X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x15: Jump The Shark
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
txfmatrx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 251

İletiTarih: Sal Mar 20, 2007 4:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yorum yazmazdım böyle bir bölüme ama Lone Gunmen anısına artık... X-Files zaten ölmüştü birde LGM yi öldürmeselerdi olmazdı sanki. En azından onlara yaraşır bir bölüm yapabilirlerdi. Ama unutmuşum, artık XF ta kimsenin iyi bölüm yapmak için uğraştığı yok. Ayrıca konular konusunda biraz daha açıklayıcı olabilirlerdi herkes LGM yi izlemek zorunda değil ama tabi niye uğraşsınlar dizi bitecek zaten dört hafta sonra iyi kötü bir bölüm yaz olsun bitsin işte.
Ama bölümün adı çok uyumlu olmuş:
Jump The Shark...
44murat44
Çaylak
Çaylak

İletiler: 137

İletiTarih: Sal Mar 20, 2007 5:14 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kaldı 5 Bölüm Crying or Very sad Artık alıştık boyle bölümlere Crying or Very sad
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal Mar 20, 2007 6:55 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yaz tatiline çıkmadan buzdolabını temizler misali dizi biterken şu kalan karakterleri de öldürelim demiş Chris Carter heralde Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad çok çok canım sıkıldı bu bölüm.Sad Lone Gunmen'e reva görülen ölüm bu mu yani? ve illa ölmek zoruyndamıydılar? hemde böyle ucuz bir şekilde. finalde olmayı hakkediyorlardı.
cenazde bir şekilde Mulder'ı görmeyi bekledim son ana dek. yani herkes gittikten sonra gizemli bir gölge bir saniye için mezarın başında gözükse ne olurdu? D.D. gelmek zorunda bile değildi.

bu bölüm ve son sezonun bana süreki düşündürdüğü şu oldu.tamam dizi bitiyor illa fanları da kendinize düşman etmek zorunda mısınız giderken? iyi birşeyin sonu da iyi gelmeli insanlar on sene sonra hatırlarken muhteşem finali de hatırlamalı değil mi? ama maalesef bir televizyon efsanesi olan X Files frenleri patlamış bir otobüs gibi önüne çıkan ne varsa çarpa çarpa yokuş aşağı gidiyor ve bir felaket yaratıyor. finalden iyice gözüm korkmaya başladı.

nerde Millenium'un mükemmel finali nerde bu saçmalık?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Sal Mar 20, 2007 7:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
diyodum kıllık yaparlar mulder ı bile öldürürlerde lone gunmen in öldürüleceği aklıma hiç gelmemişti... artık heroes u beklerken xfiles a takılıyorum ya bundan daha acısı yokkkk....ah ah good old days Sad
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Sal Mar 20, 2007 5:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Heroes'u beklerken TXF'a da takılmak gerektiğine şahsen ben inanmakta zorluklar! çekiyorum...ınşallah bu haftadan itibaren dizimiz daha da heyecanlı olaylara sahne olup bizleri utandıracaktır!Jump the Shark'ın bizlerde bırakacağı etkinin tek ayrıntılı ögesi! insanların vücutlarına akıl almaz bir şekilde yerleştirilen kıkırdak dokular ve bunların içerisindeki esrarengiz maddenin tam bir uzaylının eriyip gitmesi şeklindeydi.Ajanlarımız Dogget ve Reyes; Morris Fletcher'ın kurnazca tasarladığı plana düşmemek için verdikleri olağanüstü çaba ise tam anlamıyla takdire şayandı.LGM elemanlarının onca parasızlıklarınma ve çaresizliklerine rağmen Eve'ı arama çabalarının onları yavaş yavaş ölüme götürebileceklerini nereden bilebilirlerdi.TXF'ın 9 yıldan beri aranılacak elemanları olan bu adamların ölümü tam anlamıyla bir Titanik faciası gibi bir şeydi.Scully'nin son sahnelerde ortaya çıkıp bu adamları hüzünlü bir biçimde yadetmesi ve onların Amerikalı kahramanların gömüldüğü yere gömülmelerine enteresan bir yorum getirmesi bayağı ilginçti...Fazla heyecanlı olmasa da hüzünlü olmasının vermiş olduğu duygusal katkı bölümün artı değerleriydi! Wink
Çaylak
Çaylak

İletiler: 98

İletiTarih: Sal Mar 20, 2007 11:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
scully nin döğmesinde oldugu gibi yılan kendi kendini yemektedir. Dizininde kendi kendini yok etmesi kader mi acaba? Zirveyi tasıyamamak mı ?
Başa dön
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Çar Mar 21, 2007 12:13 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
promeusa yazdı:
Heroes'u beklerken TXF'a da takılmak gerektiğine şahsen ben inanmakta zorluklar! çekiyorum...ınşallah bu haftadan itibaren dizimiz daha da heyecanlı olaylara sahne olup bizleri utandıracaktır!

XF takılmak gerekliliği diye bişey yok...kimiside xfiles ı izlemek için oturur heroes a takılır Very Happy

valla son bölümde sadece XF için tv karşısına geçicem. diğer bölümlerdende pek mütessir değilim -iyi yönde-
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Çar Mar 21, 2007 12:47 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
promeusa yazdı:
ınşallah bu haftadan itibaren dizimiz daha da heyecanlı olaylara sahne olup bizleri utandıracaktır!

Sakın tam tersi olmasın...daha da berbat olaylarla dolu olmasın.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Çar Mar 21, 2007 3:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yazıklar olsun böyle bölüme ya...ne kadar üzüldüm bilebilir misiniz bilemem. Yani ölmek zorunda değillerdi ki...
Sen saat 20:00'deki bölümü kaçır sonra gecelere kadar bekle sonra böyle hazin bir son gör. Olamaz olmamalı...
Böyle bölümler gördükçe final bölümünü sanki kabul etmeyeceğim gibi geliyor. Bundan sonraki bölümde de Skinner ölsün o zaman sonra da Scully gitsin. Kalmasın hiç kimse.
Ciddi anlamda o üç insan gerçek olmasalar bile çok önemliydiler benim için.
neyse sussam iyi olur.

Bölümdeki o 51. bölge adamına da anlam veremiyorum. Çok şerefsiz bir insan.[pişmiş kelle]
Scully'nin daha çok üzülmesini beklerdim ama demek ki içine atmış kadıncağız. Çok içli bir bölüm olan Jump the Shark'ı asla unutmayacağım. Sad
nisan

İletiler: 14

İletiTarih: Per Mar 22, 2007 5:25 am    İleti konusu: belirsiz kalan konular Alıntıyla Cevap Gönder
tabi bence belirsiz yani öyle olmasını umuyorum.mesela mulderın kız kardeşinin bu kadar basit bi şekilde ölmüş olması sinir bozucu.ben hep onun gerçekten geri dönüceni düşünmüştüm.ama boşuna ümit ediyorum heralde geçtiğimiz sezon kesin öldüğünü söylemişlerdi.mesela süper asker olayı bi düzmece heralde.uzaylıları örtbas etmek için yani.scullynin oğlu için hem süper asker denildi.sonra da uzaylı ırkını kurtarıcak olan kurtarıcı falan.aslında üzülerek söylüyorum x files çoktan bitti.eski heyecanı kalmadı bende ama hala fnali merak ediyorum tabi.
Başa dön
layaki
Çaylak
Çaylak

İletiler: 79

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 4:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ış güç vs derken Jump The Shark ve William'ı bilrikte izlemek zorunda kladım.

JTS'ın başlarında yine muzip komedi bir bölüm diye düşünüyordum ki yavaş yavaş olayın rengi değişti. Tabii o beklediğimiz sağlam ilerleyen kurgu ve senaryo olmadan değişti. Dizi biterken karakterleri feda etme geleneğine bizim üç ahbap çavuşlar da katıldılar. O profesörlerin neden o biyolojik silahı kullanmak istedikleri, olayın sadece terörizmle açıklanamayacağı gibi bazı önemli detaylar ustaca LGM trajedisi içerisine yedirilip izleyiciye pas geçirtilmiş.

Final sahneleri hariç yorum yapmanın bile gereksiz olduğu bu bölümün ben XF sezonunda değil de LGM spin off dizisinde yayınlanmasını tercih ederdim. Diğer diziler konusu ya da karakterleriyle arada bir XF'a konuk olsalarda, LGM tam tersini hakediyordu. Görkemli bir final yapılamadı bari kendi dizilerinin finalini oynayabilirlerdi dostlarımız.

LGM'in cenaze merasimi sırasında ısrarla Mulder'la ilk karşılaşmalarının olduğu hikayenin finalini hatırladım. Ben olsam mezarlık sahnelerine o bölümdeki "tabureli muhabbet" sahnelerini eklerdim. Anlamlı olabilirdi, hikayenin sıradanlığını da kurtarabilirdi.

Elveda Lone Gun Men... Elveda sıradışı, uçuk, öldükten sonra bile uzun yaşayacak dostlar...

Selamlar
Lami
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 6:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
layaki yazdı:

JTS'ın başlarında yine muzip komedi bir bölüm diye düşünüyordum...

maalesef o muzip bölümler de mitoloji ile birlikte geçmişte kaldı Lami abi. Sad
halbuki X-Files'ı bu kadar sevmemin bir sebebi de o bölümlerdir. o kadar zekice ve esprili yazılmışlardır ki benim diyen komedi dizisine taş çıkartırlardı. bazen bu hale geleceğine tamamen komedi dizisine dönüştürseler daha güzel olurdu X-Files diye bile düşünüyorum. en son ne zaman izledik böyle bir bölüm hatırlayamıyorum bile. maalesef espri yeteneğini de ruhu ile birlikte kaybetti X-Files. Sad Sad
Başa dön
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 11:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mitoloji ile alakalı olan bölümleri aramamak elde değil değil mi arkadaşlar?Ne yapalım son üç haftadan beri böyle heyecansız ve konu yönünden yavan bölümlere katlandık...Son bölümlerden yine de bayağı umutluyum!

İletiler: 3

İletiTarih: Per Nis 19, 2007 1:18 am    İleti konusu: LGM Alıntıyla Cevap Gönder
ciddi bir şekilde 'the lone gunmen' hayranı olan bir insan olarak, üzüldüğüm bir bölümdü bu. nitekim yves adele harlow (lee harvey oswald'ın anagramıdır ayrıca adı) ve jimmy bond'un ilk defa x files izleyicileriyle karşılaştığı bölümdür. bu açıdan x files izleyicileri için biraz kafa karıştırıcıdır. ve benim gibi lone gunmen dizisinin hayranı biri için ise kötü bir bölümdür.
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Per Nis 19, 2007 6:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
final bölümünü izlerken Yalnız Silahşörleri ister istemez yine andım. ne olurdu ifade verenlerden olsalardı? kaç sezondur ölü bilinene Spernder veya Marita bile bu bölüm için saklandıkları yerden çıkarken LGM'nin öldürülmesi mi lazımdı Sad Sad önümüzdeki bölüm bir satır bile olsa anılmazlarsa içimde ukte kalacak.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız