X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x17 : William
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
txfmatrx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 251

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 5:46 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Buffalo lar dışında William ın kıyafetinin üstünde UFO olması da hoştu. Hala bu evlatlık vermenin mantıksızlığını atamadım üstümden.
Yani bölümde sadece Spender Will e bir şey enjekte edip normal hale gelmesini sağlıyor. Zarar verecek birşey de yapmıyor kimse. Hadi Spender ı o hale getirenler falan Will in peşine düşseydi ya da bir şekilde arasaydı tamam tehlikede bir şekilde ama kimsenin öyle bir amacı yok ve providence den beri de olmadı. Yani ortada en azından o an için hiçbir tehlike yokken niye bir anne çocuğunu evlatlık versin ki? Ayrıca isterlerse bulamayacak insanlar değil ki bunlar. Bulmak isteseler bir şekilde yine bulurlar William ı. Çocuğun kendi annesi ve FBI ajanı biri mi daha iyi korur yoksa iki karı-koca çiftçi mi? Saçmalık. Dizi bitiyor nasıl olsa herkesi öldürelim, bitirelim havasında yine. Jump The Shark ta LGM ölüyor, bunda da William gidiyor. Çok şükür XF ın 10. sezonu falan olmadı, kafayı yerdim heralde.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 6:15 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
txfmatrx yazdı:
Buffalo lar dışında William ın kıyafetinin üstünde UFO olması da hoştu.

Bir de Mulder'ın akvaryumundaki ufo şekli Razz
txfmatrx yazdı:
Çocuğun kendi annesi ve FBI ajanı biri mi daha iyi korur yoksa iki karı-koca çiftçi mi? Saçmalık.

Tamam evlatlık verilme olayını bende pek mantıklı bulmuyorum ve de bulabilecekleri konusunda haklısın ama neticede çocuğun babası Mulder annesi Scully ki bu sezonda William'a neler olabileceğini de gördük.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 6:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:

Ve son olarak, Scully Spender'ın Mulder olmadığını nasıl anladı?:

Doggett: DNA'lar uyuyor. bu Mulder.
Scully: ***Adamın burnuna bakar*** Yok abi değil. biliyorum işte dee-ğill!

asla kanıtlarla anlaşılmayacak şeyler vardır diye bişeyler zırvalattılar ya scully e Razz içinden gelen duygularla anlamış spender ın mulder olmadığını...pes ediyorum
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 6:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
David Duchovny'nin yönetmiş olduğu bu bölümde uzun süereden beri ortalıklarda gözükmemesinden kaynaklanabilecek soğukluğu! gidermek için sanırım böyle bir yola gidilmiş!Bence bayağı da güzel bir sinema olayı çıkarmış...Mulder'ı bu diziden ayrı düşünebilmek diye bir şey olamaz, olmamalı da! Wink
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 12:06 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
DD madem bölüm yönetebilecek kadar ailesinden ayrılabiliyordu bir kaç bölümde daha oynasaydı bari.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 12:33 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
promeusa yazdı:
David Duchovny'nin yönetmiş olduğu bu bölümde uzun süereden beri ortalıklarda gözükmemesinden kaynaklanabilecek soğukluğu! gidermek için sanırım böyle bir yola gidilmiş!

Confused 9.sezon başlagıcında zaten CC DD'den bir bölüm yazıp yönetmesini istemiş ki...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 12:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
William'ın verilmesinin nedeni, super soldierların hiçbir zaman William'ın eski halini unutmayacak olmaları, zannedersem..Spender söylemişti bunu.Scully de sonunda gene ağlayaraktan (ki kadının çekmediği kalmadı.babasını filan da hortlatırlar da daha da salya sümük hale getirirler kadını diye korkmaya başlıycam artık..) "şimdiye kadar bir poka faydalı olamadım William konusunda, bari bir anne olarak onun geleceğini belirliyim" gibisinden bir şey dedi ve verdi çocuğu.Olayı böyle anladım, yorumum yok..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 2:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
SadSam'e katılıyorum,zaten William muhabbetini baştan beri anlayamadım hele bu sezonda olanlar;kehanet falan...
Açıkcası William'ın ortadan kaldırılma sebebi CC ve ekibinin William olayını eline yüzüne bulaştırması,kendileri de belirtiyor(eh doğrudan değil tabi)

Başa dön
nisan

İletiler: 14

İletiTarih: Per Mar 29, 2007 5:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
evlatlık olayı bence de saçmaydı.ama çok heyecanlandım.mulder mı sigara içen adam mı diye gözümü bile kırpmadan izledim. merak ediyorum dd nin gerçekten diziden ayrılma sebebi nedir.ailesiyle daha çok vakit geçirme olayı bana inandırıcı gelmedi pek.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
layaki
Çaylak
Çaylak

İletiler: 79

İletiTarih: Per Mar 29, 2007 5:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Belli bir yazara, ekibe vs bağımlı olarak ortayan çıkmış güzel eserlerin bir yerlerde bitmek zorunda olması gibi bir zorunluluk var sanki... Benzer bir durum Martin Mystere'de yaşanıyor son yıllarda... ılk yıllardaki Alfredo Castelli'nin yarattığı muhteşem Atlantis-Mu ve diğer antik efsanelere dayalı hikayeler bir yerlerde bitince yazarlar dini konulara ya da turist broşürlerine sarıldılar hikaye türetmek için. Yemedi tabi... Geçen yıl ıtalya'da Martin Mystere aylık periyoddan iki aylık periyoda geçti. Sayfa sayısı arttırılmış bu yeni versiyonun ilk sayılarının tamamını yine Castelli yazıyor ve konular eski hikayelerin yeni versiyonları şeklinde ilerliyor...

ıstisna olarak bu türde orijinalini aşan çekicilikte kurguya sahip uzun süreli devam eden eserlerin örnekleri maalesef dünyada da pek fazla değil. ılk aklıma gelen yapım Star Trek'tir. Uzun yıllar orijinalliğinden bir şey kaybetmeden devam etmiş gitmiştir...

Uzatmayayım XF'a baktığımızda, konu itibariyle orijinal bir mitolojiyi harikulade işleyerek bir yerlere gelmiş dizimiz maalesef elindeki altın yumurtlayan tavuğu kesmiş gibi görünüyor. Ölmüş tavuk ta canlanmıyor tabii. Scully'yi hamile bırakmak, süper askerler filan bunlar boş projeler. Ana eksenden çıktı dizi başka yollara saptı. Ama o yollarda da gemiyi iyi idare edecek yeni kaptanlara gereksinim vardı. Olmadı. Dizinin sonu belli olmuş görünüyor. Elemanları tek tek yok edip duruyorlar. Tavuğu öldüren çiftçi, intihar etmeye çalışıyor... Onu da yapamamış ama sanırım yapımcılar tetiği çekmesine yardımcı olmuşlar. 4 bölüm sonra göreceğiz...
Selamlar
Lami
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Cum Mar 30, 2007 10:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Altın yumurtlayan tavuğu hem de nasıl kesmişler arkadaşım...Bunca seneden beri severek ve merakla izlediğimiz TXF'a bundan daha olumsuz bir etki yapılamazdı bence...Dünya dışı varlıklara ve UFO'lara inanmak daha da zorlaştı gibi! Ne dersiniz? Rolling Eyes
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Cmt Mar 31, 2007 9:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9.sezonda en çok beni düşündüren bölüm oldu bu özellikle beyaz buffalo açısından,CC nasıl bir mesaj vermeye çalışıyor acaba diye düşünüyorum. Tabi sezonun zayıflığından mesaj verme çabası olmayabilir ama olay navaholara falan dayanınca ilgimi çekiyor.

Albert Hosteen Paper Clip'te neler söylemiş;

FBI Ajanı iyileşince,Kuzey Çayırlarında yaşayan,
Amerikan Yerlilerinden büyük bir olayın gerçekleştiği ile ilgili...
haberler duyulmaktadır.

Navajo gibi, bu insanların da kendilerine özgü hikaye ve efsaneleri vardır.
Bu hikayelerden birinde şu anlatılmıştır.
Gökyüzünden gelmiş olan Beyaz Buffalo Kadını,yerlilere nasıl daha iyi yaşanacağını öğretmiş...ve Tanrıya nasıl dua edileceğini göstermiştir..
ınsanlara bir gün tekrar geri döneceğini söylemiş,
Beyaz bir buffaloya dönüşmüş ve bulutların üstüne yükselerek,
bir daha görünmemek üzere ayrılmıştır.

Bugün FBI görevlisi iyileşince,beyaz bir Bufalo doğdu.
Hikayeye inansın yada inanmasın her gerçek Amerikalı,bunun bir işaret olduğunu bilir...

Büyük değişimler olacak.

Van de Kamp ailesinin özellikle seçildiğini düşünüyorum. Büyük bir ihtimalle onlarda navaho soyundan. Hikayede bir gün geri dönmekten söz ediyor. Bence William sonuna kadar evlatlık verilmedi sadece emaneten o aileye bırakıldı.
Alıntı:

Finalide izlediğim için düşünüyorumda birde yanlarında William olsaydı neler olacaktı diye. O kadar koşturmaca birde Scully'nin kucağında çocuk. Tabi finalde gidip William'ı geri almadılar ve William'a ne olacak sorusu açıkta kaldı. Bence CC dizinin devamı olur yada yeni film yaparım diye bu durumu böyle bırakmıştır

Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Cmt Mar 31, 2007 10:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hımm,olabilir...Hiç bu açıdan düşünmemiştim.
Bölümü bugün bir kez daha izledim(ilk defa 9.sezonda bir bölümü 2.kez izliyorum)Yalnız aklıma şu takıldı,ben mi karıştırdım bilmiyorum.Spender Mulder'ın ofisine dosyaları almak için gelmişti,almaya çalıştıkları arasında Samantha'nın dosyası da mı vardı?Eğer varsa;CSM o dosyayı The End'de Mulder'ın ofisini yakmadan önce kendisi almamış mıydı?
Mulder daha sonra bir kopya daha mı oluşturdu yoksa?

Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 9:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ilginiç teori ama Van De Kamp'ların uzaktan yakından Navajoya benzer bir halleri yoktu. Soyisimleri bile Hollanda kökenli. Neutral
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 11:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
isatay yazdı:
ilginiç teori ama Van De Kamp'ların uzaktan yakından Navajoya benzer bir halleri yoktu. Soyisimleri bile Hollanda kökenli. :|

Navajolarla ilgileri yok diyemeyiz evlerinde bir beyaz buffalo sembollu bayrak dalgalanıyor, adam ağaçtan beyaz bir buffalo yapmaya uğraşıyordu. Demek onlar için önemli beyaz buffalo
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız