X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x17 : William
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
pinar

İletiler: 13

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 6:33 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9. sezonun sadece mitoloji bölümlerini seyrederek Mulder'sız X Files'ı reddeden biriyim. Bölümü her ne kadar David Duchovny yönetmiş olsa da bebek William'a olanlar 9. sezonun tamamı gibi yine saçma sapandı. Aman ben ne yapsam koruyamam, iğne deliğine girsem bulurlar çocuğuma zarar verirler diye git şapşal bir aileye evlatlık ver emin ol orada bulunamaz o bebek. O şaşkın çift korur senin oğlunu.
Allaha şükretmek lazım ki bu dizinin bir de 10. sezonunu çekmek gibi bir kabir azabı yaşatmadılar kimseye.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 7:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
Oysa şimdi Spender iki laf edip ya işte böyle meğer böyle bi panzehir varmış ve ben de bunu William üzerinde kullanmaya geldim diyip iğneyi yaptı o kadar!

Superasker hadisesi biliyorki diziyi uzatmak için kullanılan bir saçmalıktı. Uzaylı komplosu kadar detaylı işlenseydi eminim güzel şeyler ortaya çıkacak birçok şey daha anlamlı olacaktı. Hal "desteksiz sallamak", "damdan düşen bir mitoloji" olayına dönüşünce herşey saçmaladı haliyle. Mulder, trust no 1 'de shadow man'ı madene yönlendirmişti. Demek Mulder magnetit'le ilgili detayları öğrendi. Mulder'ın da bunları öğrenmesi sanırım 1 yılda oldu. Diğer panzehir gibi yıllarca peşinde koşmadı. Mulder nasıl olduda magnetiti öğrendi diyebilirsiniz.
Alıntı:
Finalde öğrendiğimize göre Mulder Gibson'la beraberdi, Gibson zaten bu bilgilere sahipti yada bir şekilde öğrendi.
..ışte bu tür bilgiler arkada kaldığı magnetitle ilgili herşey havada kaldı kanımca.

Scully'nin evlatlık vermesine bir yorum getiremiyorum. Bu kadar zor sahip olduğu bir şeyi nasıl bu kadar kolay bırakır hiçbir cevap üretmiyor kafam. Yani insan isterki William'ı çıkacarağına, finalde Mulder-Scully-William'ı mutlu mesut göster olay kapansın. Bakalım finalde neler olacak, bu temennilerim gerçekleşekmi?

darkness yazdı:
Ha, bir tek çok güzel bir ayrıntı vardı bölümde. William'ın yeni ailesi ve evi ile ilgili. Yakalayan olmadı mı?

Beyaz buffalo hikayesi. Ben yazmıştım bunu detayını senden alalım :)
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 373

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 8:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
uzattıkça uzatılan ve daha da kal getirilen bir hikayenin toparlanılmaya çalışırken e hadi içine birazda mitoloji katalım bir tutamda mulder ismini telaffuz edelim de izleyiciyi çekelim belki bi heyecan yaratabiliriz umudundan ibaret bir bölümdü...

william ın doğması kadar verilmesi de saçmaydı.hadi sen bir hata yaptın doğurttun scully yi.ulan mulder faktörünü yok ettin yok bebek babsının yolunu takip edecekmiş saçmalığıyla insanları ee Mulder nerde die umutlandırdınız.sonra?????

spender geldi de ne oldu yani.Scully yi korkutmaktan başka bir işe yaramadı babası neydi ki kendisi o olsun...gelince yanında mitoloji de getirir dedik eski şeyleri ısıtıp 1 bölüme sığdırıp sonunda bebek artık normal die bizi dumur ettiler başka bişey değil..

eee noldu şimdi William müthiş tatlı bir çocuk olmasından başka artık HEıDı misali dağlarda süt mü sağacak yani bu mudur. Mulder ve Scully nin çocularının kaderi.Biz normal olamadık yeavriiium bari sen ol... Crying or Very sad Crying or Very sad
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
xsinekkkx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 357

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 9:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Nasıl başladıysa öyle de bitti hakikaten..Hiçten boş yere yaratılmış böyle bir hikayeyi toparlayabilecek bir dahi de yoktur büyük bir ihtimalle.Bu kadar gereksiz karışıklık niye sevgili 1013?Neyse cevap alınamayacak sorular zaten bölümümüzün teması.

3 haftadır izlemediğim Scully'i görünce tabi bir irkilme oldu esasen en başta.Ama sonra bölümü ve diyalogları hatırladıkça irkilme yerini çeşitli sövmelere,saymalara bıraktı.Hele diyaloglar...Yani X-Files'ı akranlarından ayıran yegane bir şeydir benim bildiğim eşsiz satırlar..Her diyalogda bulunan birbirinden etkileyici,slogan misali,telefonunuzun açılış mesajı olan,dolu dolu o satırlar..Tüm bölüm boyunca birtane bile bulamayacağınız gibi yerlerini inanılmaz gereksiz,özelliksiz,karaktersiz sözlere,cümlelere bırakmışlardır kendileri.Resmen acı çektim..Tamam 9da bilmem ne de,gene bir mitoloji bölümüsün yani bünyen de,değil mi William?

Scully'e döneyim istiyorum da dönmesem daha acısız olcak.O kim demek istiyorum.Tanımadığım bir insan..Bu 9.sezon kompleksliğini de aşmış bir karakter artık.Spender'ın bir an için bile Mulder olduğuna inanması bile tüylerimi dike diken etmiştir.Aynı şekilde Spender'ın dediklerine normal şeylermiş gibi tepki vermesi,William'ın beşiğinin başında yaptığı anlamsız,nedensiz knşma bitirmiştir beni.William'ın evlatlık verilmesi olayına da hiçbir yorumum yok,yani olamaz da zaten.Scully koruyamayacak da ben mi koruyacağım çocuğu nedir yani?Hiç mi büyütülmedi bu olay onu da anlamadım yani ya da fanlar artık pes etmişlerdir büyük bir ihtimalle bu kadar saçmalığı sorgulamaktan.

auroriel yazdı:
EDIT: Benim bildiğim kardeşlerin DNA'ları arasında bir fark olması gerektiğidir.

Ya da ne bileyim ikiz miydiler bunlar??

Bu da bölüm izlendikten sonra sorulan ilk sorulardandı.Arada bir Scully sözü geçmekte,Spender'la son konuşmasını yaparken sorgu odasında 'DNAnın bir bölümü eşlenince,daha fazla ilerisine bakmadık' gibi bir şey..Yani üvey kardeşlikten paylaştıkları genleri görüp yarıda bırakmışlar prosedürü gibi bir izlenim elde ettim buna benzer o cümleyi duyduktan sonra..

Asıl soru bendeki,Scully hastanede William'a enjekte edilenin metal olduğunu öğrenince yani doktor ilgili bilgileri verince hemen nasıl anladı her bir şeyi?Bir anda bir ampül...Bölüm boyunca Doggett'la Reyes'in ağzının içine bakan,duygusallığın son safhasını yaşayan bir anne modeli çizdikten sonra bu ampül de nerden,nasıl çıktı?Son anda bir kurtarma operasyonu...9.sezon boyunca gördüğümüz Scully'i de kurtarmaları için bir şey yapsalardı keşke.
Hastanede hareketsiz oturan Scully'den başka bir şeyin aklımda kalmaması daha mantıklı bu bölümden.En güzeli,acısız...
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 10:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
xsinekkkx yazdı:
Asıl soru bendeki,Scully hastanede William'a enjekte edilenin metal olduğunu öğrenince yani doktor ilgili bilgileri verince hemen nasıl anladı her bir şeyi?Bir anda bir ampül...

Trust No 1'deki diyalogu hatırlayalım

DOGGETT: Vurduğum adam.Hareket eden trenin önünce düştü fakat raylarda değildi.
SCULLY: O zaman adam nerede?
DOGGETT: Hiçbiryerde. Biraz mantıksız gelebilir..Sana verdiği kıyafetlerden DNA analizi yaptırdım. Analiz sonucunda demirle yada başka birşeyle komplex yapmış tuhaf bir DNA türü bulduklarını söylediler.
......
DOGGETT: ...... O bir insan değil, süper asker

Super askerlerin kanındaki demirden olayı anladı. Eee o kadar geri zekalı değil dimi Scully
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 10:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:

Super askerlerin kanındaki demirden olayı anladı.

Ben süper asker olayından bahsetmiyorum,yani elbet orayı anladı da bir anda sorgu odasına geçiyor,Scully Spender'a saymaya başlıyor falan filan..O zaman şöyle sorayım süper asker olayını o adamıSpender olduğuna nasıl bağladı?Asıl soru bu.
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 10:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Herkesten önce Skinner aynanın arkasından tanıdı Spender'ı. Scully'de odaya girmeden önce Skinner ile görüşmüş olabilir. Ayrıca Spender konuşurken;

He could destroy my face and my dignity when he shot me in that office ...

dedi. Ofiste ateş etmekten bahsedince Scully tanımıştır
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 10:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Esasen şöyle gelişiyor;öncelikle Scully açıyor ofiste ateş etme olayını..'eminim ki gece gündüz o kurşunun seni öldürmesini diliyosundur' misali..sonra Skinner'a geçti söz..Herkesten önce Scully fark etti yani ve bir önceki sahneyle bir bağlantısı olacağını düşündüm..Ama nasıl orası kaldı..[/code]
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 10:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully'nin bebeğinden ayrı kalmak zorunda olduğu sekansta; ne kadar üzüntülü ve anne şefkatinin doruklarında yaşadığı duygusallık tek kelimeyle mükemmeldi! Smile Mulder'ın nerede olduğunu bilmek için sarfettiği emeklerin karşılığını şimdiye kadar alamaması ise tam tersine olumsuz bir durumdu! Sad ıleriki bölümlerde nelerin olabileceğini gerçekten merak etmemek mümkün değil...
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 11:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
darkness yazdı:
Ha, bir tek çok güzel bir ayrıntı vardı bölümde. William'ın yeni ailesi ve evi ile ilgili. Yakalayan olmadı mı?

Yakalamaz olur muyum hiç Razz aklıma hemen Paper Clip'in başında Albert Hosteen'ın anlattığı hikaye geldi hem de,ki bu detay da yani o şeklin bufalo olması fikri David'e aitmiş...Tam bilmiyorum ama Van de Kamp'ların evinde gördüğümüz bayrak da bir çeşit özgürlük sembolü sanırım.Belki William'ın bu şekilde özgür olacağını kast edilmiş olabilir.Yine bölüm sonunda çalan müzikte DD'nin arkadaşı Maggie Jacobson tarafından tavsiye edilmiş ki kendisini 1.sezon bölümü Born Again'de gördük.
Truth yazdı:
Bu bölümün senaryosunu CC, FS ve DD birlikte yazmış. CC ve FS den beklerdim ama DD de de hiç merhamet yokmuş hani

Senaryoyu yazanlar arasında DD var ama William'ın evlatlık verilme fikri Chris Carter ve Frank Spotnitz'e ait John Shiban'a göre "That idea [giving William up for adoption] was from Chris and Frank. It would provide a safe place for the baby. I don't think anybody wanted to continue playing jeopardy for the baby any longer. It started to become painful for all of us."
8th endless yazdı:
Ve son olarak, Scully Spender'ın Mulder olmadığını nasıl anladı?:
Doggett: DNA'lar uyuyor. bu Mulder.
Scully: ***Adamın burnuna bakar*** Yok abi değil. biliyorum işte dee-ğill!
Scully nasıl anladı bilmiyorum ama ablam görür görmez "hadi canım Mulder olamaz bu,burna baksana" dedi Very Happy

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 12:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hımm..Mitolojiyle ilgili pek yorum yapamıyorum şu an nedense..
LGM'in nasıl ki şeyi şeyine öldüğünü düşündüysem, William'ın da aynı nedenden gittiğini düşündüm..Gerçi yaptığım spoilerlar sonucundan William'ın öldüğünü sanmıştım ben.Meğer ölmüyormuş, sevindim..
Bölüm boyunca adamın Mulder olduğuna inanmadım.Çok çelimsizdi..Ayrıca gözler mözler..Alakası yoktu.Ve 2Shy gibi ben de yapmadığım spoiler kalmadı sanıyordum ama adamın Spender olması şaşırttı beni.(Triangle'da ne sinir olmuştum Spender'a..Scully de ne güzel azarlamıştı O'nu..)
Doggett'ın, Spender'ı duvara çarparak "Ne yaptın ona?" gibi bir şey dediği ve olayı sanki kopyala-yapıştır yapılmış gibi aynen tekrar etmesiyle, kahkahayı bastık ablamla..
Scully, Spender'a Mulder hakkında "hangi cehennemde o zaman?" dedi ya, iyi de bunlar beraber planlamamışlar mıydı kaçma olayını?Tamam sonra Trust No One'da "I wanna see him so bad" filan oldu ama gelse tehlikede olmıycak mıydı?.
Ve bir de Scully'nin o surat-Mulder-utanma konusunda "O olsaydı umursamazdım" deyişi vardı ki, Allaahh..Shipper damarlarım kabarık kabarık olmuştur..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 1:21 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
364 SaD SaM yazdı:
Scully, Spender'a Mulder hakkında "hangi cehennemde o zaman?" dedi ya, iyi de bunlar beraber planlamamışlar mıydı kaçma olayını?Tamam sonra Trust No One'da "I wanna see him so bad" filan oldu ama gelse tehlikede olmıycak mıydı?.

Senin de dediğin gibi kaçma olayını beraber planladılar ama bence Mulder gideceği yeri Scully'e dahi söylemedi...
Aklıma gelmişken Scully'nin evinden çıkan dosyalara gerçekten çok şaşırdım.Yani Mulder pat diye kayboldu ama demek ki gitmeden önce de en azından birşeyleri ayarlayabilmişler diye düşündüm.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 348

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 2:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bence güzel bi bölümdü -gerçi ananemlerde iki yaşındaki kuzenlerim her kumandayı kaptıklarında yüreğim ağzıma gelerek izledim ama Laughing - o adamın mulder olmadığını biliodum spoilerler saolsun ama spender hiç aklıma gelmemişti.csm hatta krycek fln diye düşündüm..ya williamı evlatlık vermemin mantığı nedir!!o ücra kasabaya gittiklerinde doğum için bulmuşlardı şimdi evlatlık verildi diye mi bulamıycaklar Confused en sonda williamın yatağının üstündeki oyuncaklara zoom yaptıklarında dönmeye başlıycaklar sandım bi an güzel olurdu ama Cool
şimdi geriye hangi bölümler kaldı?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 2:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
x-phile yazdı:
şimdi geriye hangi bölümler kaldı?

galiba Release,Sunshine days ve Truth I-II

Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Sal Mar 27, 2007 3:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bazen Mulder ile Michael Scofield'ı birbirine benzetiyorum ya da benzetmek istiyorum. Sanki Mulder herşeyi ayarlamış, bir gün çıkıp gelecekmiş gibi geliyor. O yüzden de birazcık inanmak istedim bu bölümdeki adamın Mulder olduğuna. bilmiyorummm
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız