X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x18 : Sunshine Days
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Nis 08, 2007 12:41 am    İleti konusu: 9x18 : Sunshine Days Alıntıyla Cevap Gönder
Doggett ve Reyes, Brady Bunch adlı eski bir dizinin çekimlerinin yapılmış olduğu evin dışında işlenmiş bir cinayeti araştırmaktadır. Evin sahibi olan adam diziye takıntılı bir hayran olarak, evin Brady Bunch dizisindeki eve benzemesi için çeşitli hilelere başvurmuştur.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pzr Nis 08, 2007 12:51 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sonunda yıllardır aranan paranormal kanıt ellerindedir..güzel günler göreceğiz güneşli günler..
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 3:16 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Heheh.. şu arkadaşı öldürülen çocuk var ya (Michael Daley), nerden tanıyorum diye araştırdım buldum, Married With Children'ın veledi Bud'ı oynayan aktörmüş (David Faustino) . Vay be Very Happy
Başa dön
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 4:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9. sezonun hiç tartışmasız en iyi bölümlerinden biriydi.
bir ara dogget'ın yerinde mulder varmış hissine kapıldım. o kadar güzel bir bölümdü.
dizi sonlara doğru çok güzel bir hız yakaladı.
keşke biraz daha devam etseymiş (umarım son iki bölüm bunları söylediğime beni pişman etmez).
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 4:10 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok hoşuma gitti. Very Happy
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 4:14 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evet evet o.Başında ablam bana bu Bud diyince diyoruz "evet o." , "yok be değil" filan.Sonra o olduğuna karar kıldık.Mimikler filan aynı, kısa kalmış ama Smile

Gelelim bölüme.Sevdim valla bu bölümü.Oliver'ın mutlu olmadığı zaman güçlerini kullanması, kullanarak da Brady Bunch evini yaratması(Doktor'la beraber izledikleri için Brady Bunch'ı seçmiş anladığım kadarıyla, Doktor'layken mutlu oluyormuş çünkü), ama gücünün kendini öldürüyor olması ve sonunda da ekibin olayı çözmesi hoştu bence.
Skinner sahnesi neydi öyle.şaklabana çevirdiler adamı bir an.O "kanıtı elde etmenin" verdiği mutlulukla suratlarına yayılan ifade de neydi öyle..Çok şirinlerdi hepsi.. Smile
Scully kanıtını elde edemedi ama "9 yıldır ediyordum belki de" diye bir şey ima etti.Ne yalan söyliyim ne olduğunu anlamadım onun.Açıklarsanız sevinirim.
Doktor "Beni affedebilecek misin Oliver?" dediği yerde "Anthony" diye düzelteceğini anladım Oliver'ın.Çünkü artık mutlu, Doktor yanında, Brady Bunch'a ihtiyacı yok..
Son sahnee..Doggett cidden öğreniyor bu işi.Hem olayları çözmeyi, hem de kendini Monica'ya açmayı..(bkz. Release bölümünde Doggett'ın eski eşinin Scully'ye söyledikleri)
Sevdim sevdim..Ah ahh..ıçim bir garip oldu.Bir şey kalmadı he finale..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 5:13 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hehe,işi öğrenmeye başladı belki ama final gelip çattı.
Reyes'in dizi hakkında bilgi verdiği yerde Doggett'ın bakışı çok komikti ya.
Skinner'ın "havalandığı" yerin resmini görmüştüm daha önce ve ben bu kısmı blooperlara ait sanıyordum!

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 5:20 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
son sezonun en iyi bölümü belki de buydu.Yıllarca aranılan kanıt,sonunda bulundu.Ama hiç bir işlerine yaramadı.Doğru olanı yaptılar ama.Adamı bir laboratuar faresi kibi kullanmak yanlış bir şey...
Reyes'ın,Skinner'ın,Doggett'ın,özellikle de Scully'nın Skinner uçarken ki halleri o kadar güzeldi ki...
Doggett,tam bu işi öğrenmeye başlıyordu,dizi bitti ya...Aslında bu hızla bir 10. sezon çıkarılabilirmiş,ama dediğim gibi bu hızla Rolling Eyes
Ben bu bölümde en çok Mulder'ı görmek isterdim.Mulder'ın aradığı kanıt,Skinner'ın ofisindeydi ama Mulder göremedi. Crying or Very sad
Eğer o çocuğun Bud Bundy olduğunu bilseydim daha dikkatli bakardım...
Alıntı:
-Oh Al,oğlumuz X Files'ta oynadı.
-Her gün seninle aynı yatağa giriyorum.Benim hayatım bir X Files zaten.
Başa dön
r.daniel

İletiler: 41

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 5:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölüm gerçekten güzeldi özellikle badın çimlere yapıştığı sahne WB çizgi filimlerindeki karakterlerin yüksek bir yerden düşünce toprakta açtıkları çukurlara direkt gönderme var. Twisted Evil ızleyenler bilir

Rolling Eyes Anthony 'in yaptığı pek çoğumuzun yaptığı bir davranış.Hepimizin mutlu olduğu bir hayal dünyası vardır.Gerçek hayatın bunalımlarından ,sıkıntılarından kurtulup mutlu olduğumuz hatta kendi benliğimizi bulduğumuz yer.O çoğumuzun yaptığı gibi var olan bir hayal dünyasında kendine en yakın olabilecek karakteri seçiyor.Brady Bunch alise nin asıl fertlerinden biri değilde dışardan gelen sevilmeyen kuzen..Bu sayede aileye dışardanda olsa dahil oluyor. Kendisine en yakın bulduğu karakter çocukluğunda annesi tarafından ve babası gibi gördüğü doktor tarafından hiç sevilmemiş.
Başa dön
Odetta_Holmes

İletiler: 16

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 5:42 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:

Reyes'ın,Skinner'ın,Doggett'ın,özellikle de Scully'nın Skinner uçarken ki halleri o kadar güzeldi ki...

Eğer o çocuğun Bud Bundy olduğunu bilseydim daha dikkatli bakardım...
Alıntı:
-Oh Al,oğlumuz X Files'ta oynadı.
-Her gün seninle aynı yatağa giriyorum.Benim hayatım bir X Files zaten.

Bende bunları yazmak için girmiştim foruma ama benden önce davranmışsınız
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 5:58 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya yalnız bu bölümde beni rahatsız eden sürekli Oliver'ın ne kadar iyi bir kanıt olduğu muhabbetinin geçmesiydi.
Peki ya Gibson?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 6:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9. sezonun şimdiye kadar izlediğim en iyi, dern bölümüydü.
Biz de kardeşimle izlerken "ya bu çocuk Bud Bundy'ye benziyor sanki. Hatta...evet evet o yaa." dedik.
Adamın bir durumuna çok üzüldüm. Daha doğrusu doktorun tavırlarına falan. Ama sonradan hatasını düzeltti(Laboratuvar faresi olayı).
Bilgisayardan konuşurlarken Scully'nin "şimdi Mulder olsaydı..." dediği yerler beni mutlu etti. Hatta gülümsetti bile.
Hüzünlendiğin tek 9. sezon bölümüydü galiba.
Finale geldik hala jenerikteki o çocuğu çözemedim bu arada.
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 6:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Ya yalnız bu bölümde beni rahatsız eden sürekli Oliver'ın ne kadar iyi bir kanıt olduğu muhabbetinin geçmesiydi.
Peki ya Gibson?

"Aman Allah'ım Chris, sona yaklaştık ama işi b.k ettik, hemen milletin önüne bişiler koymamız lazım ve mümkünse mitolojiye girmemek lazım, çalıştır saksıyı!!" demişler de ondan böyle olmuş..

Doğru, hani Gibson mevzusu??? Süper adam Oliver'mış meğer.. Ama şunu da akılda tutsak iyi olur sanki, bu bölüm mitoloji değil, bu bölüm stand alone, bu nedenle paranormal mevzularda bir son söz söylemek istemişler sanırsam.. Neyse bilmiyorum gerisini.. Bölümün son yarım saatinde telefondaydım, bişi anlamadım gerisinden, bi de Skinner havada taklalar atarken Scully'nin salak salak sırıtışına takıldım. Bölümü izlesem batmıycaktı o kadar heralde ama garibime gitti o sahne.. Aman neyse.. (XF hakkında böyle mi yorum yapardım eskiden ben be. ühühü)

Finale geldik madem, açık açık konuşayım, The X Files'ın asli görevini aklınızdan çıkarmayarak izlemeye çalışınız, ben öyle yapıcam şahsen Wink
Başa dön
42
Çaylak
Çaylak

İletiler: 51

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 7:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Finale yaklaşmışken son 2 bölümdür ortalamanın üstünde veya yakın bölümler izlemek güzel gerçekten.Sunshine Days de de önceki sezonlardaki stand alone havası vardı.Beğendim doğrusu.

Gerçekten de Oliver'ın ii bir kanıt gibi gösterilmesi saçmaydı. Özellikle beni Scully rahatsız etti. Skinner fln havada uçarken ağzı açık anormal bi gülümsemeyle Oliver'ı izlemesi göze battı doğrusu. Yıllarca bir sürü kanıt gördü hiç bu kadar mutlu olduğunu görmemiştim. Scully ile ilgili bi diğer ayrıntıysa şu Monica-Doggett ikiliyse web cam den yaptığı konuşmada "Mulder benim teorime karşılık ruhlardan fln bahserdi ve sonunda bnm teorimi geçersiz kılardı" gibisinden bişeyler dedi sanki bunca senenin itirafı 2 bölüm kala finale araya sıkıştırıldı. Bunun dışında son bölümlerde nedense bir duygu modudur gidiyor.Doggett'ın oğlu Oliver'in sevgiye muhtaçlığı.

Son olarak da bir başka sonuca bağlama durumu da Doggett ile Reyes arasında oldu. Doggett ı da inanan kıvama getirdiler. Ne diyim bitti ztn artık tadını çıkaralım son bölümlerin.
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Pts Nis 09, 2007 7:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:
Aslında bu hızla bir 10. sezon çıkarılabilirmiş,ama dediğim gibi bu hızla

keşke devam etseymiş. şu son iki üç bölüm olmasaydı dizinin bitecek olmasına bu kadar üzülmezdim belki. ne de olsa mahvetmişlerdi derdim. ama şimdi daha çok üzülüyorum. çünkü acayip derecede güzel iş çıkarmaya başladılar.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız