X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x14 : Improbable
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 12:14 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jtt0331613 yazdı:
Ben bu Scully'i putlaştırma işini anlaayamıyorum..."Neden ağladı?Neden duygu belirtisi gösterdi?" gibi oluyor olaylar...Ne var yani Scully de insan,zaafları,zayıflıkları olan,her insan gibi biri,azize değil,mükemmel değil...Paniğe kapıldı,kızdı,canı sıkıldı,kapıyı açmaya çalıştı...

Bence olay Scully'i putlaştırma falan değil.Hepimizin gayet iyi bildiği bir karakter var ortada.şahsen 8.sezondan itibaren Scully karakterine gerçekten yazık edildiğini düşünüyorum.Evet tabi ki o da insan,ona çizgi roman kahramanı da demiyoruz.Scully önceki sezonlarda da ruh halini yansıttı ama sizce bir BTS'deki,Memento Mori'dekilerle aynı mı şu son iki sezon olanlar.Dediğim bölümlerin genelde en iyi bölümler kategorisinde gösterildiğinin farkındayım ama sadece örnek vermek için.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 12:17 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
XF'in ilk eğlencelik bölümü değildi bu, eğlence istiyosanız-hem de kafanızı yormayacak türden- Bad Blood var mesela, Post-Modern Prometheus var, Small Potatoes var, How The Ghost Stole Christmas var misal. Ama XF'in tüm komedi bölümlerinde ortak bir nokta vardır: ZEKA.

Bu bölümde zeka kırıntısı bulana veya getirene 100 bin lira veriyorum.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 12:18 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
jtt0331613 yazdı:
Ben bu Scully'i putlaştırma işini anlaayamıyorum..."Neden ağladı?Neden duygu belirtisi gösterdi?" gibi oluyor olaylar...Ne var yani Scully de insan,zaafları,zayıflıkları olan,her insan gibi biri,azize değil,mükemmel değil...Paniğe kapıldı,kızdı,canı sıkıldı,kapıyı açmaya çalıştı...

Bence olay Scully'i putlaştırma falan değil.Hepimizin gayet iyi bildiği bir karakter var ortada.şahsen 8.sezondan itibaren Scully karakterine gerçekten yazık edildiğini düşünüyorum.Evet tabi ki o da insan,ona çizgi roman kahramanı da demiyoruz.Scully önceki sezonlarda da ruh halini yansıttı ama sizce bir BTS'deki,Memento Mori'dekilerle aynı mı şu son iki sezon olanlar.Dediğim bölümlerin genelde en iyi bölümler kategorisinde gösterildiğinin farkındayım ama sadece örnek vermek için.

Aslında genel olarak diyorum...Nedense "Scully en ufak bir zayıflık gösteremez,ağlayamaz,bağıramaz."gibi ibr anlayış var...Hatta sırtı yaralı bir şekilde Doggett kucağında taşıyınca bile "zayıflık bu,Scully'e göre değil" gibi tepkile olmuştu,ondan bahsediyorum biraz...Yani eminim Memento Mori'de de Scully'i metal şifreli kapılı bir odaya bir seri katille ve dama oynayan bir adamla kitleseydik o da kapıya ateş ederdi Wink
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 12:20 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
364 SaD SaM yazdı:
Yok zaten ben güzellik bakımından karşılaştırmadım bölümleri.Tabii ki aynı olamazlar.Demek istediğim, arada bir yalnızca eğlendirecek bölümlerin de çıkabileceği.Bu bölüm kafa karıştırıcıydı.Triangle'da da aklım karışmıştı benim mesela.

Hımm şimdi anladım ama 8th endless'in dediği gibi elbette önceki sezonlarda da komedi bölümleri olmuştu ama "hadi bu hafta da komik bişeler yapalım yahu" gibi duran bölümler değildi.XF'nin kendine has şekilde olan komedi bölümleriydi boş değillerdi yani.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
42
Çaylak
Çaylak

İletiler: 51

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 12:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Artık bu 9. sezon faciasına ne demeli bilmiyorum. Ne kadar saçma, iğrenç, rezil, yılışık, berbat bir bölümdü. Çok ağır oldu ama olayı CC?nin ne kadar basitleştirdiğinin kanıtı sanki. Tamam olmuş bitmiş ama bu kadarına da pes diyorum sadece.

Bu süper senaryo bir şeyler anlatmaya mı çalışıyordu yoksa ben mi anlamadım. Nereye bağladılar konuyu?! Eğlenceli olmak için daha önce yapılmış o güzelim X-Files bölümlerinden sonra aynı dizi mi ben karar veremiyorum.

Reyes?ın Scully?i çağırıp “Açık fikirli olmanı istiyorum” deyip sonra ben var ya bu sabah evrenin matematiğini çözdüm havasındaki konuşmaları, Doggett?ın Reyes?ı arayıp süpersin çözdün her şeyi, çabuk ofise gel dediği sahne şaka gibiydi. şahsen ben orayı hayal fln sandım. Meğer gerçekmiş. Komik olmak adına karakterler bu kadar sulandırılmaz, yani en azından X-Files?ta yapılmazdı. O kurulan araştırma ekibi eğlendirdi doğrusu evet tam anlamıyla sirk soytarıları gibiydi. Diğer tüm karakterler gibi. Daha ne demeli bilmiyorum. Bir X-Files bölümü ne kadar anlamsız, boş olur sorusunun yanıtı. Araya nümeroloji serpiştirilmiş artık o kadar da ayıp olmasın diye. Zeka kırıntısı olmayan bir senaryo.Ayrıca otopark sahnelerine de uyuz oldum.

En son 42 tarafından Pts Şub 26, 2007 1:13 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 12:45 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Rezaletin son perdesi.

Yazmayacağım şu lanet sezona diyorum ama diziye sevgimi öldüren sezonun en nadide bölümüne de şunu yazmak istedim.

Yazıklar olsun.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
# Nihan #

İletiler: 1

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 12:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sanki biseyler eksik,sanki eksikler tamamlansa cidden daha mantıklı gelebilirmis konu..ama yine de korkunc derecede berbat olduğunu düsünmüyorum;müzikler özellikle güzel,burt karakteri de hostu.
Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 1:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sizlerin yazmış olduğunuz yorumları okudukça,sorunun bende olduğunu daha iyi anlıyorum...Bölüm bittiğinde ben bu bölüm sevdim demiştim.Ancak sizlerin olumsuz yorumlarınızı okuyunca,farkettim ki aslında ben sadece kendimi kandırıyorum..bu tür bölümleri X Files'a yakıştıramadığım için,onları farklı bir gözle izliyorum,böylece bölüm güzel geliyor bana...
Ben diziyi en başından itibaren izleme fırsatına erişemedim...Umarım ileride bölümleri indirip izleyeceğim.O zaman sizleri daha iyi anlayacağım...ılk sezonlardaki Scully ile onun son halini kıyaslayıp CC'ye belki de sizden daha fazla küfredeceğim...Ancak unutmayın ki CC de dizinin bu hale gelmesini istemezdi,o da bir bakıma emir kuluydu..Kim bilir üzerinde nasıl bir baskı vardı?Bölüm nasıl olursa olsun,emeğe saygı duymalıyız bence...
Bu sözlerimle kimseye taş atmıyorum,yanlış anlama olmasın...
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 1:55 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Chris Carterdan bahsediyoruz burada değil mi? bu şovu yaratan adamdan.. ?

Herşeyi geçtim, Triangle'ı yazıp yöneten adamdan bahsediyoruz değil mi? O bölümü daha da güzel kılan o uzuuuun sahneyi tek bir kere *stop* demeden çeken aynı adamdan?

Numeroloji ile ilgili ilginç bir bölüm izleyebilecekken, tamamen gereksiz bir şöleni yada her neydiyse onu arka plana sokup bu kadar rezil bir bölümü nasıl çekebilmişler, FOX madem geri göndermiş bu halini de geri gönderseymiş dedirten, hatta *yayınalmıyoruz bunu, hade len* deseymiş dedirten bir şey izledim ben. ıtalyanca şarkılar nereden çıktı?? Bu bölümle bu salak şölenin arasındaki bağlantı neydi? Mr. Burt denen adam kimin nesiydi? Neden neden???

En çok kızdığım da ne biliyor musunuz? Reyes denen bir maymunu adam etmeye çalışmak yerine daha da maymunlaştırdıkları o alkış sahnesine (Moronica demedim bu zamana kadar ama en moron hali bu bölümdeki haliydi heralde) sinirlendim ben. Hatta kudurdum o sahnede. Mulder'a bile böyle bişi yapılmamıştı! FBI bile değerini yitirdi o sahneyle gözümde.. O kadar ajan, tabii ki normal hayatta eğleniyordur tamam, ama Reyes ne yaptı da onca ajan bir araya gelip alkışlamaya kadar vardırdı olayı, beynimin en salak düşünen parçası bile akıl sır erdiremiyor, bu sahneyi çekilebilir kılamıyor sayın seyirci.

Düşünebiliyor musunuz benim gibi Mulder'ın *inanan* argümanlarına teee 8 sene öncesinden hasta olmuş, o argümanlarla yatıp kalkmış birinin Moronica'nın o sürüye söylediği laflardan sonra ne hale geldiğini? Yıkıldım! Orada Mulder olsaydı, "hade len" der kıçını dönüp giderdi işte. Aptalsın, aptalsın sen Reyes. Aptallaştırıldın, maymun oldun orada. Ulan BAD BLOOD'da "I was drugged" derken bile bir karizması vardı Mulder'ın. Mahvettin, bitirdin believer mantığını, yerin dibine geçirdin be!

Bu bölüm Clyde Bruckman'a hakarettir. Herf mezarında ters döndü ulan!
Bu bölüm The Triangle'a hakarettir.
Bu bölüm çekilmiş sürüyle komedi ağırlıklı XF bölümüne hakarettir.
Bu bölüm Mulder'ın *inanan* kimliğine düpedüz hakarettir.

Hepsini geçiyorum, bana hakaret ettin ulan Chris Carter. XF'ın bende yarattığı değerleri bir bir harcadın! Hiç mi çabalayamadın? FOX'a garezin olsa da seyirciyi hiç mi düşünemedin be! Jeneriğe official forumdaki hayranların nicklerini koyarak mı gönül alacaktın..???

Ben diyorum ki, CC 9. sezon döneminde beyninden hasar aldı, hafızasını yitirdi, geri geldiğinde de 15 yaşındaki çocukların zekasındaydı. 15 yaşındaki çocuk bile böyle bir bölüm çekmeyi gururuna yediremez ama CC sanırım aptallaştı. Bu adam o adam olamaz. Ne diyeceğimi bilmiyorum.

Ve şükürler olsun 9. sezon gözümü açtı, 2. bir film yapılırsa intihar ederim daha iyi.

Bu gerzek herif bile harcadıkları ile kalacak sanmasın, ne kadar çabalarsa çabalasın sürüyle sezonum var benim, onları izlerim, bu sezonu kabullenmem sorun değil. Ama ben bu son sezonu izleyip dizime verip veriştiren insanlara laf edemem işte, o koyuyor bana, ona bir tek yanarım.

Ayıp be, ayıp yaa... Sinirden ağlıyacağım yaaa. ühühüühühüh
Başa dön
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 10:28 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
Ve şükürler olsun 9. sezon gözümü açtı, 2. bir film yapılırsa intihar ederim daha iyi.

Bölümün adı "improbable" anlamı "olmayacak,imkansız". CC resmen dalga geçiyor. Eskiden çok iyi bölümler yapmış olması her zaman iyi olacağı anlamında gelmiyor tabiki. Ama baktın eskisi gibi olmuyor ya bu işi bırak yada daha iyi yapacak olana devret. Yok yok bu CC'nin 9.sezonda neler düşündüğünü nasıl bir psikolojide olduğunu çok merak ediyorum

X-Files son sezonların her birinde kan kaybediyor bunu biliyoruz. Bir şekille anlatmak gerekirse :)

X-Files (5.sezon)
X-File (6.sezon)
X-Fil (7.sezon)
X-Fi (8.sezon)
X-F
X (9.sezon)

Ne kaldı "X" yani bilinmeyen, dizinin durumu da gerçekten bilinmeyen durumuna düştü. Kim ne yapmaya çalışıyor belli değil. Bu sezonda dizinin düştüğü hali çözmeye çalışan ajanların olduğu bir bölümü görmek isterdim açıkçası. Dizinin bu hale düşmesi bir komplomu, hükümet deneyimi...Eskiden ne oluyordu da bu dizi mükemmelken şimdi yerlerde sürünüyor.

Chris Carter ve ekibi eleştrilerin hepsine kulakmı tıkıyorlar. Ruki'nin dediği gibi jeneriğe isminizi koyduk gerisi bizi ilgilendirmiyormu diyor. şöyle bir fikre kapıldım; Sanki CC ve ekibi özellikle 9.sezonu paket halinde çekip FOX'a teslim ettikten sonra başka bir gezegene gidip burda neler oluyor haberleri olmadı. Hiç mi forumları takip etmiyorlar, hiçmi bölüm yorumlarını okuyup kahrolmuyorlar. Ben aciz bir X-Files izleyici olduğum halde duruma üzülüp,tepki gösteriyorum; dizinin sahipleri ağlayacaklarına ça ça ça dansımıdır nedir onla ilgili bölümler yapıyorlar.

Her ne kadar kızsakta FOX burda üstüne düşeni yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur gerçeğini CC farketmeden FOX farketmiş ve gidişe bir dur demişlerdir. Kanımca X-Files'a CC'den daha çok değer vermişlerdir. DD,GA,FS,CC ikinci filmi yapmak isteselerde FOX buna geçit vermemiştir, çünkü adamaların ekibe güveni kalmamıştır. Bu yüzden Ruki'cim intihar etmene gerek kalmayacak çünkü 2.film olmayacak

Bir diğer noktada 2.Film için halen forumlar kuran,mailler yazan fanların; yeni filme sıcak bakan CC,DD,GA,FS gibilerin olmasıdır. Anlamıyorum aynı X-Files'tan bahsetmiyormuyuz, aynı 9.sezonu onlarda izlemedilermi, onun içinde yer almadılarmı? CC 9.sezonda hiç roportaj vermişmi, ne demiş bu duruma merak ediyorum

Herşey doğar,büyür,ölür..Bu dizide böyle oldu işte; bir gün mutlaka çita düşecekti ama bunu para hırsı yüzünden uzatıp ızdırap çekerek öldürmek dizinin geçmişine yapılan en büyük saygısızlıktır. Neyse ben tüm iyimserliğimle (keşke herşeyde böyle olabilsem) dizinin şu halini değilde eski güzel günlerini hatırlıyorum..
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 10:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:

En çok kızdığım da ne biliyor musunuz? Reyes denen bir maymunu adam etmeye çalışmak yerine daha da maymunlaştırdıkları o alkış sahnesine (Moronica demedim bu zamana kadar ama en moron hali bu bölümdeki haliydi heralde) sinirlendim ben. Hatta kudurdum o sahnede. Mulder'a bile böyle bişi yapılmamıştı! FBI bile değerini yitirdi o sahneyle gözümde.. O kadar ajan, tabii ki normal hayatta eğleniyordur tamam, ama Reyes ne yaptı da onca ajan bir araya gelip alkışlamaya kadar vardırdı olayı, beynimin en salak düşünen parçası bile akıl sır erdiremiyor, bu sahneyi çekilebilir kılamıyor sayın seyirci.

ya evet Reyes'i aılkışlamada bir mantık aradım ben de ama düşününce mantık aranmaya değmeyeceği de çok ortada.tamamen rezalet bir durumdu..tüm herkes toplanmış alaylı bir şekilde alkış tutmuşlar ,ardından tam aksi şekilde eziyorlar .burda kzdığım da onlar değil yine Reyes nedense.cidden de dibe vurdurmuşlar artık kendisini.ben durumda zeka parıltısı göremedim çok da fazla açıkçası...çok çok çok daha iyileri olmuştu,alkışlanacak şey bu mudur?

daha önce de dediğim gibi komiklik,espiri şu bu birbirine girmiş işte.cidden de şimdi oturup yeniden ve yeniden bir Bad Blood,Small Potatoes izlenmeli...

Scully'i putlaştırma derdi filan diye de bir şey yoktur.evet o da insan kapıya da ateş eder doğrudur,o da ağlar o da güler..dediğim şeylerden bunları kabul etmediğim gibi bir şey çıkmıyor zaten dikkatli okunursa eğer.anlatmak istediğim şey 9'a yaptıığımız her türlü eleştiride anlaşılıyor zaten.
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 10:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:

Her ne kadar kızsakta FOX burda üstüne düşeni yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur gerçeğini CC farketmeden FOX farketmiş ve gidişe bir dur demişlerdir. Kanımca X-Files'a CC'den daha çok değer vermişlerdir.

Evet buna kesinlikle katılıyorum. Buyrun, günün "ulan ne gerizekalılar var şu dünyada" haberi: CC, Doggett ve Reyes ile The X-Files'ın bir 10 sezon daha süreceğine yürekten inanıyormuş...

CC: Doggett ve Reyes ile The X-Files'ın bir 10 sezon daha süreceğine yürekten inanıyorum.
FOX: Peki, iyi günler.
Başa dön
marajade
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 11:09 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
42 yazdı:

Reyes?ın Scully?i çağırıp “Açık fikirli olmanı istiyorum” deyip sonra ben var ya bu sabah evrenin matematiğini çözdüm havasındaki konuşmaları, Doggett?ın Reyes?ı arayıp süpersin çözdün her şeyi, çabuk ofise gel dediği sahne şaka gibiydi. şahsen ben orayı hayal fln sandım. Meğer gerçekmiş.

Ben de aynı şeyi düşündüm. O sahnenin hayal olduğuna emindim hatta. Sonra gerçek olduğunu anlayınca iyice dehşete düştüm.

Bölümün geri kalan kısımlarını geçtim, o final neydi öyle? X-Files the Musical mı bu yahu?

Tek iyi olan şey Burt Reynolds'un performansıydı bence.

Başka da söyleyecek iyi bir şey bulamıyorum.
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 11:51 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
marajade yazdı:
42 yazdı:

Reyes?ın Scully?i çağırıp “Açık fikirli olmanı istiyorum” deyip sonra ben var ya bu sabah evrenin matematiğini çözdüm havasındaki konuşmaları, Doggett?ın Reyes?ı arayıp süpersin çözdün her şeyi, çabuk ofise gel dediği sahne şaka gibiydi. şahsen ben orayı hayal fln sandım. Meğer gerçekmiş.

Ben de aynı şeyi düşündüm. O sahnenin hayal olduğuna emindim hatta. Sonra gerçek olduğunu anlayınca iyice dehşete düştüm.

Aynen, o sahnenin rüya olmasını o kadar umdum ki, ondan sonraki yıkılış çok fenaydı. Evet, bir süre gerçekten o sahnenin yaşanmamakta olduğunu düşündüm ben de.

Yanlız tek bir şey söyleyeceğim. Scully'nin verdiği tepkilerde eskiyi hatırladığımı söylemem gerekir. Bir "hadi canım sen de" havası vardı ki, ben bölüm için aynı şeyleri düşündüğümden, Scully'nin gözletrini devirdiği, o kapıya ateş edip *o salak otopark sahnesinden* kurtulmak istediği yerlerde hep bir umutla bekledim. Lanet olsun, yani adam bu kadar içine ettiği halde "bu gerçek olamaz" deyip durdum hala daha yahu. Dalga geçti adam resmen ve ben de dalga geçilen oldum, çok kızıyorum. of off!!

the 8th endless yazdı:
patient x yazdı:

Her ne kadar kızsakta FOX burda üstüne düşeni yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olur gerçeğini CC farketmeden FOX farketmiş ve gidişe bir dur demişlerdir. Kanımca X-Files'a CC'den daha çok değer vermişlerdir.

Evet buna kesinlikle katılıyorum. Buyrun, günün "ulan ne gerizekalılar var şu dünyada" haberi: CC, Doggett ve Reyes ile The X-Files'ın bir 10 sezon daha süreceğine yürekten inanıyormuş...

Afedersiniz FOX nası üstüne düşeni yapmış? 9. sezon için ittiren hatta DD gittiği halde ittiren FOX değil miydi?? CC bu nedenle devam kararı alıp "bi 10 sene daha gider bu" moduna girmedi mi?
Başa dön
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pts Şub 26, 2007 11:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:

Buyrun, günün "ulan ne gerizekalılar var şu dünyada" haberi: CC, Doggett ve Reyes ile The X-Files'ın bir 10 sezon daha süreceğine yürekten inanıyormuş....

FOX dur demeseydi, tabiki devam ederdi. Sonuçta artık CC'nin bir X-Files konsepti yok aklına ne gelirse yapıyor. 10 sezon daha devam etseydi inanın dizi Susam Sokağı'na dönerdi. Ajan Reyes ve Doggett, Minik Kuş'un neden iri olduğuyla ilgili bir dosya üzerinde çalışmaktadır.... :)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız