X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Doctor Who
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 12:37 pm    Post subject: Reply with quote
Akas Doctor Who'yu seyrettike SG-1'n da cazibesi gitmeye balyor gzmde baz alardan. Yoksa gitmemeli mi, o da erken dnem bir dizi geri aslnda ama baz karlatklar toplumsal olaylar (kulaklklar ile insanlarn etkilenmesi vs gibi) ok benzerlik gsteriyor ne yalan syliyim...

Ama slplar ok ok farkl, oras da ayr hikaye tabi Very Happy
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 4:52 pm    Post subject: Reply with quote
Tigh wrote:
Akas Doctor Who'yu seyrettike SG-1'n da cazibesi gitmeye balyor gzmde baz alardan. Yoksa gitmemeli mi, o da erken dnem bir dizi geri aslnda ama baz karlatklar toplumsal olaylar (kulaklklar ile insanlarn etkilenmesi vs gibi) ok benzerlik gsteriyor ne yalan syliyim...

Ama slplar ok ok farkl, oras da ayr hikaye tabi Very Happy

SG-1 gitmemeli,gitmez.Doctor Who'yu bilmem ama 10 sezonluk,her sezon kendini biraz daha yenileyen,karakterleri british british gezmeyen bir dizinin cazibesi gitmemeli Smile
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 8:07 pm    Post subject: Reply with quote
Doctor Who birazck daha eski kalr SG-1'den, ne de olsa 1963'ten beri yaynlanan ve Guiness Rekorlar Kitab'na gre dnyann en uzun sredir devam bilimkurgu dizisi Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Thu Dec 10, 2009 11:33 pm    Post subject: Reply with quote
5. sezon gelecek mi acaba, bilen var m? En son waters of mars kt bir de xmas special blmleri ve en son 1 ocakta bir zel blm grnyor imdb'de.

Ekstra bilgisi olan?
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Dec 14, 2009 11:52 am    Post subject: Reply with quote
Hmmm. Sanrm Torchwood'un yeni sezonu olacak, hatta eminim. Ama Dr. Who konusunu tekrar aratrmam lazm.
Back to top
View user's profile Send private message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Mon Dec 14, 2009 12:24 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:
Hmmm. Sanrm Torchwood'un yeni sezonu olacak, hatta eminim. Ama Dr. Who konusunu tekrar aratrmam lazm.

lk defa duyuyorum Torchwood'u, Doctor Who'nun spin off'u gibi bii olsa gerek. Ufak biraz netten bakp rendiime gre Harkness var dierlerini pek tanyamadm. zleyen varsa izlenilebilirlii zerine biraz bilgi verebilir mi? Dier balklara baktm ama pek bii gremedim.
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Mon Dec 14, 2009 8:19 pm    Post subject: Reply with quote
Torchwood'u bir ara trt vermiti galiba ama izlemedim.Yeni doktoru u oyuncu oynacakt en son duyduumda...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Mon Jan 04, 2010 10:51 pm    Post subject: Reply with quote
Doctor Who - The End Of Time - Part I Special (2009) Spoiler...

Sondan balcam ama, tm Gallifrey ahalisinin geri dnyor olmas fikri pek scak gelmedi bana nedense, her ne kadar narrator rolndeki Gallifrey'li amcamn sesi ok kyak olsa da. Bilmiyorum bana biraz garip geldi, o zaman bizim doctor'n unique durumu biraz sekteye urar m uramaz m dnceleri iindeyim ama yine de eminim ki gzel bir yere balanacaktr, beklemedeyim.

Yal amcamz da "heart of coinsidence" oldu, ahaha sper Eh kendi iinde de olduka mantkl neredeyse tm xmas speciallarnda grdk ve son sezonda da olduka basknd.

Ve dizinin kendine has anlatm yine vurdu tabi. Master, dnyay etkileyip hkmedecek gr hakimken, hikaye yine yapacan yapt ve herkes Mater oldu, ahahahaha beklenmedik bieydi benim iin, houma da gitti, kanrtacaklar imdi biraz
aylak
aylak

PostPosted: Thu Jan 07, 2010 11:26 am    Post subject: Reply with quote
Doctor Who - The End Of Time - Part I I Special (2010) Spoiler

Yani akas beklentilerimi karlamad pek. Fazla sulugz haldeydi. Onun haricinde Gallifrey ksm da biraz premature gibi geldi bana. Belki Master ksmn olgunlatrsalard daha keyfli birey kabilirdi ortaya. Neticede ne renmi olduk; Gallifrey Daleklerden de, ya da evrendeki birton der canldan da daha betermi, onu grdk. ahsen, Next Doctor xmas special'nn ardndan beenmediim ikinci special blm oldu Doctor Who'nun.

te yandan, ilk blmde olmayan ama bu blmde bolca olan Star Wars A New Hope esintileriydi Very Happy Mesela Harkness'n daha nce dizide ortaya km bir sr yaratk ile birlikte iki itii mekan Mos Eisley Cantina'y fazlaca andrd Very Happy Hatta Dr. Evazan kacak diye trsmadm deil Razz Ayrca yeil dikenli trn gemisindeyken Wilf ve dier yeillinin gelen fzelere iki farkl yerden lazer atlaryla drmeleri Milennium Falcon'da Luke ile Obi Wan'n TIE'lar avlamalarna benzedi fazlasyla Very Happy

Bir de Tennant'in 2005 1 ocak tarihinde Rose Tyler' grme durumu var ama eski Rose nerdee bu Rose nerdee, alakas yok, kz genlemi (yalanm demeyelim Razz) ve byk lde deimi eski hatrladmz halinden.

Yeni doktora gelirsek, hem Ecclestone hem de Tennant'dan esintiler tayp zerine koymas gerekiyor, yani yeni gelecek doktor byle olmal bence. Ama ilk grn itibariyle direk Tennant taklidi grdm ben. Doktor rol derin ve zor bir rol bence, House kadar zor hatta. ok iyi oyunculuk gerekiyor, zaten dizi oyunculuklarla gidiyor, bilim kurgu olmasna ramen d etkenler ok fazla deil. O yzden umarm ilk grnt aldatmtr, umarz iyi olur o da Very Happy
aylak
aylak

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 10:26 am    Post subject: Reply with quote
Doctor Who'nun 5. sezon ilk blm 13 martta geliyormu Very Happy
aylak
aylak

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 3:40 pm    Post subject: Reply with quote
Garip bir sezon finali miydi neydi, anlamadm ki Very Happy
Yeni doktor, eski doktora benzeme uranda gibi geldi bana hep.

PostPosted: Fri Sep 02, 2011 1:41 pm    Post subject: Reply with quote
Doctor Who en sevdiim dizidir.Ve burada yazdklarnz okuyunca ok oldum.Ne 20.Doctor'u?
Doctor Who 1963 ylnda balam bir bilim kurgu dizisidir.Doctor bir Zaman Lordu.Halkndan TARDIS adl Zaman Makinesini ''dn'' alarak uzayda ve zamanda seyahat edip,ok byk ykmlara engel olmaktadr.
Doctor imdiye kadar 10 kez rejenerasyon geirmitir.Ve 11 tane Doctor vardr.u anki Doctor 11.Doctor'dur.11.Doctor'u Matt Smith canlandrmaktadr.Ve dizinin toplam 32 sezonu vardr.
Doctor'un kendisiyle seyahat eden yardmclar olur genellikle.imdiki yardmclar kar koca olan Amy Pond ve Rory Williams.
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Sep 03, 2011 12:13 pm    Post subject: Reply with quote
Akas beni ilgilendiren 6 sezonu var ya ben giderek son sezondan souma aamasndaym.

Matt Smith'e zaten klm ama buna ramen 5. sezonda Russel T. Davies ve Steven Moffat'n grece yine iyi senaryo ve plotlaryla olay kotarmlard. Ama 6. sezonda hereyden ark edilmi gibi gzkyor. Doctor Who'nun o altmz yapm anlamnda dk kaliteli (derken ok kt deil ama CGI ile ar oynamayan bunun yerine gereki makyajlarla olay daha tatl hale getiren) ama plot olarak ok zeki ve akc giden blmleri gitti, yerinde photography olarak belli bir kalite ieren ama ii bo bir dizi haline geldi, en azndan benim iin. E hal byle olunca ve Matt Smith'in de diziyi kotaracak bir karizmasnn olmayndan ya da dizi ekibi tarafndan bu yatlabilemediinden, dizi bence fazlasyla sknt ekiyor.

Dalek yok ya, daha ne olsun...
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Sep 10, 2011 2:20 pm    Post subject: Reply with quote
Eh, en azndan River Song kimmi onu renmi olduk 6.sezonda... Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sat Sep 10, 2011 6:49 pm    Post subject: Reply with quote
Kim takar River Song'u afedersin Very Happy
Asl daha ok merak edilecek Doktor'un kendi kz var 3. veya 4. sezonda. Blm sonu kap gitti, ne olduu belli deil. Dnmediler de bi daha...
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum