyor artık ama Mulder denince de sırıtmasa keşke ya.şimdi "ben öyle derdim, Mulder da böyle derdi" deme normalce.Mulder'ın nerde olduğu bilinmiyosa sadece mitolojide bilinmiyo değil heralde, stand alone da da bilinmiyo

Eh bu da 9.sezon klasiği artık,sıkıştın mı Mulder kartını ver seyirciye oyala.Neyse artık,son kez deyip geçiyorum Twisted Evil
Bu arada Scully'nin gülüşüne pek takılmadım ama gülüşü bana blooperları hatırlattığı için,daha da komiğime gitti.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 7:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
valla ben bu bölümde ne olduysa oldu, herşeye evet diyorum.
yok mulder kartıymış, yok scully'nin gülmesiymiş (bence güzeldi), yok tek somut kanıt meselesiymiş.
herşeyiyle harika bir bölümdü.
belki de önceki sezonlarda yayınlansa bu kadar göklere çıkarmazdım. son bölüme yaklaştığımız için giderayak methiye düzüyor olabilirim ama hiç olmazsa sonlara doğru böyle güzel bir bölüm de izledik ya...
amaaaaan. boşverin.

"keyifli" bir bölümdü.
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 5:18 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully'nin teknoloj nimetlerini kullanarak her zaman olduğu gibi ölüler üzerinde otopsi yapması enteresan ve hoş olan sahnelerdendi!Dogget'ın Anthony'nin bulunduğu eve tek başına gidip araştırma yaptığı sahnede; doğaüstü gücünü kullanarak Anthony'nin onu çatı katına uçurması ve orada Dogget'ın baş aşağı dururken yürüyebilme isteğinin fazlalığı! hoş olan sekanslardandı...Genelde bölümde UFO ve Alien gibi alışıla geldik konulara vurgu dahi yapılmaması ve bir insanın sıradışı yeteneğinin paranormal aktivitesine yer verilmesi daha yerinde gibiydi! Rolling Eyes Bu arada Mulder'ın ne durumda olduğu hakkında ipuçları verebilecek gelişmelere son haftalarda yer verilmemesi CC'ın tasarrufu olarak mı değerlendirilmeli?Eh! ne de olsa kalan 2 bölüm bizlere görsellik ve fikir anlamında doyuracaktır sanırım... Wink Müzik parçalarının bölüm içinde çalındığı zamanlarda hep sıradışı ve beklenilmeyen olayların olduğu zaman diliminde verilmesi dizimize yakışır nitelikteydi(-2) Smile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Sal Nis 10, 2007 11:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bölüme tapmıyorum ama scully bu bölümde milyonlarca kez izlemeye değer....hele skinner ı kaldırdığında oliver, scullnin kahkalarına bayılıyorummm Very Happy anlamadığım şey, oliver biraz kendini toparlayınca bi kere göstermek amacıyla böyle bi şov düzenleyebilirdi...haa medyanın veya bilimin yoğun ilgisinden korkuluyosa fbı yeni bi kimlik bulabilirdi yani hiç değilse xfiles bölümü hiç kaldıramayacak bi hale gelseydi, uzaylılar kanıtlanamıyo madem böle bişey bile yeterdi yani,,bölümün selameti için Smile

herkeste bi teşekkür yazısı bizde alabiliyomuyuz ondan Razz sitece birlik olsak..ya da herkes aldı da ben mi kaldım bi ???
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Çar Nis 11, 2007 3:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
PS: ımza olarak kullanmak isteyip te nası yapacağını bilmeyenler için, profil sayfasındaki imza kutusuna aşağıdakini kopyalayıp yapıştırmak yeterli olacaktır.

Kod:
[img]http://img403.imageshack.us/img403/166/thankyouhb1.jpg[/img]
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Cmt Nis 14, 2007 5:33 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Vallahi bir kaç aydır izlediğimiz XF 9. sezon adı altında toplanmış 40'ar dakikalık yer yer reklamlarla bölünen sesli görüntüler arasından sivriliyordu bu hafta izlediğimiz. Çünkü bu hafta, hatta iki haftadır, bölüm izledik. Bir XF bölümü izledik. Bu yüzden güzeldi. Bana yeniden XF bölümlerinin ne kadar güzel olduğunu hatırlattıkları iin bu son iki stand-alone'u ayrıca seviyorum. Tabii işin duygusal yönünü de göz ardı etmemek lazım. Son stand-alone bölümü olması bile zaten gözlerimi doldurmaya, içimde bir şefkat duygusu yaratmaya yetiyor, e bir de bölüm olunca izlediğin şey beğenmemek elde değil. Zaten bitiyor dizi Crying or Very sad
Ağlamay gidiyorum ben, foruma grince bi hüzün bastı zaten ühühühü Sad
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Cmt Nis 14, 2007 5:38 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de çok beğendim bu bölümü.. Scully pek bi güzel gülüyordu bayıldım valla..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız